Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

afnman είπε:
Στα λογισμικά (softwares),ο καλύτερος tester είναι ο ίδιος o τελικός χρήστης, που σχέδον πάντα σε καποιο πολυ μικρο ποσοστό βρίσκει λάθη (bugs). Αυτο πιστεύω ισχύει με τα περισσότερα προιόντα (αμάξια,σπίτια κτλ) ..ετσι και με τα φάρμακα.
Αλλωστε δεν θα προχωρουσαμε μπροστά (τεχνολογικά κτλ) εαν δεν υπήρχε αυτο το feedback απο χρήστες στους παραγωγούς

Αρα τo οτι εγκριθηκε απο το FDΑ κτλ δεν μου λεει τιποτα. Πολλα φάρμακα εχουν πάρει έγκριση και τα επόμενα χρόνια τα έχουν αποσύρρει για διαφόρους λόγους.
Τωρα οσο αφορά τα βίντεο, δεν μπορώ να τα αγνοήσω ούτε να τα εμπιστευτώ.Προσωπικα το τελευταιο με πείθει περισσοτερο.
Σωστός σε αυτό. Εδώ κράζουν την μέθοδο με την χημειοθεραπεία, όπου λένε ότι προκαλεί χειρότερα από το να διορθώνει και ότι την δοκιμάζουν ανά τακτά διαστήματα σε ασθενείς.
Δεν αντιλέγω ότι και αυτό που λες μπορεί να ισχύει.
Η φινα πάντως, έχει πάνω από 15 χρόνια σαν proscar και 6 σαν propecia.

AlexNW4 είπε:
Πιστεύω ότι η φιναστερίδη προωθείται τόσο πολύ από γιατρούς γιατί η Merck τους κόβει μίζα. Δεν βρίσκω πάντως λόγο κάποιος να θέλει να κάψει την φινα αν δεν πουλάει δικά του φάρμακα. Δεν λέω ότι όποιος το πάρει θα πάθει τα ίδια με μένα αλλά δεν σας λέω μλκίες. Και όπως είπα είχε αποτέλεσμα για μένα. Μακάρι να μπορούσα να το συνεχίσω.
Αυτό το σκέφτομαι και εγώ για μερικούς γνωστούς ξένους που κάνουν μεταμοσχεύεις, αλλά δεν πιστεύω να τα "παίρνουν" όλοι. Βέβαια, συγκρίνω με Ελλάδα, που δεν τα παίρνει κανένας...

Πάντως, ενημερωτικά, ότι είδες και εσύ σε sides, το είδα και εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FITNESSMAN

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

FITNESSMAN είπε:
καλημερα.οπως ειχα γραψει σε παλιοτερα μηνυματα μου παιρνω κοντα 5 χρονια φιναστεριδη 1,25mg/μερα.ποτε δεν παρατηρησα το παραμικρο στη στυση και τη λιπιντο.ακουω εδω διαφορα....πηγα και εκανα εξετασεις ορμονικες,γενικη αιματος,ουρων.ειμαι απο χανια-κρητη ,και τωρα ειμαι αθηνα.γι αυτο πηρα τηλ τον μικροβιολογο μου στα χανια να μου πει τα αποτελεσματα,ειχα μεγαλη αγωνια με αυτα που ακουγα εδω μεσα...........ολα τα αποτελεσματα ηταν παραπανω απο καλα,τελεια θα ελεγα!!!!! ειδικα η DHT που επηρεαζει πολυ η φιναστεριδη ηταν ΑΠΟΛΥΤΑ φυσιολογικη!! σε 2 μερες επιστρεφω χανια,θα παρω τις εξετασεις και θα γραψω αναλυτικα ολα τα αποτελεσματα.γνωμη μου,αφου η φιναστεριδη εγκριθηκε (propecia) απο τους μεγαλυτερους οργανισμους φαρμακων ολου του κοσμου ως απολυτα ασφαλη ουσια για την καταπολεμηση της τριχοπτωσης,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.δεν εγκρινετε ετσι ευκολα ενα φαρμακο,ειδικα για τριχοπτωση.πρεπει να ειναι 100% ασφαλες για να εγκριθει.οσοι μιλανε για παρενεργειες θα τους συμβουλευα να κανουν εξετασεις.εχω μιλησει με παιδια που λενε για πτωση λιπιντο και προβλημα στυσης και μου λενε οτι ισως ειναι ψυχολογικο και δεν φταιει η φινα!!ισως μερικους να τους επηρεαζει πραγματικα αλλα νομιζω οτι ειναι το πολυ ενα 2%... φιλικα Γιαννης απο Χανια-Κρητης.
να και τα αποτελεσματα.τεστοστερονη=563ng/dL φυσιολογικες τιμες=200-720ng/dL τεστοστερονη ελευθερη=16,5pg/ml φυσιολογικες τιμες=6.60-35.00 θυλακιοτροπος ορμονη(FSH)=4.1mIU/mL φυσιολογικες τιμες=1.4-14.6 ωχρινοτροπος ορμονη(LH)=4.8mIU/ml φυσιολογοκες τιμες=1.5-9.3 DHT=325mIU/ml φυσιολογικες τιμες(ανδρες 15-49 χρ.)=155-533.ολες οι υπολοιπες βιοχημικες εξετασεις ηταν αριστες!!
 

Jakard

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Άκης είπε:
[quote author=sovagg link=topic=851.msg15084#msg15084 date=1248134280]
Και σκεφτομουν να παρω φινα...Για κανενα λογο πλεον... :down

AlexNW4 είπε:
Το παράτησα το proscar (1/5) εδώ και καμια βδομάδα. Έλλειψη πρωϊνής στήσης, μειωμένη λίμπιτος και νομίζω ότι αρχίζω να κάνω γυναικομαστία :down . Επίσης νομίζω ότι με ρίχνει ψυχολογικά αλλά για αυτό μπορεί να ευθύνεται απλά η φαλάκρα. Το παίρνω εδω και κανα 4μηνο και μου ελάττωσε αισθητά την τριχόπτωση αλλά... Τεσπα συνεχίζω με Regaine & Fungoral και ότι κάτσει. Μπορεί σε κανα μήνα να παραγγείλω Propecia και να κόβω το χαπι στα 4 (με το Proscar θέλει να είναι samurai για να πετύχεις 0.25mg).

Θα μου λύσετε μερικές απορίες;
-Γιατί πάντα όταν κάποιος πχ γιατρός θάβει την φίνα, από πίσω τυχαίνει να πουλάει δικά του προϊόντα;

-Γιατί ξένοι γιατροί, παρ' ότι έχουν κλινικές μεταμοσχεύσεις, συνιστούν σε μικρές αραιώσεις φίνα παρά μεταμόσχευση(δεν λέω για Έλληνες επιχειρηματίες/γιατρούς, αυτοί θα σου πουν ότι μπορεί και να τα "τινάξεις", προκειμένου να πας για μεταμόσχευση);

-Γιατί όταν πάντα κάποιος δει κάτι από την φίνα, πάντα αντιδράμε έτσι, ενώ η Merck έχει πουλήσει εκατομμύρια κουτιά (για να μην πω τα proscar);

-Γιατί ενώ έχει πουλήσει εκατομμύρια κουτιά, διαβάζουμε το πολύ 50 post με sides?

-Γιατί ενώ πχ ρώτησες το γιατρό σου ή το φαρμακοποιό ή έκανες εξετάσεις και σου είπε ότι είναι ακίνδυνη, θα πιστέψεις αμέσως τον κάθε death valley, trouli ή ξερω και 'γω με τι nickname θα μπει και δεν ξέρεις από που κρατά η σκούφια του;

-Γιατί όταν φοβάται κανείς την φινα, πάει κατευθείαν στα προϊόντα του φαρμακείου, αντί να επιλέξει κάτι άλλο, που έχει αποτέλεσμα και που δεν απαιτεί κατάποση;

-Γιατί ενώ πολλοί κράζουν την φίνα, δεν λένε τα ίδια για τα χάπια του φαρμακείου που περιέχουν palmetto, το οποίο palmetto έχει χειρότερα sides από την φίνα; Μήπως γιατί το ένα κουτί κάνει ~20€ ενώ η φίνα σχεδόν τζάμπα;

Και γιατί τέλος, εμπιστεύεστε τα προϊόντα σε χάπι του φαρμακείου, επειδή έχουν έγκριση ΕΟΦ, από την στιγμή που και η φινα έχει έγκριση ΕΟΦ αλλά και FDA??
[/quote]

Επειδη εχω ψαξει για τον σιγκεκριμενο γιατρο παλαιοτερα για αλλο λογο , ( σιμπιροματα διατροφης) ο γιατρος αυτος θεωρειται ειδικα απο τους body builders πρωτοπορος , ειναι ορμονολογος , και πανω του εχουν πολλες φορες εστιασει την προσοχη τους ιατρικα σινεδρια . Το compound που λει ολοι ξερουμε οτι εχει αποτελεσμα αφου η keto ειναι κατι που ολοι περνουμε απο το φουνγκοραλ.
 

Άκης

Administrator
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Jakard είπε:
Επειδη εχω ψαξει για τον σιγκεκριμενο γιατρο παλαιοτερα για αλλο λογο , ( σιμπιροματα διατροφης) ο γιατρος αυτος θεωρειται ειδικα απο τους body builders πρωτοπορος , ειναι ορμονολογος , και πανω του εχουν πολλες φορες εστιασει την προσοχη τους ιατρικα σινεδρια . Το compound που λει ολοι ξερουμε οτι εχει αποτελεσμα αφου η keto ειναι κατι που ολοι περνουμε απο το φουνγκοραλ.

Δεν αντιλέγω για το ποιόν του γιατρού. Αλλά δεν παύει να πουλά κάτι δικό του. Δεν μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον που πουλά κάτι όταν σου λέει για άλλο προϊόν.
Έχω προσωπικά ρωτήσει 5 γιατρούς μέχρι στιγμής και όταν βρίσκω και άλλον ή τυχαίνει να γνωρίζω, τον ρωτάω. 3 ουρολόγοι και 2 παθολόγοι. Κανένας δεν μου είπε κάτι τρομακτικό.
Εδώ παίζει και να μην γνωρίζουν κιόλας, τόσο αναλυτικά, δεν το βγάζω από έξω αυτό.

Τώρα για το διάλυμα, εγώ πάλι σου λέω δεν κάνει και πολλά. Πρώτον είναι τοπικό και 2ον περιέχει ήπια αντί ανδρογόνα.
Εντάξει, εγώ προσωπικά όταν ακούω πλέον για safe προϊόντα τριχόπτωσης, που δεν θα έχουμε ανησυχητικά sides κλπ κλπ μπλα μπλα, κρατάω πλέον μικρό καλάθι.
 

Jakard

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Άκης είπε:
[quote author=Jakard link=topic=851.msg22654#msg22654 date=1262543696]
Επειδη εχω ψαξει για τον σιγκεκριμενο γιατρο παλαιοτερα για αλλο λογο , ( σιμπιροματα διατροφης) ο γιατρος αυτος θεωρειται ειδικα απο τους body builders πρωτοπορος , ειναι ορμονολογος , και πανω του εχουν πολλες φορες εστιασει την προσοχη τους ιατρικα σινεδρια . Το compound που λει ολοι ξερουμε οτι εχει αποτελεσμα αφου η keto ειναι κατι που ολοι περνουμε απο το φουνγκοραλ.

Δεν αντιλέγω για το ποιόν του γιατρού. Αλλά δεν παύει να πουλά κάτι δικό του. Δεν μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον που πουλά κάτι όταν σου λέει για άλλο προϊόν.
Έχω προσωπικά ρωτήσει 5 γιατρούς μέχρι στιγμής και όταν βρίσκω και άλλον ή τυχαίνει να γνωρίζω, τον ρωτάω. 3 ουρολόγοι και 2 παθολόγοι. Κανένας δεν μου είπε κάτι τρομακτικό.
Εδώ παίζει και να μην γνωρίζουν κιόλας, τόσο αναλυτικά, δεν το βγάζω από έξω αυτό.

Τώρα για το διάλυμα, εγώ πάλι σου λέω δεν κάνει και πολλά. Πρώτον είναι τοπικό και 2ον περιέχει ήπια αντί ανδρογόνα.
Εντάξει, εγώ προσωπικά όταν ακούω πλέον για safe προϊόντα τριχόπτωσης, που δεν θα έχουμε ανησυχητικά sides κλπ κλπ μπλα μπλα, κρατάω πλέον μικρό καλάθι.
[/quote]

Σαφως αν ακουσεις τι λει , λει << it stops hair loss >> . Ακριβως εδω εμεσα λει δεν προκειτε να εχεις κατι παραπανω απο σταματημα τριχωπτωσης . Δεν λει δηλαδη οτι θα δεις regrowth. Παντως ο σιγκεκριμενος γιατρος αν δεις και αλλα βιντο στο νετ ειναι χρονια μπροστα. Προσωπικα θα επερνα και spiro 5% kai fina kai keto kai minox. Και ο καθε ενας αν θελει να εχει εστω και λιγο regrowth .
 

geofish

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Hi too you my friend. Please the next time
smilie_26_γράφε ελληνικά_10_000000_000000_fffffe.png
 

Hopefull

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Εγω δε μπορω να καταλαβω πως τα τοπικα που λεει δεν εχουν sides αφου ολοι ξερουν πως και τα τοπικα αντιανδρογονα μεσω του tranderal delivery περνανε μεσα στο αιμα αρα ειναι το ιδιο πραγμα με το να παιρνεις χαπι...οποτε αν εχεις sides με το propecia θα εχεις και με τα τοπικα...δηλαδη γιατι να μη μειωσεις τη ποσοτητα πολυ του χαπιου που παιρνεις πχ 0.2mg παρα να βαζεις τοπικα σπιρολακτονη και κετοκοναζολη???
 

Άκης

Administrator
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

hopefull είπε:
Εγω δε μπορω να καταλαβω πως τα τοπικα που λεει δεν εχουν sides αφου ολοι ξερουν πως και τα τοπικα αντιανδρογονα μεσω του tranderal delivery περνανε μεσα στο αιμα αρα ειναι το ιδιο πραγμα με το να παιρνεις χαπι...οποτε αν εχεις sides με το propecia θα εχεις και με τα τοπικα...δηλαδη γιατι να μη μειωσεις τη ποσοτητα πολυ του χαπιου που παιρνεις πχ 0.2mg παρα να βαζεις τοπικα σπιρολακτονη και κετοκοναζολη???
Γιατί ο συγκεκριμένος πουλάει αυτό:
Dr. John's Anti-Hair Loss Formula - $ 55.00 - 60 ml

να γιατί δεν θέλει να μειώσεις την φινα αλλά να την κόψεις μαχαίρι και να πάρεις τοπικό.
 

Mαλλιας

New Member
Απ: Αλλο ενα τρομακτικό βίντεο...

Καλα κανω και δεν το βαζω στο στομα μου αυτο το χημικο.Μου φαινεται ετσι μονο θα κρατησω τα μαλλια μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα