Διακοπή proscar - επαναφορά;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

chris

New Member
Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα. Πρόσφατα ξεκίνησα θεραπεία με προσκάρ, δηλαδή έχω πάρει 2-3 χάπια ως τώρα, παίρνοντας το 1/5 του χαπιού καθημερινά. Νομιζω πως η θεραπεια εχει αρχισει να λειτουργει ηδη μιας και ειδα πιο εντονη αραιωση απ'οτι ειχα (δεν ειχα και πολυ). Το θεμα ειναι οτι το ξανασκεφτηκα, και θελω να μεγαλωσω ακομα λιγο πρωτου κανω κατι σοβαρο με το κεφαλι μου, τωρα ειμαι 21 στα 22. Εαν το κοψω τωρα, το κεφαλι θα επανερθει στα επιπεδα που ηταν, ή θα μεινει με την αραιωση που δημιουργηθηκε επι προσκαρ; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

Γεια σου καταρχάς.
Δεν νομίζω να σου έκανε κάτι η ποσότητα που έχεις λάβει. Πιθανότατα η αραίωση που έχεις δει, οφείλεται από αλλού.
Δηλαδή 2-3 χάπια, επί 1/5 καθημερινά οπως λες, είναι 10-15 ημέρες, σωστά;
Αν θέλεις να μεγαλώσεις και μετά να το δοκιμάσεις και μιας και είσαι στην αρχή και δεν έχεις αραίωση, ξεκίνα με κάποια λοσιόν, από αυτές που αναφέρουμε στο forum.
Το κεφάλι σου θα επανέλθει, μιας αν οφείλεται -πες- στο proscar η αραίωση, η ρίζα θα ξεκινήσει την παραγωγή της.
Αλλά σε έναν χρόνο το πολύ, θα ξαναπέσει αλλά χωρίς πλέον να ξαναβγεί...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

chris κούλαρε, δεν πήρες πρέζα!!!
πρόσεξε απλώς,γιατί- 21 χρ. και μικροτριχόπτωση θα πρέπει να σε απασχολήσει...
όπως είπε και ο Άκης,υποστήριξε απλώς την τριχοφυΐα..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

η λοσιον ειναι σαν μονοδρομος για μενα
χωρις παρενεργιειες και με καλα αποτελεσματα
 

magic810

New Member
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

chris 2-3 χαπια και προκαλεσε το προσκαρ την τριχοπτωση....???
δεν νομιζω φιλε και αν συνεβη κατι τετοιο υπαρχει μια θεωρια που λεει οτι αν πεφτουν τα μαλλια σου κατα την θεραπεια...εννοοω σοβαρη θεραπεια ειναι οι σκοτωμενες τριχες που πεφτουν για να βγουν οι αλλες οι καινουριες..
παντως δεν νομιζω οτι προλαβε το προσκαρ ουτα να δρασει......
παιδια μην πεφτετε στη παγιδα ορισμενων που λενε σε ενα μηνα αποτελεσματα και πα..ριες τετοιες δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.....
ακομα και μεταμοσχευση αν κανεις θα δεις αποτελεσματα σε ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ για αυτο χαλαρωστε...
και καντε σωστα την ποιαδηποτε θεραπεια χωρις να σας πιανει πανικος...
 

chris

New Member
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

Έγινε παιδιά, ευχαριστώ για τον χρόνο που ξοδέψατε. Απ'οτι κατάλαβα το προσκάρ δεν έκανε τίποτα στην ουσία επειδη το χρησιμοποιώ λίγο καιρό. Θα συνεχίσω μόνο με minoxidil 5% (Hairway, όχι Regain).

Y.Γ 6 χαπια, οχι 2-3, έκανα λάθος
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

ρε παλικαρι να ξερεις πως το regaine δεν βοηθαει επι της ουσιας στην τριχοπτωση
απλα βοηθαει στην ανπτυξη της τριχας
αν τα μαλλια σου ειναι να πεσουν λογω dht τοτε θα πεσουν ειτε βαζεις regaine ειτε οχι
 

Άκης

Administrator
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

panagiotisf είπε:
αν τα μαλλια σου ειναι να πεσουν λογω dht τοτε θα πεσουν ειτε βαζεις regaine ειτε οχι
αλλά θα καθυστερήσουν να πέσουν...
Αν είναι πχ να πέσουν σε 10 μήνες, μπορεί με την μινοξιδίλη να πέσουν σε 2-4 χρόνια. Δηλαδή "τραινάρει" (κατα πολύ ή λίγο, ανάλογα) την διαδικασία.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διακοπή proscar - επαναφορά;

ναι σιγουρα θα καθυστερισουν
αλλα το αποτελεσμα μετραει
αν ειναι καποιος να βαζει μονο minoxidil καλυτερα να παρει το xandrox plus
που εχει και αντιαδρογωνα (σε μικρη ποσοτητα)
αλλα κανουν μια μικρη δουλεια σε σχεση με σκετη minoxidil
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα