ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

BLuEArMy

Member
Γειά σας, θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει κάποιο δικηγόρο που ασχολείται με μικρές υποθέσεις..! Είμαι φοιτητής και ένα άτομο του οποίου έχω διευθύνσεις τηλέφωνα όνομα κλπ (και είχα και επικοινωνία) μου πήρε 400 ευρώ χωρίς να μου στείλει το κινητό που αγόρασα απο διαδίκτυο! Βασικά θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρω ένα δικηγόρο που θα με βοηθήσει για αυτή τη μικρή υπόθεση και τουλάχιστον να μου μείνουν εμένα τα μισά δηλαδή 200 ευρώ (παρά τίποτα)! Ευχαριστω πάρα πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

αν δεν κάνω λάθος,
με τέτοια ασχολείται η δίωξη ηλ/κου εγκλήματος(!) και ο συνήγορος του πολίτη αμισθί :chinscratch
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

BLuEArMy είπε:
Γειά σας, θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει κάποιο δικηγόρο που ασχολείται με μικρές υποθέσεις..! Είμαι φοιτητής και ένα άτομο του οποίου έχω διευθύνσεις τηλέφωνα όνομα κλπ (και είχα και επικοινωνία) μου πήρε 400 ευρώ χωρίς να μου στείλει το κινητό που αγόρασα απο διαδίκτυο! Βασικά θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρω ένα δικηγόρο που θα με βοηθήσει για αυτή τη μικρή υπόθεση και τουλάχιστον να μου μείνουν εμένα τα μισά δηλαδή 200 ευρώ (παρά τίποτα)! Ευχαριστω πάρα πολυ!

Λυπάμαι πολύ φίλε BLuEArMy για την απώλεια σου ...
Όλοι αυτοί οι απατεώνες στηρίζονται στο ότι δε θα τους κυνηγήσει κάποιος.
Και ο δικηγόρος το πολύ πολύ να τον πάρει τηλ. και να τον εκφοβήσει ... Βάλε κάποιον δικό σου φίλο ("άγριο" και "αθυρόστομο") μπας και βγάλεις καμία άκρη αλλιώς δύσκολο μου φαίνεται.

Καλή τύχη...
 
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

ακου φιλε μου το ιδιο εν μερη ειχα παθει κι εγω θα πας στο υπ. εμποριου πλ. κανιγγος στα παραπονα καταναλωτων
και θα βρεις την ακρη να εισαι σιγουρος θα σου παρει βεβαια μερες ....αλλα θα το βρεις το δικιο σου :)μπορεις βεβαια να τους παρεις και τηλεφωνο και με φαξ να στειλεις το αιτημα σου θα γραψεις βεβαια λεπτομερως τι σου συνεβη και τα πληρη στοιχεια σου ...........αν ομως πας απο εκει ειναι ακομη καλυτερα.
 

azyx

New Member
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

tropheus είπε:
Βάλε κάποιον δικό σου φίλο ("άγριο" και "αθυρόστομο") μπας και βγάλεις καμία άκρη αλλιώς δύσκολο μου φαίνεται.
Δεν υπαρχεις:)


Απο που ειναι ο πωλητης... Πως εγινε η συναλαγη?
 

kabamarou

Member
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

Πάντως μην παραιτηθείς φίλε ακόμα και αν χρειαστεί χρόνο αυτό που θα κάνεις αν έχεις το κουράγιο.Θα σώσεις κάποια χρήματα αλλά και θα γλιτώσεις και άλλους μάλλον από αυτόν τον τύπο.
Δεν έχει καμιά σχέση με ebay η παραγγελία ε;Γιατί εκεί ισχύουν άλλα πράγματα που σε καλύπτουν
 

BLuEArMy

Member
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

Πριν 2 χρόνια είχα παραγγείλει ένα κινητό αξίας 580 ευρώ από το site δημοπρασιών emarket.gr! Ο πωλήτης μου είχε υποσχεθέι ότι αφού καταθέσω τα χρήματα θα μου έστελνε το κινητό εντός 10 ημερών! Κατάθεσα λοιπόν τα χρήματα στην Εμπορική Τράπεζα και περίμενα να περάσουν οι μέρες...! Έπαιρνα τηλέφωνα καθημερινά μετά τις 10 μέρες και ο άνθρωπος αυτός έβρισκε καποιες δικαιολογίες ότι δεν ειχε παραλάβει ακόμα τα κινητά κλπ! Στον μήνα τελικά παραδέχτηκε ότι τον κλέψανε και ότι είχε στείλει τα χρήματα με western union και τον κλέψανε και κινητά δεν πήρε! Υποσχέθηκε να μου επιστρέψει άμεσα τα χρήματα.. Τελικά το ανέβαλε λίγες εβδομάδες για να πάρει δάνειο! Αργότερα πήγε στην Αγγλία για να κάνει καταγγελείες στην αστυνομία..! Αργότερα το ανέβαλε 2-3 μήνες γιατί δε μπορούσε να πάρει δάνειο για να με πληρώσει από τι δουλειά του..! Αργότερα το έκανε 6 μήνες και τελικά μου υποσχέθηκε αρχές αυτού του χρόνου! Και όπως καταλαβένεται ΕΣΤΩ και αν έχω συνεχή επικοινωνία μαζί του... έχουμε συνεχώς αναβολές!

Aφού περάσανε 13 μήνες και άρχισα να του λεω ότι θα βάλω δικηγόρο μου κατέθεσε 200 ευρώ από τα 580! (υπόλοιπο ακόμα 380) και υποσχέθηκε ότι σε 1 μήνα θα μου βαζε και τα υπόλοιπα... Αυτό με έκανε να νιώσω ότι αξίζει να κάνω υπομονή έστω ακόμα λίγο για να πάρω τελικά τα χρήματα με τον καλό τρόπο...! Τώρα πια αν και έχω πάλι επικοινωνία μαζί του πάλι δίνει συνεχώς αναβολές... 2 χρόνια μετά ακριβώς... ΑΥΤΑ!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

εν ολιγης και αυτος την επαθε
τι να πω ρε φιλε με την οικονομικη χρηση που μας δερνει τα πραγματα ειναι λιγο αστα να πανε
κουραγιο και υπομονη

αν κατι μου εμαθε το ιντερνετ ειναι να μην στελνω ποτε λεφτα με w.u.
το paypal ειναι ο ασφαλεστερος τροπος
και λαμογια να σου κανουν εχεις 45 μερες να κανεις αιτηση για να παρεις τα χρηματα σου πισω

και κανα δυο φορες που πηγαν να μου την κανουν
τα πηρα τα χρηματα πισω μεχρι τελευταιας δραχμουλας μεσω paypal
 
Μπλουζα