Βάμματα

anime

Member
Καλημέρα παίδες! Μόλις ήρθε η παραγγελία μου, έλαιο σπόρου μήλου, δαφνέλαιο, καστορέλαιο, αμυγδαλέλαιο και βάμμα δεντρολίβανου. Τα βάμματα πρέπει λένε και οι οδηγίες και καθόσο ξέρω να χρησιμοποιούνται με προσοχή.

Αυτό από όσο είδα διαλύεται και μέσα σε ροφήματα; Μας δουλεύουν;(μην το κάνει κανείς.. :p ) Δεν είναι για εξωτερική χρήση; Τέλος πάντων επειδή εγώ θέλω εξωτερική χρήση πείτε μου ποιος είναι ο σωστός τρόπος;

Η συνιστώμενη ημερίσια δόση είναι όπως λέει συνοδευτικό έγγραφο μέχρι 1 ml. Για τοπική χρήση ενδείκνυται; Το χρησιμοποιώ μόνο του ή το διαλύω σε λάδια; Η το βάζω ακριβώς πριν τα λάδια ώστε να αυξήσω λόγω οινοπνεύματος και την απορρόφηση των λαδιών; Επίσης θέλω να πιστεύω πως δεν δρα το βάμμα δεντρολίβανου ανταγωνιστικά με τα εν λόγω λάδια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Komis

Active Member
Αν και ολα αυτα μπορεις να τα βρεις και στο google..

Τα βαμματα ειναι παρασκευασματα που προκυπτουν απο την εκχυση βοτανων σε αλκοολη.
Δλδ αν θες να αποκομησεις τα θρεπτικα συστατικα απο ενα φυτο,το τοποθετεις σε ενα βαζο,του μαζεις καποιο ποτο ή καθαρη αλκοολη
και παιρνεις το βαμμα του.
Οπως καταλαβαινεις το βαμμα δεν ειναι κατι επικινδυνο και μπορεις να το χρησιμοποιησεις και απο στομα και στο δερμα.

Το αν διαλυεται σε λαδια δεν νομιζω γιατι ειναι σαν να θες να διαλυσεις νερο σε λαδι.
 
Μπλουζα