Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

panmar

New Member
Καλησπέρα σε όλους σε αυτό το forum και καλώς σας βρήκα;D
Συγχαρητήρια για τη καλή δουλειά που κάνετε και τη βοήθεια που μας δίνετε.

Δυο λόγια για τη περίπτωση μου...
Είμαι στα 30 και εδώ και δύο χρόνια παρατηρώ μία ελαφριά αραίωση στο πάνω μέρος.Εντάξει δεν τρελλαίνομαι κιόλας, θα το αντέξω :p

Εκείνο όμως που με προβληματίζει περισσότερο, είναι ότι τα μαλλιά μου συγχρόνως έχουν αδυνατίσει και λεπτύνει πολύ και ό όγκος τους έχει περιοριστεί αρκετά.

έχω κληρονομική προδιάθεση ( ....α ρε πατέρα :'( ), είμαι αγχώδης μέχρι εκεί που δεν παίρνει, η διατροφή μου είναι ότι χειρότερο μπορείτε να φανταστείτε.
Η χαριστική βολή ήρθε όταν αντιμετώπισα πρίν 3 χρόνια ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας του 4χρονου γιού μου και με πήρε η κάτω βόλτα.

Τώρα όλα πάνε καλά, στάθηκα πάλι στα πόδια μου και ήρθε η ώρα να δω και το θέμα των μαλλιών. Αλλά δεν ξέρω απο πού να το πιάσω...

Πρίν ακόμα πάω σε κάποιο ειδικό θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας, να αποκτήσω έτσι μία εικόνα τι παίζει και να δω τι θα κάνω...

Συγγνώμη αν σας κούρασα με το πρόλογο, αλλά ήθελα να σας βάλω λίγο στο κλίμα και να μπω και του λόγου μου στο κλίμα του forum :)

Παν Μαρ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

Δεν βαζεις και καμμια φωτο.....?
Παντως αν κανεις μια περιηγηση στο φορουμ θα δεις πολλα θεματακια και ισως να καποια απο αυτα να μπορεσουν να σε βπηθησουν να καταληξεις στο τι ειναι καλυτερο για σενα....
Και εδω ειμαστε εμεις..... ;)
Καλως ηρθες....
 

genesis

New Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

γεια σου... το καλως σας βρηκα που λες δε νομιζω να το πολυ εννοεις χαχχααχ :D

η αληθεια ειναι οτι μολις ειπες για το παιδακι σου ανναρωτηθηκα ``και τι τον νοιαζει τωρα για τα μαλλια του, αφου το μικρο ειναι καλα`` αλλα η αληθεια ειναι οτι προχωραμε μπροστα, ευτυχως η δυστυχως, οποτε καλα κανεις και ασχολεισαι.

βασικα πρεπει να πας πρωτα σε ``ειδικο`` και οταν πας απο εκει να του πεις ``γεια σου γιατρε, ηρθα πρωτα απο εδω πριν παω στους ειδικους του hairlosgr`` :p

οτι θες θα το βρεις εδω. αν θες γνωμη γενικα απο τα παιδια καλο θα ηταν να ανεβασεις καμια φωτο (και τωρα που το σκεφτομαι εγω ακομα δεν το χω κανει).

οποτε...τα λεμε!
 

panmar

New Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

magic810 είπε:
Και εδω ειμαστε εμεις..... ;)
Καλως ηρθες....
Thanks για το καλωσόρισμα magic:)

genesis είπε:
γεια σου... το καλως σας βρηκα που λες δε νομιζω να το πολυ εννοεις χαχχααχ :D
Αν εννοείς...να είχαμε τα μαλλιά μας και ας είμαστε μακριά και αγαπημένοι....
χίλια δίκια έχεις ;D
Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου genesis!

ANAR είπε:
Καλως ηρθες φιλε
Thanks για το καλωσόρισμα ANAR :)
 

panmar

New Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

Σήμερα μίλησα με ένα φίλο φαρμακοποιό και μου είπε να ξεκινήσω οπωσδήποτε με βιταμίνες - που βοηθάνε τον οργανισμό γενικά αλλά και το μαλλί ειδικά.
Μου έδωσε B, C και Ε για κάθε μέρα.
Τι λέτε για αυτό???

Απο βδομάδα έχω ραντεβού με δερματολόγο για να μου πεί για θεραπεία.
 

NGL

Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

οι βιταμινες κανουν καλο για την γριπη..... :)
τα μαλλια δεν παιρνουν και πολυ χαμπαρι...
περα απ την πλακα να παιρνεις και τις βιταμινες που σου εδωσε αν δεν κοστιζουν μια περιουσια,γιατι κανουν γενικοτερα καλο,αλλα κοιτα και μια σοβαρη θεραπεια με μινοξ ,φινα,κτλ. για να εισαι πιο σιγουρος..
αυτα ολο μονο αν μιλαμε για ανδρογεννετικου τυπου αλωπεκια ,πραγμα που θα στο αποσαφηνισει ο δερματολογος σου..
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Λεπτά και αδύναμα μαλλιά!! Από που να ξεκινήσω;;;;;;;;

@panmar για δες στο Επιτυχής θεραπεία την περίπτωσή μου είσαι στην ίδια μοίρα?

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,453.0.html

αν ναι τότε θα χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις για θυρεοειδή για φεριτίνη, Β12, φυλλικό οξύ, γενική αίματος να δεις αρχικά αν όλα πάνε καλά στον οργανισμό σου και να συμβουλευτής ένα γιατρό όσον αφορά τις βιταμίνες που θές να πάρεις, αν είσαι οκ κάτι άλλο φταίει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα