Γνωμες-Αποψεις

Καλησπέρα σε όλους!
Ειμαι 45 ετών και το πρόβλημα της τριχόπτωσης έχει γίνει έντονο πλέον.
Προσπάθησα να παρακολουθήσω το ατελείωτο υλικό που έχετε παρέχει εδώ και είμαι ευγνώμον γι αυτό, όμως δεν μπορώ να καταλήξω στο ποιά αντιμετώπιση θα έπρεπε να επιλέξω στο παρόν στάδιο.
Όποιες συμβουλές εκτιμώνται εγκάρδια!
 

Συνημμένα

  • 80D11407-D6E8-4ED6-BB21-287BE0F6A619.jpeg
    80D11407-D6E8-4ED6-BB21-287BE0F6A619.jpeg
    411.2 KB · Προβολές: 68
  • 0B6BCC1E-BB07-45C1-80BE-8BE7F02633F9.jpeg
    0B6BCC1E-BB07-45C1-80BE-8BE7F02633F9.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 61

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Φιναστεριδη χάπι 1 mg ξεκινα και πιστεύω μετά από ένα χρόνο θα έχει δυναμώσει αρκετά το μαλλί σου και θα μπεις μετά για επέμβαση να καλύψεις τους κροτάφους.
 

Chris34

Active Member
45 χρόνων είναι ρε παιδιά ο άνθρωπος. Γιατί αμέσως φιναστεριδη; Το μαλλί σου φαίνεται σε καλή κατάσταση εκεί που υπάρχει.
Μπαίνεις για μια μεταμοσχευση μαλλιών στους κροταφους, πίσω από τη hairline και στην κορυφή και αν πάνε όλα καλά θα είσαι nw 0-1 φουλ μαλλιά δηλαδή.
Μινοξιδιλη ένα χρόνο και αν θες τοπική φίνα και πολύ πιθανό να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά με τα μαλλιά.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!
Ειμαι 45 ετών και το πρόβλημα της τριχόπτωσης έχει γίνει έντονο πλέον.
Προσπάθησα να παρακολουθήσω το ατελείωτο υλικό που έχετε παρέχει εδώ και είμαι ευγνώμον γι αυτό, όμως δεν μπορώ να καταλήξω στο ποιά αντιμετώπιση θα έπρεπε να επιλέξω στο παρόν στάδιο.
Όποιες συμβουλές εκτιμώνται εγκάρδια!
Γειά σου φίλε μου. Αμα είσαι έτσι στο κεφάλι μερικά χρόνια και πιστεύεις οτι το ιστορικό της οικογένειας δεν πάει σε πλήρες καράφλα τότε μπαίνεις όπως σου είπαν για μια ΜΜ για πύκνωση και κροτάφους και είσαι μια χαρά. Αν όμως βλέπεις να αδειάζεις κάπως πιό γρήγορα και πας να γίνεις σαν το παππού σου ή τον θείο σου απο της μαμάς το σόι τότε καλό είναι να σκεφτείς θεραπεία με φιναστερίδη πρίν την ΜΜ για να μην έχεις εκπλήξεις. (να κάνεις ΜΜ και να αδειάσει σε άλλο σημείο και μετά τρέχεις να κλείνεις τρύπες..|). Στην ηλικία σου και τοπική φίνα θα κάνει την δουλειά που χρειάζεται αμα δεν θέλεις χάπι.
 
45 χρόνων είναι ρε παιδιά ο άνθρωπος. Γιατί αμέσως φιναστεριδη; Το μαλλί σου φαίνεται σε καλή κατάσταση εκεί που υπάρχει.
Μπαίνεις για μια μεταμοσχευση μαλλιών στους κροταφους, πίσω από τη hairline και στην κορυφή και αν πάνε όλα καλά θα είσαι nw 0-1 φουλ μαλλιά δηλαδή.
Μινοξιδιλη ένα χρόνο και αν θες τοπική φίνα και πολύ πιθανό να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά με τα μαλλιά.
Έχεις υπόψιν ενδεχόμενο κόστος για την κάλυψη που αναφέρεις και ενδεχομένως κάποια decent κλινική;
 

Chris34

Active Member
Έχεις υπόψιν ενδεχόμενο κόστος για την κάλυψη που αναφέρεις και ενδεχομένως κάποια decent κλινική;
Εγώ έκανα στην Advanced hair clinic Αθήνα. Το αποτέλεσμα μου ως τώρα στο 7μηνο είναι εξαιρετικό με πολύ γρήγορη φυτρωση. Ως το 5μηνο είχαν φυτρώσει σχεδόν όλα.
Θα ανεβάσω μερικές φωτογραφίες σύντομα.
Το κόστος ήταν χαμηλό. 1€ το μόσχευμα περίπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα