Βοήθεια δεν ξέρω τι να κάνω

Aris3

New Member
Παιδιά αγόρασα φτιαχτη μινοξιδιλη και είναι πολύ κολλώδης.Δεν ξέρω τι σκατα έχει μέσα.Βαζω τα χέρια μου στο κεφάλι μετά την χρήση και μου φεύγουν τρίχες (κυρίως μικρες).Νιωθω ότι η μινοξιδιλη δεν μου κάνει τίποτα.Ετσι μου έρχεται να την πετάξω στα σκουπίδια.Χρησιμοποιω μινοξ εδώ και ένα χρόνο σχεδόν χωρίς αποτέλεσμα επαναφυτρωσης.Δεν ξέρω αν μου έχει κάνει κάποιο καλό.Μπορει ελάχιστα σε regrowth ή να μου κράτησε κάποια μαλλιά.Πρωτη φορά χρησιμοποιώ φτιαχτη και μου κάνει τα μαλλιά σαν να έβαλα ζελε.Μου φαίνεται ότι αυτή η κολλώδης υφή μου ρίχνει τα μαλλια.Να την σταματήσω;Υπάρχει περιπτωση η μινοξιδιλη να κάνει σε κάνει χειρότερα και να σε ρίχνει μαλλιά;Δεν ξέρω αν είναι sheeding από την φιναστεριδη που ξεκίνησα πρόσφατα ή αυτό να οφείλεται στο εντονο αγχος μου.Τι να κάνω;Βοηθήστε με
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikoskiske

Member
Φίλε μου και εγώ φτιαχτη μινοξιδιλη παίρνω από τον φαρμακοποιό σε αφρό.
Του λέω να βάζει και λίγο άρωμα μέσα. Για δύο λόγους ο ένας είναι να μυρίζουν ωραία τα μαλλιά και ο δεύτερος για να μου τα κολλάει λιγο ώστε να μην χρειαστεί να βάζω κατι για να τα φτιάχνω.
Από την στιγμή που η μινοξιδιλη είναι 5% και βάζεις την σωστή ποσότητα δεν νομίζω να έχει διαφορά από αυτές του εμπορίου στην δράση της μιας και είναι η ίδια ουσία σε ίδιες ποσότητες. Το ότι σου κολλάει τα μαλλιά ειβαι καλύτερο από το να τα λαδωνει όπως το σπρέι. Οπότε ουσιαστικά δεν πιστεύω ότι φταίει η φτιαχτη μινοξιδιλη
 

Gianney

Well-Known Member
μήπως να δοκιμάσεις μινοξιδιλη με τρετινοινη που έχει αναφερει ενα μέλος σε ένα ποστ;
@Kostas97 διαφωτισε μας φίλε.
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε μου και εγώ φτιαχτη μινοξιδιλη παίρνω από τον φαρμακοποιό σε αφρό.
Του λέω να βάζει και λίγο άρωμα μέσα. Για δύο λόγους ο ένας είναι να μυρίζουν ωραία τα μαλλιά και ο δεύτερος για να μου τα κολλάει λιγο ώστε να μην χρειαστεί να βάζω κατι για να τα φτιάχνω.
Από την στιγμή που η μινοξιδιλη είναι 5% και βάζεις την σωστή ποσότητα δεν νομίζω να έχει διαφορά από αυτές του εμπορίου στην δράση της μιας και είναι η ίδια ουσία σε ίδιες ποσότητες. Το ότι σου κολλάει τα μαλλιά ειβαι καλύτερο από το να τα λαδωνει όπως το σπρέι. Οπότε ουσιαστικά δεν πιστεύω ότι φταίει η φτιαχτη μινοξιδιλη
Εγώ που παίρνω φτιαχτή έχει ήδη άρωμα μέσα και ωραίο μάλιστα της fagron
 
Μπλουζα