Μεταμοσχευση αποψεις

Πιστευεται οτι η μεταμοσχευση εχει περισσοτερα θετικα ή αρνητικα

  • Ναι φτιαχνει την ψυχολογια σου, στο μελλον βλεπεις

    Ψηφοφορίες: 12 80.0%
  • οχι δεν βοηθαει,το αποτελεσμα ειναι προσωρινο και καποια στιγμη θα το μετανιωσεις

    Ψηφοφορίες: 3 20.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    15

baldy

Member
ποια ειναι η γνωμη σας σχετικα με την μεταμοσχευση εστω οτι γινεται καλη δουλεια.Συμφερει? οπως εχω ξαναπει πιστευω οτι οι πιο πολλοι κανουν μεταμοσχευση επιπολαια,χωρις να κατσουν να σκεφτουν οτι δεν ειναι μια δουλεια μια και εξω.Μελη που εχουν κανει μπορουν να πουν την μακροχρονη εμπειρεια τους.Μετανιωσαν ή όχι αλλαξε η ποιοτητα της καθημερινοτητα τους προς το καλυτερο ή όχι

εγω σαν γενικη αποψη χωρις να εχω καποια εμπειρια ειμαι κατα αφοτου πιστευω αν η α/α εξελισεται με την παροδο του χρονου,συνεχεια πρεπει να καλυπτεις τα κενα,επισης τα μοσχευματα εστω και αν εχουν τοποθετηθει σωστα αφου η αραιωση συνεχιζει θα υπαρχουν μικρα κενακια μεχρι την επομενη.Επισης δεδομενου οτι κανενας ανθρωπος δεν ξερει τα οικονομικα του στο μελλον,πολυ πιθανον να καταληξει στο να μην μπορει να κανει την επομενη μεταμοσχευση.Γενικα πιστευω οτι οσοι κανουν μεταμοσχευση ζουν συνεχως με τον ιδιο φοβο αν οχι μεγαλυτερο απο αυτους που καραφλιαζουν και δεν κανουν.Εδω ισως η εμπειρεια μελων που το εχουν περασει να βοηθησει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα καθαρα υποκειμενικο.Αλλοι αντεχουν στο να βλεπουν την καραφλα η την αραιωση κ αλλοι οχι τοσο.Σιγουρα το οτι στην Ελλαδα δεν γινονται καλες δουλιες φοβιζει καποιους αλλα και οτι γενικα ειναι μια διαδικασια ακριβη η οποια κραταει για μικρο χρονικο διαστημα.Εγω νομιζω οτι αν γινει απο καλα χερια σε λογικες τιμες και με λογικες προσδοκιες,αξιζει.Σιγουρα υπαρχουν ατομα που εχουν μετανοιωσει την ωρα κ την στιγμη που χαλασαν λεφτα πολλα με αποτελεσματα αισχρα,υπαρχουν κ ατομα ομως που δεν το μετανοιωσαν καθολου.Η μεταμοσχευση κυριως βολευει αυτους που δεν εχουν πολυ γρηγορο ρυθμο τριχοπτωσης και γενικα εχουν αρκετα κοντα τα μαλλια τους,οι υπολοιποι θα πρεπει να κανουν και καποια θεραπεια αναγκαστικα.
 

n094

Active Member
Σε κάποια θα συμφωνήσω και με τους δυο σας.... είναι αλήθεια ότι αν ένας πάει από ΝΓ 1 σε ΝΓ6 σε σύντομο χρονικό διάστημα, όπως εγώ, τότε το θέμα μμ θέλει πολύ υπομονή και πολλά χρήματα, αν σταματήσεις στην 1 ή στην 2 θα τραβάς τα (μεταμοσχευμένα) μαλλιά σου, γιατί πολύ απλά θα έχεις άσχετες τούφες από εδώ και από εκεί χωρίς συνοχή και χωρίς ομοιομορφία. Σε κάθε περίπτωση, για μικρά ΝΓ σταθεροποιημένα ή για ΝΓ που εξελίσσονται πολύ αργά, νομίζω ότι η μμ δεν είναι ρίσκο, είναι λύση για πολλούς. Τώρα αν έχεις επιμονή και υπομονή, χρήμα και οπωσδήποτε τρίχες στα γένια και στο σώμα, όπως εγώ δλδ, τότε η μμ μπορεί να κάνει το θαύμα της και να σου αλλάξει τη ζωή ακόμα και αν είσαι ΝΓ6. Αυτή είναι η καθαρά προσωπική μου άποψη.
 
Μπλουζα