Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Βασικά κρατώντας πάντα την συνοστόμενη ποσότητα (χοντρικά, μισό καπάκι είναι περίπου 1ml), τότε δεν θα έχετε πρόβλημα.
Εντούτις:
Η κοκκινίλες και τα εξανθήματα, αποφεύγοντε χρησιμοποιώντας το Tricomin (από προσωπική εμπειρία) πρώτα.
Δηλαδή βάλτε πρώτα Tricomin, αφήστε το να στεγνώσει καπου στα 15' και μετά βάλτε Rogaine.
Τώρα μπορείτε να βάλετε και άλλα προϊόντα αντί του Tricomin όπως λάδι από εμού (λάδι που φτιάχνεται από το λίπος του πουλιού εμού της Αυστραλίας) , Aλόη βέρα (χυμός από το φυτό αλόη ή αλλιώς το θαυματουργό φυτό), ή το φτιαχτό προϊόν Proxiphen N (Prox-N).
Εκτός του Tricomin, δεν δοκίμασα κάποιο από τα παραπάνω. Το Tricomin αφήνει ικανοποιητική αίσθηση στο κεφάλι σας και θα δείτε αποτελέσματα, οπότε περιττεύουν τα άλλα.
Πάντως, περιμένω να μου έρθουν από Αυστραλία το λάδι από εμού για να το δοκιμάσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

proedros

Member
Απ: Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Ρε συ Άκη κάποιο φάρμακο για το ξεπρήξιμο των ματιών υπάρχει?Αυτά που αναφέρεις μπορούν να βοηθήσουν?
 

Άκης

Administrator
Απ: Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Μήπως κάποιο κολύριο; Ρώτησες τον οφθαλμίατρο σου;
Γιατί , δεν έχω διαβάσει ξανά κάτι τέτοιο.
Πάντως, οποιο πρόβλημα στην όραση, οφείλεται σε παραπανίσια ποσότητα.

ΝΑ ρωτήσω κάτι; Τί ακριβώς εννοείς με το πρήξιμο; Το ξαναείδα και χτες σε άλλο σου post, αλλά θεώρησα κάτι στο μάτι.
Εννοείς κάτω από το μάτι, τις σακούλες κοινός;;;
 

proedros

Member
Απ: Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Admin είπε:
Μήπως κάποιο κολύριο; Ρώτησες τον οφθαλμίατρο σου;
Γιατί , δεν έχω διαβάσει ξανά κάτι τέτοιο.
Πάντως, οποιο πρόβλημα στην όραση, οφείλεται σε παραπανίσια ποσότητα.

ΝΑ ρωτήσω κάτι; Τί ακριβώς εννοείς με το πρήξιμο; Το ξαναείδα και χτες σε άλλο σου post, αλλά θεώρησα κάτι στο μάτι.
Εννοείς κάτω από το μάτι, τις σακούλες κοινός;;;
Ναι αυτές ακριβώς.Διάβασα και κάπου αλλού οτί προέρχονται απο την Μινοξιδίλη.Και όντως από τότε που ξεκίνησα το Rogain από τότε τις απέκτεισα.Έχεις κάτι να προτείνεις?Ευαριστώ εκ των προτέρων.
 

Άκης

Administrator
Απ: Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Τώρα οκ. Τώρα κατάλαβα.
Προσπαθούσα να βρω το πρίξημο που έλεγες.
Κοίτα, πρέπει να πάρεις μία καλή κρέμα για τις σακούλες και τους μαύρους κύκλους.
Θα σου κάνει δουλειά, μην ανυσηχής. Καλές (και δοκιμασμένες από άλλους) είναι της Loreal.
Εγώ συνιστώ να κοιτάξεις και της Lab Series (την έχω δοκιμάσει σε όλα της τα προϊόντα και είναι κορυφή) και της Zirh (τρομερή) ή της Anthony Logistics, Biotherm Homme, Nickel.
Πήγαινε στο Hondos ή στο Notos (μερικές δεν τις έχει το Hondos).
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα