Αρχιζοντας Θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cKent

New Member
Ειμαι ενα νεο μελος 39 ετων. Τα τελευταια 7-8 χρονια εχει αρχισει μια προοδευτικη αραιωση των μαλλιων μου στο μπροστινο μερος (τυπος 2) θα ελεγα. Διαβαζοντας τα αποτελεσματα των διαφορων ...hair-transplant clinics στην Ελλαδα :down σε αυτο το φορυμ, απογοητευτηκα. Ενω το εψαχνα για να κανω μια πυκνωση, το απεριψα ως λυση προς το παρον, μεχρι να δοκιμασω κατι λιγοτερο επεμβατικο. Εαν δεν δουλεψει, θα το σκεφτω να κανω μια πυκνωση στη Νεα Υορκη, οπου γεννηθηκα και εχω ακρες...
Βαση λοιπον αυτων που διαβασα, τα οποια ειναι οντως παρα πολλα, σκεφτομαι να αρχισω μια θεραπεια με Rogain και
Revivogen. Δεδομενου οτι δεν προτιθεμαι να παρω χαπια, θα μπορουσε καποιο μελος με μεγαλυτερη εμπειρια να με καθοδηγησει, αν στη περιπτωση μου, ειναι μια σωστη αρχη για θεραπεία; Επισης θεωρειται οτι επιβαλεται ή συνισταται να επισκεφτω καποιον δερματολογο πριν αρχισω θεραπεία;
Ευχαριστω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

δεν επιβαλλεται....λιγοι καλοι δερματολογοι ειναι ενημερωμενοι για το τι πρεπει να χρησιμοποιουμε στα μαλλια μας.....να επισκεφτεις το ανδρεας συγγρος το νοσοκομειο που ειναι νοσοκομειο ειδικα για δερματολογικα προβληματα αν θες να κανεις επισκεψη.....ασε τις μεταμοσχευσεις....ξεκινα καλυτερα θεραπεια με τα βασικα...μινοξιδιλη,φιναστεριδη,κετοκοναζολη,σπιρονολακτονη και συμληρωμα διατροφης(προαιρετικο το συμπληρωμα στη θεραπεια) ...τα βασικα τρια ειναι μινοξ,σπιρο και φινα αν και προσωπικα πιστευω καλυτερη η ντουτα απτη φινα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

θα επρεπε να σε προβληματιζει η νουτα στο οτι δεν εχει παρει εγκριση ακομη
και θα πρεπει ο καθενας να ειναι περισσοτερο επιφυλακτικος στο να παρει ντουτα παρα φιναστεριδη

cKent το revivogen ειναι καλο αλλα θα σου παρει αρκετους μηνες να δεις αποτελεσμα
οπως επισης και ο τυπος 2 μπροστα στο κεφαλι θελει κατι διο δυνατο καθως οι θυλακες εκει ειναι πιο ευπαθεις
στην περιοχη vertex παλι τα πραγματα ειναι πιο ευκολα και την παλευεις ευκολα με ενα revivo

καλυτερα να κοιταξεις κατι πιο δυνατο
 

cKent

New Member
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

Παναγιωτη, επειδη δεν θελω να παρω χαπια (...τα φοβαμαι, ειμαι ακομα και ατεκνος), υπαρχει κατι πιο δυνατο απο Rogaine-Revivogen που θα μπορουσα να δοκιμασω; Νομιζω, οτι για πιο δυνατο πρεπει να παω σε χαπια. Να σημειωσω οτι εχω σαφως αραιωση μπροστα, αλλα ακομα το hairline μου κρατιεται...δεν ξερω για ποσο ακομα... :(
Ευχαριστω..
 

cKent

New Member
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

Συνεχιζοντας την ερευνα πριν αποφασισω για θεραπεια διαβαζω στο επισημο site της Rogaine,

5% minoxidil topical foam is not intended for frontal baldness or receding hairline..

Η ιδια η εταιρεια κατηγοριματικα λεει οτι το προιον δεν ενδυκνειται για προβλημα μπροστα. Υπαρχει αντιθετη αποψη η εμπειρια? Δεδομενου οτι το προβλημα μου ειναι μονο μπροστα, να αποκλεισω την χρησιμοποιηση minoxidil? Ευχαριστω.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

το έχουμε ξαναγράψει ότι οι εταιρίες του εξωτερικού διευκρινίζουν ότι η μινοξιδίλη κάνει περισσότερο δουλειά στην κορυφή
οι κρόταφοι και η μπροστινή γραμμή είναι δύσκολη υπόθεση-χρειάζεται συνδυαστική θεραπεία με μινοξ. και τοπικό dht blocker(double A,revivogen κ.α) με αποτελέσματα που έρχονται >1 χρόνο... :-[
 
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

Σπυρο καλημερα , αν ριξουμε 3 καψουλες 0,5 avodart σε 60ml regaine δεν θα εχομαι καλυτερα αποτελεσματα στο μπροστινο μερος; ειναι θα ελεγα ενα double Α
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cKent

New Member
Απ: Αρχιζοντας Θεραπεια

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μηπως μπορει καποιος να εξηγησει τι εννοειται με double A? Σαν newbie :-[ δεν το πιανω. Ειναι συγκεκριμενο προιον ή καποιος συνδυασμος?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα