Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Ακολουθήστε αυτήν την δίαιτα που έκανε αυτός στην εικόνα και θα έχετε υγιέστατα μαλλιά σαν τα δικά του (κλίμακα 1 - αν σας ενδιαφέρει το θέμα μαλλιά σε αυτή τη φάση :) )

nin%20buuran2.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ares

New Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Περα απο την πλακα επειδη αυτη την περιοδο βρισκομαι σε φαση προσπαθειας απωλλειας βαρους,υπαρχουν καποια εξειδικευμενα σκευασματα που συγκεκριμενα περιεχουν,οτι πιθανως στερειται ο οργανισμος και σχετιζονται με την τριχοπτωση?
 

barman

Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

στην συγκεκριμενη περιπτωση αναφερεσαι σε συμπληρωματα διατροφης για τριχες! για να μην μπλεξεις σε πολυ ακριβα, πιστευω τα priorin extra ειναι πολυ καλα και φθηνα.
 

Ntia

New Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Τα priorin extre τα είχα πάρει αρκετές φορές στο παρελθόν. Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα προιόντα απευθύνονται σε άλλο τύπο τριχόπτωσης και όχι στην ανδρογενετικού τύπου.
 

Άκης

Administrator
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Αναφέροντε σε τριχόπτωση που οφείλεται σε διατροφή.
Δεν μπλοκάρουν το πρόβλημα που οφείλεται για το 92+% της τριχόπτωσης στους άντρες και ακούει στο όνομα DHT.
Αν θέλεις να κάνεις κάτι για την διατροφή σου τότε:
πρόσθεσε ωμέγα 3 λιπαρά (υπάρχουν σε αμπούλες), πάρε βιταμίνη Α ή/και σίδηρο αν σου λείπει, πρόσθεσε πράσινο ή/και μαύρο τσάι.
Τα υπόλοιπα δεν κάνουν και πολλά.

Όσο για τον τυπά της εικόνας, δεν είναι πλέον έτσι.
Αδυνάτισε και μάλιστα σε τέτοιο σημείο που του φαίνοντε και οι κηλιακοί. Οπότε ares μην μασάς, θα φτάσεις άνετα εκεί που θες.
Για δίαιτα πάντως επειδή έχω ασχοληθεί και εγώ και μάλιστα διάβασα και 5-6 βιβλία (eBook geek ;) ), αν την κάνεις μόνος σου, καλό είναι να πάρει πολυβιταμίνες. Εγώ έπερνα κάποιες που είχαν και ωμέγα 3 λιπαρά.
Ή πρόσθεσε τπτ δημητριακά το πρωί στην διατροφή σου.
 

Ntia

New Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Εγώ πάντως εδώ και καιρό ξεκίνησα γυμναστήριο και νιώθω τον εαυτό μου πολύ καλύτερα. Προσπαθώ να ελέγχω και τη διατροφή μου. Η καλύτερη κίνηση είναι να απευθυνθείται σε ένα διατροφολόγο και να σας πει τι πρέπει να τρώτε.
 

Άκης

Administrator
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Να προσθέσω σε καλό διατροφολόγο και όχι σε κάποιον που έχει έτοιμες διατροφές και στις δίνει.
Το έχω δει με τα μάτια μου και το λέω.
Θα πρέπει να σε κοιτάξει, να μετρήσει το λίπος σου και να σου βγάλει μία δίαιτα με βάση το τί δουλειά κάνεις, άρα πόσες θερμίδες χρειάζεσαι.
 

Ntia

New Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Συμφωνώ. Και γυμναστήριο 3-4 φορές τη βδομάδα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Πήγαινα και γω 3-4 φορές την εβδομάδα, αλλά είναι το καλοκαίρι βλέπεις + η άδεια, ε είπα να το ρίξουμε λιγάκι έξω.
:) :) :)
 

Ntia

New Member
Απ: Διατροφή για να έχετε υγιή μαλλιά

Καλά εννοείται, αν το δούμε σαν αγγαρεία μετά το παρατάς... Κι εγώ τον Αύγουστο δεν με βλέπω να πηγαίνω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα