Μα που να παω

Να κ εγώ με τη σειρά μου που βγήκα στην αναζήτηση κλινικής...ζω στη Ρόδο κ ως εκ τούτου οι επιλογές είναι περιορισμένες...ένα παράρτημα της Advanced hair clinic έχουμε εδώ όπου έρχεται ομάδα κ κάνει την ΜΜ. Πρόσφατα βρεθηκα στην Αθήνα κ επισκέφτηκα τον Αναστασάκη κ τον Καραλεξη. Ο Αναστασάκης πιο ακριβός κοντά 2000€ , ο Καραλεξης προσιτός αλλά ρε παιδιά δεν ξέρω πόσο έμπειρος είναι...κ οι δύο μου είπαν για 2500 μοσχεύματα κ φυσικά δύο επεμβάσεις...τι προτείνετε; Εξωτερικό δεν παίζει να πάω... μέχρι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη γιατί μπορώ να φιλοξενηθω από οικογένεια... ευχαριστώ IMG_20240130_065853.jpg IMG_20240130_065816.jpg IMG_20240130_065729.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Πόσο χρονών είσαι; εχεις μεγαλη αραίωση αλλά το καλό είναι ότι είναι εντελώς άδειες οι περιοχές που θα μπούν.
Για να σου είπαν αυτοί που σε είδαν 2 επεμβάσεις επί 2500 graft από δοτρια είσαι οκ.
Με την advanced μιλησες; μπορείς να κάνεις και δύο συνεχόμενες μέρες.
Ότι και να κάνεις θέλεις ταυτόχρονα και θεραπεία η με τοπική φίνα η ακόμη καλύτερα με χάπι.
Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις.

Υγ. Δεν θεωρώ ότι είσαι δύσκολη περίπτωση. Απλά θέλεις αρκετά graft για σωστή κάλυψη.
 

Bigk

Well-Known Member
Και η Κύπρος πάντως δίπλα είναι...
Ο Αναστασακης που ανέφερες δεν σε έπεισε δηλαδή?? Ή απλά τον θεωρησες ακριβό..
Πάντως μην μπεις σε φάση απλά να συγκρίνεις τιμές. Δες αποτελέσματα....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εμεις προσφερουμε δωρεαν διαμονη 7 ημερων δεν υπαρχει θεμα να μεινεις καπου αλλου στην Κυπρο.
Αν θελεις μπορουμε να σου κανουμε μια εκτιμηση και κοστολογηση.
 
Πόσο χρονών είσαι; εχεις μεγαλη αραίωση αλλά το καλό είναι ότι είναι εντελώς άδειες οι περιοχές που θα μπούν.
Για να σου είπαν αυτοί που σε είδαν 2 επεμβάσεις επί 2500 graft από δοτρια είσαι οκ.
Με την advanced μιλησες; μπορείς να κάνεις και δύο συνεχόμενες μέρες.
Ότι και να κάνεις θέλεις ταυτόχρονα και θεραπεία η με τοπική φίνα η ακόμη καλύτερα με χάπι.
Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις.

Υγ. Δεν θεωρώ ότι είσαι δύσκολη περίπτωση. Απλά θέλεις αρκετά graft για σωστή κάλυψη.
41 ετών...η δοτρια μου ειπαν ότι είναι πολύ καλή...όχι με advanced δεν έχω μιλήσει...ο κ.Αναστασακης μου είπε για φίνα σε χάπι καθημερινά Ενω η κοπέλα στου Καραλεξη μου είπε για μιλοξιδινη για κανένα 3μηνο.
Ευχαριστώ φίλε μου
 
Και η Κύπρος πάντως δίπλα είναι...
Ο Αναστασακης που ανέφερες δεν σε έπεισε δηλαδή?? Ή απλά τον θεωρησες ακριβό..
Πάντως μην μπεις σε φάση απλά να συγκρίνεις τιμές. Δες αποτελέσματα....
Καλά κάνεις κ το αναφέρεις... γιατί δεν είναι κ σωστή η αναφορά στον κ.Αναστασακη μόνο για την τιμή...η αλήθεια είναι ότι για εκεί πήγαινα με όσα είχα δει αλλά η τιμή με φρεναρε...ναι αποτελέσματα κοιτάω...η αλήθεια είναι ότι διαβαζοντας κάποια πραγματακια στην σελίδα άρχισα να λαμβάνω κ αλλά στοιχεία υπ'οψην
 

Bigk

Well-Known Member
Ο καθένας εδώ μπορεί να γράφει διάφορα για διάφορους... εγώ πχ μπορεί να "τρελαίνομαι" με dhi και να λέω ότι είναι οι καλύτεροι, άλλος να λέει για Τουρκία, και άλλος για Ισπανία... κάτι σαν ποδόσφαιρο ένα πράγμα. Όμως το θέμα δεν είναι ποδοσφαιρικό. Οπότε δες αποτελέσματα, κοίταξε τις οικονομικές δυνατότητες σου και κάνε το. Η ηλικία σου είναι σωστή. Η θεραπεία όπως λένε πολλοί ( εγώ δεν έχω πάρει για να έχω άποψη) είναι βασική προϋπόθεση και καλή φυτρωση σου εύχομαι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Member
Να κ εγώ με τη σειρά μου που βγήκα στην αναζήτηση κλινικής...ζω στη Ρόδο κ ως εκ τούτου οι επιλογές είναι περιορισμένες...ένα παράρτημα της Advanced hair clinic έχουμε εδώ όπου έρχεται ομάδα κ κάνει την ΜΜ. Πρόσφατα βρεθηκα στην Αθήνα κ επισκέφτηκα τον Αναστασάκη κ τον Καραλεξη. Ο Αναστασάκης πιο ακριβός κοντά 2000€ , ο Καραλεξης προσιτός αλλά ρε παιδιά δεν ξέρω πόσο έμπειρος είναι...κ οι δύο μου είπαν για 2500 μοσχεύματα κ φυσικά δύο επεμβάσεις...τι προτείνετε; Εξωτερικό δεν παίζει να πάω... μέχρι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη γιατί μπορώ να φιλοξενηθω από οικογένεια... ευχαριστώΠροβολή συνημμένου 62039Προβολή συνημμένου 62040Προβολή συνημμένου 62041
Γενικά χρειάζεσαι γύρω στα 6000-6500 μοσχεύματα για ικανοποιητική κάλυψη...Τώρα επιλογές μπορεις να βρεις αρκετές.
Θα σε συμβούλευα να δώσεις έμφαση σε περιστατικά μελών και όχι σε επίσημα περιστατικά κλινικών που δεν ξέρεις τι παίζει με αυτά και αν έχουν υποστεί κάποια επεξεργασία.
Εσύ τι μπάτζετ σκέφτεσαι να διαθέσεις συνολικά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλωσόρισες στο φόρουμ φίλε.
Είσαι ξεκάθαρο NW5 στάδιο, χρειάζεσαι σίγουρα 2 ΜΜ για να καλύψεις την όλη περιοχή.
Έχεις όμως ιδανική ηλικία, και έαν η δότρια σου μπορεί να καλύψει την ανάγκη μπορείς να βγάλεις ένα λογικό πλάνο και να προχωρήσεις.
Επίσης καλό θα ήταν να μπεις και σε θεραπεία με φίνα και μινόξ, νοουμένου ότι είσαι διατεθειμένος να κάνεις θεραπεία και θα είσαι συνεπής με αυτήν.

Προτεινόμενο πλάνο:
Φίνα 1mg/day (ή 3-4mg weekly αν είσαι διστακτικός) + μινόξ (1 ή 2 φορές την ημέρα) για τουλάχιστον 1 χρόνο πριν την 1η ΜΜ σου.
1η ΜΜ: 2500-3000 grafts front/3 και λίγα στο middle.
2η ΜΜ: 2500-3000 grafts middle και στο άνω μισό crown.

Καλή επιτυχία, εδώ είμαστε ότι θες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα