Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
...ρε παιδιά,αλλάζει κάτι στ'αλήθεια μετά;

Δηλαδή τον πρώτο καιρό που ξανάχεις μαλλί σίγουρα όλο θα το κοιτάς στον καθρέφτη και θα το χαίρεσαι, αλλά μετά ηρεμείς απ'όλη αυτή την ψυχοβγαλτική διαδικασία; Έρχεται στιγμή που απλώς δε σκέφτεσαι το θέμα "μαλλιά" ή παραμένεις ψυχάκιας και συνεχίζεις ν'ασχολείσαι;

Δεν επέρχεται ποτέ αυτό το ευτυχισμένο "Είμαι 20 χρονών και εννοείται έχω φουλ μαλλί" στάδιο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

ApofasismenosPsyxakias είπε:
...ρε παιδιά,αλλάζει κάτι στ'αλήθεια μετά;

Δηλαδή τον πρώτο καιρό που ξανάχεις μαλλί σίγουρα όλο θα το κοιτάς στον καθρέφτη και θα το χαίρεσαι, αλλά μετά ηρεμείς απ'όλη αυτή την ψυχοβγαλτική διαδικασία; Έρχεται στιγμή που απλώς δε σκέφτεσαι το θέμα "μαλλιά" ή παραμένεις ψυχάκιας και συνεχίζεις ν'ασχολείσαι;

Δεν επέρχεται ποτέ αυτό το ευτυχισμένο "Είμαι 20 χρονών και εννοείται έχω φουλ μαλλί" στάδιο;
κατα 99% θα συνεχισεις να ασχολεισαι μονο και μονο που περασες απο την διαδικασια(θα ριχνεις και καμια ματια στα μαλια των αλλων) :D
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Δεν εννοώ αυτό.

Παράδειγμα ψύχωσης με "πρόβλημα" είναι ας πούμε το φανταρικό. Πριν μου έρθει το χαρτί, ούτε και ήξερα για site σαν το ομηροι.gr, skopies.net και τα σχετικά. Με το που ήρθε γαμήθηκα στο ψάξιμο, να δω τί μονάδα και πού και πώς. Στη θητεία έμπαινα να βλέπω τί κάναν απ'τ'άλλα τάγματα, είχαμε επαφή.

Όταν απολύθηκα με το καλό και είχα "φρέσκια" τη φάση, έμπαινα μια φορά την εβδομάδα που λέει ο λόγος, το χα μεράκι το θέμα. Σε κανά τρίμηνο, έμπαινα όποτε το θυμόμουν, μια στις 20 μέρες, περισσότερο απο νοσταλγία παρά μεράκι.

Τώρα έχω να μπω χρόνο και, γιατί πολύ απλά το θέμα δεν με απασχολεί ούτε νοσταλγικά.

Καταλαβαίνετε φαντάζομαι τη σύγκριση...αλλά αν είναι να σκας 10Κ+ και να ναι της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας λύπη και πάλι πίσω στα μπουκαλάκια και τα χάπια, μαλακία είναι.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Και ειδικά για ένα νορμάλ άνθρωπο που δεν είναι ηθοποιός/μοντέλο/γουατέβερ, είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα.

Όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο περισσότερο διαπιστώνω ότι η μεταμόσχευση μόνο οριστική λύση δεν είναι, εκτός κι αν την κάνεις στα 40 κοντά, να χει σταθεροποιηθεί η κατάσταση και να "μπαλώσεις" τρύπες.

Αλλιώς βάζεις και φεύγουν και γελάει ο κόσμος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Δεν εννοώ αυτό.

Παράδειγμα ψύχωσης με "πρόβλημα" είναι ας πούμε το φανταρικό. Πριν μου έρθει το χαρτί, ούτε και ήξερα για site σαν το ομηροι.gr, skopies.net και τα σχετικά. Με το που ήρθε γαμήθηκα στο ψάξιμο, να δω τί μονάδα και πού και πώς. Στη θητεία έμπαινα να βλέπω τί κάναν απ'τ'άλλα τάγματα, είχαμε επαφή.

Όταν απολύθηκα με το καλό και είχα "φρέσκια" τη φάση, έμπαινα μια φορά την εβδομάδα που λέει ο λόγος, το χα μεράκι το θέμα. Σε κανά τρίμηνο, έμπαινα όποτε το θυμόμουν, μια στις 20 μέρες, περισσότερο απο νοσταλγία παρά μεράκι.

Τώρα έχω να μπω χρόνο και, γιατί πολύ απλά το θέμα δεν με απασχολεί ούτε νοσταλγικά.

Καταλαβαίνετε φαντάζομαι τη σύγκριση...αλλά αν είναι να σκας 10Κ+ και να ναι της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας λύπη και πάλι πίσω στα μπουκαλάκια και τα χάπια, μαλακία είναι.
δεν ειναι ακριβως το ιδιο,ο στρατος ειναι κατι προσορινο που μολις περασει ξεχνιεται σιγα σιγα,τα μαλια ειναι κατι που τα εχουμε παντα μαζι (ελπιζω για καιρο δηλαδη ::)),ειναι ενα κοματι τις εξωτερικης μας εμφανισης
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Και ως εκ τούτου, κάτι που μπορεί να σε βασανίζει χωρίς ημερομηνία λήξεως.

Γι'αυτό και η αρχική μου ερώτηση.

Αν με τη μεταμόσχευση "καθαρίζεις", να πάει στο διάολο, αξίζει.

Αν απλά φρενάρεις ένα κακό και μπαίνεις μέσα δεν πολυέχει νόημα...

Και βλέπω εδώ στις υπογραφές των παιδιών κάτι αγωγές που φαντάζομαι θέλουν φροντίδα και αφοσίωση και σκέφτομαι ρε γαμώτο...νιώθετε ΟΚ ας πούμε κάθε μέρα μ'όλη αυτή την ιεροτελεστία; Υπάρχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα;

Τέσπα, μεγάλη κουβέντα άνοιξα τώρα και γυρίζω στην αρχική ερώτηση.

Μπαμ κι έξω ή το παρακολουθείς μια ζωή;
 

NGL

Member
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Και ως εκ τούτου, κάτι που μπορεί να σε βασανίζει χωρίς ημερομηνία λήξεως.

Γι'αυτό και η αρχική μου ερώτηση.

Αν με τη μεταμόσχευση "καθαρίζεις", να πάει στο διάολο, αξίζει.

Αν απλά φρενάρεις ένα κακό και μπαίνεις μέσα δεν πολυέχει νόημα...

Και βλέπω εδώ στις υπογραφές των παιδιών κάτι αγωγές που φαντάζομαι θέλουν φροντίδα και αφοσίωση και σκέφτομαι ρε γαμώτο...νιώθετε ΟΚ ας πούμε κάθε μέρα μ'όλη αυτή την ιεροτελεστία; Υπάρχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα;

Τέσπα, μεγάλη κουβέντα άνοιξα τώρα και γυρίζω στην αρχική ερώτηση.

Μπαμ κι έξω ή το παρακολουθείς μια ζωή;

once a junkie ,always a junkie που λεει και ο φιλος μου ..hairlosscursed!!
παντα θα το παρακολουθεις φιλε!!απλα νοιωθεις πολυ καλυτερα,περισσοτερη ασφαλεια και περισσοτερο ησυχος οταν τα μαλλια που εχεις ειναι τα μεταμοσχευμενα!!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Αν με τη μεταμόσχευση "καθαρίζεις", να πάει στο διάολο, αξίζει.

Αν απλά φρενάρεις ένα κακό και μπαίνεις μέσα δεν πολυέχει νόημα...


Κ και γυρίζω στην αρχική ερώτηση.

Μπαμ κι έξω ή το παρακολουθείς μια ζωή;

εισαι νοργουντ 2 και πιστευεις οτι αν κανεις μια μεταμοσχευση τελειωσες μπαμ κι εξω????
 

max_os

New Member
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

πες τα Πανο!
Αν έχεις τάση για μεγαλύτερη αρραίωση ............ τότε μόλις μπήκες στον χορό.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Μάχος είπε:
πες τα Πανο!
Αν έχεις τάση για μεγαλύτερη αρραίωση ............ τότε μόλις μπήκες στον χορό.

το χουμε πει απειρες φορες.......δε θελει και πολυ φαντασια αλλωστε......
τεσπα.....η απαντηση εχει δωθει πριν καν γινει η ερωτηση......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Ερώτηση για όσους έκαναν ΕΠΙΤΥΧΗ μεταμόσχευση...

Όχι παίδες, τότε προτιμάω ν'αφήσω τη φύση να πάρει το δρόμο της.

Αν είναι η μεταμόσχευση να είναι το upgrade των χαπιών απο κόστος και συντήρηση και μια ζωή να φοβάμαι τους καθρέφτες, να πάει να γαμηθεί.

Γιούλ Μπρύνερ, here I come :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα