Γνώμη για δερματολόγο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

planck

New Member
Καλησπέρα ,

Συγχαρητήρια για το site. Καλύπτει πραγματικά τα πάντα για το θέμα και φαίνεται πολύ σωστά στημένο.

Θα ήθελα γνώμη για γνωστό δερματολόγο απο Γλυφάδα (Θ******Σ).
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από πολλούς (και τον έχω επισκεφτεί και εγώ, μου έκανε καλή εντύπωση) αλλά το κομμάτι της μεταμόσχευσης είναι διαφορετικό, και θα ήθελα να πάρω γνώμη από κάποιον που έχει κάνει.

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

ειναι δυσκολο να βρεις καποιον...εγω παντως δεν ξερω κανεναν τετοιο...απο ελληνες μονο για 2 εχω ακουσει καλα λογια,οι οποιοι κανουν σοβαρη δουλεια αλλα και αυτοι ειναι πολυ ''μακρια'' ακομα απο γιατρους του εξωτερικου.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω(γτ δεν εχω και αποδειξη,απλα εχω διαβασει και σε αλλα φορουμ πλ καλα λογια)....αν δεν επιτρεπεται ας σβηστουν.....
ο ενας ειναι ο γκουρας ο οποιος ειχε βγει και σε vcd στο΄''πρωτο θεμα''...ενα παιδι ειχε μεινει πλ ευχαριστημενο και απο το αποτελεσμα αλλα και απο τον επαγγελματισμο του γιατρου.....
ο αλλος ειναι ο αλεξ σαντο(βραζιλιανος πρεπει να ειναι)....

παντως ακομα και αυτοι σε μια συνεδρια δεν μπορουν να φτασουν ουτε κατα διανοια το χασον καθως το λενε και οι ιδιοι οτι σε μια συνεδρια μπορουν να εξαγουν το πολυ 3500 θυλακια....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

giannis13 είπε:
παντως ακομα και αυτοι σε μια συνεδρια δεν μπορουν να φτασουν ουτε κατα διανοια το χασον καθως το λενε και οι ιδιοι οτι σε μια συνεδρια μπορουν να εξαγουν το πολυ 3500 θυλακια....

για να ξερετε.......το δυσκολο κομματι στην εμφυτευση δεν ειναι το ποσα θυλακια θα εξαγουν.......
και ουτε ακομα το αν θα φυτρωσουν τα θυλακια η οχι......γιατι συνηθως ενας μεσος γιατρος με στριπ αν σου κανει.....το 80-90% θα φυτρωσει.......δεν ειναι δυσκολο αν εχεις τις βασικες γνωσεις να βγαλεις ενα θυλακιο και να το τοποθετησεις αλλου.......
Αυτο που ειναι πραγματικα δυσκολο στις μεταμοσχευσεις.....ειναι να βαλεις τα θυλακια με τετιοιο τροπο ωστε να δειχνουν φυσικα....να μπορεις να τα βαλεις με τετοια πυκνοτητα ωστε να δειχνουν φυσικα....και τελος να τα βαλεις με τετοια κλιση ωστε να δειχνουν φυσικα και προπαντος να μην κανουν ζημια οταν αρχισουν να φυτρωνουν το ενα στο αλλο η στα φυσικα που εχεις........γιατι αυτο συμβαινει συχνα.....και ειναι κ το πιο δυσκολο και επικινδυνο σε μια επεμβαση.......
Γι αυτο βλεπετε επεμβασεις και οι τριχες δεν εχουν πυκνοτητα....τις βαζουν σε αποσταση μεταξι τους για να αποφυγουν πιθανες ζημιες.....αλλα οταν εχε ικαι φυσικο μαλλι ο ασθενης τι γινετε????
Γι αυτο πρεπει να πας σε x-pert γιατρο που γνωριζει και ξερει και εχει ξανακανει χιλιαδες φορες επιτυχιμενα αποτελεσματα και εχει αποκτησει σωστη εμπειρια και κριση σε μεγαλο βαθμο και μπορει να κανει το ιδιο και σε σενα χωρις κινδυνο.......
Ενας γιατρος που δεν εχει επιτυχημενα αποτελεσματα δεν γνωριζει και δεν εχει την πειρα οχι να κανει εμφυτευση αλλα να εχει ενα επιτυχημενο αποτελεσμα....δεν ειναι δυνατον να επιτηχει με σενα.....αυτο που ισως κανει ειναι να πειραματιστει στο κεφαλι σου......για να επιτυχει το καλυτερο....και αν του βγει του βγηκε....αν δε του βγει.....τα ξερεις τι γινετε......
Κι αυτο που λεω μη σας φανει επιστημονικη φαντασια.......ειναι γεγονος και παιζει πολυ!!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

παντως ο τυπος που εκανε την επεμβαση στον γκουρα ειχε μεινει ικανοποιημενος απο την φυσικοτητα.....επισης εμεινε ικανοποιημενος γτ οτι του ειπε ο γιατρος αυτο του εκανε....δεν του εταξε δλδ πολλα για ενα φτωχο τελικο αποτελεσμα(επαγγελματισμος)....

παντως και αυτοι οι γιατροι κατα μεσο ορο μπορουν να εξαγουν κατα μεσο ορο 2500 θυλακια...αυτο για τον χασον μαλλον ειναι παιχνιδακι....και σιγουρα στα τοποθετει και πιο καλα ωστε να ειναι πιο φυσικα........
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

ο χασσον παιζει να κανει αλλο πραγμα και να τα βγαζει τα θυλακια.....αλαλ τωρα δεν ειμαι σιγουρος ακομα για να το πω.......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

δεν ξερω...τι να σου πω....pantvw ο γκουρας αν καταλαβα καλα κανει την κλασικη στριπ ενω ο σαντο μια μεθοδο που λεγεται choi fug....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

giannis13 είπε:
δεν ξερω...τι να σου πω....pantvw ο γκουρας αν καταλαβα καλα κανει την κλασικη στριπ ενω ο Σ*ντο μια μεθοδο που λεγεται choi fug....

δε ξερω τι κανει ο σαντος....αν κι εχω ακουσει κι εγω οτι ειναι σχετικα καλος....ετσι εχω ακουσει....δεν εχω δει ποτε βεβαια αποτελεσμα του.....και μαλλον εμενα δε θα με ικανοποιουσε η δε θα με καλυπτε ενα αποτελεσμα σχετικα καλο......γιατι ειμαι πολυ ψιρας και θελω το καλυτερο....
τωρα οσο για το choi που λες.....προφανος και θα εχει βγει το ονομα απ το choi implanter...ειναι το εργαλειο που κανει την τοποθετηση θυλακιων......αυτο το εργαλειο πρεπει να ειναι διαμετριματος το πολυ 0.75mm να το ρωτησετε αυτο.......γιατι αν ειναι παραπανο δεν κανει καλη πυκνοτητα και ισως και αφησει πολυ μικρα σημαδακια σαν τριπιτσες στο δερμα αν ειναι μεγαλο.....γενικα ολα θελουν προσοχη......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

καλα ναι και εγω ειμαι τελειομανης....ας ειναι καλος,δεν θα εκανα ποτε στην ελλαδφα γνωριζοντας οτι μπορω να παρω κατι καλυτερο εστω και σε αρκετα υψηλοτερη τιμη......
 

planck

New Member
Απ: Γνώμη για δερματολόγο

Καλημέρα,

Μιας και έχει περάσει καιρός θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ξέρει κάνεις κάτι για τον Θε***ρη από Γλυφάδα.

Θεωρείται καλός δερματολόγος, αλλά δεν έχει ούτε website να δούμε δουλειές του.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα