Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

hairevival

New Member
Με εκπληξη ανακαλυπτω την κοινοτητα αυτη. Φιλοι, συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια. Θα την διαδωσω οσο μπορω, γιατι αρκετοι γνωστοι μου θα ενδιαφερθουν αμεσα λογω του προβληματος αλωπεκειας....

Είμαι κοντά 25, με πατέρα καραφλό. Αραιωμένα τα μαλλιά μου, αλλά τα έκοβα πάντα κοντά - μου πήγαιναν πιο πολυ. Εχω συμβιβαστει οτι η αραιωση που παρατηρω στα μαλλια μου, σημαινει οτι σε λιγα χρονια θα πεσουν , και θα γινουν σαν του πατερα μου .

Φιλοι που αγωνιατε, εχω να σας πω με σιγουρια τα εξης :

1. Η αποψη των αλλων γυρω μας εξαρταται απο τη συμπεριφορα μας προς αυτους. Οι κοπελες
δεν κοιτανε μαλλι εκτος απο λιγες. Οι περισσοτερες ομως κοιτανε χαρακτηρα, ανδρισμο. Αν
τριχοπτωση = 0 γυναικες, τοτε ολοι μας (καραφλοι , μελλοντικοι καραφλοι) δε θαχαμε γεννηθει. Οσοι νομιζετε οτι με το να μπει μαλλι, θα νιωσετε ξανα αποδεκτοι, ειναι λαθος. Θα νιωσετε αποδεκτοι ξανα, μονο αν αυξησετε την αυτοπεποιθηση - και την αυξανετε με το να λυσετε τις ανασφαλειες σας. Δεν ειναι ντροπη να πατε ψυχολογο. Αλλιως και μαλλι να βαλετε, ανασφαλειες θα βγουν στην επιφανεια μεσω αλλου προβληματος.

2. Γιατι να αγωνιουμε με ενα προβλημα που διορθωνετε ; Δεν ειναι καρκινος μαγκες. Ειναι τριχοπτωση. Δοξα τω θεω, βαλτε ενα προγραμμα εξοικονομησης χρηματων, και σε 3-4 χρονακια θα εισαστε ετοιμοι για μια ωραια μεταμοσχευση.

3. Εγω θα την κανω γυρω στα 30 μου. Ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν παιζει να επηρεασει στο ελαχιστο την αποψη των γυναικων. Αυτη εξαρταται απο ενα συνολο χαρακτηριστικων, πολλα απο τα οποια ειναι ισχυροτερα του αν εχουμε μαλλια (χαρακτηρας, σιγουρια).

Φυσικα οι αποψεις μου δεν ειναι απολυτες και οσοι εχουν αντιθετη αποψη, μπορουν να την πουν.

Και τωρα θελω να κανω καποιες πρακτικες ερωτησεις για οσους γνωριζουν.

1. Λοιπον δεδομενου οτι ο πατερας μου εχει φαλακρα βαθμου 6 και μαλλον θα κληρονομησω,
http://www.***global.com/index.cfm/id//oa1_onlinediagnosis/lang/greek
ποσο περιπου θα μου κοστισει η εμφυτευση μαλλιων ; Ή μαλλον ας πουμε η μια συνεδρια. Διοτι καλυτερα θα ειναι να γινουν 2 συνεδριες για πιο πυκνα μαλλια

Αν γνωριζετε πειτε μου για ελλαδα (σε καλη εταιρια) ή και για εξωτερικο . Η διαφορα ελλαδας και εξω, ποση περιπου ειναι ;


2. Ακομα δεν εχω φαλακρα. Αλλα συντομα θα εχω. Ποτε θα καταλαβω ομως ποτε η φαλακρα θα ολοκληρωθει ; Διοτι σκεφτομαι να κανω εμφυτευση μονο οταν η φαλακρα ολοκληρωθει. Αλλα στα 28-29 αντε 30... Δε θα ηθελα να περιμενω ως τα 35 μου...

3. Προτιμω να κανω οικονομιες για μελλοντικη συνεδρια εμφυτευσης, παρα να δινω 40 ευρω το μηνα, για αγορα φαρμακων οπως regain που το τελευταιο μονο, κοστιζει περιπου 30 ευρω. Και αυτο γιατι προβλημα για μενα θεωρειται λυμενο οταν η λυση ειναι οριστικη. Η αλλη ειναι απλα καθυστερηση... Η γνωμη των αλλων χρηστων ποια ειναι ; Αν ας πουμε κρατουσατε στην ακρη τα 60 ευρω το μηνα που δινετε (ας πουμε), επι ενα μηνα, τοτε το χρονο --> 720 ευρω και σε 4 χρονια 2880 ή σε 6 χρονια : 4320 ευρω.. Αρκουν για 2 συνεδριες υποθετω αυτα.

4. Υπαρχουν χρηστες που κανανε εμφυτευση μαλλιων ; ή εδω γραφουν μονο οσοι δεν εχουν κανει ; Η εμπειρια μετρα πολυ.

5. Kαι το σημαντικοτερο : αυτο για τις ελληνικες εταιριες δεν το ηξερα. Εγω εχω απο καιρο σταμπαρει την *** , που διαφημιζει οτι εχει και στο εξωτερικο παραρτηματα κτλ. Ειδα και την ιστοσελιδα. Ακουω και κατι αλλες, αλλα οκ ειναι αγνωστες. Τωρα για armani κτλ, και μονο που το ακουω... Ποια η αποψη σας για την *** γενικα ? απο γνωστους κτλ. Παντως γενικα δεν ειμαι της αποψης να καιμε μαζι με τα ξηρα και τα χλωρα. Η αποψη καθε ελληνικο= και σκαρτο ειναι το ιδιο επικινδυνη με την αποψη 'καθε ελληνικο ειναι υγιεινο και αγιο".

6. αν μπορειτε αναφερετε καποιες εταιριες ξενες που κανουν εμφυτευση γιατι τις ελληνικες λιγο πολυ τις γνωριζουμε

Μπραβο σε ολους που γραφουν εδω . Ειναι θαρρετοι και κυριως ενισχυουν την προσπαθεια , διοτι ολοι εδω πανω κατω εχουμε τον ιδιο πονο. Τα μαλλια.

υ.γ. ζητω συγνωμη που εγραψα εταιρια. Παντως ειμαι υπερ του να αναφερονται εταιριες. Πχ για αλλα προιοντα αναφερονται οπως αυτοκινητα. Ειναι ευκολο για εναν moderator να καταλαβει αν ενα ποστ το εχει γραψει καποιος για να διαφημισει την εταιρια του. Αλλωστε με το ιδιο σκεπτικο να μην αναφερονται καλλυντικα και φαρμακα γιατι ολοι ξερουμε τι χρημα ρεει μεσω αυτων. Εν ολιγοις ειμαι κατα των περιορισμων και των απαγορευσεων σε καθε τομεα.

Λοιπον επειδη ειδα καπου αλλα οτι αναφερεται η armani στο εξωτερικο (χωρις να μπει σε αστερισκο), θα αναφερω αυτο που ειδα απο ψαξιμο δικο μου :

http://www.alviarmanihairtransplants.com/Monthly-Payment-Sample-Chart.aspx

Καποιος θα μπορουσε να παει στην Ρωμη ας πουμε και να κανει την επεμβαση. Και βλεπω οτι ξεχρεωνεις και σε 4 χρονια... Πολυ καλο αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

γεια σου φιλαρακο καλως μας ηρθες

απο που να πρωτο αρχισω
χμμμμμμμμ λοιπον το λινκ που εδωσες το πρωτο δεν υπαρχει τσεκαρε μηπως το εγραψες λαθος
παμε παρακατω εδω και χρονια γνωστο ειναι οτι η κληρονομικοτητα φτανει εως και τις 7 γενιες πισω σου
οποτε μην λες οτι ο πατερας μου ειναι φαλακρος αρα θα γινω και εγω
γιατι και ο παππους μου ειναι φαλακρος αλλα ο θειος μου (γιος του παππου μου αδερφος της μανας μου) εχει παρα πολλα μαλλια και φτανει κοντα στα 50 και ποτε δεν ειχε προβλημα
αρα παει αυτο

οσο για το regaine που λες οτι κοστιζει 30 ευρω το μπουκαλι να σου πω πως απο το εξωτερικο μπορεις να το αγορασεις με 15 ευρω


για μεταμοσχευσεις και εγω αν παω ποτε θα παω εξωτερικο ελλαδα δεν με πειθουν
βλεπε ιστορια τσακαλου

συμφωνω μαζι σου παλι στο θεμα ηλικιας μια καλη ηλικια ειναι κοντα στα 30 για μεταμοσχευση

και επισης συμφωνω παρα πολυ στο θεμα που λες οτι αν ολοι οι φαλακροι δεν βρησκαν μια συντροφο τοτε πολλοι απο εμας δεν θα γεννιομασταν καν
 

Άκης

Administrator
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

hairevival είπε:
Με εκπληξη ανακαλυπτω την κοινοτητα αυτη. Φιλοι, συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια. Θα την διαδωσω οσο μπορω, γιατι αρκετοι γνωστοι μου θα ενδιαφερθουν αμεσα λογω του προβληματος αλωπεκειας....

Είμαι κοντά 25, με πατέρα καραφλό. Αραιωμένα τα μαλλιά μου, αλλά τα έκοβα πάντα κοντά - μου πήγαιναν πιο πολυ. Εχω συμβιβαστει οτι η αραιωση που παρατηρω στα μαλλια μου, σημαινει οτι σε λιγα χρονια θα πεσουν , και θα γινουν σαν του πατερα μου .

Φιλοι που αγωνιατε, εχω να σας πω με σιγουρια τα εξης :

1. Η αποψη των αλλων γυρω μας εξαρταται απο τη συμπεριφορα μας προς αυτους. Οι κοπελες
δεν κοιτανε μαλλι εκτος απο λιγες. Οι περισσοτερες ομως κοιτανε χαρακτηρα, ανδρισμο. Αν
τριχοπτωση = 0 γυναικες, τοτε ολοι μας (καραφλοι , μελλοντικοι καραφλοι) δε θαχαμε γεννηθει. Οσοι νομιζετε οτι με το να μπει μαλλι, θα νιωσετε ξανα αποδεκτοι, ειναι λαθος. Θα νιωσετε αποδεκτοι ξανα, μονο αν αυξησετε την αυτοπεποιθηση - και την αυξανετε με το να λυσετε τις ανασφαλειες σας. Δεν ειναι ντροπη να πατε ψυχολογο. Αλλιως και μαλλι να βαλετε, ανασφαλειες θα βγουν στην επιφανεια μεσω αλλου προβληματος.

2. Γιατι να αγωνιουμε με ενα προβλημα που διορθωνετε ; Δεν ειναι καρκινος μαγκες. Ειναι τριχοπτωση. Δοξα τω θεω, βαλτε ενα προγραμμα εξοικονομησης χρηματων, και σε 3-4 χρονακια θα εισαστε ετοιμοι για μια ωραια μεταμοσχευση.

3. Εγω θα την κανω γυρω στα 30 μου. Ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν παιζει να επηρεασει στο ελαχιστο την αποψη των γυναικων. Αυτη εξαρταται απο ενα συνολο χαρακτηριστικων, πολλα απο τα οποια ειναι ισχυροτερα του αν εχουμε μαλλια (χαρακτηρας, σιγουρια).

Φυσικα οι αποψεις μου δεν ειναι απολυτες και οσοι εχουν αντιθετη αποψη, μπορουν να την πουν.

Thanks και καλως ήρθες. Μου αρέσει όταν διαβάζω ότι χαίρονται όσοι επισκέπτοντε το site (εντάξει, όχι όλοι ;D ).

Σε αυτό που λες με τις γυναίκες εχεις δίκιο. Απλώς πολλοί το βλέπουν αλλιώς. Είναι το σύστημα τέτοιο δυστυχώς που μας έχει κάνει έτσι να βλέπουμε τα πράγματα.
Εγω πχ είμαι λίγο ανοιχτός στο θέμα σκέψεις και έμαθα να δέχομαι κάποια νέα πράγματα και να τα σκέφτομαι προτού τα αποριψω. Είναι και κάτι "κολλημένοι" που δεν δέχοντε το παραμικρό και αυτό που πιστεύουν, αυτό είναι πάει και τελείωσε (δεν εννοώ μόνο για τις γυναίκες, γενικά μιλάω).

hairevival είπε:
Και τωρα θελω να κανω καποιες πρακτικες ερωτησεις για οσους γνωριζουν.

1. Λοιπον δεδομενου οτι ο πατερας μου εχει φαλακρα βαθμου 6 και μαλλον θα κληρονομησω,
http://www.***global.com/index.cfm/id//oa1_onlinediagnosis/lang/greek
ποσο περιπου θα μου κοστισει η εμφυτευση μαλλιων ; Ή μαλλον ας πουμε η μια συνεδρια. Διοτι καλυτερα θα ειναι να γινουν 2 συνεδριες για πιο πυκνα μαλλια

Αν γνωριζετε πειτε μου για ελλαδα (σε καλη εταιρια) ή και για εξωτερικο . Η διαφορα ελλαδας και εξω, ποση περιπου ειναι ;

2. Ακομα δεν εχω φαλακρα. Αλλα συντομα θα εχω. Ποτε θα καταλαβω ομως ποτε η φαλακρα θα ολοκληρωθει ; Διοτι σκεφτομαι να κανω εμφυτευση μονο οταν η φαλακρα ολοκληρωθει. Αλλα στα 28-29 αντε 30... Δε θα ηθελα να περιμενω ως τα 35 μου...

3. Προτιμω να κανω οικονομιες για μελλοντικη συνεδρια εμφυτευσης, παρα να δινω 40 ευρω το μηνα, για αγορα φαρμακων οπως regain που το τελευταιο μονο, κοστιζει περιπου 30 ευρω. Και αυτο γιατι προβλημα για μενα θεωρειται λυμενο οταν η λυση ειναι οριστικη. Η αλλη ειναι απλα καθυστερηση... Η γνωμη των αλλων χρηστων ποια ειναι ; Αν ας πουμε κρατουσατε στην ακρη τα 60 ευρω το μηνα που δινετε (ας πουμε), επι ενα μηνα, τοτε το χρονο --> 720 ευρω και σε 4 χρονια 2880 ή σε 6 χρονια : 4320 ευρω.. Αρκουν για 2 συνεδριες υποθετω αυτα.

Κοίτα να δεις που πιστεύω ότι κάνεις λάθος.
Πες ότι τώρα χρειάζεσαι 4000 τρίχες (υποθετικά). Αν το καθυστερήσεις, θα χρειαστείς, σε 4 χρόνια θα χρειαστείς 7 ή 8 χιλ τρίχες. Κατάλαβες; Αν δεν καθυστερήσεις την τριχόπτωση, τότε θα χάσεις περισσότερα μαλλιά, με αποτέλεσμα περισσότερα μοσχεύματα και αυτόματα περισσότερα λεφτά. Άρα, τα λεφτα που λες εξοικονομείς, τα δίνεις παλι.
Επίσης, αν πας τελείως καραφλός, δεν νομίζω να μπορέσεις να βρεις καλό αποτέλεσμα χωρίς να βαλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη.

hairevival είπε:
4. Υπαρχουν χρηστες που κανανε εμφυτευση μαλλιων ; ή εδω γραφουν μονο οσοι δεν εχουν κανει ; Η εμπειρια μετρα πολυ.

5. Kαι το σημαντικοτερο : αυτο για τις ελληνικες εταιριες δεν το ηξερα. Εγω εχω απο καιρο σταμπαρει την *** , που διαφημιζει οτι εχει και στο εξωτερικο παραρτηματα κτλ. Ειδα και την ιστοσελιδα. Ακουω και κατι αλλες, αλλα οκ ειναι αγνωστες. Τωρα για armani κτλ, και μονο που το ακουω... Ποια η αποψη σας για την *** γενικα ? απο γνωστους κτλ. Παντως γενικα δεν ειμαι της αποψης να καιμε μαζι με τα ξηρα και τα χλωρα. Η αποψη καθε ελληνικο= και σκαρτο ειναι το ιδιο επικινδυνη με την αποψη 'καθε ελληνικο ειναι υγιεινο και αγιο".

6. αν μπορειτε αναφερετε καποιες εταιριες ξενες που κανουν εμφυτευση γιατι τις ελληνικες λιγο πολυ τις γνωριζουμε

Μπραβο σε ολους που γραφουν εδω . Ειναι θαρρετοι και κυριως ενισχυουν την προσπαθεια , διοτι ολοι εδω πανω κατω εχουμε τον ιδιο πονο. Τα μαλλια.

υ.γ. ζητω συγνωμη που εγραψα εταιρια. Παντως ειμαι υπερ του να αναφερονται εταιριες. Πχ για αλλα προιοντα αναφερονται οπως αυτοκινητα. Ειναι ευκολο για εναν moderator να καταλαβει αν ενα ποστ το εχει γραψει καποιος για να διαφημισει την εταιρια του. Αλλωστε με το ιδιο σκεπτικο να μην αναφερονται καλλυντικα και φαρμακα γιατι ολοι ξερουμε τι χρημα ρεει μεσω αυτων. Εν ολιγοις ειμαι κατα των περιορισμων και των απαγορευσεων σε καθε τομεα.

Λοιπον επειδη ειδα καπου αλλα οτι αναφερεται η armani στο εξωτερικο (χωρις να μπει σε αστερισκο), θα αναφερω αυτο που ειδα απο ψαξιμο δικο μου :

http://www.alviarmanihairtransplants.com/Monthly-Payment-Sample-Chart.aspx

Καποιος θα μπορουσε να παει στην Ρωμη ας πουμε και να κανει την επεμβαση. Και βλεπω οτι ξεχρεωνεις και σε 4 χρονια... Πολυ καλο αυτο.

Σου ξαναείπα στο άλλο post σου γιατί δεν θέλω να βάλω Ελληνικές ή πολυεθνικές εταιρίες να φαίνοντε. Πιστεύω μέσο pm μπορεί κανείς να λύσει την απορία του αν δεν βγάζει με τα **** κάποια εταιρία. Πολλά ξένα foras έχουν δεχτεί μυνήσεις γιάυτό το λόγο και δεν έχουν δεχτεί μυνήσεις από τον armani, μιας και δεν νομίζω να βρεθούν πολλοί να γράψουν άσχημα λόγια γι'αυτόν, αλλά για τις εταιρίες που έχουν έδρες παντού (και Ελλάδα).
Δεν το κάνω για να μην διαφημισει πχ ο Χ την εταιρία του (αν και συμβαίνει αυτό σε foras, ο φτηνότερος τρόπος είναι), αλλά για να μην με κατηγορήσουν εμένα ότι τους κάνω ζημιά κλπ.
Γιατι αν πω ο γιατρός τάδε ή η εταιρία τάδε, αν κάποιος την πάτησε απο αυτούς θα πει την εμπειρία του και τσουπ, αυτό περιμένουν αυτοί.
Σου λέει, τα καλά πεστε τα παιδιά και μπράβο σας, αλλά αν πείτε τα άσχημα (που συνήθως είναι περισσότερα), τότε μαύρο φύδι που σε έφαγε admin. Και ας έχω στο συμφωνιτικό που δέχοντε όλοι πριν γίνουν μέλη ότι δεν φέρει κανείς ευθύνη για ότι γράφει το κάθε μέλος.
Δεν τα βλέπουν αυτοί αυτά και θα μου πουν μας δυσφιμείς και θα πληρώσεις εσυ την νύφη.
Έβαλα μία φίλη μου δικηγόρο (να δει το forum, όχι τπτ άλλο ;D ) και μου είπε μερικά πράγματα σχετικά με το να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Για το θέμα αμάξι πιστεύω είναι αλλιώς το θέμα, δεν ξέρω.

Παναγιωτης είπε:
χμμμμμμμμ λοιπον το λινκ που εδωσες το πρωτο δεν υπαρχει τσεκαρε μηπως το εγραψες λαθος
Υπάρχει, αλλά είναι blocked :D. άλλαξε τα *** με d h i , χωρίς κενά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

να ξερεις ποσοι ειναι αυτοι που χρησιμοποιουν φιναστεριδη μετα απο μεταμοσχευση
 

xk

Active Member
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

hairevival είπε:
Αλλιως και μαλλι να βαλετε, ανασφαλειες θα βγουν στην επιφανεια μεσω αλλου προβληματος.

αυτό είναι στανταρίδι...θυμάμαι ότι το πρόβλημα με την πάρτη μου ξεκινησε όταν αραίωσαν τα μαλλιά μου και έπαθα σοκ και ψιλοκατάθλιψη αλλά μεγαλώνοντας και κοιτάζοντας πιο πίσω(πχ εφηβεια) πάντα θυμαμαι τον εαυτό μου να χει πρόβλημα με κάτι πάνω μου.πάντα είχα μικρά κόμπλεξ.Δε χρειάζεται ψυχολόγους,απλά να δίνεις βάση και να ασχολείσαι με τα πραγματικά προβλήματα της ζωης.τα μαλλιά πλεον και οτιδηποτε έχει να κάνει γενικά με την εμφάνιση είναι τα 5-10 λεπτά την ημέρα που θα ασχοληθείς με την εμφάνισή σου και όχι να κάθεσαι να κοιτάζεσαι στον καθρέπτη όλη μέρα.έτσι την πατάς και τρελένεσαι. :)
 
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

συμφωνώ απολύτως με τα τελευταία λόγια του xk. Το θέμα είναι ψυχολογικό και τίποτε άλλο. Αν το ξεπεράσεις όλα βρίσκουν το δρόμο τους.
 

hairevival

New Member
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

Admin είπε:
Πες ότι τώρα χρειάζεσαι 4000 τρίχες (υποθετικά). Αν το καθυστερήσεις, θα χρειαστείς, σε 4 χρόνια θα χρειαστείς 7 ή 8 χιλ τρίχες. Κατάλαβες; Αν δεν καθυστερήσεις την τριχόπτωση, τότε θα χάσεις περισσότερα μαλλιά, με αποτέλεσμα περισσότερα μοσχεύματα και αυτόματα περισσότερα λεφτά. Άρα, τα λεφτα που λες εξοικονομείς, τα δίνεις παλι.
Επίσης, αν πας τελείως καραφλός, δεν νομίζω να μπορέσεις να βρεις καλό αποτέλεσμα χωρίς να βαλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη.

αυτό δεν το γνώριζα... ας το ξεκαθαρίσουμε...

έστω ένας που κάνει θεραπεία... Στα 35 του έχει αρκετά μαλλιά. Αν δεν είχε κάνει θεραπεία τότε θα τα είχε χάσει σχεδόν όλα από τα 30 του.

Έστω ένας άλλος με παρόμοια γονίδια (υποθετικά πάντα), που δεν έκανε ποτέ και τα έχασε σχεδόν όλα στα 30 του.

Αν ο πρώτος σταματήσει τη θεραπεία, τότε εντός σύντομου διαστήματος θα χάσει αυτά που πρέπει να χάσει και θα γίνει όπως ο δεύτερος σωστά; άλλωστε όταν η δράση των φαρμάκων διακοπεί, τότε οι ορμόνες θα οδηγήσουν σε αποτέλεσμα που θα οδηγούσαν αν δεν είχε πάρει φάρμακα - απλά τα φάρμακα καθυστέρησαν το ίδιο αποτέλεσμα.

Με άλλα λόγια οι δότριες περιοχές για μεταμόσχευση ειναι οι ίδιες. Όπου δότρια θεωρώ την περιοχή που χωρίς λήψη φαρμάκων, έχει μαλλιά που δεν πέφτουν (συνήθως πίσω).

Διαφωνείς;
 

Άκης

Administrator
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

Σωστό όπως το θέτεις. Αλλά αν πας να κάνεις μεταμόσχευση και δεν είσαι σαν τον Βέγγο, θα σου πούνε να συνεχίσεις το dht blocker για να κρατήσεις ότι μαλλί έχεις επάνω.
Άρα ποιος ο λόγος να μην παίρνεις dht blocker ή να κάνεις θεραπεία έστω;
Γιατί αν πας εσύ και θες 3000 μοσχεύματα και εγώ θέλω 6000, εσύ θα πληρώσεις λιγότερα.
Και αν μας πουν και τους δυο συνεχίστε το blocking της DHT, εδώ την πατάω εγώ που δεν έπαιρνα τόσο καιρό τπτ (υποθετικά).
 

geo21

New Member
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

Ειναι πρωτη φορα που γραφω στο σιτε βασικα μολις γραφτικα 8) τεσπα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειμαι 21 χρονων ολα οκ αλλα ξεκινισα απο νωρις να χανω τα μαλλια και ειναι προβλημα για μενα αυτο εκανα το περασμενο καλοκαιρι εμφυτευση στο μπροστινο μερος του κεφαλιου κροταφους περιπου μεχρι τη μεση του κεφαλιου δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος.τεσπα το θεμα ειναι οτι αποτελεσμα υπαραχει εχουν περασει ηδη 8 μηνες ομωσ ακομα το αποτελεσμα δεν με ικανοποιει απολυτα!ορεα καινουργιες τριχες βγικανε ενω ειχα μονο το "χνουδι" αλλα περιμενα και περιμενω κτ καλιτερο!και κτ ακομα οτι τα υπολοιπα μαλλια σινεχιζουν να πεφτουν το μονο που χρησιμοποιω ειναι το regaine και ειλικρινα αρχιζω να πιστευω πωσ δεν υπαρχει κτ που να μπορει να αντιστρεψη την πτωση των μαλλιων.Δεν ξερω παιδια αν μπορειτε πειτε καμια ιδεα γιατι φρικαρω και για 2η εμφιτευση δεν με περνει!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εμφύτευση(πληροφοριες) και Ψυχολογια

μπλοκαρε αποτελεσματικα την dht σου

η μινοξιδιλη οπως εχουμε πει πολλες φορες απο μονη της δεν σου κανει σχεδον τιποτα

πολλες φορες μετα απο μεταμοσχευση συνιστούν φιναστεριδη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα