Μεταμόσχευσή μου Sos!

ku

New Member
γεια σας παιδια,ειμαι 25 χρονων και σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις που θα μου δωσετε. πριν λιγο καιρο
ειδα μια προσφορα και τελικα αποφασισα να την κλεισω για τις 9 Απριλιου /EDIT/
2000 τριχες με μεθοδο fue. ουσιαστικα θελω να πυκνωσω τους κροταφους μου. ο γιατρος που θα την κανει λεγεται
/EDIT/. τον γνωριζει κανεις? εχει κανεις προσωπικη εμπειρια? εχω διαβασει αρκετα στο forum κ γνωριζω τις αποψεις
σας για τις ελληνικες εταιριες μεταμοσχευσης γι'αυτο θα σας παρακαλουσα να μην μπειτε στον κοπο να γραψετε απαντησεις τυπου
''τραγικοι" η "απαραδεκτοι" η "κλεφτες" κτλ. επειδη κατι τετοιο δε θα με βοηθησει. θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος μου εγραφε κατι αναλυτικοτερο για αυτους ωστε να παρω μια ωριμη αποφαση. μεχρι στιγμης παντως ολα μου ακουγονται πολυ ιδανικα, ακομα μου λένε οτι θα μου δωσουν και ενυπογραφα χαρτι για το αποτελεσμα! το μονο που φοβαμαι ειναι να μην φαινονται τα καινουρια μαλλια σαν κουκλας η σαν ραμμενα στο δερμα, κατι βεβαια που μου το αρνηθηκαν κατηγορηματικα, λεγοντας μου οτι αυτοι διορθωνουν τετοια περιστατικα. καθε αλλο αποτελεσμα νομιζω πανω κατω θα μου αρεζε και τουλαχιστον θα βαζω στο εξης λιγοτερο toppik. σας ευχαριστω πολυ παιδια γιατι ειμαι αρκετα αγχωμενος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stelakid

New Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

man!σπερες και απο μενα...στην κλινικη εχω παρει και εγω αυτη την προσφορα...αλλα για 300 τριχες και αυτες με επιφυλαξη...γτ οντως και εγω πολλα εχω ακουσει και δεν το πολυεμπιστευομαι...για αυτο και πηρα λιγες για να δω τι μπορουν να κανουν....δεν την εχω κανει ακομα...οταν πηγα να μιλησω απο κοντα...ειπα στην τυπισα εκει οτι θα αρχισω(τοτε που αρχισα) θεραπεια με minox,revivogen και τα λοιπα σχετικα....το μονο που μου ειπε η "πανεξυπνη" ειναι τα ηδη γνωστα "οσο τα βαζεις θα εχεις...και αν εχεις...και μπλα μπλα.."...εγω καταλαβα μονο οτι προσπαθουσε απλα να με ξεκανει ψυχολογικα ...να με κανει να θεωρισω αδικο κοπο την θεραπεια που ηθελα...και λεγοντας σαν πρωτη κουβεντα.."με τοσες τριχες που αγορασες ,δεν κανεις τιποτα" ,,απλα ηθελε να με βαλει στο τρυπακι να αγορασω κι αλλες...δικια μου αποψη στο θεμα...ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΣΤΟΝ ΚΡΟΤΑΦΟ...ξερω οτι δεν σε βοηθησα ως προς το αποτελεσμα τους,γτ οπως προειπα ,δεν την εκανα ακομα...απλα σου λεω την συμπεριφορα τους και τον βαθμο που κυνηγανε το χρημα...μη ξεχασω και τα λογια-υποσχεσεις ..."τα μαλλια τα τοποθετουμε μια...και μενουν εκει για παντα"...οκ...μακαρι...αλλα αυτο δεν το υποσχονται με τοση σιγουρια ουτε στον καναδα...sorry για την πολυλογια μου....
 

ku

New Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

Σε ευχαριστώ καταρχήν stelakid που μπηκες στον κόπο να απαντήσεις. Και εγω πήρα μόνο ενα κουπόνι και μου είπε ότι την ίδια τιμή θα μου κανει και για τις υπόλοιπες τρίχες, όσες και αν χρειαστούν (τις υπολογίσουμε γύρω στις 2000). Τι να πω δεν ξέρω τι να κανω πολυ εύκολα τα παρουσιάζουν όλα, το καλο ειναι ότι αν το μετανιωσω θα χάσω μόνο 70€!
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

Τα πραγματα ειναι απλα
Ειμαι 36 χρονων και για να αγορασω ακομα και ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο των 60Ε
λιωνω στο διαδυκτιο 1 μηνα
Εσυ εισαι 25
Δεν εισαι 12!
Αν θεωρεις οτι το θεμα το εχεις εξαντλησει
και το εχεις ψαξει αρκετα(τουλαχιστον 1 χρονο με προσφορες-αποτελεσματα-hair sites κτλ-live περιστατικα) :grandpa:
ε τοτε :chinscratch..καλη τυχη
Θα περιμενω με αγωνια 8) να δω το αποτελεσμα σου
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

Καλωσόρισες φίλε, διάβασε τους κανόνες για την κατηγορία "Μεταμόσχευση", http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html και εφ όσον τηρείς τις προυποθέσεις και μόνο, μπορείς να αναφέρεις που θα κάνεις την μεταμόσχευση, ονόματα γιατρών κτλ.
 
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

PANOS101 είπε:
Τα πραγματα ειναι απλα
Ειμαι 36 χρονων και για να αγορασω ακομα και ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο των 60Ε
λιωνω στο διαδυκτιο 1 μηνα
Εσυ εισαι 25
Δεν εισαι 12!
Αν θεωρεις οτι το θεμα το εχεις εξαντλησει
και το εχεις ψαξει αρκετα(τουλαχιστον 1 χρονο με προσφορες-αποτελεσματα-hair sites κτλ-live περιστατικα) :grandpa:
ε τοτε :chinscratch..καλη τυχη
Θα περιμενω με αγωνια 8) να δω το αποτελεσμα σου

+
 

ku

New Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

Fenimore είπε:
Καλωσόρισες φίλε, διάβασε τους κανόνες για την κατηγορία "Μεταμόσχευση", http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html και εφ όσον τηρείς τις προυποθέσεις και μόνο, μπορείς να αναφέρεις που θα κάνεις την μεταμόσχευση, ονόματα γιατρών κτλ.

Καλησπέρα fenimore διάβασα μόλις για τους κανόνες που λες και η αλήθεια ειναι ότι δεν θυμόμουνα για τα ονόματα γιατρών για αυτο έβαλα * μόνο στην εταιρεία. Νομίζω πάντως ότι τηρώ τις προϋποθέσεις επειδή δεν κανω διαφήμιση απλώς ρωτάω κάποιον με προσωπική εμπειρία να μου πει τι εταιρεία ή γιατρός ειναι αυτοί που σκέφτομαι να παω. Δε νομίζω ότι μπορω να ρωτήσω κάπως αλλιώς αφού εξάλλου δεν βρήκα κάτι ουσιώδεις για αυτήν την εταιρεία στο φόρουμ. Ευχαριστώ.
 

ku

New Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

PANOS101 είπε:
Τα πραγματα ειναι απλα
Ειμαι 36 χρονων και για να αγορασω ακομα και ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο των 60Ε
λιωνω στο διαδυκτιο 1 μηνα
Εσυ εισαι 25
Δεν εισαι 12!
Αν θεωρεις οτι το θεμα το εχεις εξαντλησει
και το εχεις ψαξει αρκετα(τουλαχιστον 1 χρονο με προσφορες-αποτελεσματα-hair sites κτλ-live περιστατικα) :grandpa:
ε τοτε :chinscratch..καλη τυχη
Θα περιμενω με αγωνια 8) να δω το αποτελεσμα σου

Καλησπέρα Πάνο. Γενικά το έχω ψάξει το θέμα παραπάνω απο χρόνο και όσο βλέπω τους κροτάφους μου να μεγαλώνουν νομίζω ότι δεν παει να τους αφήσω αλλο και καλώς ή κακώς μόνο στην τιμή που βρήκα μπορω να κανω μεταμοσχευση. Βέβαια αν ειναι να με κάνουν καρναβάλι καλύτερα να μην την κανω, για αυτο και ρωτάω αν κάποιος γνωρίζει κάτι εκ πείρας. Live περιστατικά μου είπαν (επειδή μένω θεσσαλονικη) ότι αν έμενα εκεί θα ήταν εύκολο να κανονισουν να δω αλλα στη θεσσαλονικη δύσκολα, έδειξαν πάντως μια διάθεση χωρις φυσικά αυτο να λέει κάτι.

Γενικά είμαι αρκετά προβληματισμένος αν θα την κανω ή όχι εν τελεί για αυτο θα παρακαλούσα όποιον μπορεί να βοηθήσει στην απόφαση μου αυτή. Το θετικό ειναι ότι πρόκειται για λίγες σχετικά τρίχες (2000) και δε θα χαλάσει η δότριά μου. Βέβαια ελπίζω να φαίνεται φυσικό ή τουλάχιστον ανεκτό το αποτέλεσμα.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Επειδή κάπου το διάβασα στο φόρουμ χρειάζεται μετα την μεταμοσχευση (αν την κανω) να βάζω μινοξιδιλη ή φινα; Και για ποσο καιρό πρεπει να προστατεύω τα νέα μαλλιά από τον ήλιο; Ευχαριστώ παιδια
 

eythimios

New Member
Απ: Μεταμόσχευσή μου Sos!

Φιλε μου μην το κανεις, ψαξε για κατι πιο σιγουρο, αφιερωσε λιγο χρονο στις αξιολογες συζητησεις που γινονται κ μην βιαστεις. Ξερω πως νιωθεις παρολο που δεν εχω καποιο εμφανες προβλημα η ιδεα κ μονο να αδειασει το κεφαλι μου με τρελαινει, αλλα κανε λιγο υπομονη κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ . Εχουν καταστραφει κ δεν υπερβαλλω ανθρωποι νεοι κ παραλιγο κ εγω. Τα παιδια εδω μεσα με εσωσαν απο το μεγαλυτερο λαθος που θα με κατεστρεφε ανεπιστρεπτι. Δε στο λεω για να σε τρομαξω αν και καλυτερα ετσι παρα να σκυλομετανιωνεις. Αν λοιπον διαβασεις προσεκτικα τα θεματα που πραγματευονται την μεταμοσχευση θα ανακαλυψεις οτι υπαρχουν πολυ πιο αξιοπιστες κλινικες στο εξωτερικο κ οχι να αναλωνεσαι με εγκληματιες που πουλανε κ την μανα τους ξεφτιλιζοντας την ιατρικη επιστημη. Κ κατι τελευταιο εχουν αποπειραθει να τερματισουν την ζωη τους ανθρωποι απο τετοιου ειδους λανθασμενες επιλογες κ το γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια. Τα πα κ ησυχασα!
 
Μπλουζα