ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠΑΡΧ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nonpaper

New Member
Έκανα μεταμόσχευση στην Ελλάδα, πριν από περίπου 4 μήνες. Από το αποτέλεσμα δεν είμαι ούτε ικανοποιημένος, ούτε δυσαρεστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν σε σημεία του κεφαλιού που δεν έγινε μεταμόσχευση, πλάγια και πίσω, μπορώ να κάνω κάποια θεραπεία ή θα υπάρξει κάποιου είδους παρενέργεια στην περιοχή με τα εμφυτεύματα;
Αν μπορώ να κάνω κάποια θεραπεία, χωρίς πρόβλημα, ποια είναι η πλέον κατάλληλη;
Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

nonpaper είπε:
Έκανα μεταμόσχευση στην Ελλάδα, πριν από περίπου 4 μήνες. Από το αποτέλεσμα δεν είμαι ούτε ικανοποιημένος, ούτε δυσαρεστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν σε σημεία του κεφαλιού που δεν έγινε μεταμόσχευση, πλάγια και πίσω, μπορώ να κάνω κάποια θεραπεία ή θα υπάρξει κάποιου είδους παρενέργεια στην περιοχή με τα εμφυτεύματα;
Αν μπορώ να κάνω κάποια θεραπεία, χωρίς πρόβλημα, ποια είναι η πλέον κατάλληλη;
Ευχαριστώ.

Δώσε περισσότερες πληροφορίες φιλε και βαλε και καμια φωτο αν θες :chinscratch
 

nonpaper

New Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

Φωτογραφίες δεν έχω. Αυτό που ρώτησα, αν ξέρεις, είναι αν ενδείκνυται να κάνω κάποια θεραπεία στις περιοχές του κεφαλιού που δεν εμφυτεύθηκαν μοσχέυματα. Δηλαδή, στα πλάγια (κροτάφους) και πίσω (από εκεί που πάρθηκαν τα μοσχεύματα).
Μπορώ να κάνω κάποια θεραπέία σε αυτά τα σημεία και μόνο ή υπάρχει περίπτωση να επηρρεαστεί η εξέλιξη της ανάπτυξης των μεταμοσχευμένων τριχοφυλακίων;
Αυτό θέλω να μάθω.
Θέλω να τονώσω λίγο τις περιοχές του κεφαλιού, στα πλάγια και πίσω. Υπάρχει κάποια θεραπεία κι αν ναι, ποια ειναι;
Ευχαριστώ.
 

NGL

Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

εχεις διαβασει τιποτε εδω μεσα φιλε?
φιναστεριδη,μινοξιδιλη,fungoral...
 

NGL

Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

και κατι ακομα.γιατι δεν ρωτας την κλινικη/γιατρο που εκανες την επεμβασης και για φωτο και για θεραπεια..δεν σου εχουν πει τιποτα για μετεγχειριτικη θεραπεια?που εκανες την επεμβαση?τι εννοεις οτι δεν εισαι και φουλ ευχαριστημενος απ τ αποτελεσμα?δωσε σε παρακαλω μια περιγραφη της επεμβασης σου(αριθμος τριχοθυλακιων/κοστος/διαρκεια επεμβασης/ποσο καιρο εχεις κανει την επεμβαση σου/ποσο εντονο ηταν το προβλημα/μεθοδος επεμβασης κτλ)
δωσε κατι στο φορουμ να σε βοηθησει κι αυτο....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

μαλλον πρεπει να περιμενεις λιγο ακομα....4 μηνες δεν ειναι και πολλοι......ισα ισα τωρα θα δειξει η δουλεια......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

λεει οτι εκανε πριν 4 μηνες μεταμοσχευση και οτι δεν εμεινε ευχαριστημενος.....μα τα ολοκληρωμενα αποτελεσμτα θα φανουν στους 9-10 μηνες.....
 

comb

Member
Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΘΑ ΥΠ

Όπως λένε τα παιδιά οι 4 μήνες είναι πολύ νωρίς για να μπορείς να καταλάβεις τι τελικό αποτέλεσμα θα έχεις, αυτό διαμορφώνεται στους 10-14 μήνες.

Όσο για θεραπεία, μπορείς να συνεχίσεις κανονικά και οι γιατροί το συνιστούν, τη θεραπεία που εχεις επιλέξει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα