Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nikatapi

New Member
Γεια σας συμφορουμιτες!
Λοιπον, ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τη δική μου περίπτωση...
Κάνω χρήση 1/4 proscar την ημέρα, γύρω στους 8 μήνες τώρα..
Όμως, ενώ η τριχόπτωση είχε περιοριστεί αρκετά, τον τελευταίο καιρό βλέπω οτι πάλι
υπάρχει μια σχετική τριχόπτωση και οι τρίχες έχουν αδυνατίσει...
Είμαι περίπου κλίμακα 2, και κυρίως με ενδιαφέρει το μπροστινό μέρος, αλλά βλέπω ότι χάνω τρίχες ακόμη και απο το vertex, παρ'όλο που χρησιμοποιώ το proscar...
Να συνεχίσω τη χρήση φιναστερίδης ή δεν λειτουργεί σε μένα?
Χρησιμοποιώ επίσης regaine και fungoral...

Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

αν σε βοηθησε στην αρχη τοτε θα πρεπει να σε βοηθησει και στο μελλον

βασικα περιμενε κανα μηνα περιπου να δεις αν συνεχιζετε η τριχοπτωση και μετα αποφασιζεις αν την σταματησεις

επισης ολοι χανουν τριχες ημερισως ακομη και αυτοι που εχουν προβλημα ΑΑ
και 50 τριχες την μερα να χανεις ειναι φυσιολογικο
 

nikatapi

New Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Εντάξει για τον φυσιολογικό αριθμό τριχών που πέφτουν το γνωρίζω...Απλα νοιώθω ότι ενώ ήμουν σε καλό στάδιο και το χάπι έκανε δουλειά για μένα, τώρα πάλι έχει αρχίσει το μαλλί και αραιώνει νομίζω...Απλά επειδή έχω διαβάσει ότι στους 8 μήνες αρχίζει να είναι αισθητή η διαφορά, έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν τελικά κάνει δουλειά σε μένα...
 

dim74

Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

εγω φιλε ειμαι στον 11 μηνα και δεν εχω δει κατι...λιγο ακομα και το κοβω.
 

Άκης

Administrator
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Dim συνέχισε τουλάχιστον το revivo και ότι άλλο παίρνεις.

Septicflesh μήπως θα πρέπει να προσθέσεις και κάτι άλλο τοπικό; Μπορεί να μην τα βγάζει πέρα η φινα μόνη της.
 

magic810

New Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Septicflesh είπε:
Εντάξει για τον φυσιολογικό αριθμό τριχών που πέφτουν το γνωρίζω...Απλα νοιώθω ότι ενώ ήμουν σε καλό στάδιο και το χάπι έκανε δουλειά για μένα, τώρα πάλι έχει αρχίσει το μαλλί και αραιώνει νομίζω...Απλά επειδή έχω διαβάσει ότι στους 8 μήνες αρχίζει να είναι αισθητή η διαφορά, έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν τελικά κάνει δουλειά σε μένα...

φιλε δεν θελω να γινω γραφικος γιαυτο θα σου πω κανε οτι νομιζεις απλα...καλο θα ειναι να σκεφτεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που ανταποκρινονται σε μια θεραπεια μεσα σε 2 μηνες και βλεπουν αποτελεσματα...και υπαρχουν και καποιοι που δεν βλεπουν τοσο συντομα.....ενα μελος σε ξενο φορουμ ανεφερε αποτελεσματα σε 32 μηνες....!!!!!
Ζηλευω...οχι το αποτελεσμα του αλλα την υπομονη που επεδειξε και την πιστη του...σε αυτο που χρησιμοποιουσε.......
:)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

χαρας το κουραγιο του παιδιου τοσους μηνες

δεν ξερω βασικα ενας χρονος ειναι σεβαστο διαστημα για να περιμενει κανεις εστω και λιγα αποτελεσματα

νομιζωαν σταματησει ο dim την φινα ακομη και αν συνεχισει με αλλα θα εχει μια μικρη απωλεια
μακαρι να βγω ψευτης

θα δειξει
 

IWantMyHairBack

New Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Παιδια ας του δωσουμε καλυτερα 12 -14 μηνες κ μετα αποφασιζει καποιος αν θα το σταματησει.Εξαλλου κ η ιδια η Merck λεει οτι αν στο χρονο δεν εχει δει κανενα αποτελεσμα ο χρηστης καλο ειναι να το διακοψει γιατι δεν προκειται να ''δουλεψει'' για αυτον
 

lalakos

Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Septicflesh είπε:
Όμως, ενώ η τριχόπτωση είχε περιοριστεί αρκετά, τον τελευταίο καιρό βλέπω οτι πάλι
υπάρχει μια σχετική τριχόπτωση και οι τρίχες έχουν αδυνατίσει...
Είμαι περίπου κλίμακα 2, και κυρίως με ενδιαφέρει το μπροστινό μέρος, αλλά βλέπω ότι χάνω τρίχες ακόμη και απο το vertex, παρ'όλο που χρησιμοποιώ το proscar...

Επιμένω να λέω πως υπάρχουν φάσεις που η τριχόπτωση ίσως είναι λίγο αυξημένη, πέρα από τις κλασσικές εποχές φθηνοπόρου και άνοιξις όπου η τριχόπτωση είναι λίιγο έως αρκετά μεγάλη. Speticflesh, να ξέρει πως πολλές φορές είναι και η ψυχολογία που σε κάνει να βλέπεις τα πράγματα διαφορετικά. Μια συμβουλή που δίνουν σε ξένα fora είναι φυσικά να μην κοιτιέσαι κάααθε μέρα. Ναι ναι, το ξέρω αδύνατο να μην το κάνεις, αλλά προσπάθησέτο. Μόνο παίρνε καμιά φωτο για να έχεις να συγκρίνεις και φυσικα υπομονή. Αφου είδες αποτελέσματα, αυτα θα συνεχείσουν... ;D
 

Άκης

Administrator
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

lalakos παίζει και το γεγονός όταν κάνεις λάθος στην δόση σου, να έχεις τριχόπτωση. Δηλαδή την μία εβδομάδα να παίρνεις 1mg και την άλλη 0.8 κοκ
 

IWantMyHairBack

New Member
Απ: Αποτελέσματα Χρήσης Proscar

Άκης είπε:
lalakos παίζει και το γεγονός όταν κάνεις λάθος στην δόση σου, να έχεις τριχόπτωση. Δηλαδή την μία εβδομάδα να παίρνεις 1mg και την άλλη 0.8 κοκ

Ωχ τωρα με αγχωσες!Το χαπι με το σχημα που εχει ειναι αδυνατο να κοπει στα 5 ακριβως!ΑΔΥΝΑΤΟ!Τι να πω ας ελπισουμε να μην παιζει τοσο μεγαλο ρολο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα