Γνωμη σε υποψηφιο

sven89

New Member
Λοπον νομιζω ηρθε κ η δικη μου ωρα.Ειμαι 32 κ η τριχοπτωση ξεκινησε 11 χρονια περιπου πριν.Εχω χρησιμοποιησει εκτοτε μονο ριγκειν.Πριν 3 χρονια αρχισε η χοντρη επιθεση της ΑΑ κ ξανασταθεροποιηθηκε πριν κανα χρονο στο σημειο που δειχνουν οι φωτο.Εκτοτε δεν παρατηρω ουτε αυξηση ουτε πτωση.Επειδη κουραστηκα με αυτο το θεμα το σκεφτομαι πλεον για μεταμοσχευση.Να προχωρησω αρχικα σε ενα κλεισιμο κροταφων κ πυκνωση χαιρλαιν κ αργοτερα στο κροουν η ειναι νωρις ακομα?
Να σημειωσω οτι φινα δεν θελω να παρω λογω οτι μπαινω σε φαση τεκνοποιησης.Καθε γνωμη ευπροσδεκτη.Παραθετω κ φωτο δοτριας αλλα μην σας ξεγελαει η φυτρα δεν εστρωνε με τπτ για να βγαλω φωτο.
η 20210927_214925.jpg 20210927_214917.jpg 20210927_215047.jpg 20210927_220507.jpg 20210927_221251.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Τα θετικα η καλή (όπως φαίνεται) δοτρια και το πάχος. Αρνητικό τα πολλά μαμά μαλλιά άρα πρέπει να πας σε κάποιον που να μπορεί να μπει άφοβα. Νομίζω πως μπορείς να πάρεις ένα πολυ καλό αποτέλεσμα με μια 2μερη αλλα θέλει ψάξιμο
 

Georgie

Well-Known Member
Τα θετικα η καλή (όπως φαίνεται) δοτρια και το πάχος. Αρνητικό τα πολλά μαμά μαλλιά άρα πρέπει να πας σε κάποιον που να μπορεί να μπει άφοβα. Νομίζω πως μπορείς να πάρεις ένα πολυ καλό αποτέλεσμα με μια 2μερη αλλα θέλει ψάξιμο
Και στον καλυτερο να παει το πιο πιθανό ειναι οτι χωρις φιναστεριδη τα μαλλια που εχει ο φίλος θα τον χαιρετήσουν σε κάποια χρονια
Ακομα και εάν δεν επηρεαστούν απο τη μεταμοσχευση ( ρίσκο)
Οπότε και αποτέλεσμα να παρει θα ειναι προσωρινό .
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ίσως αν δοκίμαζες low-dose (3mg/week) φιναστερίδη, να σε σταθεροποιήσει καταρχήν λίγο, διότι δείχνει πρόθεση να προχωρήσει η αραίωση και άλλο.
Έστω τοπική φίνα.
Και αφού επιβραδυνθεί/ξεκαθαρίσει λίγο, βλέπεις και για ΜΜ.
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Και στον καλυτερο να παει το πιο πιθανό ειναι οτι χωρις φιναστεριδη τα μαλλια που εχει ο φίλος θα τον χαιρετήσουν σε κάποια χρονια
Ακομα και εάν δεν επηρεαστούν απο τη μεταμοσχευση ( ρίσκο)
Οπότε και αποτέλεσμα να παρει θα ειναι προσωρινό .
Προφανώς στο μέλλον θα πρέπει να κοιτάξει την θεραπεία όμως αυτή την στιγμή δεν θέλει να το ρισκάρει. Χωρίς φίνα λογικα θα χάσει τα περισσότερα που έχουν απομείνει. Αυτή την στιγμή όμως θέλει έναν πολύ έμπειρο για να μπει ανάμεσα να μην τραυματίσει τα πιο υγιή και να δει ποια είναι αυτά που θα χαιρετήσουν άμεσα. Το σώφρον θα ήταν να αρχίσει φίνα για έναν χρόνο και μετα να προχωρήσει σε μεταμόσχευση
 

giorgosv

Active Member
Δεδομενα:1. Δοτρια καλη και παρθενα. 2. Δεν θελεις να παρεις φινα. Εγω θα εκανα μια συνεδρια 2000-2500 μοσχευματα.
Σχεδιαζεις ολη τη hairline κανεις γεμισμα κροταφων και βαζεις μοσχευματα προς τα μεσα οπου υπαρχει χωρος και ειναι ασφαλες. Σου χτιζουν και λιγο τα πλαινα γιατι εχουν τραβηχτει μεσα.
Δεν μπαινεις σε περιοχες με μαμα μαλλια. Με μια καλη φυτρωση σε παει αυτη η μεταμοσχευση με ενα ωραιο μαλλι εως τα 37-38 και τοτε μπαινεις ξανα για μια συνεδρια γεμιζοντας περιοχες που θα εχουν αδειασει και βαζοντας μοσχευματα και hairline και κροταφους για καλυτερη πυκνοτητα.
Δεν μπλεκεις με φαρμακα που ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να τα παιρνεις μια ζωη και με τη δευτερη συνεδρια που θα κανεις μπορει να μη χρειαστει να ασχοληθεις ξανα.
Με σωστο πλανο μεταμοσχευσεων σε βαθος χρονου δεν χρειαζεται ολοι να καταπινουμε χαπια μια ζωη για τα μαλλια.
2 μεταμοσχευσεις σε βαθος 7ετιας θα σε πανε ως τα 45+ με πολυ καλη εικονα εκτος πολυ ασχημης εξελιξης που η ΑΑ ειναι να σε αδειασει υπερβολικα.
 
Μπλουζα