Εποχιακή τριχόπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

xk

Active Member
Πάνε τωρα 2-3 βδομάδες(απο τοτε που άρχισαν οι ζέστες) που έχω φοβερη τριχόπτωση!πραγματικά μιλάμε για πολύ τρίχα.

πήγα μια μέρα κουρευτηκα(λόγω ζέστης) και απο εκεινη τη μερα και μετα γεμιζει όλο το χερι τριχες...δε θυμάμαι άλλη φορά τέτοιο μεγάλο πρόβλημα.(μάλλον γιατι τα καλοκαίρια τα παιρνα ξούρα) :D

το παραξενο είναι ότι η εικόνα δεν αλλάζει,είχα βελτιωθει λιγάκι με regaine+fungoral και παρά την τριχόπτωση δεν εχω αραιώσει άλλο.

τι είναι πια αυτη η εποχιακή τριχόπτωση και πως επιδράει σε άτομα που έχουν πρόβλημα?(Ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

Και εγώ παρατηρώ τριχόπτωση τέτοιες περιόδους. Η εποχιακή τριχόπτωση συμβαίνει σε όλους, συνήθως άνοιξη και φθινόπωρο.
Σε άτομα που έχουν πρόβλημα, απλώς τα μισά μαλλιά μπορεί να μην ξαναβγούν ή να βγουν ποιο αδύναμα.
 

panosm

Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

xk
ποιά θεραπεία ακολουθείς ;
για δες μήπως είναι shed από κάποιο προϊόν που βάζεις
 

Teri

New Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

Σίγουρα σε όλους μας συμβαινει ακόμα και αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα και αυτοί έχουν απλά δεν φαίνεται.

Το καλο της υπόθεσης σε μένα είναι ότι τόσα χρόνια τέτοια εποχή αντιμετώπιζα μεγάλη αραίωση και για μεγάλο χρονικό διάστημα θα έλεγα λόγω αλλαγής κλίματος. Τώρα με την θεραπεία που κάνω εδώ και 3,5 μήνες πριν λίγες μέρες είχα ελάχιστη αραίωση και για σχεδον αμελητεο χρονικό διάστημα -3-4 μέρες κάπου εκεί-.... πλέον επανήλθα.

Συμπέρασμα: Αθάνατο Big 3.. :)
 

magic810

New Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

Λευτέρης είπε:
Σίγουρα σε όλους μας συμβαινει ακόμα και αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα και αυτοί έχουν απλά δεν φαίνεται.

Το καλο της υπόθεσης σε μένα είναι ότι τόσα χρόνια τέτοια εποχή αντιμετώπιζα μεγάλη αραίωση και για μεγάλο χρονικό διάστημα θα έλεγα λόγω αλλαγής κλίματος. Τώρα με την θεραπεία που κάνω εδώ και 3,5 μήνες πριν λίγες μέρες είχα ελάχιστη αραίωση και για σχεδον αμελητεο χρονικό διάστημα -3-4 μέρες κάπου εκεί-.... πλέον επανήλθα.

Συμπέρασμα: Αθάνατο Big 3.. :)

Συμπερασμα: Εναλλακτικο Αθανατο big3 :p
μακαρι φιλε μου στο ευχομαι να δεις τα καλυτερα αποτελεσματα.....
 

Teri

New Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

magic810 είπε:
[quote author=Λευτέρης link=topic=748.msg12936#msg12936 date=1243491932]
Σίγουρα σε όλους μας συμβαινει ακόμα και αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα και αυτοί έχουν απλά δεν φαίνεται.

Το καλο της υπόθεσης σε μένα είναι ότι τόσα χρόνια τέτοια εποχή αντιμετώπιζα μεγάλη αραίωση και για μεγάλο χρονικό διάστημα θα έλεγα λόγω αλλαγής κλίματος. Τώρα με την θεραπεία που κάνω εδώ και 3,5 μήνες πριν λίγες μέρες είχα ελάχιστη αραίωση και για σχεδον αμελητεο χρονικό διάστημα -3-4 μέρες κάπου εκεί-.... πλέον επανήλθα.

Συμπέρασμα: Αθάνατο Big 3.. :)



Συμπερασμα: Εναλλακτικο Αθανατο big3 :p
μακαρι φιλε μου στο ευχομαι να δεις τα καλυτερα αποτελεσματα.....
[/quote]

Και σε σένα παίχτη να είσαι καλά καλημερα!! ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

τετοιες εποχες ολοι μας εχουμε λιγο πολυ ενα προβληματακι παροδικο ειναι θα περασει
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

κάντε υπομονή αδέλφια-τόσα καλοκαίρια χωρίς θεραπεία πέρασαν,τώρα θα απελπιστούμε;!
είναι απλά μία ακόμα δύσκολη φάση,αλλά τίποτα περισσότερο και τίποτα το φοβερό
 

magic810

New Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

Παναγιωτης είπε:
τετοιες εποχες ολοι μας εχουμε λιγο πολυ ενα προβληματακι παροδικο ειναι θα περασει

οσο κ αν ακουγεται περιεργο εγω δεν εχω......
μπορω να πω οτι οι τριχες που χανω ειναι μονο στο μπανιο....και αυτες καμμια δεκαρια φυσιολογικο...... ::)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

Eγω παιδια φετος δεν ειδα εποχιακή τριχόπτωση
Ισως η θεραπεια που κανω με ριγκειν και φουνγκοραλ να βοηθάει και εκει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

κ εγω τιποτα αυτη την περιοδο-δε λεω πολλα μην ερθει κανενα κυμα κ ψαχνομαι ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εποχιακή τριχόπτωση

magic810 είπε:
[quote author=Παναγιωτης link=topic=748.msg13034#msg13034 date=1243680322]
τετοιες εποχες ολοι μας εχουμε λιγο πολυ ενα προβληματακι παροδικο ειναι θα περασει

οσο κ αν ακουγεται περιεργο εγω δεν εχω......
μπορω να πω οτι οι τριχες που χανω ειναι μονο στο μπανιο....και αυτες καμμια δεκαρια φυσιολογικο...... ::)
[/quote]

στο ειπε ο σπυρος τυχερεεεεεεε εεεεε τυχερεεεεεεεεεε ;D ;D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα