Μεταμοσχευση σε υποκαταστημα συμβουλες κ βοηθεια

kardinalios

Well-Known Member
Φυσικά να πάρεις μια γνώμη από την Hdc , στο έχω αναφέρει και εγώ στην αρχική μου απάντηση . Είναι πολύ σοβαρή κλινική θα σου κάνουν μέτρηση της δοτριας και θα σου φτιάξουν ένα πλάνο . Πάτα στο google jose lorenzo hair transplant και koray erdogan hair transplant και θα σε βγάλει στα site τους . Και οι 2 έχουν πλατφόρμα για online consultation .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Η περίπτωση του φίλου λόγω μεγάλης έκτασης της αραίωσης χρειάζεται μπάζωμα με πολλά μοσχευματα τα οποία θα φυτρώσουν. Lorenzo και erdogan θα του βγεί πανάκριβα η όλη δουλειά. Χρειάζεται μια low budget κλινική να γεμίσει το κεφάλι πετυχαίνοντας φυτρωση και σε δεύτερη φάση αν θες να ξαναασχοληθεις κάνεις μια συμπληρωματική για λεπτομέρειες. Αυτές είναι η ahc για Ελλάδα και κάποιες γνωστές στην Τουρκία όπως σου ειπαν. Αν φυσικά δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το οικονομικό πας όπου γουστάρεις. Τα μοσχευματα που μάλλον θα σου βάλουν οι περισσότεροι σύμφωνα με τις φωτογραφίες θα είναι περίπου στις 5000 grafts. Δεν νομίζω να ξεφύγουν πολύ από αυτό το νούμερο οπότε μπορείς να υπολογίσεις τι θα πληρώσεις στον Καθενα. Λιγότερα από 4500 μοσχευματα δεν θα σε καλύψουν όπως πρέπει.
 

piros75

Well-Known Member
Αν και καταλαβαίνω ότι μένεις Ρόδο, εγώ στη θέση σου θα έκανα και μια μέτρηση στην DHI για να δεις πόσα μοσχεύματα έχει να δώσει η δότριά σου. Βάσει αυτού σχεδιάζεις το πλάνο σου.
 

Castaway

New Member
Η περίπτωση του φίλου λόγω μεγάλης έκτασης της αραίωσης χρειάζεται μπάζωμα με πολλά μοσχευματα τα οποία θα φυτρώσουν. Lorenzo και erdogan θα του βγεί πανάκριβα η όλη δουλειά. Χρειάζεται μια low budget κλινική να γεμίσει το κεφάλι πετυχαίνοντας φυτρωση και σε δεύτερη φάση αν θες να ξαναασχοληθεις κάνεις μια συμπληρωματική για λεπτομέρειες. Αυτές είναι η ahc για Ελλάδα και κάποιες γνωστές στην Τουρκία όπως σου ειπαν. Αν φυσικά δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το οικονομικό πας όπου γουστάρεις. Τα μοσχευματα που μάλλον θα σου βάλουν οι περισσότεροι σύμφωνα με τις φωτογραφίες θα είναι περίπου στις 5000 grafts. Δεν νομίζω να ξεφύγουν πολύ από αυτό το νούμερο οπότε μπορείς να υπολογίσεις τι θα πληρώσεις στον Καθενα. Λιγότερα από 4500 μοσχευματα δεν θα σε καλύψουν όπως πρέπει.
Έχεις κάνει στην ahc? Είσαι ευχαριστημένος?
Το γεγονός ότι θα γίνει Ρόδο παίζει κάτι? Να ζητήσω συγκεκριμένο γιατρό?
 

Castaway

New Member
Σε Ισπανία για Lorenzo θα περάσει τα 25000 λογικά που το θεωρώ υπερβολικό επικοινωνισα αλλά θέλει zip τις φώτο κ δεν μπορώ από κινητό άρα το αφήνω προς το παρον
 

gregkont13

Verified MM member
Σε Ισπανία για Lorenzo θα περάσει τα 25000 λογικά που το θεωρώ υπερβολικό επικοινωνισα αλλά θέλει zip τις φώτο κ δεν μπορώ από κινητό άρα το αφήνω προς το παρον

Καλησπέρα Φίλε μου, επειδή έχω μιλήσει και με τους δυο, ο ερντο μπορει να σου βαλει αυτα τα grafts σε μια συνεδρία λόγω του ότι κάνει splitting. Ο Lorenzo θα σου βάλει μαξ σε μια μμ 4000 grafts. Δεν προκειται να βάλει παραπάνω και πολύ πιθανό θα προτείνει να το σπάσετε σε δυο συνεδρίες. Νομίζω πως στη δέυτερη συνεδρία χρεώνει όλα τα grafts 2.5. Οπότε αν πας με μια μεγάλη θα πληρώσεις περιπου 15.000, αν τις σπασει σε δυο για να σου βάλει 5000 θύλακες θα δόσεις 17.500 περίπου. Οπότε δεν βγαίνει 25.000 με τίποτα. Πολύ πιθανό να προτείνει ή απαιτήσει και φίνα για να κάνει το χειρουργείο.

Για τον ερντο είναι γνωστό το 2.5 το graft. Πλέον ξέρουμε ότι χρεώνει 1.4 με μια άλλη ομάδα χωρίς αυτόν στη κλινική του αλλά δεν ξέρω, για κάποιο λόγο με ξενίζει αυτή η προσεγγιση (της φτηνής ομάδας). Αν θες, με 2.5-3 το graft στην ισπανία μπορείς να δεις και Villa ή Ferreira που έχουν δουλέψει με το λορέτζο. Ο Freitas εμένα μου είχε δώσει τιμή 3 το graft, ενώ δεν μου είπε τίποτα για φίνα και φάρμακα.
 

Castaway

New Member
Έχεις κάνει κάπου φίλε μου? Η το ψάχνεις? Ρώτησα κ τον στον ερντογαν για χρήση φαρμάκων περιμένω απάντηση!
 

gregkont13

Verified MM member
Έχεις κάνει κάπου φίλε μου? Η το ψάχνεις? Ρώτησα κ τον στον ερντογαν για χρήση φαρμάκων περιμένω απάντηση!

Έκανα κύπρο στo Γεωργιού. Είναι μια απο τις επιλογές της κύπρου που σου έδωσαν τα παιδία πιο πάνω. Ο Ερντο θα σου προτείνει φίνα, αλλά δεν θα επιμείνει. Ο λορέτζο αν κρίνει ότι τη χρειάζεσαι δεν θα κάνει επέμβαση αν δεν την πάρεις. Τώρα θα μου πεις μπορείς να πεις ότι παίρνεις ενώ δεν παίρνεις... δεν νομίζω ότι θα το εξετάσει, απλά σου λέω πάνω κάτω πως λειτουργούν.
 

kardinalios

Well-Known Member
7700 σου είπε ο Ερντογάν χωρίς να κάνει αυτός τις οπές ;; 1,40 το graft είναι πολύ καλή τιμή και η κλινική είναι κορυφαία ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Castaway

New Member
Έκανα κύπρο στo Γεωργιού. Είναι μια απο τις επιλογές της κύπρου που σου έδωσαν τα παιδία πιο πάνω. Ο Ερντο θα σου προτείνει φίνα, αλλά δεν θα επιμείνει. Ο λορέτζο αν κρίνει ότι τη χρειάζεσαι δεν θα κάνει επέμβαση αν δεν την πάρεις. Τώρα θα μου πεις μπορείς να πεις ότι παίρνεις ενώ δεν παίρνεις... δεν νομίζω ότι θα το εξετάσει, απλά σου λέω πάνω κάτω πως λειτουργούν.
Γεωργίου εμεινες ευχαριστημένος? Πόσο στοίχισε? Φινά περνεις ?
 

gregkont13

Verified MM member
Γεωργίου εμεινες ευχαριστημένος? Πόσο στοίχισε? Φινά περνεις ?

Ακόμα δεν μπορώ να μιλήσω φίλε μου γιατί είμαι στις 13 μέρες, σε 5-6 μήνες θα σου πω. Σαν χειρουργείο και σαν αντιμετώπιση που είχα ναι όλα ήταν πολύ καλα. 1.9 το graft. Οχι.
 

graham

Member
Αν πάρεις φιναστερίδη θα πρέπει να την ξεκινήσεις καιρό πριν την επέμβαση. Είναι δικλείδα ασφαλείας για να μη χάσεις τα μαλλιά που ήδη έχεις.
 
  • Like
Reactions: tol

dimitris50423

Well-Known Member
Έχεις κάνει στην ahc? Είσαι ευχαριστημένος?
Το γεγονός ότι θα γίνει Ρόδο παίζει κάτι? Να ζητήσω συγκεκριμένο γιατρό?
Ναι εχω κανει μια συνεδρια το 2015 στην ahc. Eιμαι πολυ ευχαριστημενος και εχω το αποτελεσμα εως σημερα. περιπτωσεις παρομοιες σαν τη δικη σου μπορεις να δεις στις παρουσιασεις μμ εχουν οι περισσοτερες κλινικες.
lorenzo και erdo πολλα παραπανω λεφτα για ελαχιστη η καθολου διαφορα σε σχεση με το αποτελεσμα που μπορεις να παρεις Ελλαδα. Δεν ειναι δουλεια λεπτομερειας αλλα γεμισματος κενης περιοχης.
Εγω Αθηνα ειχα παει για τη μεταμοσχευση μου. το αν θα ζητησεις συγκεκριμενο ατομο εξαρταται απο εσενα. καποιοι το εχουν κανει λογω αποτελεσματων που ειδαν. καλη επιτυχια σε οτι επιλεξεις. ;)
 

kardinalios

Well-Known Member
Φίλε @dimitris50423 είσαι βέβαιος ότι μπορεί η κλινική που αναφέρεις να κάνει την πύκνωση μπροστα στον φίλο χωρίς τη χρήση φαρμάκων ;
Έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να γίνει σωστή δουλειά χωρίς τη πιθανότητα shockloss ;
Συμφωνώ ότι η προσφορά 1 ευρώ /γκραφτ που του έχει γίνει είναι ασυναγώνιστη .. Όμως να δούμε και το πρακτικό μέρος της υπόθεσης . Για αυτό του λέμε να πάρει και άλλες απόψεις από διαφορετικούς γιατρούς .
 

dimitris50423

Well-Known Member
kardinalie ξαναειδα τις φωτογραφιες. δεν εχει πολλα μαλλια μπροστα. Ειναι μακρυ το μαλλι και φαινονται περισσοτερα. οι τριχες που εχει μπροστα ειναι θεμα χρονου να πεσουν ετσι κι αλλιως η να φυγουν σε ποσοστο 70-80% συντομα. Ο φιλος παει για μεγαλο nw.
Αν ημουν στη θεση του μπροστα θα εβαζα αρκετα μοσχευματα πατωντας και καποια τριχακια τα οποια θα φυγουν ετσι κι αλλιως. σε καποια λιγα σημεια που εχει πιο δυνατες τριχες μαζεμενες πρεπει να βαλουν γυρω απο αυτες.
Εδω ο μεγαλος αριθμος μοσχευματων θα δωσει τη μεγαλη βελτιωση στην εικονα του με το γεμισμα και την καλυψη που θα εχει οπως ειδαμε και σε αλλες περιπτωσεις.
Επισης επειδη φαινεται που παει η συγκεκριμενη αραιωση η πυκνοτητα πρεπει να ειναι μετρια αλλα η φυτρωση πρεπει να ειναι κοντα στο απολυτο. δεν περισευει κανενα μοσχευμα σε τετοιες περιπτωσεις. ακομη και 5000 μοσχευματα να του βαλουν θα υπαρχει αποσταση απο τα μαμα μαλλια γιατι η λητρια θα εχει μεγαλη εκταση.
Αυτο χρειαζεται. πολλα μοσχευματα και πολυ υψηλη φυτρωση. Αν γινουν αυτα τα δυο θα βλεπουμε αλλο κεφαλι.
Η τιμη που μπορει να παρει μπορει να ειναι και κατω απο ευρω ανα μοσχευμα
 
  • Like
Reactions: spi

Castaway

New Member
Η αλήθεια είναι ότι κ στον σχεδιασμό του Erdogan τα πολλά μοσχευματα τα βαζει μπροστα κ όχι crown άρα έχει δίκιο πιστεύω ο φίλος δημητρης
 

kardinalios

Well-Known Member
Τα πολλά μοσχεύματα στα βάζει μπροστα γιατί δημιουργώντας σου μια δυνατή α ζώνη θα έχεις πιο καλή εικόνα και απλά καλύπτει το crown . Εγώ βλέπω ότι έχεις αρκετό μαλλάκι μπροστά και δεν θεωρώ ότι έχει λογική να θεωρούμε δεδομένο και λογικό το shockloss . Βέβαια αν θες μεταμόσχευση με 6 χιλιάρικα τότε η επιλογή είναι μονόδρομος ... Αν θες να το δεις διαφορετικά να ασχοληθείς και με άλλες κλινικές διαφορετικά μπες εκεί παρακάλεσε τους να προσέξουν το κομμάτι μπροστά , πάρε φίνα 1 μήνα πριν και 6 μήνες μετά , πες τους να προσέξουν ιδιαίτερα τη δοτρια και να πάρουν από παντού μοσχεύματα και ο θεός βοηθός ... Δεν γίνεται όμως επιστημονικά να λέμε ότι θα κάνουμε μια επέμβαση με δεδομένο ότι θα ρίξουμε τα μαμά μαλλάκια που υπάρχουν στο κεφάλι .. δεν στέκει αυτό ..
 
Μπλουζα