Γεια και παλι στο Φορουμ

Γεια σας παιδια ειχα παρα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ. Οπως θα θυμαστε ξεκινησα περσυ τη θεραπεια με ΠΡΟΣΚΑΡ + Figural Και τη κρεμα. Μετα απο σχεδον ενα χρονο χρησης μπορω να πω και οχι μονο εγω αλλα και πολλοι φιλοι μου οτι τα μαλλια μου ειναι σχεδον οπως ηταν παλια.. Ολα καλα. Το θεμα ειναι οτι με το που το σταματας για λιγο π.χ. ενα μηνα αρχιζουν και πεφτουν τα μαλλια..

Η Ερωτηση μου ειναι λοιπον.. Για ποσο καιρο ακομη να συνεχισω τη θεραπεια;; Υπαρχει καποιο προβλημα αν τη συνεχισω;; Θα κανω ενα διαλειμμα;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

Κοιτα φιλε Μιχαλη αν διακοψεις την θεραπεια θα επιστρεψουν τα μαλλια σου σε 3-4 μηνες στην κατασταση που θα ηταν αν δεν επαιρνες φαρμακα κ η τριχοπτωση θα συνεχισει το καταστροφικο της εργο :'(Αν τωρα εχεις sides καλο θα ηταν να κοψεις την φινα κ ή να στραφεις σε καποιο τοπικο ή να τα αφησεις να πεσουν οποτε ή συμβιβαζεσαι με την εικονα σου ή κανεις μεταμοσχευση ;D.Τελος μπορεις να μειωσεις την δοση της φινας για να μειωσεις τον κινδυνο παρενεργειων και να κανεις συντηρηση στο μαλλι(βλεποντας κ κανοντας) :)
 
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

ευχαριστω για την απαντηση..
Σημερα αγορασα ενα τελευταιο κουτακι προσκαρ. Θα παρω ακομη αυτο το προσκαρ και τον ψεκασμο καθε πρωι και βραδυ και οταν τελειωση το προσκαρ θα συνεχισω μονο με ψεκασμο πρωι βραδυ και fungoral σαμπουαν μια φορα τη βδομαδα. Εχεις κατι να μου προτεινεις;;;
 

nikosgf7

New Member
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

κοιτα φιλε το προσκαρ ειναι αυτο που κραταει τα μαλλια :(Ο ψεκασμος δινει καποια τριχοφυια(μικρη) που δεν ειναι ικανη να λυσει το προβλημα χωρις βεβαια να γνωριζω το μεγεθος του προβληματος σου :).Το προσκαρ γτ ομως θελεις να το κοψεις ?
 
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

αυτο ρωταω.. Να το σταματησω η οχι;; Υπαρχει καποιο προβλημα αν δεν το σταματησω;;το παιρνω εδω και ενα χρονο..
 

nikosgf7

New Member
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

το θεμα ειναι καταρχας αν εχεις δει εσυ καποιο προβλημα με το προσκαρ... ;)
 
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

Βασικα πιστευω πως το μονο αρνητικο που εχουν ειναι η μειωμενη ορεξη για σεξ.. Εκει βλεπω οτι υπαρχει προβλημα..κατι αλλο δεν υπαρχει..
 
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

γεια χαρα και παλι σε ολους... εχω μια ερωτηση... Μπορει το proscar που παιρνω να προκαλεσει καποιο προβλημα στη γυναικα μου;; Δηλαδη οταν ολοκληρωνω μεσα της να της προκαλεσει καποια κυστη;; Εχετε ακουσει κατι τετοιο;;
 

somari

Active Member
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

Aν ολοκληρώνεις μέσα της για να αποκτήσεις παιδί, κόψε το Προσκάρ για σιγουριά.. Αλλιώς, δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Γεια και παλι στο Φορουμ

Αν δεν κάνω λάθος και απο Τροφέα που παίρνει ντούτα, αλλά επειδή το θέμα έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, ακόμη και αν πάρεις την ίδια μέρα που θα προσπαθήσεις να τεκνοποιήσεις, ντούτα ή φίνα, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για την υγεία της γυναίκας ή του εμβρύου μετέπειτα αν συλλάβει ή γενικά για άλλες επιπλοκές.

Τα μόνα προβλήματα ειναι οτι ίσως δεν έχεις δυνατό σπέρμα ώστε να πιάσεις το παιδί, και το βασικό, γυναίκες και έγγυες ακόμη περισσότερο δεν πρέπει να έρθουν σε επαφή με την ουσία δια στόματος.
 
γεια και παλι σε ολους...Ερωτηση.. σε οσους παιρνους προσκαρ.. εχετε προσπαθησει να μεινει εγυος η γυναικα σας και δε τα καταφερνετε;; δηλαδη κανεντε ελευθερο σεξ χωρις προφυλαξεις;;

Εγω που παιρνω τοσο καιρο προσπαρ λετε να εχει αποδυναμωθει τοσο πολυ το σπερμα μου;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Κάνε εξετάσεις να είσαι σίγουρος. Εγώ κάνω ελέυθερο σεξ μεν αλλά δεν τελειώνω μέσα ποτέ. Για τεκνοποίηση κόψτο 1 μήνα.
 
michalisgr
New Member
Λοιπον να πω και εγω..επαιρνα proscar συν rogain δηλαδη ολη την αγωγη που λεει εδω μεσα.. Το μαλλι στη πενα ηταν..τωρα τη σματατησα 9 μηνες και στον ουρολογο ποπηγα μου βρηκε στο σπερμα μικροβιο πρωτεα και e.coli το οποιο τωρα με αντιβιωση προσπαθουμε να ξεκανουμε. Εδω και σαραντα μερες παιρνω αντιβιωση αλλα ακομη το ecoli δεν εφυγε.τωρα σε κανα 10αρια μερες τελειωνει η αγωγη κ παω για σπερμοδιαγραμμα. Αν εχει φυγει παω για τεκνοποιηση αν οχι παλι αντιβιωση. Αν μενει η γυναικα εγκυος θα αρχισω παλι proscar αλλα οχι καθε μερα. Θα το παιρνω 3 φορες τη βδομαδα
 
Μπλουζα