Απορία για μεταμόσχευση

Serifis

Active Member
Παιδιά, είμαι 23 χρονών και όπως βλέπετε την παλεύω προς το παρόν μόνο με μινοξ. Επειδή όμως βλέπω που πάει το πράγμα και ότι με τοπικά blockers(αν δεν βγει κάτι άλλο) άντε να κερδίσω 2 χρονάκια, σκέφτομαι και τη μεταμόσχευση στα επόμενα 2 χρόνια. Η ερώτηση μου λοιπόν ποια είναι, εάν γνωρίζω(από πατέρα) ότι η αα θα συνεχίσει μέχρι ενός σημείου(hairline και κροταφους) γιατί να μην κάνω μια μεταμόσχευση και αν προκύψει με τον καιρό και μια δεύτερη; Στην οικογένεια μου ξέρω πως ΟΛΟΙ εκτός του πατέρα μου δεν έχουν κανένα θέμα(είχα παππούδες με μαλλί 16χρονου, κυριολεκτικά), το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι η αα μπορεί να κληρονομηθεί μέχρι και απο 6 γενεές πίσω(αλλά όλα δείχνουν πως έχω ίδια με τον πατέρα μου)...Επίσης, το οικονομικό δεν είναι θέμα, θα ζοριστώ οικονομικά αλλά, η μεταμόσχευση πρέπει να γίνει σωστά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δεν μπορεις να ξερεις που θα φτασεις.Ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι.Σιγουρα η κληρονομικοτητα παιζει μεγαλο ρολο ομως.Αν παντως απο τα 23 χρησιμοποιεις μινοξ σιγουρα κατι βλεπεις και σιγουρα εχεις θεμα.Καλο ειναι παντως που ενημερωνεσαι αλλα αφου δεν θελεις να κανεις αμεσα μεταμοσχευση μην ανγχωνεσαι.Το οτι εχεις τριχοπτωση αφορα εσενα και μονο και αν οι παπουδες σου η οι θειοι σου ειχαν η εχουν μαλλι δεν εχει σχεση με εσενα.Ολοι ετσι ειμαστε.Καποιοι συγγενεις εχουν φουλ μαλλι καποιοι οχι.
 

Serifis

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δεν μπορεις να ξερεις που θα φτασεις.Ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι.Σιγουρα η κληρονομικοτητα παιζει μεγαλο ρολο ομως.Αν παντως απο τα 23 χρησιμοποιεις μινοξ σιγουρα κατι βλεπεις και σιγουρα εχεις θεμα.Καλο ειναι παντως που ενημερωνεσαι αλλα αφου δεν θελεις να κανεις αμεσα μεταμοσχευση μην ανγχωνεσαι.Το οτι εχεις τριχοπτωση αφορα εσενα και μονο και αν οι παπουδες σου η οι θειοι σου ειχαν η εχουν μαλλι δεν εχει σχεση με εσενα.Ολοι ετσι ειμαστε.Καποιοι συγγενεις εχουν φουλ μαλλι καποιοι οχι.

Μικε, δεν το κατάλαβες αυτό που λέω για την οικογένεια μου, το ανέφερα για να σας πω ότι την αα την έχω πάρει από τον πατέρα μου, του οποίου ξέρω πως κατέληξε. Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο που μπορεί να ακουστεί χαζό: Εάν στον πατέρα μου η αα εμφανίστηκε πχ στα 20, συνέχισε σιγά σιγά έως στα 26, πες έκανε ένα μπαμ στα 45 και μετά σταθεροποιήθηκε κάπως, αυτό σημαίνει πως περίπου κάπως έτσι θα εξελιχτεί(χρονικά πάντα) και σε εμένα( υποθέτοντας πάντα ότι την έχω κληρονομήσει από αυτόν);
 

n094

Active Member
Serifis είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δεν μπορεις να ξερεις που θα φτασεις.Ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι.Σιγουρα η κληρονομικοτητα παιζει μεγαλο ρολο ομως.Αν παντως απο τα 23 χρησιμοποιεις μινοξ σιγουρα κατι βλεπεις και σιγουρα εχεις θεμα.Καλο ειναι παντως που ενημερωνεσαι αλλα αφου δεν θελεις να κανεις αμεσα μεταμοσχευση μην ανγχωνεσαι.Το οτι εχεις τριχοπτωση αφορα εσενα και μονο και αν οι παπουδες σου η οι θειοι σου ειχαν η εχουν μαλλι δεν εχει σχεση με εσενα.Ολοι ετσι ειμαστε.Καποιοι συγγενεις εχουν φουλ μαλλι καποιοι οχι.

Μικε, δεν το κατάλαβες αυτό που λέω για την οικογένεια μου, το ανέφερα για να σας πω ότι την αα την έχω πάρει από τον πατέρα μου, του οποίου ξέρω πως κατέληξε. Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο που μπορεί να ακουστεί χαζό: Εάν στον πατέρα μου η αα εμφανίστηκε πχ στα 20, συνέχισε σιγά σιγά έως στα 26, πες έκανε ένα μπαμ στα 45 και μετά σταθεροποιήθηκε κάπως, αυτό σημαίνει πως περίπου κάπως έτσι θα εξελιχτεί(χρονικά πάντα) και σε εμένα( υποθέτοντας πάντα ότι την έχω κληρονομήσει από αυτόν);

Όχι απαραίτητα
 
Μπλουζα