Ιταλική lotion από τον dr brotzu

edyuser1

Active Member
Μια δοκιμη θα το κανω παντως εγω ετσι για το γαμωτο και οτι γινει. Θα κανω διακοπη την μινοξ και θα βαλω μονο αυτο η θα τα βαζω παραλληλα. Γιατι βομιζω αυτο θελει μια φορα την ημερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
Απο σημερα ειναι διαθεσιμο στο efarma.απο αρχες του χρονου θα το παρω γιατι τωρα ειμαι φουλ απο υποχρεωσεις
 

koumparos

Well-Known Member
Θα δουμε σε συντομο διαστημα εαν μιλαμε για κατι αντιστοιχο η καλυτερο της μινοξιδιλης.Μακαρι να μην αποδειχτει τεραστια μουφα σαν το cg που το σπρωχναν και δερματολογοι εδω στην ελλαδα και τελικα αποδειχτηκε φιδελαιο.
Κραταω μικρο καλαθι και δυστυχως δεν γνωριζω τοπικο που να καταφερε να συγκριθει με την φιναστεριδη και να εδωσε αποτελεσματα μακροποθεσμα οπως αυτη.
 

makis25

Well-Known Member
βασικα ειναι ενα μειγμα απο ενα τοπικο οιστρογονο και ενα προδρομο μοριο του pge1 . Μου κανει εντυπωση που ανθρωποι μπορει να ειναι σκεπτικοι στο να παρουν φαρμακα οπως η φιναστεριδη η η ντουταστεριδη αλλα θα χρησιμοποιουσαν ενα τοπικο οιστρογονο στο κεφαλι τους . Περα απο αυτα , αν ρωταει κανεις αν τα οιστρογονα αντιστρεφουν την ανδρογενετικη αλωπεκια , διχως πολλα λογια ειναι ξεκαθαρο . Το κανουν . Το προδρομο μοριο (Dihomo-γ-linolenic acid) pge1 , δεν ξερουμε αν θα εχει αποτελεσμα , αν οντως θα μετατρεπεται στο δερμα σε pge1 , σε τι ποσοστο , ποσο χρονο θα καθεται στο δερμα , αν τα αποτελεσματα του θα ειναι οπως το pge2 , δε ξερουμε τιποτα απο αυτα , δεν εχουν μελετηθει . Ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα . Δεν δικαιολογειται κανενας ενθουσιασμος . Θα δουμε .
 

giaderty

New Member
Μου κανει εντυπωση που ανθρωποι μπορει να ειναι σκεπτικοι στο να παρουν φαρμακα οπως η φιναστεριδη η η ντουταστεριδη αλλα θα χρησιμοποιουσαν ενα τοπικο οιστρογονο στο κεφαλι τους .




Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giaderty

New Member
βασικα ειναι ενα μειγμα απο ενα τοπικο οιστρογονο και ενα προδρομο μοριο του pge1 . Μου κανει εντυπωση που ανθρωποι μπορει να ειναι σκεπτικοι στο να παρουν φαρμακα οπως η φιναστεριδη η η ντουταστεριδη αλλα θα χρησιμοποιουσαν ενα τοπικο οιστρογονο στο κεφαλι τους . .

Πιστευεις θα εχει παρενεργειες? Γιατι ο γιατρος υποσχεται τα ιδια αποτελεσματα του συνδυασμου χρησης μινοξιδιλης και φιναστεριδης. Και χωρις τις παρενεργειες της φιναστεριδης

Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Πιστευεις θα εχει παρενεργειες? Γιατι ο γιατρος υποσχεται τα ιδια αποτελεσματα του συνδυασμου χρησης μινοξιδιλης και φιναστεριδης. Και χωρις τις παρενεργειες της φιναστεριδης

Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δε ξερω τι ενεργειες και τι παρενεργειες θα εχει , ουτε με πολυνοιαζει τι υποσχεται ο γιατρος , σημασια εχουν μονο αποτελεσματα και μελετες που να δειχνουν τι κανει το σκευασμα , για ποσο καιρο το κανει , και τι παρενεργειες εχει . Τετοιες μελετες δεν υπαρχουν . Δεν υπαρχει εκτενες φωτογραφικο υλικο . Δεν βρηκα μελετες με το τι μπορει να συμβαινει στο σωμα απο το φαρμακο που μπαινει στο αιμα. Παντως ως γενικη γνωση να πω πως συνηθως τα τοπικα οιστρογονα αποροφονται πολυ καλα , αλλα εχουν και πολυ υψηλο ποσοστο φαρμακου που φτανει στη συστηματικη κυκλοφορια . Βεβαια η λοσιον εχει ενα σχετικα αδυναμο οιστρογονο. Νομιζω ειναι πολυ απιθανο να εχει αποτελεσματα ιδια με μινοξ+φινα μαζι . Και αυτο με πολυ χαλαρη κριτικη.
 

koumparos

Well-Known Member
Τοπικό και να πιάσει τα αποτελέσματα φινας μινοξ δεν το πιστεύω με τίποτα.Επισης δεν σπαταλαω ουτε 1 ευρώ σε προϊόν χωρίς κλινικές έρευνες που να αποδεικνύουν την αποτελεσματικότητα του προϊόντος.Προσωπικες αποψεις βεβαίως βεβαιως.
 
Μπλουζα