Ατύχημα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Giannhs211

New Member
Γεια σας,
Με λένε Γιάννη και είμαι 18.
Έχω ένα πρόβλημα που δεν έχει σχέση με την τριχόπτωση.
Έχω αρκέτα πυκνό μαλλί, αλλά πριν από λίγες μέρες είχα ένα ατύχημα που μου έχει καταστρέψει την ψυχολογία. Καθώς όπως είπα έχω αρκετά πυκνό μαλλί, κατσαρό και λίγο μακρί δεν ξέρω πως αλλά στον ύπνο μου μπλέχτηκαν και έγινε ένας μικρός κόμπος. Το πρωί πριν φύγο για τη δουλεία έκανα μια απότομη κίνηση με την χτένα και με την ακρη (της χτένας) τράβηξα τις τρίχες και αφέρεσα έναν μεγάλο αριθμό τριχών. :'( Επίσης παρατήρησα πως οι τρίχες στην άκρη είχαν μια άσπρη ουσία και καθώς ποτέ δεν ασχολήθηκα με το μαλλί μου θα ήθενα να μου απαντήσετε τις παρατάκω ερωτήσεις:
Θα ξαναβγούν οι τρίχες;
Αν ναι σε πόσο χρονικό διάσημα;
Χρειάζετε να κάνω κάτι;
Υπάρχει περίπτωση το άσπρο που υπήρχε στην άκρη των τριχών να ήταν η ρίζα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ατύχημα

Giannhs211 είπε:
1. Θα ξαναβγούν οι τρίχες;
2. Αν ναι σε πόσο χρονικό διάσημα;
3. Χρειάζετε να κάνω κάτι;
4. Υπάρχει περίπτωση το άσπρο που υπήρχε στην άκρη των τριχών να ήταν η ρίζα;

1. NAI
2. 2-3 μήνες
3. Να μην το ψάξεις παραπάνω 8)
4. Ναι ήταν η ρίζα
 

mindtrapper

Member
Απ: Ατύχημα

Giannhs211 είπε:
Θα ξαναβγούν οι τρίχες;
Αν ναι σε πόσο χρονικό διάσημα;
Χρειάζετε να κάνω κάτι;
Υπάρχει περίπτωση το άσπρο που υπήρχε στην άκρη των τριχών να ήταν η ρίζα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πιστεύω θα ξαναβγούν, υπολόγιζε κανένα τρίμηνο.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από αναμονή. Ναι το άσπρο ήταν η ρίζα. Δε σε ενδιαφέρει, αν βγει η ρίζα ξαναφυτρώνουν (ρώτα τις γυναίκες με τα τσιμπιδάκια που βγάζουν φρύδια με τη ρίζα και ξαναβγαίνουν).

Το σημαντικό είναι να μην πάθει ζημιά ο θύλακας. Μπορεί αν τραβηχτούν πολύ άγρια τα μαλλιά ή πολλές φορές να πάθει ζημιά ο θύλακας και ή να μην ξαναβγούν ή να αργήσουν πάρα πολύ (κάτι παρόμοιο με το να έχεις μακρύ μαλλί και να τα φτιάχνεις σφιχτό κότσο. Με τον καιρό από την τάση παθαίνει ζημιά ο θύλακας και έχουμε αλωπεκία).

Πιστεύω δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.

EDIT: με πρόλαβε ο tropheus ενώ έγραφα την έκθεση :)
 

GK

New Member
Απ: Ατύχημα

Αυτό το είχα πάθει, με τις "κάτω τρίχες" ήμουν τουαλέτα, ξέρετε με την εφημεριδούλα μου κλασσικά και φορόυσα από πάνω ένα hoodie αυτά με το φερμουάρ και την κουκούλα και τελειώσα καλά καλά και πως στο @#%$ μπλέχτηκαν οι κάτω τρίχες με το φερμουάρ και παιδιά μιλάμε πέ8ανα, σαν κατσίκι πήδηξα, εντωμεταξύ είχαν κάτι ρίζες (ήταν πολλές οι τρίχες) Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ε Σ, διάφανες όλες και τίγκα στο αίμα (με συγχωρείται για το γλαφυρό της περιγραφής :D)
για να μην τα πολυλογώ ξαναβγήκαν. χεχε
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ατύχημα

GK είπε:
Αυτό το είχα πάθει, με τις "κάτω τρίχες" ήμουν τουαλέτα, ξέρετε με την εφημεριδούλα μου κλασσικά και φορόυσα από πάνω ένα hoodie αυτά με το φερμουάρ και την κουκούλα και τελειώσα καλά καλά και πως στο @#%$ μπλέχτηκαν οι κάτω τρίχες με το φερμουάρ και παιδιά μιλάμε πέ8ανα, σαν κατσίκι πήδηξα, εντωμεταξύ είχαν κάτι ρίζες (ήταν πολλές οι τρίχες) Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ε Σ, διάφανες όλες και τίγκα στο αίμα (με συγχωρείται για το γλαφυρό της περιγραφής :D)
για να μην τα πολυλογώ ξαναβγήκαν. χεχε

Ωραια περιγραφή. :tease:
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ατύχημα

GK είπε:
Αυτό το είχα πάθει, με τις "κάτω τρίχες" ήμουν τουαλέτα, ξέρετε με την εφημεριδούλα μου κλασσικά και φορόυσα από πάνω ένα hoodie αυτά με το φερμουάρ και την κουκούλα και τελειώσα καλά καλά και πως στο @#%$ μπλέχτηκαν οι κάτω τρίχες με το φερμουάρ και παιδιά μιλάμε πέ8ανα, σαν κατσίκι πήδηξα, εντωμεταξύ είχαν κάτι ρίζες (ήταν πολλές οι τρίχες) Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ε Σ, διάφανες όλες και τίγκα στο αίμα (με συγχωρείται για το γλαφυρό της περιγραφής :D)
για να μην τα πολυλογώ ξαναβγήκαν. χεχε

ευτυχως που ξαναβγηκαν.......γιατι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια να κανεις εμφυτευση εκει κατω......αχ0χ0αα0χαχαχ0αχα
 

Partblah

New Member
Απ: Ατύχημα

Οταν μου εκανε η γιατρος το τριχοριζογραμμα μου εβγαζε τριχες με την τσιμπιδα!! ??? λετε να μου δημιουργησε μονιμη αλωπεκια ; Θα παω να την κραξω αλλιως!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ατύχημα

Partblah είπε:
Οταν μου εκανε η γιατρος το τριχοριζογραμμα μου εβγαζε τριχες με την τσιμπιδα!! ??? λετε να μου δημιουργησε μονιμη αλωπεκια ; Θα παω να την κραξω αλλιως!!!

οχι μην αγχωνεσαι δεν σου δημιουργησε τιποτα
 

badday

New Member
Απ: Ατύχημα

Giannhs211 προτεινω να ψεκαζεις 2 φορες την ημερα με μινοχιδιλι το σημειο που εφυγαν οι τριχες καθως 1μγ φιναστερινη καθημερινα για ενα 6μηνο... αστειευομαι φυσικα :p

ειχα ενα μαλι στα 18 ...αμαξι τραβαγα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα