Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
"Έπεσα" σε ένα θέμα που αφορά το RU58841 με χρήση λιποσωμάτων. Αναφέρουν (και υπάρχουν και οι έρευνες) ότι η απορρόφηση του RU58841 ήταν καλύτερη και είχε και καλύτερα αποτελέσματα όταν σαν όχημα υπήρχε κρέμα λιποσωμάτων παρά το κλασικό οινόπνευμα/PPG.

Δεν ξέρω αν αφορά μόνο το RU58841, αυτό που θέλω να μάθω και είμαι στο ψάξιμο, είναι μήπως μπορούμε να κάνουμε τοπικό με spiro ή κεκοτοναζόλη ή φλουταμίδη και να περιέχει σαν όχημα λιποσώματα από το κλασικό, μέχρι να δούμε τι θα κάνουμε με το RU58841 (το οποίο αναφέρουν ότι με λιποσώματα είναι καλύτερο και από 1mg φίνα/ημέρα).

Πάντως υπάρχει και ένας που το δοκίμασε (έπαιρνε και φινα):
Πριν
rupic5.jpg


Μετά
rupic1.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

Πάντως Άκη το θέμα με τις κρέμες είναι η λιπαρότητα που προσδίδουν στο μαλλί την οποία μπορεί κάποιος να την ανέχεται στην αρχή αλλά μετά από καιρό χρήσης δεν παλεύεται...

Και στο θέμα της τοπικής spiro είχα δοκιμάσει την 5% κρέμα του Lee η οποία είναι σίγουρος ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα από οποιαδήποτε άλλη ιδιοκατασκευή αλλά υστερεί στο θέμα της λιπαρότητας και της εικόνας που δίνει στα μαλλιά μετά τη χρήση της...

Όσο αφορά το RU είμαι τρομερά επιφυλακτικός γιατί τα τρωκτικά (εταιρείες) μόλις μυριστούν λαβράκι (χρήμα) σπεύδουν χωρίς δισταγμό και χωρίς κανένα ενδιασμό. Στην περίπτωση όμως του RU αν και είναι γνωστό τουλάχιστον μια δεκαετία οι εταιρείες σφυρίζουν αδιάφορα...
 

Jakard

New Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

tropheus είπε:
Πάντως Άκη το θέμα με τις κρέμες είναι η λιπαρότητα που προσδίδουν στο μαλλί την οποία μπορεί κάποιος να την ανέχεται στην αρχή αλλά μετά από καιρό χρήσης δεν παλεύεται...

Και στο θέμα της τοπικής spiro είχα δοκιμάσει την 5% κρέμα του Lee η οποία είναι σίγουρος ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα από οποιαδήποτε άλλη ιδιοκατασκευή αλλά υστερεί στο θέμα της λιπαρότητας και της εικόνας που δίνει στα μαλλιά μετά τη χρήση της...

Όσο αφορά το RU είμαι τρομερά επιφυλακτικός γιατί τα τρωκτικά (εταιρείες) μόλις μυριστούν λαβράκι (χρήμα) σπεύδουν χωρίς δισταγμό και χωρίς κανένα ενδιασμό. Στην περίπτωση όμως του RU αν και είναι γνωστό τουλάχιστον μια δεκαετία οι εταιρείες σφυρίζουν αδιάφορα...

Εχεις δικιο πιστευω για την σπιρο 5% οτι βοηθαει πολυ αλλα οντως ι κρεμα ειναι λιγο χαλια στην κατασταση των μαλλιων .Μπρορεις ομως αν θες να βγεις να stylareis τα μαλλια σου κανοντας μπανιο , ασε καπιες ωρες τα υλικα να αποροφηθουν και ολα οκ .
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

μια ερωτηση θελω να κανω.....διαβασα για τα dht blocker(φιναστεριδη,ντουταστεριδηκτλπ)...πριν νομιζα οτι dht blocker=αντιανδρογονα....

αντιανδρογονα ρε παιδια τι ειναι ακριβως????αν καποιος παιρνει φιναστεριδη πρεπει να παιρνει και καποιο αντιανδρογονο?ποια προιοντα ειναι αντιανδρογονα και τι ακριβως κανουν???σορι για την ταλαιπωρια.....οποιος εχει διαθεση ας απαντησει.......
 

Maria

New Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

Η φωτό πριν και μετά δε μου λέει κάτι, στη μια είναι κοντοκουρεμένος και απο πάνω φωτογραφισμένος και στην άλλη είναι φάτσα και με μαλλί κάποιο διάστημα μετά την πρώτη που έχει μακρύνει, τι σόι πριν και μετά είναι αυτό?
 

Jakard

New Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

Maria είπε:
Η φωτό πριν και μετά δε μου λέει κάτι, στη μια είναι κοντοκουρεμένος και απο πάνω φωτογραφισμένος και στην άλλη είναι φάτσα και με μαλλί κάποιο διάστημα μετά την πρώτη που έχει μακρύνει, τι σόι πριν και μετά είναι αυτό?

Το μαλλι του ειναι ακριβως το ιδιο απλα στην μια το εχει αφισει μακριτερο .....
 

kabamarou

Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

Το έχει αφήσει μακρύτερο και η στάση του κεφαλιού δεν είναι ίδια για να κάνει κάποιος σύγκριση για την κορυφή του κεφαλιού μιας και στην 2η φώτο δεν φαίνεται καθόλου η κορυφή
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

στις φωτο δε ωλεπω καμια διαφορα το μονο που μου θυμιζει αυτι η φωτο ειναι το μαλλι μου :D
 

vrm

Member
Απ: Αντιανδρογόνα τοπικά με λιποσώματα;

giannis13 είπε:
μια ερωτηση θελω να κανω.....διαβασα για τα dht blocker(φιναστεριδη,ντουταστεριδηκτλπ)...πριν νομιζα οτι dht blocker=αντιανδρογονα....

αντιανδρογονα ρε παιδια τι ειναι ακριβως????αν καποιος παιρνει φιναστεριδη πρεπει να παιρνει και καποιο αντιανδρογονο?ποια προιοντα ειναι αντιανδρογονα και τι ακριβως κανουν???σορι για την ταλαιπωρια.....οποιος εχει διαθεση ας απαντησει.......
Αντιανδρογόνα (π.χ σπειρονολακτόνη, η ισχυρή Φλουταμίδη) = Ανταγωνιστές της ανδρικής ορμόνης, τεστοστερόνης.
Τωρα αν πρέπει να συνδυάσει κάποιος έναν αναστολέα 5α-ρεδουκτάσης (φιναστερίδη) με κάποιο αντιανδρογόνο ( τοπικά παντοντε...) εξαρτάται τί ζητά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα