Θεραπεία τριχόπτωσης με laser capillus272

petros86

New Member
Γεια σας παιδιά. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση. Πριν λίγους μήνες έκανα μεταμόσχευση με FUT στην Ελλάδα σε πολύ γνωστό πλαστικό χειρουργό .Μου σύστησε να χρησιποποιώ καθημερινά για 7 λεπτά το laser lllt272pro ( κόστος αγοράς 1000 ευρώ). Το έχει αγοράσει κανείς σας ,έχετε δει αποτελέσματα ?Ανησυχώ αν υπάρχουν αρνητικές συνέπειες μετά από μακροχρόνια χρήση του laser . Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
πες του να σου κανει μια καλυτερη τιμη , υπαρχουν καποιες μελετες που δειχνουν πως οντως oi θεραπειες LLLT δουλευουν . Δεν εχει παρενεργειες αλλα μου φαινεται πολυ υψηλο το κοστος .
 

primax

Member
Φίλε μου, πριν 10 περίπου χρόνια είχα αγοράσει συσκευή με laser, συγκεκριμένα αυτήν


Τη χρησιμοποίησα για δυο χρόνια περίπου χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Από τότε είναι στο ντουλάπι, πεταμένα χρήματα. Βέβαια κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, απλά σου παραθέτω την προσωπική μου εμπειρία.
Αρνητικές συνέπειες δεν υπάρχουν, το θέμα είναι αν έχει αποτέλεσμα. Κατά την άποψή μου το ισοζύγιο κόστους-αποτελέσματος είναι αρνητικό.

Και να μιλάμε με ονόματα, τα εν λόγω laser καπέλα τα πουλάει ο Αναστασάκης.
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    5.5 KB · Προβολές: 13

makis25

Well-Known Member
Καλα το προβλημα ειναι σε πολλους , οποια θεραπεια και να χρησιμοποιουν , ( μινοξ , φιναστεριδη , κετοκοναζολη , αλλα καλυντικα σαμπουαν , συμπληρωματα διατροφης , ο,τι λογης θεραπεια σκεφτεις πχ prp , laser ) ειναι οι προσδοκιες που εχουν για το τι μπορουν να κανουν οι θεραπειες . Ακομα και οταν το μαλλι φαινεται ιδιο , τοτε κατα πασα πιθανοτητα η θεραπεια δουλευει , για τον απλο λογο πως η αλωπεκία ειναι προοδευτικη , δε σταματα ποτε . Οποτε το να μενουν οι τριχες σταθερες ειναι κερδος . Μαλιστα κερδος ειναι ακομα και οταν απλα επιβραδυνεις την τριχοπτωση .Οποτε primax , αν χρησιμοποιουσες laser 2 χρονια και το μαλλι εμενε ιδιο , τοτε η θεραπεια δουλευε. Τωρα ο Αναστασακης χτυπα στα φοβικα , ελλειψη επαρκους ενημερωσης , αντανακλαστικα του Ελληνα πελατη που ουτε ξερει πως δουλευουν τα φαρμακα , ουτε ξερει την φυση της αντρικης φαλακρας , και μεταξυ μας , ουτε ενδιαφερεται να μαθει . Ο Αναστασακης σκεφτεται , θα τους πουλησω κατι που δεν ειναι φαρμακο , ουτε τοπικο , ουτε απο το στομα , πανακριβα . 272 led λαμπες και μια μπαταρια ειναι . Οχι και χιλιαρικο .
 
Μπλουζα