Αναζήτηση δερματολόγου με εξειδίκευση στη τριχόπτωση

Hanzo

New Member
Καλησπέρα,
Μπορεί κάποιος να συστήσει έναν δερματολόγο που να ειναι εξειδικευμένος στη τριχόπτωση στην Αθήνα?. Θέλω κάποιον να παρατηρεί τη προοδο μου. Δεν ξέρω αν θέλω να πάω σε κλινική γιατί εκεί θα θέλουν να μου πουλήσουν δικά τους προιοντα. Έχω diffuse thining αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ωρα ακομα για μεταμοσχευση.

Έχω πάει σε 2 δερματολόγους μέχρι τώρα και ο πραγματικά ο καθένας μου είπε τα δικά του. Και οι 2 είπαν πόσο επικίνδυνη ειναι η φιναστερίδη και ότι πρέπει να την αποφύγω, και εγώ στο διαβάζω το ακριβως αντιθετά, οτι ειναι η ν1 θεραπεια.
Επίσης αν ξέρει κανείς, κάνει να βάζω η τοπική φιναστεριδη αμα εχω πιτιριδα, η κανει χειρότερα ολο το θέμα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sanjuro

New Member
Μπορεί και να έχει μια κάποια επικινδυνότητα και να είναι η νο.1 θεραπεία. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο σε καμία περίπτωση.

Τα φάρμακα έχουν παρενέργειες δεν είναι νερό σκέτο. Οπότε ορισμένοι δερματολόγοι μπορεί να κρίνουν (στην κρίση τους είναι) πως δεν αξίζει το ρίσκο για ένα μάτσο τρίχες.

Να σου προτείνω κάποιαν αν θέλεις. Δεν ξέρω αν θα παρατηρεί την πρόοδο σου συγκεκριμένα, μάλλον το κυρίως είναι πως θα σου προτείνει κάποια θεραπεία. Από την εμπειρία που έχω με αυτήν δεν κολλάει στα περί Φιναστερίδης ή Ντουταστερίδης κλπ.
 

Hanzo

New Member
Μπορεί και να έχει μια κάποια επικινδυνότητα και να είναι η νο.1 θεραπεία. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο σε καμία περίπτωση.

Τα φάρμακα έχουν παρενέργειες δεν είναι νερό σκέτο. Οπότε ορισμένοι δερματολόγοι μπορεί να κρίνουν (στην κρίση τους είναι) πως δεν αξίζει το ρίσκο για ένα μάτσο τρίχες.

Να σου προτείνω κάποιαν αν θέλεις. Δεν ξέρω αν θα παρατηρεί την πρόοδο σου συγκεκριμένα, μάλλον το κυρίως είναι πως θα σου προτείνει κάποια θεραπεία. Από την εμπειρία που έχω με αυτήν δεν κολλάει στα περί Φιναστερίδης ή Ντουταστερίδης κλπ.

Ναι το ξέρω ότι μπορεί να κάνουν παρενέργειες, απλά από όσο έχω διαβάσει σε βάθος χρόνου δεν λειτουργεί κάτι άλλο και ειναι μονόδρομος. Οπότε μου φαίνεται ψιλοάσχετος ένας δερματολόγος όταν σε αποθαρρύνει από κάποιο dht blocker.
Στείλε μου ένα μήνυμα με τα στοιχειά του γιατρού σου.
 
Μπλουζα