Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

δεν ξέρω σε τι μπορεί να βοηθήσει η έκχυση βιταμινών κατά της dht...
έχω διαβάσει για εκχύσεις κορτιζόνης και σπιρονολακτόνης,αλλά αυτό που ποσταρες δεν μπορώ να το δικαιολογήσω σαν θεραπεία κατά της τριχόπτωσης... :-\
 

Ntia

New Member
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Κάτι τέτοιο δεν είναι η λεγόμενη μεσοθεραπεία?? Για την οποία έχω ακούσει καλά σχόλια...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

η μεσοθεραπεία,ή το συγκεκριμένο στο ποστ;! ::)
 

Ntia

New Member
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Το συζήτησα με τη δερματολόγο μου και μου είπε ότι βοηθά πολύ. Το σκέφτομαι να το κάνω κάποια στιγμή...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

ποιο;!
μεσοθεραπεία με κορτικοστεροειδή ή βιταμίνες;
 

Ntia

New Member
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Με τα κορτικοστεροειδή τελειωσα γι' αυτη τη σεζόν...! Για βιταμίνες αν θυμάμαι καλα... Αλλά δεν ξέρω το κόστος. Θα τη ρωτήσω κάποια στιγμή.
 

vrm

Member
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Πριν απο κάποιες μέρες μιλήσα με εναν δερματολόγο για τη θεραπεία (;) της Α.Α με μπότοξ. Δυστυχώς δεν γνώριζε τίποτα :( Προσπάθησε μάλιστα να με αποτρέψει... λέγοντας ότι αν είχε το μπότοξ αποτέλεσμα θα είχε βουήξει ο κόσμος, ενώ μου επισήμανε οτι δεν έχουν γίνει έρευνες για την ασφάλεια του σε μικρότερες ηλικίες :down Εκανε μεγάλη προσπάθεια να με αποφύγει όσο πιο κομψά γίνεται...

Πάντως, ακούγεται ενδιαφέρον!! Ποιός ξέρει μπορεί να κάνει δουλειά...
 

lykos_19

New Member
Απ: Θεραπεία τριχόπτωσης με botox

Που μπορει να φτασει ο ανθρωπος για τις τριχες του... γιατι να υποστουμε τετοια διαδικασεια τοσο κοπο, τοσα χρηματα... ας μεινουμε σε αυτες που κανουμε.... .η μονη ,και η καλυτερες ειναι μινοξιντιλ και proscar..και το nizoral... τιποτα αλλο...τα αλλα ειναι μονο για κερδος... το εχω ψαξει πολυ.... μην χανεται τον καιρο σας...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα