Ερωτηση για Hasson

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

eleos

New Member
Εχω εντονη τριχοπτωση στο πανω μερος του κεφαλιου. Ενω πλαγια και πισω το μαλλι μου ειναι πυκνο, στο πανω μερος εχει σχεδον εξαφανιστει το μαλλακι μου :'(

Προς το παρον ειμαι ακομα με σαμπουαν για να φυγει η σμηγματορ. δερματιτιδα και με μια λοσιον. Σε κανα μηνα παλι θα παω στην γιατρο(μου ειπε οτι πρεπει να υποχωρησει η δερματιτιδα) για να ξεκινησω λογικα την θεραπεια(regaine μαλλον θα μου δωσει κ.τ.λ)

Αντι ομως να κανω ψευτοθεραπειες που δεν θα ειναι μονιμες,μηπως θα ηταν καλυτερα να παω κατευθειαν στον Hasson?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

eleos είπε:
Εχω εντονη τριχοπτωση στο πανω μερος του κεφαλιου. Ενω πλαγια και πισω το μαλλι μου ειναι πυκνο, στο πανω μερος εχει σχεδον εξαφανιστει το μαλλακι μου :'(

Προς το παρον ειμαι ακομα με σαμπουαν για να φυγει η σμηγματορ. δερματιτιδα και με μια λοσιον. Σε κανα μηνα παλι θα παω στην γιατρο(μου ειπε οτι πρεπει να υποχωρησει η δερματιτιδα) για να ξεκινησω λογικα την θεραπεια(regaine μαλλον θα μου δωσει κ.τ.λ)

Αντι ομως να κανω ψευτοθεραπειες που δεν θα ειναι μονιμες,μηπως θα ηταν καλυτερα να παω κατευθειαν στον Hasson?

Το θεμα ηταν να τα προλαβεις να μη πεσουν......τεσπα....οι λυσεις ειναι δυο...η ξεκινας big3(φιναστεριδη-μινοξιδιλη 5% και σαμπουαν με κετοκοναζολη 2%...π.χ fungoral) να δεις πως θα παει.....η πας βουρ για hasson αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα....εγω ειμαι nw2 και θα παω φαντασου......αλλα με τα μαλλια μου ειμαι λιγο......ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ!!!!!
 

eleos

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

Μπορω να ξοδεψω 10.000 και 15.000 ευρο, ΑΛΛΑ να θελω να εχω αποτελεσμα. Ο Hasson δινει ''εγγυηση'' για τα μαλλια. Δηλαδη καλυπτεσαι σε περιπτωση που δεν γινει δουλεια?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

eleos είπε:
Μπορω να ξοδεψω 10.000 και 15.000 ευρο, ΑΛΛΑ να θελω να εχω αποτελεσμα. Ο Hasson δινει ''εγγυηση'' για τα μαλλια. Δηλαδη καλυπτεσαι σε περιπτωση που δεν γινει δουλεια?

οχι δεν καλυπτεσαι.....ποτε και κανενας γιατρος δε σε καλυπτει.....γιατι ουτος η αλλος σου λεει οτι "results vary" δλδ τα αποτελεσματα διαφερουν....και καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και δε ξερεις πως θα αντιδρασει.....
Τελος η μεταμοσχευση μαλλιων ειναι μια επεμβαση αισθητικης που την κανεις για να νιωθεις εσυ καλυτερα.....γι αυτο και την ευθυνη θα την εχεις παντα εσυ...κι εγω....ποτε ο γιατρος.....κριμα για μας αλλα ετσι ειναι......
Απλα με τον hasson ο καθε κυνδινος μειωνεται στο ελαχιστο....και το αποτελεσμα ειναι πολυ ανωτερο απο τους περισσοτερους γιατρους.....γι αυτο κ εγω τον διαλεξα....απο κει και περα πρεπει να εχουμε κ λιγο τυχη.....!!!!
 

tsakalos

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

propecia παιρνεις ? πριν κανεις οτιδηποτε θα πρεπει να παρεις propecia τουλαχιστον για 1 χρονο και regaine
 

eleos

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

tsakalos είπε:
propecia παιρνεις ? πριν κανεις οτιδηποτε θα πρεπει να παρεις propecia τουλαχιστον για 1 χρονο και regaine

οχι δεν εχω ξεκινησει ακομα. Προς το παρον πρεπει να φυγει η σμηγμ. δερματιτιδα και μετα θα κανω λογικα αυτο. Το θεμα ειναι αν η κατασταση ειναι αναστρεψιμη. Εκει που ειχα μαλλακι ,υπαρχουν πλεον χνουδακια :'(
 

eleos

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

Aν θελεις στειλε μου με πμ το τηλεφωνο του δικου σου δερματολογου. Θελω να παω και σε ενα αλλο για μια δευτερη αποψη
 

comb

Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

H δική μου περίπτωση είναι ενδεικτική του τι μπορεί να πετύχει κάποιος με εκτεταμένη τριχόπτωση. Νομίζω πως όπως περιγράφεις τον εαυτό σου πρέπει να εισαι σε παρόμοια κατάσταση. Εγώ θα σου συνιστούσα τη μεταμόσχευση χωρίς αμφιβολία.
 

eleos

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

comb είπε:
H δική μου περίπτωση είναι ενδεικτική του τι μπορεί να πετύχει κάποιος με εκτεταμένη τριχόπτωση. Νομίζω πως όπως περιγράφεις τον εαυτό σου πρέπει να εισαι σε παρόμοια κατάσταση. Εγώ θα σου συνιστούσα τη μεταμόσχευση χωρίς αμφιβολία.

Εχω δει τα δικα σου αποτελεσματα και ειναι αψογα ,αλλα ακομα δεν ειμαι στην κατασταση που ησουν. Εχω λιγο μαλλι ακομα πανω σε συνδυασμο με χνουδακια. Το θεμα ειναι οτι αν συνεχισει αυτη η κατασταση σε 1 χρονο θα ειμαι εκει που ησουν
 

omar77

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

αν εχεις σμηγματορροια δεν βαζεις regain θα ερεθιστει περισσοτερο το κεφαλι σου.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

φιλε ξεκινα big 3 και βλεπεις σε ενα χρονο τα ιδια θα σου πει και ο δερματολογος δεν εχει κανα μαγικο ραβδι
τωρα αμα φοβασαι αλλο παντως τη φινα δε τη γλυτωνουμε εμεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

omar77

New Member
Απ: Ερωτηση για Hasson

H σμηγματορροια δεν θεραπευεται πληρως ΠΟΤΕ, μπορεις να την κρατησεις σε χαμηλα επιπεδα ωστε να μην σου δημιουργει προβλημα. Minoxidil, REGAIN δηλαδη μην βαλεις ΠΟΤΕ γιατι θα ξαναξεκινησει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα