Από τι μπορεί να επηρεαστεί αρνητικά η φύτρωση;;

Chris34

Active Member
Αγαπητέ καθηγητά, το πήρα κ εγώ απόφαση.
Ραντεβού 22 του μήνα Ιουνίου , στην κλινική του Αναστασακη μαζί με τον φίλο Ιούλιο.
Η χρήση φιναστεριδης συνεχίζεται κανονικά , τον Οκτώβριο κλείνω τα δύο χρόνια.

Θα κάνετε strip- fue combo η μόνο fue; Καλή επιτυχία ευχομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Το τσιγάρο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την φύτρωση;
Εγώ φιλε μου αν θυμάμαι καλά έκανα 5 τσιγγάρα την ημερα πριν, 3 και στις δυο μέρες που έγινε η επέμβαση, και την τεταρτη η πέμπτη μέρα κανονικά 1 πακέτο πάλι.
Αν και ο ιατρός μου είπε μην κανεις αυτές τις 2 μέρες, μετά μου είπε κανε 1 εγώ έκανα 3.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
H νικοτίνη προκαλεί συστολή των αιμοφόρων αγγείων, οπότε σε κάποιες περιπτώσεις οριακές, ίσως στερήσει το αίμα από ένα τριχοθυλάκιο και το 'ρίξει' προτού καταφέρει να δυναμώσει. Φυσικά είναι λίγο ακραίο το σενάριο και προσυπογράφω και εγώ αυτό που είπαν οι συναγωνιστές : 99% είναι υπόθεση του γιατρού στην επέμβαση η φύτρωση. Εμείς μετεγχειρητικά, αν δεν κάνουμε καμιά τεράστια γιωτιά (που και να κάνουμε, θέλει τρελή προσπάθεια για να κάνεις αληθινή ζημιά στο αποτέλεσμα της επέμβασης, όχι τώρα να χάσεις ένα-δύο μοσχεύματα) είμαστε κομπλέ.

Αν το τσιγάρο από μόνο του σου έριχνε το μαλλί, θα 'βλεπες όλους τους καπνιστές γυαλί. Το αντίθετο φαίνεται να συμβαίνει. Αρκετοί μανιώδεις καπνιστές είναι καραμπινάτα NW0.
 

Georgie

Well-Known Member
H νικοτίνη προκαλεί συστολή των αιμοφόρων αγγείων, οπότε σε κάποιες περιπτώσεις οριακές, ίσως στερήσει το αίμα από ένα τριχοθυλάκιο και το 'ρίξει' προτού καταφέρει να δυναμώσει. Φυσικά είναι λίγο ακραίο το σενάριο και προσυπογράφω και εγώ αυτό που είπαν οι συναγωνιστές : 99% είναι υπόθεση του γιατρού στην επέμβαση η φύτρωση. Εμείς μετεγχειρητικά, αν δεν κάνουμε καμιά τεράστια γιωτιά (που και να κάνουμε, θέλει τρελή προσπάθεια για να κάνεις αληθινή ζημιά στο αποτέλεσμα της επέμβασης, όχι τώρα να χάσεις ένα-δύο μοσχεύματα) είμαστε κομπλέ.

Αν το τσιγάρο από μόνο του σου έριχνε το μαλλί, θα 'βλεπες όλους τους καπνιστές γυαλί. Το αντίθετο φαίνεται να συμβαίνει. Αρκετοί μανιώδεις καπνιστές είναι καραμπινάτα NW0.
Είσαι ποιητής ρε θηριο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
H νικοτίνη προκαλεί συστολή των αιμοφόρων αγγείων, οπότε σε κάποιες περιπτώσεις οριακές, ίσως στερήσει το αίμα από ένα τριχοθυλάκιο και το 'ρίξει' προτού καταφέρει να δυναμώσει. Φυσικά είναι λίγο ακραίο το σενάριο και προσυπογράφω και εγώ αυτό που είπαν οι συναγωνιστές : 99% είναι υπόθεση του γιατρού στην επέμβαση η φύτρωση. Εμείς μετεγχειρητικά, αν δεν κάνουμε καμιά τεράστια γιωτιά (που και να κάνουμε, θέλει τρελή προσπάθεια για να κάνεις αληθινή ζημιά στο αποτέλεσμα της επέμβασης, όχι τώρα να χάσεις ένα-δύο μοσχεύματα) είμαστε κομπλέ.

Αν το τσιγάρο από μόνο του σου έριχνε το μαλλί, θα 'βλεπες όλους τους καπνιστές γυαλί. Το αντίθετο φαίνεται να συμβαίνει. Αρκετοί μανιώδεις καπνιστές είναι καραμπινάτα NW0.
Πρέπει να διαχωρήσουμε κάτι. Άλλο κάπνισμα και τριχόπτωση και άλλο κάπνισμα και μεταμόσχευση μαλλιών.
Όσα χρόνια κάπνιζα όντως δεν είχε πέσει τρίχα, όταν το έκοψα στα 44 άρχισα να αραιώνω και στα 48 άρχισα φίνα, βέβαια δεν λέει τίποτα κατα την άποψη μου (έχασα και 30 κιλά, άλλαξα διατροφή, γυμναστήριο φούλ κλπ).
Τώρα, κάπνισμα και ανοιχτές πληγές που πρέπει να επουλωθούν και να επουλωθούν με τον σωστό τρόπο για να έχουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη επιβίωση τριχοθυλλακίων? Νομίζω οτι η έλειψη οξυγόνου που προκαλεί το τσιγάρο στο αίμα και η ταυτόχρονο διάλυση του κολλαγόνου στο δέρμα είναι αρκετά για να κρατήσεις το τσιγαράκι στο ελάχιστό για τουλάχιστον τον πρώτο μήνα.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Σωστό 100% αλλά όπως προαναφερθηκε είναι σχεδόν άνευ σημασίας.99% το αποτέλεσμα είναι θέμα γιατρού.καλως η κακός.βεβαια οποίος θέλει να είναι 100% safe το κόβει για ένα μήνα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Επίσης πρεζακια στην ομόνοια έχουν την καλύτερη ποιότητα τρίχας που έχω δει ever
Θα τους ξεκινήσει η senile alopecia μετά τα 50, και θα χάσουν και αυτοί ποιότητα τρίχας..
Δε γλιτώνει κανείς αδελφέ από αυτό το εξελισσόμενο "έκτρωμα" !
 

Georgie

Well-Known Member
Επίσης πρεζακια στην ομόνοια έχουν την καλύτερη ποιότητα τρίχας που έχω δει ever
Φιλε υπάρχει εξήγηση .
Θα τους ξεκινήσει η senile alopecia μετά τα 50, και θα χάσουν και αυτοί ποιότητα τρίχας..
Δε γλιτώνει κανείς αδελφέ από αυτό το εξελισσόμενο "έκτρωμα" !
Δε ξεκινάει τόσο νωρίς
Από τα 60 και μετά , σε εμένα που είμαι και τζοβενο από τα 70-80 να υπολογίσετε
 
Μπλουζα