ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

andrew1989

New Member
επειδή ενδιαφέρομαι να το παραγγείλω αλλα είμαι και διστακτικός,θέλω να αναφέρεται όσοι το έχετε χρησιμοποίηση την γνώμη σας για το προϊόν..

αξίζει τα λεφτά εάν κάποιος θέλει να κρατήσει το μαλλί που έχει στο κεφάλι του ?
ποσο ασφαλές για τον οργανισμό και τι παρενέργειες μπορεί να έχει ?
σε συνδυασμό με τo regain υπάρχει καλύτερο αποτέλεσμα και αν ναι ποσο αυτό κρατάει ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

Φίλε andrew ,
Χρησιμοποιώ το revivogen για πάνω από 1 χρόνο τώρα.Θέλοντας να μη μπλέξω με χάπια (Proscar , Propecia) είπα να μπω στο χορό με το revivogen αφού διάβασα εδώ μέσα ότι είναι από τα πιο καλά κ χωρίς παρενέργειες.Το χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με minoxidil Kirkland 5%.Το πρωί Revivogen ,το απόγευμα μινοξιδίλη και 2-3/ βδομάδα Botaderm shampoo.Αυτά είναι όλα κ όλα τα προιόντα που χρησιμοποιώ.
Όσον αφορά παρενέργειες δεν έχω διαπιστώσει κάτι , πρέπει να ξέρεις όμως ότι το Revivogen έχει κόκκινο χρώμα κ βάφει το κρανίο,επίσης λαδώνει κιόλας. Δλδ καλύτερα να μη χρησιμοποιήσεις λευκή μαξιλαροθήκη...
Τώρα για τα αποτελέσματα... Σίγουρα η τρίχα έχει γίνει πιο χοντρή και πιο γεμάτη.φαίνεται πιο υγιής σίγουρα... Ίσως έχει μειωθεί και η τριχόπτωση
Σίγουρα το Revivogen δε θα σου σταματήσει την τριχόπτωση αλλά νομίζω ότι συμβάλει σε συνδυασμό με minoxidil.
Αν δε θες να μπλέξεις με χάπια κ τις ενδεχόμενες παρενέργειες τους κ η τσέπη σου το σηκώνει κάνε μια δοκιμή.Προτείνω να πάρεις για αρχή τη συσκευασία των 3 μηνών και βλέπεις...Δεν έχεις να χάσεις τπτ.
Το site φαίνεται ασφαλές και η παράδοση είναι άμεση,μέσα σε 48 ώρες όλες τις φορές που έχω πάρει.Απέφυγε το όμως την περίοδο των γιορτών,γενικά δεν είναι καλή περίοδος για τα courier.
Αυτά,ελπίζω να βοήθησα.
 

andrew1989

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

vag είπε:
Σίγουρα το Revivogen δε θα σου σταματήσει την τριχόπτωση
δηλαδή ένα χρόνο που κανεις την θεραπεία είσαι σε καλύτερο στάδιο ? η συνεχίζει ο κατήφορος ?εννοώ αν έχεις περισσότερο η λιγότερο μαλλί από όταν ξεκίνησες...
 

sakis9282

Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

Εγώ έχω μπει στον 4ο μήνα.Είναι λίγο ακριβό αλλά είμαι ευχαριστημένος.Κι εγώ το χρησιμοποιώ σε συνδιασμό με μινοξ.Μπορώ να πώ ότι η τριχόπτωση σταμάτησε σε μεγάλο βαθμό.Δεν βλέπω τρίχες στο λούσιμο όπως παλιότερα.Επίσης αν ανακατέψω τα μαλλιά δεν πέφτουν τρίχες.Επίσης χρησιμοποιώ και το σαμπουάν της εταιρίας.Καμία παρανέργεια.Απλώς θέλει να το αφήσεις 3ώρες στο κεφάλι και μετά σίγουρα να λουστείς λόγω λαδώματος.Εγώ το βάζω το βράδυ πριν τον ύπνο. :)
 

tirakise

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

γεια σας και απο εμενα.το revivogen το χρησιμοποιω (2ml καθε βραδυ) πανω απο 1,5 χρονο μαζι με το σαμπουαν του + το (fungoral δυο φορες την εβδομαδα). εδω και μια εβδομαδα προσθεσα και minoxidil kirkland. αυτο που εχω να πω ειναι οτι εχω κρατηθει σε ενα σταθερο επιπεδο. στην αρχη μου ειχε μειωθει πολυ η τριχοπτωση (10-15 τριχες πεφταν την ημερα). εδω και 1 χρονο βλεπω περιπου 30-40-50 τριχες σε ολη την διαδικασια του λουσιματος (δηλαδη την ωρα που λουζομαι, που τα στεγνωνω, τα χτενιζω κ.α.). την υπολοιπη μερα το κεφαλι το νοιωθω καθαρο και σε καλη κατασταση (δεν χρησιμοποιω τζελ, λακ κ.τ.λ). πιστευω οτι ειναι ενα καλο προιον για συντηρηση. σιγουρα δεν εβγαλα μαλλια με το revivogen αλλα κραταω προς το παρων αυτα που εχω και προσθεσα και minoxidil για κατι παραπανω.

ειχα ξεκινησει και εγω πριν το revivogen, με φιναστεριδη και minoxidil για ενα χρονο περιπου, με καλα αποτελεσματα προς το τελος του χρονου (στην αρχη ειχα τρελο sheding πανω απο 120-150 τριχες, μαλλων η τριχοπτωση ηταν σε εξαρση + οτι ο οργανισμος αντιδρουσε στα φαρμακα) , αλλα ειδα καποια sides (στυση, αραιο σπερμα),τα εκοψα και ετσι πηγα στο revivo οπου ειδικα στην αρχη με ενθουσιασε αλλα και τωρα ειμαι ευχαριστημενος και δεν νομιζω να το σταματησω.
 

vag

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

Φίλε andrew τα πράγματα είναι περίπου όπως τα είπαν κσι τα παιδιά.
Διαφορά θεωρώ ότι έχω δει , δλδ μείωση της τριχόπτωσης, σε καμιά όμως περίπτωση να σταματήσει έτσι. Αυτό δε γίνεται.
Μάλιστα στους κροτάφους που μπορώ να δω πιο εύκολα έχουν βγει κ καινούργιες τρίχες,πολύ λίγες βέβαια...Πάντα όμως σε συνδυασμό με μινοξ.
Σε άλλους μπορεί να δουλεύει καλύτερα σε άλλους όχι ,αυτά τα πράγματα δεν είναι στανταρ.
Πάντως όλοι νομίζω συμφωνούμε ότι κάτι κάνει κ πως δεν είναι χαμένα λεφτά.Είναι λίγο ακριβό αλλά δε θα το σταματήσω.
 

GIWRIKAS

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

παιδια κανα dht blocker που μορω να παρω απο φαρμακειο εχετε να προτεινετε??
 

VAMPIRIA

Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

το revivogen σε μενα δεν εκανε τιποτα, τσαμπα λεφτα,χρονος και εχασα και αρκετα μαλλια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

GIWRIKAS είπε:
παιδια κανα dht blocker που μορω να παρω απο φαρμακειο εχετε να προτεινετε??
οτι υπαρχει στο ιδιοκατασκευες υπαρχει στα φαρμακεια καθως επισης proscar και avodart
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

VAMPIRIA είπε:
το revivogen σε μενα δεν εκανε τιποτα, τσαμπα λεφτα,χρονος και εχασα και αρκετα μαλλια.
δυσκολο να σε ποιασει το revivogen vambiria,απο την στιγμη που δεν ειδες αποτελεσματα απο το proscar
 

alexXXX

Active Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

τρια πραματα εχω να πω .μακρυα ,μακρυα,μακρυααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!αυτα. :down :down :down :down :down :down
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tirakise

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

alexXXX είπε:
τρια πραματα εχω να πω .μακρυα ,μακρυα,μακρυααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!αυτα. :down :down :down :down :down :down


alexxx, εσυ τι προτεινεις δηλαδη για dht blocker σε καποιον που δεν θελει να παρει φιναστεριδη?
 

Hopefull

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

το revivogen ειναι απο τις μεγαλυτερες απατες που εχει καταφερει να επιβιωσει με τη βοηθεια των forums οπου εχει σκασει χοντρα λεφτα. Παιδια που δεν ξερουν και το ξεκινανε μαζι με κατι αλλο μετα φοβουνται να το σταματησουν και πληρωνουν τη μουφα τζαμπα ενω τη δουλεια τη κανει συνηθως το regaine ή το nizoral. επισης σου χαλαει το περιβαλλον για τη θεραπεια με μινοξιδιλη διοτι μενει πανω στο δερμα και αφηνει καταλοιπα.

Αυτο που παθαινουν πολυ ειναι οτι κολλανε με αυτη τη μπουρδα και οταν πανε να το σταματησουν εχουν shedding επειδη προφανως η αλλη τους θεραπεια αρχιζει και δουλευει καλυτερα χωρις το revivogen να σου κανει το δερμα σαν μ----ι καπελο και νομιζουν οτι φταιει που σταματησαν το revivogen και πανε και το ξαναρχιζουν

Μακριαααααααα. Αν θες κατι να δουλευει και φοβασαι το propecia το καλυτερο ειναι nizoral και minoxidil.
 

tatini

New Member
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

Πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει με το Revivo, αλλά βασισμένος σε άτομα που έχουν αναφέρει εδώ μέσα πως το χρησιμοποίησαν και είδαν αποτελέσματα το έχω προτείνει κι εγώ εναλλακτικά του Regain...

Πάντως, επειδή για το συγκεκριμένο αναφέρεται ότι ΔΕΝ έχει αποδειχτεί η αποτελεσματικότητά του (παρά μόνο από κάποιους που το δοκίμασαν...), ποτέ δεν το εμπιστεύτηκα προσωπικά, ούτε πρόκειται.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πώς ορισμένοι που χρησιμοποιούν το Revivo σε συνδυασμό με την (αποδεδειγμένα αποτελεσματική) μινοξιδίλη είναι σίγουροι ότι το Revivo κάνει δουλειά.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

έχει συζητηθεί και παλιότερα ότι δεν είναι το super τοπικό,
είναι φυτικό dht blocker & μπορεί να έχει (>2 χρόνια) πολύ ελαφρύ regrowth...
και καταλήξαμε ότι απευθύνεται σε Norw. 1-<2 και θέλει οπωσδήποτε ενίσχυση (4-6 duta)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ ΑΠΌ Revivogen..

andrew1989 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=2455.msg45232#msg45232 date=1294947576]
και καταλήξαμε ότι απευθύνεται σε Norw. 1-<2 και θέλει οπωσδήποτε ενίσχυση (4-6 duta)
afto dn to katalava xD
[/quote]
εννοει οτι απο μονο του ειναι αδυναμο και δεν κανει για επιθετικης μορφης αλωπεκια και χρειαζεται ενισχυση με 4-6 καψουλες duta(προσοχη στα greeklish)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα