Anastasakis Hair Clinic 2515 grafts 3/5/2023

ch7.panos

Active Member
τι εννοεις dense packing? αν πας Ελλαδα στην πολυ καλυτερη 40g/cm2 να εχεις φυτρωμενα. Για τον σχεδιασμο που εκανες 2500 + 500 για το φορλοκ 3000g και θα εχεις πολυ καλη πυκνοτητα και κλεισμενα την Α ζωνη.
Δηλαδή πρέπει να ξενιτευτούμε για dense packing ; Γενικά over 35g/cm2 είναι dense υποτειθεται. Φαντάζομαι στα 40, 40 και κάτι θα είμαι πολύ καλά. Θα φαίνομαι πάλι όπως στα 20 που έπαιζε μαλλούμπα… Ά ρε εποχές που είχαμε και manbun.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Oι Ισπανοί νομίζω βγάζουν και 50; Δεν είμαι σίγουρος, ξέρει κάποιος; Τι θεωρείται πάντως μάξιμουμ χωρίς κίνδυνο shock loss?
Δηλαδή πρέπει να ξενιτευτούμε για dense packing ; Γενικά over 35g/cm2 είναι dense υποτειθεται. Φαντάζομαι στα 40, 40 και κάτι θα είμαι πολύ καλά. Θα φαίνομαι πάλι όπως στα 20 που έπαιζε μαλλούμπα… Ά ρε εποχές που είχαμε και manbun.
 

aeratos28

Just aeratos
Ένα υγιές κεφάλι έχει 70-80 grafts πυκνότητα..με τα 40 που θα βάλεις,αν βγουν όλα ,θα έχεις τη μισή πυκνότητα από ένα υγιές μαλλί..οπότε μην τρελαίνεσαι..κάνε θεραπεία γτ ήδη στα 29 σου δεν εχεις α ζώνη..θα έχει και συνέχεια στα πίσω μαλλιά η αραιωση.εισαι μικρός.για τώρα ,θες 3000+ grafts.για να γίνει σωστή δουλειά,και στη συνέχεια,κάνεις και μια συμπληρωματική να αυξήσεις πυκνότητα
Δηλαδή πρέπει να ξενιτευτούμε για dense packing ; Γενικά over 35g/cm2 είναι dense υποτειθεται. Φαντάζομαι στα 40, 40 και κάτι θα είμαι πολύ καλά. Θα φαίνομαι πάλι όπως στα 20 που έπαιζε μαλλούμπα… Ά ρε εποχές που είχαμε και manbun.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
45-50 θεωρείται το μέγιστο για να μην έχεις κίνδυνο shock loss.

Όσοι θέλουν υψηλότερη πύκνωση και δεν τους ικανοποιήσει οπτικά το αποτέλεσμά τους, συνήθως μπαίνουν για δεύτερη επέμβαση με στόχο ν'ανέβουν από 45-50 στα 65-70, αλλά μιλάμε πάντοτε για ρίσκο. Μια επιτυχημένη επέμβαση με φύτρωση 45g/cm2 συντηρεί πλήρως την ψευδαίσθηση της πυκνότητας με το σωστό μήκος και χτένισμα.

Αν σου φυτρώσουν πάνω από 40, θα είσαι πένα, λυκάνθρωπος, γιουτουμπικό καγκουροαποτέλεσμα.
 

witcher

Well-Known Member
Όταν πίσω έχεις υγιές μαλλί θες τη μέγιστη πυκνότητα για να μην υπάρχει ανομοιομορφία και φαίνεται αραιό σε σχέση με το πίσω που θα έχει υψηλή πυκνότητα. Με 40 τοποθέτηση σίγουρα δεν θα υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα, χρειάζεται γύρω στα 50-55 να μπει (γιατί πρέπει να υπολογίζεις οτι θα έχεις και ενα μικρό ποσοστό απώλειας από τα τοποθετημένα), τα οποία απαιτούν και καλό γιατρό με εμπειρία.

Ελλάδα δεν αξίζει να δώσει κανείς πάνω από 1-1.5 ευρώ/graft. Αν ειναι να δώσει παραπάνω πάει Κύπρο και εξωτερικό. Σίγουρα στο εξωτερικό έχει πολύ καλύτερες και ασφαλείς επιλογές με διεθνείς και αναγνωρισμένες κλινικές που ταξιδεύουν από όλο τον κόσμο.
 

Kostas144

Member
Στην Ελλαδα τις πυκνοτητες που θες δεν ξερω αν τις πιανουν και σε τι τιμες..το καλο με την Ελλαδα ειναι οτι ειναι αναμεσα σε χωρες που κανουν πολυ καλα αποτελεσματα..συνορευει με Τουρκια και Κυπρο που αν ψαχτεις θα βρεις πολυ καλες κλινικες για μμ..συνορευει με Βουλγαρια που εχω διαβασει για ενα γιατρο τον Zarev αλλα πανακριβος και βγαζει κατι αποτελεσματα περιεργα τρομερα και ειναι επισης κοντα στην Ισπανια που εχουν και αυτοι..γενικα αν κανεις καλη ερευνα θα παρεις καλο αποτελεσμα.
 

ch7.panos

Active Member
Το update με βρεγμένα μαλλιά το μαλλί και εικόνες της δότριας μου (την κόβω δυνατή).
 

Συνημμένα

  • 46EA9947-EAFD-4AE0-B04C-1355E10F84EB.jpeg
    46EA9947-EAFD-4AE0-B04C-1355E10F84EB.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 220
  • E1F95763-6B6B-4CC2-B04B-B3C7A03C9C67.jpeg
    E1F95763-6B6B-4CC2-B04B-B3C7A03C9C67.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 202
  • E3307F5B-D3CB-4D34-8A47-300AC5FBF47A.jpeg
    E3307F5B-D3CB-4D34-8A47-300AC5FBF47A.jpeg
    2.7 MB · Προβολές: 202
  • 4915B4A7-0F96-47B8-AF87-D5A57D17B07A.jpeg
    4915B4A7-0F96-47B8-AF87-D5A57D17B07A.jpeg
    2.7 MB · Προβολές: 203

ch7.panos

Active Member
Το update με βρεγμένα μαλλιά το μαλλί και εικόνες της δότριας μου (την κόβω δυνατή)
Συγγνώμη για τα πολλά ποστ αλλά έδειχνε αρχικά πως τις ανέβασε 2 φωτό αλλά μετά δεν. Ήταν πολύ μεγάλες και έγινε μαλακία. Συγγνώμη για τις πολλές απαντήσεις. Τις μίκρυνα σε μέγεθος
 

Συνημμένα

  • F0F1E60E-F605-4862-AC26-018E584D135A.jpeg
    F0F1E60E-F605-4862-AC26-018E584D135A.jpeg
    318.6 KB · Προβολές: 198
  • 33C95E48-960E-4C03-86CD-9FC7102497AC.jpeg
    33C95E48-960E-4C03-86CD-9FC7102497AC.jpeg
    386.3 KB · Προβολές: 212

Marios1982

Well-Known Member
Η δότρια είναι καλή απλα θα μπορούσε να ναι πολύ καλύτερη αν συνέχιζε μέχρι τέρμα κάτω. Με τέτοια τρίχα αν πήγαινε τέρμα κάτω θα εσπαγες ρεκόρ. Πάντως και πάλι δε νομίζω έχεις μεγάλο πρόβλημα, αρκεί να πας σε καλό γιατρο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Tα χρειαζεσαι τα 3000 σιγουρα.
Πισψ στο crown σαν να το βλεπω να υπαρχει θεματακι η κανω λαθος?
 

ch7.panos

Active Member
Tα χρειαζεσαι τα 3000 σιγουρα.
Πισψ στο crown σαν να το βλεπω να υπαρχει θεματακι η κανω λαθος?
Όχι απλά η γυαλάδα που κάνει κάπως φαίνεται σαν δέρμα με ερυθρότητα. Είναι τέρμα γεμάτο και πυκνό εκεί και φαίνεται μόνο η γραμμή από το χτένισμα.
 

ch7.panos

Active Member
Total donor FUs 22.744
Total donor capacity 11.601
Average Hair/FU of Donor area 2,34 h/FU
Total Grafts Extracted 2.515
Total Hair/graft rate Extracted 3,14 h/g

;)
 

ch7.panos

Active Member
Λοιπόν πάμε ! Ο λόγος που δεν θα πω την κλινική είναι καθαρά προσωπικοί, για να προλάβω οπαδισμούς και κακοπροαιρετοσύνη που τυχόν θα με επηρεάσουν ψυχολογικά και είναι ο λόγος που δεν πόσταρα αμέσως. Εν καιρώ θα γίνει και η «αποκάλυψη». Έως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. Φαίνεται θα πάει μπόμπα.
Statistics
Total donor FUs 22.744
Total donor capacity 11.601
Average Hair/FU of Donor area 2,34 h/FU
Total Grafts Extracted 2.515
Total Hair/graft rate Extracted 3,14 h/g
Προεγχειρητικές δικές μου από εκείνη την ημέρα δεν υπάρχουν γιατί με έριχνε να κάνω το μαλλί έτσι, ό,τι σας έχω δείξει εγώ προηγουμένως.

Οι φωτό έχουν τραβηχτεί οι περισσότερες από iPhone 12 Pro Max και κυρίως πίσω κάμερα αλλά υπάρχουν και μερικές σέλφι.
Σκοπός είναι να πούμε κόσμια απόψεις για την ΜΜ και να τη σχολιάσουμε και ύστερα θα γίνει και περιεκτική κι ως προς τη κλινική.




ΥΓ Το Site δεν υποστηρίζει εικόνες μεγαλύτερες του 1,5 MB, έχετε κάποια πρόταση ως προς αυτό για να ανεβάσω τις εικόνες σε φουλ ανάλυση ;
 

ch7.panos

Active Member
Λοιπόν πάμε ! Ο λόγος που δεν θα πω την κλινική είναι καθαρά προσωπικοί, για να προλάβω οπαδισμούς και κακοπροαιρετοσύνη που τυχόν θα με επηρεάσουν ψυχολογικά και είναι ο λόγος που δεν πόσταρα αμέσως. Εν καιρώ θα γίνει και η «αποκάλυψη». Έως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. Φαίνεται θα πάει μπόμπα.
Statistics
Total donor FUs 22.744
Total donor capacity 11.601
Average Hair/FU of Donor area 2,34 h/FU
Total Grafts Extracted 2.515
Total Hair/graft rate Extracted 3,14 h/g
Προεγχειρητικές δικές μου από εκείνη την ημέρα δεν υπάρχουν γιατί με έριχνε να κάνω το μαλλί έτσι, ό,τι σας έχω δείξει εγώ προηγουμένως.

Οι φωτό έχουν τραβηχτεί οι περισσότερες από iPhone 12 Pro Max και κυρίως πίσω κάμερα αλλά υπάρχουν και μερικές σέλφι.
Σκοπός είναι να πούμε κόσμια απόψεις για την ΜΜ και να τη σχολιάσουμε και ύστερα θα γίνει και περιεκτική κι ως προς τη κλινική.




ΥΓ Το Site δεν υποστηρίζει εικόνες μεγαλύτερες του 1,5 MB, έχετε κάποια πρόταση ως προς αυτό για να ανεβάσω τις εικόνες σε φουλ ανάλυση ;
Μετά τη ΜΜ
1η ημέρα
2η μέρα
4η ημέρα αμέσως μετά το δικό μου λούσιμο-χάιδεμα
4η ημέρα αργότερα
5η ημέρα μετά το λούσιμο στη κλινική
9η μέρα σήμερα


Νιώθω πως πάει τρανά ! Μακάρι να πέσουν λίγα λόγω shock loss. Η ψυχολογία και η αυτοπεποίθηση μου είναι αλλού κι ας είναι σα να έτρωγα φάπες το κρανίο μου από τη κοκκινίλα.
Αν νιώθετε πως έχετε κατασταλάξει ως προς τη κλινική μην έχετε αμφιβολία ούτε λεπτό. Με έχω ξεχάσει ήδη πως ήμουν πριν!
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή φύτρωση.Η δοτρια σου είναι δυνατή,θα. Ακολουθήσεις κάποια θεραπεία σύμφωνα με τον γιατρό;Επίσης ο σχεδιασμός χερλαιν έγινε από σένα;Πως τον κρίνεις;
 

ch7.panos

Active Member
Καλή φύτρωση.Η δοτρια σου είναι δυνατή,θα. Ακολουθήσεις κάποια θεραπεία σύμφωνα με τον γιατρό;Επίσης ο σχεδιασμός χερλαιν έγινε από σένα;Πως τον κρίνεις;
Μινοξιδίλη εξαρχής και σύντομα και φιναστερίδη. Από εμένα με συνεννόηση με τον γιατρό. Δεν μπήκαν ελάχιστα που σκέφτηκα πως ίσως θα ήθελα στο πλάι για να το πάμε συντηρητικά γιατί είμαι και 29 και ίσως χτιστούν από τη θεραπεία.
 
Μπλουζα