Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cmos516

Member
Με το ορο "αθορυβη"διαδικασια θελω να πω οτι,οταν εχουμε τριχοπτωση και οι "αδυναμοι" θυλακες "διωχνουν "τις τριχες μας ,αισθανομαστε κατι στο τριχωτο της κεφαλης μας??
Ειναι μερικες φορες που νιωθω το κεφαλι μου να με "καιει"ελαχιστα (δεν ξερω αν εχει να κανει με τη χρηση σαμπουαν κετο...αυτο!που χρησιμοποιω 2 φορες την εβδομαδα για 2 βδομαδες τωρα,καποιο αλλο προιον δε βαζω)η με το ζελε που βαζω.
Θελω να μου πειτε (απο την αλλη παλι αυτο ελαχιστο "καψιμο" το αισθανομαι και στο μετωπο,και μερικες φορες στο προσωπο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

genesis

New Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

εγω για να σου πω την αληθεια αισθανομαι μερικες φορες κατι σαν να περπατανε μυρμηγκια σε ενα πολυ μικρο σημειο του κεφαλιου μου (καπου κοντα στον αριστερο μου κροταφο οπου εχω και το θεματακι) αλλα οχι ακριβως επιφανειακα...μου ειναι καπως δυσκολο να το εξηγησω... και επετρεψε μου φιλε μου να σου πω οτι, προσωπικα, θεωρω το θεμα που ανοιξες ΠΟΛΥ μεγαλη υποθεση...

επισης δεν εχω καταλληξει αν θελω να βλεπω τις τριχες που πεφτουν λεπτες ή χοντρες, με αυτο το ``κακαδακι`` της ριζας στην ακρη ή χωρις αυτο... (μολις τα ξαναεγραψα αυτα εδω αλλα δεν ξερω που πηγανε...)
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

cmos516 είπε:
Με το ορο "αθορυβη"διαδικασια θελω να πω οτι,οταν εχουμε τριχοπτωση και οι "αδυναμοι" θυλακες "διωχνουν "τις τριχες μας ,αισθανομαστε κατι στο τριχωτο της κεφαλης μας??
Ειναι μερικες φορες που νιωθω το κεφαλι μου να με "καιει"ελαχιστα (δεν ξερω αν εχει να κανει με τη χρηση σαμπουαν κετο...αυτο!που χρησιμοποιω 2 φορες την εβδομαδα για 2 βδομαδες τωρα,καποιο αλλο προιον δε βαζω)η με το ζελε που βαζω.
Θελω να μου πειτε (απο την αλλη παλι αυτο ελαχιστο "καψιμο" το αισθανομαι και στο μετωπο,και μερικες φορες στο προσωπο)

Ναι κ εγω το εχω νιωσει αυτο το καψιμο κ ναι ειναι πιθανοτατα απο το σαμπουαν με κετο. Μαλλον αφυδατωνει ελαφρως το δερμα. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να προσθεσεις στο σαμπουαν κατι ενυδατικο πχ λιγα ml baby oil (εγω αυτο κανω) ή ελαιολαδο.
Βασικα το baby oil αλλα κ το τζελ αλοης ειναι δυο πολυ καλες προσθηκες ειτε μεσα στα διαλυματα/σαμπουαν ειτε απευθειας στο δερμα του κεφαλιου.
Δεν νομιζω να κανουν τιποτα για την τριχοπτωση αλλα με τοσα χημικα που βαζουμε καλο ειναι να διατηρουμε κ το δερμα του κεφαλιου σε καλη κατασταση
 

xk

Active Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

καπου το χα ξαναγραψει...τις 2-3 φορες που εγιναν τα ανοιγματα(το πρωτο στον αριστερο κροταφο το δευτερο στο δεξι και το τριτο στη κορυφη) και τις 3 φορες ποναγανε οι ριζες των μαλλιων μου στα σημεια που αραιωνα και ειχα ψιλοπονοκεφαλους.αυτα όταν επεφταν οι τριχες και δε ξαναβγαινανε.στη φυσιολογικη τριχοπτωση(τριχες που φευγουν και ξαναβγαινουν) δε καταλαβαινω κατι..
 

Hairboost

Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

Θελω να ξεθαψω αυτο το θεμα για να πω την εμπειρια μου.Οταν ξεκινησα να εχω τριχοπτωση αρχισα να αισθανομαι αισθημα καψιματος στο κεφαλι σε ασχετες στιγμες. Μηπως αυτο το καψιμο τελικα συμβαινει οταν οι ριζες των μαλλιων χανουν την δυναμη τους?
 

alexXXX

Active Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

ετσι ειναι μαγκες το καψιμο αυτο κανει την ζημια μολις σταματησει αυτο παει να πει πως λυσαμε το προβλημα
 

Hairboost

Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

σοβαρα τωρα? με ενοχλει αυτο αρκετα. Νιωθεις κατι σαν να εχεις νευρα εκεινη την ωρα που σε πιανει
 

afnman

New Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

Δεν νομιζω να εχει σχέση ολο αυτο....... Εγω δεν νιώσει τιποτα μεχρι τώρα...
Πάντως οι πονοκέφαλοι ειναι αλλου ειδους προβλήματος...
 

cameralens

New Member
Απ: Η τριχοπτωση ειναι μια "αθορυβη" διαδικασια?

boost είπε:
Θελω να ξεθαψω αυτο το θεμα για να πω την εμπειρια μου.Οταν ξεκινησα να εχω τριχοπτωση αρχισα να αισθανομαι αισθημα καψιματος στο κεφαλι σε ασχετες στιγμες. Μηπως αυτο το καψιμο τελικα συμβαινει οταν οι ριζες των μαλλιων χανουν την δυναμη τους?

αυτό το κάψιμο το νιώθω κι εγώ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα