Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

NoMoreLoss

New Member
καλά βγάλανε και στο MTV θέμα με την τριχόπτωση την είδα σήμερα και είχαν νέα παιδιά 18 20 25 χρονών και σε μια κοπέλα μια γιατρός της έκανε ένεση rogaine (minoxidil), άλλος έκανε μεταμόσχευση και ένας το έριξε στην παρα-ιατρική. το θέμα έχει αρχισει να γίνετε κοινωνικό πρόβλημα και μακάρι μπας και βγάλουν κάτι καλό σε φάρμακο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakos

Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

ναι ρε π....στη μου... δεν μπορεί να είμαστε στο 2010 και να έχουμε μόνο την minox και τη φινα και αυτά αν είσαι τυχερός και δουλέψουν στον οργανισμό σου. Τέσπα....

Όχι απλώς είναι σίγουρο, αλλά 1000% ότι οικονομικά συμφέροντα δεν αφήνουν το όλο θέμα. Το να ΜΗΝ έχεις τριχόπτωση είναι η εξαίρεση του κανόνα, "το φυσιολογικό" είναι ότι θα έχεις, ασχέτου βαθμού. Το θέμα είναι πως τα ποσοστά των γυναικών είναι εξίσου μεγάλα. Δυστυχώς επειδή πλέον το μάτι μου μπορεί να καταλάβει προβληματική τρίχα, τα βλέπω καθημερινά....

Άντε ας ελπίσουμε ότι Histogen και Follica θα καταφέρουν να επιζήσουν στο πόλεμο των μεγάλων και κάνουν μια καλή αρχή.
Οι ευχές μου και στην Aderans που είναι αισίως στη phase 2 σχεδόν ένα χρόνο και περιμένουμε results αλλά και στην trichoscience που καλά τα λέει.... Άντε να δούμεεεεεε
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

''Δυστυχώς επειδή πλέον το μάτι μου μπορεί να καταλάβει προβληματική τρίχα, τα βλέπω καθημερινά....''

αυτο το ''χαρισμα'' το αποκτας καποια στιγμη οντως...το ματι σου πεφτει στα κεφαλια αλλων.....
 

vrm

Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

giannis13 είπε:
''Δυστυχώς επειδή πλέον το μάτι μου μπορεί να καταλάβει προβληματική τρίχα, τα βλέπω καθημερινά....''

αυτο το ''χαρισμα'' το αποκτας καποια στιγμη οντως...το ματι σου πεφτει στα κεφαλια αλλων.....

Οντως το παθαίνεις αυτό αρχικά...με το καιρό όμως το ξεπερνάς... :p
 

vrm

Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

lalakos είπε:
ναι ρε π....στη μου... δεν μπορεί να είμαστε στο 2010 και να έχουμε μόνο την minox και τη φινα και αυτά αν είσαι τυχερός και δουλέψουν στον οργανισμό σου. Τέσπα....

Μην το ξεχνας, έχουμε και τη δουταστερίδη (ανεπίσημα...) , μέγα όπλο κατά της τριχόπτωσης με λίγες παρενέργειες :D
 

genesis

New Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

vrm είπε:
Μην το ξεχνας, έχουμε και τη δουταστερίδη (ανεπίσημα...) , μέγα όπλο κατά της τριχόπτωσης με λίγες παρενέργειες :D

ναι ρε λουστη μου πολυ side η κωλοντουτα...αλλα να μην ξεχναμε οτι δεν ξερουμε ακομα σε τι ποσοτητα κανει δουλεια στο θεμα μας...σιγουρα σε πολυ μικροτερη απο αυτη που τη δοκιμασαν καποιοι...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαστε ενα βημα πριν την θεραπεια του καρκινου (εαν δεν την εχουνε βρει)και με την τριχόπτωση ειμαστε 100 χρονια πισω ::)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

τα παντα μπορουμε να ανακαλυψουμε απλα ολα θα καθυστερησουν λιγο.....
ας πουμε και που ξερω εγω οτι δεν εχει βγει αυτοκινητο που να καιει νερο αντι για βενζινη...αλλα δεν γινεται απο τη μια στιγμη στην αλλη να γινουν τετοιες λλαγες....ολες αυτες οι εταιρειες θα κλεισουν?θα καταστραφουν?
ετσι και για τη τριχοπτωση πιστευω...θα περιμενουν να απορροφησουν οσα περισσοτερα γινεται πρωτα και μετα.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

giannis13 είπε:
τα παντα μπορουμε να ανακαλυψουμε απλα ολα θα καθυστερησουν λιγο.....
ας πουμε και που ξερω εγω οτι δεν εχει βγει αυτοκινητο που να καιει νερο αντι για βενζινη...αλλα δεν γινεται απο τη μια στιγμη στην αλλη να γινουν τετοιες λλαγες....ολες αυτες οι εταιρειες θα κλεισουν?θα καταστραφουν?
ετσι και για τη τριχοπτωση πιστευω...θα περιμενουν να απορροφησουν οσα περισσοτερα γινεται πρωτα και μετα.....

Για τις επομενες γενιες σίγουρα θα ειναι καλύτερα για μας τωρα ειναι δύσκολα
 

lalakos

Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

Δεν ξέρω αν παρακολουθείτε τίποτα ξένα fora για τριχόπτωση, αλλά τον τελευταίο καιρό στο hairsite παίζει ένα θέμα με έναν που συμμετέχει στα phase 2 trial της ARI από NYC και ανά διαστήματα προσπαθεί να δώσει ένα update με την κατάστασή του.

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.html?id=58694&da=ASC&page=0&category=1&order=last_answer&descasc=DESC&be_page=0

Δώστε λίγο χρόνο να διαβάσετε το θέμα. Έχουν γραφτεί πολλά πράγματα και γενικά το όλο σύστημα φαίνεται ότι είναι σε καλό δρόμο. Να δείτε που η Aderans μας κρύβει κάτι καλό ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εκπομπή στο MTV με θέμα την τριχόπτωση

lalakos είπε:
Δεν ξέρω αν παρακολουθείτε τίποτα ξένα fora για τριχόπτωση, αλλά τον τελευταίο καιρό στο hairsite παίζει ένα θέμα με έναν που συμμετέχει στα phase 2 trial της ARI από NYC και ανά διαστήματα προσπαθεί να δώσει ένα update με την κατάστασή του.

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.html?id=58694&da=ASC&page=0&category=1&order=last_answer&descasc=DESC&be_page=0

Δώστε λίγο χρόνο να διαβάσετε το θέμα. Έχουν γραφτεί πολλά πράγματα και γενικά το όλο σύστημα φαίνεται ότι είναι σε καλό δρόμο. Να δείτε που η Aderans μας κρύβει κάτι καλό ;D

Μακαρι φιλε μου μακαρι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα