Απορία για tricomin

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

armiriki

New Member
Χαίρεται! Αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το σκεύασμα tricomin ,γιατί το regain μου προκάλεσε προβλήματα .Ρώτησα όμως γιατρούς και μου είπαν ότι :Α) είναι μύθος το ότι δεν περνάνε τα φάρμακα από το δέρμα ,μάλιστα σε μερικές περιπτώσεις η απορρόφηση είναι πιο έντονη από το δέρμα σε σχέση με το στόμα. Β) ο χαλκός -που περιέχει το tricomin- και όταν κάνεις χρήση για μεγάλο διάστημα με αποτέλεσμα μεγάλες συγκεντρώσεις ,εναποτίθεται στα ηπατικά κύτταρα με αποτέλεσμα βλάβες ή μπορεί να προκάλέσει αναιμία.Ο χαλκός περιέχεται στις τροφές μας .Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον τι συγκέντρωση χαλκού έχει το tricomin και για πόσο διάστημα θα πρέπει να το πάρει κάποιος για να δει αποτελέσματα.Το αν έχει πάρει έγκριση από FDA δε μου λέει τίποτα ,γιατί θα ήθελα να γνωρίζω το συνολικό χρόνο εφαρμογής του ,για να δει κάποιος αποτελέσματα ,αν ξέρει κάποιος. Πάντως οι γιατροί που ρώτησα φάνηκαν πιο θετικοί στη χρήση ενός τοπικού DHT blocker,για λόγους που μου εξήγησαν! Ξέρει κανείς κάποιο αποτελεσματικό DHT blocker?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: Απορία για tricomin

armiriki είπε:
Πάντως οι γιατροί που ρώτησα φάνηκαν πιο θετικοί στη χρήση ενός τοπικού DHT blocker,για λόγους που μου εξήγησαν! Ξέρει κανείς κάποιο αποτελεσματικό DHT blocker?

Revivogen, Crinagen τα εμπορικά πιο αποδεκτά!
 

aleksandros

New Member
Απ: Απορία για tricomin

Ειχα αγορασει 2 μπουκαλια tricomin solution ποιο πολλα αποτελεσματα ειδα με το tricomin παρα με το revivogen
 

armiriki

New Member
Απ: Απορία για tricomin

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο χρήστες.Αποφάσισα λοιπόν να χρησιμοποιήσω 2 μπουκάλια tricomin και στη συνέχεια αγωγή με revinogen...ώστε να δώσω το περιθώριο στον οργανισμό μου να αποβάλλει τυχόν συγκεντρώσεις χαλκού.Και στη συνέχεια εναλλάξ τα δύο αυτά σκευάσματα.Μία θεραπεία με το ένα και μετά με το άλλο .Ευχαριστώ πολύ.!
 

kabamarou

Member
Απ: Απορία για tricomin

Ξέρει κανείς για το αν έχει γίνει κάποια έρευνα που να δείχνει αν τα πεπτίδια χαλκού δημιουργούν προβλήματα υγείας μακροχρόνια;
Το λέω γιατί το cphairtonic που χρησιμοποιώ έχει.
Επίσης κατά πόσο σωστό είναι να χρησιμοποιείς στην θεραπεία μια tricomin και στη συνέχεια κάποιο άλλο σκεύασμα για λίγο καιρό προκειμένου να φύγουν τα πεπτίδια χαλκού από τον οργανισμό;
Το tricomin πάντως από ότι έχω διαβάσει σε κάποιο άλλο μέρος του forum νομίζω δεν έχει πεπτίδια χαλκού πλέον.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απορία για tricomin

οποιος γνωριζει κατι για το αν εχουν αλλαξει τα συστατικα του τρικομιν ας το παραθεσει για να ξερουμε.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απορία για tricomin

παντως αν αλλαξαν και εχουν αφαιρεθει τα πεπτιδια χαλκου τοτε μαλλον χανει μερος απο την αποτελεσματικοτητα του.....
 
Απ: Απορία για tricomin

Όσες φορές έχω πάρει δεν έχουν αφαιρεθεί τα πεπτίδια χαλκού και σε όσα sites( που το πουλάνε) που είχα κοιτάξει δεν έχει αλλάξει κάτι. Δεν υπάρχουν στη μάσκα μαλλιών tricomin που είναι για άλλη δουλειά :angel:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απορία για tricomin

δεν ξερω αλλα δε μου φαινεται πιθανο να εγινε κατι τετοιο.....καθως μεγαλο μερος της αποτελεσματικοτητας του βασιζοταν σε αυτα τα στοιχεια.....
 

genesis

New Member
Απ: Απορία για tricomin

Mαλλιας είπε:
Εχω διαβασει οτι δεν κανει τιποτα.

αν ηξερες να διαβαζεις καλα θα εβλεπες οτι αλλοι λενε οτι κανει και αλλοι οτι δεν κανει. οποτε καλυτερα να μην εισαι απολυτος. αν τωρα παλι το εχεις δοκιμασει και δεν σου εκανε γραψε ``ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ``.
 
Απ: Απορία για tricomin

genesis είπε:
[quote author=Mαλλιας link=topic=1421.msg26897#msg26897 date=1266707212]
Εχω διαβασει οτι δεν κανει τιποτα.

αν ηξερες να διαβαζεις καλα θα εβλεπες οτι αλλοι λενε οτι κανει και αλλοι οτι δεν κανει. οποτε καλυτερα να μην εισαι απολυτος. αν τωρα παλι το εχεις δοκιμασει και δεν σου εκανε γραψε ``ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ``.
[/quote]

πολυ επιθετικο σε βρισκω στον καινουριο μας φιλο
δεν εχεις αδικο αλλα calm down :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απορία για tricomin

Mαλλιας είπε:
Εχω διαβασει οτι δεν κανει τιποτα.
αυτά είναι ποστ!
1 γραμμή,αδιαμφισβήτητα επιχειρήματα με ειρμό σκέψης και πάντα δικαιολογημένα με μελέτες και έρευνες-στο τέλος η προσωπική εμπειρία .......... :D :D :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα