Αποτελέσματα Εξετάσεων -Απάντηση από την Κλινική του Bisanga (απλά γνώμη) -Αρχή του Revivogen (χωρίς να έχω όμως καμία προσδοκία για αποτέλεσμα )

Konstantinos_00

Active Member
Γεια σε όλα τα μέλη .Εχω αρχίσει εδώ και μια βδομάδα revivogen (συγκεκριμένα 9 μέρες ) χωρίς όμως να προσδοκώ κάποιο αποτέλεσμα καθώς έχω διαβάσει ότι το προϊόν δύσκολα να δουλέψει , έτσι απλά το έχω ξεκινήσει δοκιμαστικά για να δω.Τα μαλλιά μου φαίνονται κάπως χειρότερα αλλα νομίζω δεν φταίει το revivogen καθώς είχατε δει και εσείς στο προηγούμενο νήμα από τις φωτογραφίες πως όλα έπαιρναν την κατηφόρα ξανά .. Επίσης παραθέτω ξανά τα αποτελέσματα των εξετάσεων που είχα κάνει στις 5/6/19.Να προχωρήσω επιτέλους σε propecia ; Δεν ξέρω τι να κάνω , παρακολούθησα και το νήμα του @zaxosdogkanos εξαιρετικά αποτελέσματα και σε πολύ μικρή ηλικία !! Ξέρω ότι σας έχω κουράσει πραγματικά αλλα προσπαθήσω να τα ζυγήσω(τις λύσεις ) χωρίς να βγάζω άκρη ,ακόμα σκέφτηκα αν κάποιο dermapen/dermaroller θα βοηθούσε .Η μινοξιδιλη νομίζω πως έχει σταματήσει να δρα σε αρκετό βαθμό εκτός και αν τώρα πρέπει να ξεκινήσω 2 φορές την ημέρα αντί 1 όπως έβαζα τόσο καιρό .Επίσης έστειλα ένα consultation στην κλινική του Bisanga και μου είπαν για τοπική φίνα με λίγα λόγια ότι έχει ειπωθεί παρά πολλές φορές .Επισης κάποια τριχοσκόπηση ή επίσκεψη σε καμία κλινική εδώ στην Ελλάδα απλά για γνώμη θα είχε κάποιο νόημα ; Συγχωρέστε με που έχω γίνει τόσο κουραστικός ελπίζω να καταλαβαίνετε και να μην σας κουράζω και σε εσάς τόσο πολύ γιατί και εσείς έχετε τα δικά σας προβλήματα και δεν μπορείτε να ασχολείστε με ένα άτομο κάθε φορά .Σας ευχαριστώ θερμά!
Εξετάσεις:
Τεστοστερόνη :806 ng/dL (Φ.Τιμές :249-836)
Ελεύθερη Τεστοστερόνη :12.60 ng/dL(Φ.Τιμές:5.8-18)
DHT:541 pg/dL(Φ.Τιμές:250-990)
Ψευδάργυρος :87 μg/dL(Φ.Τιμές:70-150)
Σίδηρος :133 μg/dL(Φ.Τιμές:60-160)
Φερριτίνη:142 ng/mL(Φ.Τιμές:30-400)
D3:20.6 ng/mL(<10 ΕΛΛΕΙΨΗ,<20 ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ,20-50 ΒΕΛΤΙΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ)
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
καταρχην λογικο ειναι σε 9 μερες να μη σου δωσει τιποτα το revivogen...ολες οι θεραπειες κρινονται σε βαθος χρονου (τριμηνο κ μετα), οποτε αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να εχεις υπομονη σε μια θεραπεια κ μη περιμενεις να σ αλλαξει την κατασταση απο τη μια στιγμη στην αλλη, γτ καμια θεραπεια δεν το κανει αυτο.

ολες οι εξετασεις σου φαινονται φυσιολογικες η d3 ειναι λιγο στο οριο κ καλο θα ηταν να την ανεβασεις λιγο
 

Thanos92

Active Member
Η χαμηλή D3 μπορεί να παίξει ρόλο στην αντρική τριχόπτωση ? Είχα D3 11ng/mL στις τελευταίες εξετάσεις που έκανα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kaiba

Active Member
Κοψε το revivogen και αρχισε το propecia βαζε μινοξιδιλη 2 φορες την μερα και θα δεις μεγαλη διαφορα εγω στους 6 μιση μηνες τωρα με φινα εχβ δει τρελη διαφορα μετανιωσα που δεν την αρχισα πιο νωρις! Παρενεργιες καποιους πονους στους ορχεις στην αρχη αλλα πια καμια.
Επισης χρησιμοποιω και σαμπουαν sebamed p.o 2 φορες την βδομαδα και τις αλλες vichy για πυκνωση με ολα αυτα εχω δει διαφορα. Το dermaroller το χρησιμοποιουν παρα πολλοι στα ξενα φορουμς σκεφτομαι να το αρχισω κ εγω αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα οπως και αιρολ για τους κροταφους. Η τοπικη φινα δεν κανει τπτ αρχισε propecia
 

Konstantinos_00

Active Member
Ευχαριστώ όλα τα μέλη για τις απαντήσεις σας πραγματικά.Λοιπόν θα κάνω μια προσπάθεια στο propecia,όπως έκανα και το περασμένο καλοκαίρι με την μινοξιδίλη. Θα ακολουθήσω το νήμα του @zaxosdogkanos ,αγοράζοντας αυτές τις πολυβιταμίνες που έπαιρνε και αν είναι να σταματήσω την βιοτίνη και την κυστίνη που παίρνω τώρα(θα ξεκινήσω και d3 όπως μου είπατε).Τώρα δεν ξέρω ποιά θα είναι τα sides τα οποία μπορούν να φύγουν με το πέρασμα του χρόνου,όπως είπατε και εσείς @kaiba .Προφανώς αν υπάρξουν sides θα προσπαθήσω ακόμα λίγο αλλά αν επιμείνουν θα σταματήσω, αλλά για ποιά sides αξίζει να συνεχίσω;(Εννοώ αν δω π.χ αραιό σπέρμα να συνεχίσω; Αν και νομίζω κάποιες φορές αυτό πάει εναλλάξ , δηλαδή μπορεί να έχεις αραιό σπέρμα μια τυχόν μέρα και την άλλη οχι,αλλά σίγουρα όμως οχι και κάθε φορά).Σε ότι αφορά την αγορά του propecia , νομίζω πως ο ένας μήνας είναι 40 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, υπάρχουν και γενόσημα όμως που κάνουν και 26 ευρώ.Εγώ να προτιμήσω το κανονικό propecia;(Επίσης όταν είχα μιλήσει στην ΒΙΑΝΕΞ για το προσκάρ , μου είχαν πει ότι σε καμία περίπτωση δεν συνιστούν το κόψιμο του χαπιού , θα παραθέσω την απάντηση στο τέλος).Επιπλέον σε 1 μήνα και εφόσον έχω ξεκινήσει και υποθέτοντας ότι όλα κυλάνε ομάλα (έστω λέμε με κάποια ελαφριά sides η και όχι αν είμαι τυχερός) θα ξανακάνω εξετάσεις και αυτήν την φορά θα κάνω και psa και σπερμοδιάγραμμα και όλες τις γενικές και απο ορμονικές μια λίστα που είχε δοθεί στο εδώ στο φόρουμ,φυσικά και ηπατικά ένζυμα(γενικότερα θα κάνω συνεχή έλεγχο εφόσον όμως τα πράγματα είναι κανονικά).Λαμβάνω υπόψη ότι τα οιστρογόνα ανεβαίνουν με την φίνα κατα 10-15 % ενώ όπως διάβασα η d3 μειώνει τα οιστρογόνα κατά 3% ,θα αλλάξω την διατροφή μου όσο πιο πολύ γίνεται για να μην υπάρξει ιδιαίτερη αύξηση (αν τα καταφέρω,από άποψη ανάπτυξης εδώ και 3 χρόνια είμαι στο ίδιο ύψος δεν ψήλωσα άλλο οπότε νομίζω σε ότι αφορά την ανάπτυξή μου ΙΣΩΣ να έχει φτάσει στο τέρμα).Παραθέτω παρακάτω τις γενικές μου εξετάσεις που είχα κάνει στα μέσα του Απριλίου φέτος(έχουν ηπατικά ένζυμα αλλά αν δείτε υπάρχει έλλειψη σε αιμοπετάλια και ερυθρά αιμοσφαίρια ,δεν ξέρω αν είναι και απο την μινόξ ή συμβαίνει κάτι άλλο, ο γιατρός είχε πει απλά να ξεκινούσα σίδηρο,αλλά όπως είδατε τα επίπεδα σιδήρου και φερριτίνης είναι φυσιολογικά, γενικά η διατροφή μου δεν ήταν πολύ καλή κατανάλωνα πχ λιγότερο κόκκινο κρεάς κτλπ ,τώρα άρχισα να καταναλώνω παραπάνω οπότε ίσως να έχουν αλλάξει τα πράγματα).Μπορεί να σας κούρασα αλλά έκανα μια αναλυτική περιγραφή για να έχετε μια πιο καλή γενική εικόνα, θα ρίξω λοιπόν και εγώ το ζάρι μου όπως και εσείς και θα δω τις πιθανότητες μου , ευχαριστώ θερμά για την στήριξη!
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΙΑΝΕΞ: Ο λόγος για τον οποίο τα δισκία του Propecia/Proscar δεν πρέπει να τεμαχίζονται ούτε να θρυμματίζονται είναι πολύ απλός: κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί, μετά από μία τέτοια διαδικασία, ούτε για την ακριβή δόση, ούτε για τη σωστή απορρόφηση του φαρμάκου.
(Τις εικόνες 8367,8368 ανοίξτε τες σε νέο παράθυρο γιατί φαίνονται ανάποδα στα slides,δεν ξέρω τον λόγο ενώ τις ανέβασα κανονικά)
 

Συνημμένα

  • IMG_8366.JPG
    IMG_8366.JPG
    210.1 KB · Προβολές: 16
  • IMG_8364.JPG
    IMG_8364.JPG
    160.5 KB · Προβολές: 15
  • IMG_8365.JPG
    IMG_8365.JPG
    177.7 KB · Προβολές: 15
  • IMG_8367.JPG
    IMG_8367.JPG
    194 KB · Προβολές: 14
  • IMG_8368.JPG
    IMG_8368.JPG
    175.4 KB · Προβολές: 16
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantinos_00

Active Member
Τελικά μια επίσκεψη στο propeciahelp.com μπορεί να σου αλλάξει την γνώμη, δεν ξέρω τι θα κάνω πιθανόν θα συνεχίσω με το revivogen και την μινοξ, ίσως δοκιμάσω και derma rolling,θα αρχίσω και την D3.Τόσο δελεαστικό μα συνάμα τόσο τρομακτικό αυτό το ''μαγικό'' χαπάκι.Επίσης να σας ενημερώσω ότι πήρα saw palmetto και την 4η μέρα ένιωθα ήδη μια πιο ελαφριά στύση και το σταμάτησα απευθείας και απότομα σαν να επιτάχυνε πάλι το thinning(αυτό είχε γίνει μέσα Μαΐου,τότε το είχα πάρει) .Αν μου είχε βγάλει αυτό το palmetto τότε με την φίνα δεν θα γλιτώσω/γλίτωνα τα sides και αυτό θα ήταν πάρα πολύ πιθανόν(πιστεύω δηλαδή).Επιπλέον το revivogen έχει μέσα saw palmetto ,οπότε μήπως πρέπει να το σταματήσω και αυτό ;; Αφού τα τοπικά πηγαίνουν συστημικά ,πάλι στο αίμα.Σας ευχαριστώ πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα