Εναλλακτική θεραπεία...?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vrm

Member
Προσφατα μου ειχαν προτείνει μια <<θεραπεία>> κατα της τριχόπτωσης , η οποια μαλιστα θα είχε καλά αποτελέσματα.Η συγκεκριμενη λοσιον περιείχε μονο βότανα.Η αλήθεια είναι οτι ποτε μου δεν τη χρησιμοποίησα απλως την παραθέτω για να μου πείτε τη γνωμη σας.
Ρίχνουμε 1 ποτήρι καθαρο οινόπνευμα 90, ενα ποτήρι νεροκάρδαμο, ενα ποτηράκι του λικερ χυμο καπιτσινου ( τροπαιολο) κι ενα ποτηρακι του λικερ χυμο σημύδα. Επισης βάζουμε να μουλιασει στο μίγμα 1 φυλλο τριμμενης λαπας( καταπολεμά αποτελεσματικα την πιτυρίδα και την προωρη τριχόπτωση...). Μαυτη την λοσιον κανουμε εντιβες στα μαλλια. :eek:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εναλλακτική θεραπεία...?

γενικα τα βοτανα εχουν καποιες πολυ καλες ιδιοτητες το θεμα ειναι αυτα που λες τι μπορουν να κανουν με την dht
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εναλλακτική θεραπεία...?

δυστυχώς δεν υπάρχουν έρευνες/μελέτες για την βοτανοθεραπεία,και τ α περισσότερα παίζουν μεταξύ αλήθειας και μύθου... :-\
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτική θεραπεία...?

vrm είπε:
Ρίχνουμε 1 ποτήρι καθαρο οινόπνευμα 90, ενα ποτήρι νεροκάρδαμο, ενα ποτηράκι του λικερ χυμο καπιτσινου ( τροπαιολο) κι ενα ποτηρακι του λικερ χυμο σημύδα.

Φίλε vrm δεν ξέρω τι κάνει αυτό το μείγμα για την τριχόπτωση αλλά αν το πιούμε σίγουρα θα νιώσουμε καλύτερα :D :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα