Διάρκεια θεραπείας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

foundas86

New Member
Παιδιά κάνω μια θεραπεία εδώ και 40 μέρες απο δερματολόγο. Ακόμα όμως δεν είχα κάποιο θετικό αποτέλεσμα ώστε να με ενθαρύνει να τη συνεχίσω. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι απο τη στιγμή που 8α ξεκινήσεις σε πόσο καιρό βλέπεις θετίκα αποτελέσματα?? Μήπως να τη σταματούσα??
Πληροφοριακά τα μαλλία μου είναι εχουν αραιώσει πολύ και κάνω την εξής θεραπεία : hairway 5% το πρωί, polysorb-6080 αλλά πρέπει να περιέχει και άλλα συστατικά(μίξη δικιά του) το βράδυ και κατι χάπια που χρειάζεται η ρίζα για τη σωστή ανάπτυξη της. Σαμπουάν δεν μου έδωσε αλλά εγω πήρα το fungoral που το διάβασα απο το τη σελίδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vrm

Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

40 μερες ??? ειναι πολυυυυυ νωρις για να εχεις αποτελεσματα απο οποιαδηποτε θεραπεια. Πρεπει να περιμένεις τουλαχιστον 4 μηνες αν και νομιζω το πιο σωστο ειναι να κλεισεις 6 μηνες προκειμενου να δεις αν ανταποκρινεται ο οργανισμος ή οχι στη θεραπεια που σου προτεινε ο δερματολογος σου.
Οταν λες polysorb 6080 εννοεις τη λοσιον; Παντως ειναι καλα τα προ'ι'οντα της εταιρειας αυτης.Εγω χρησιμοποιω το σαμπουαν (polysorb 6080) καλο αλλα ακριβο 18,5Ε. Δεν ξερω βεβαια αν εισαι πληρως καλυμμενος σε οτι αφορα την αναστολη της dht ;Καθε ποτε χρησιμοποιησεις το polysorb ;
Αναφερεις οτι η θεραπεια σου περιλαμβανει <<κατι χαπια που χρειαζεται η ριζα για τη σωστη αναπτυξη της>>.Να υποθεσω οτι εννοεις βιταμινες για την τριχοπτωση, δε νομιζω να σε βοηθουν ιδιαιτερα ::) :(
 

foundas86

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Ναι λοσιόν, κάθε βράδυ. Τα χάπια δεν υπάρχουν στο εμπόριο, τα έφτιαξε ο φαρμακοποιός. Μου τα έδωσε σαν συμπλήρωμα στη βασική θεραπεία μου. Θα συνεχίσω τη προσπάθεια αν είναι...
 

foundas86

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

μμμμμ θα σε γελάσω :) .Οταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω.Το σακουλάκι που έχω τις κάψουλες πάντως γράφει Metho-cysteine....
 

magic810

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Παναγιωτης είπε:
τι χαπια ειναι αυτα τι περιεχουν μεσα

Παναγιωτη ειναι Methionine και Cysteine.....ειναι σε σκονη.
Εγω τα επαιρνα σε ξεχωριστες καψουλες που μου ειχε φτιαξει ο φαρμακοποιος...διαφορετικη για το καθενα δηλαδη...
και εγω απο συνταγη γιατρου....
 

magic810

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Παναγιωτης είπε:
και magic . . . σου καναν καμια δουλεια ???

Την τριχοπτωση σιγουρα δεν μου την σταματησαν......αλλα νομιζω οτι ειναι μια καλη προσθηκη ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ σε οποιαδηποτε θεραπεια...δεν νομιζω οτι αρκει μονο αυτο ομως σε μια θεραπεια :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διάρκεια θεραπείας

υπαρχουν τοσες βιταμινες με τετοια
αλλα καμια δεν πιστευω να δουλευει

τεσπα οποιος τις πιστευει μπορει να τις χρησιμοποιει
 

Pierre

Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Δεν κάνουν κάτι άμεσο...

Συμπληρώνουν την διατροφή με ουσίες που οφελούν την δομή της τρίχας...

Δεν χτυπάνε ούτε την τριχόπτωση, ούτε συνεισφέρουν σε regrowth.

Προσωπικά, θεωρώ πως οι ουσίες αυτές(αμινοξέα, βιταμίνες, εκχυλίσματα κ.λ.π.) είναι πολύ πιο αποδοτικές, όταν περιέχονται σε τοπικά σκευάσματα και εφαρμόζονται απευθείας στην τρίχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Troulis

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Εννοειται προτειμω χαπια απο τοπικες λοσιον.Με την λοσιον δεν εισαι σιγουρος οτι παει σε ολο το τριχωτο ασε που η μιση ποσοτητα μενει στα μαλλια.Ενω με τα χαπια εχεις συστηματικη απορροφηση οποτε καλυτερα αποτελεσματα.Υπαρχουν στα φαρμακεια χαπια-συμπλρωματα διατροφης για τα μαλλια με φυσικους dht-blocker που τα θεωρω πολυ καλα.

Τωρα για την διαρκεια μιας θεραπειας τιποτα λιγοτερο απο τον κυκλο ζωης της τριχας.
 

Pierre

Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Troulis είπε:
Εννοειται προτειμω χαπια απο τοπικες λοσιον.Με την λοσιον δεν εισαι σιγουρος οτι παει σε ολο το τριχωτο ασε που η μιση ποσοτητα μενει στα μαλλια.Ενω με τα χαπια εχεις συστηματικη απορροφηση οποτε καλυτερα αποτελεσματα.Υπαρχουν στα φαρμακεια χαπια-συμπλρωματα διατροφης για τα μαλλια με φυσικους dht-blocker που τα θεωρω πολυ καλα.

Φίλε troulis, έχεις να προτείνεις κανένα συμπλήρωμα διατροφής που να περιέχει dht blockers?
Με ενδιαφέρει πολύ, μιας και τέτοιες ουσίες, δεν τις βρίσκεις σε αφθονία μέσω της διατροφής...
 

Troulis

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Υπαρχουν συμπληρωματα διατροφης στο φαρμακειο με σογια (φυσικο dht blocker) ,φυτοστερολες,green tea επισης η L-Lysine η οποια αν και δεν ειναι dht blocker συνδιαζεται με αυτους
 

dim74

Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

θα βοηθουσε να ελεγες ονοματα....αυτα ειναι καλυτερα απο τα γνωστα provillus,procerin,hair genesis,nanocaps,folliplus κτλ...?
 

foundas86

New Member
Απ: Διάρκεια θεραπείας

Παιδιά κάτι άσχετο με αυτό που συζητάμε. Έχω διαβάσει στη σελίδα αυτή ότι κατά την διάρκεια της θεραπείας κάποιοι έχουν ένα <<πόνο>> στο στήθος (στέρνο). Ήδη έχω ένα μικρό πόνο εκεί όταν κάνω κάποια άσκηση η σηκώσω κάποιο βαρύ αντικείμενο. Αυτές οι ενοχλήσεις φεύγουν ποτέ? Ξέρει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα