Αγορα απο εξωτερικο και τελωνειο

IraklisV

New Member
Από minoxidilmax που έχω αγοράσει 3 φορές μόνο μια φορά με χρέωσαν έξοδα ελέγχου (3 ευρώ) χωρίς άλλο φόρο όμως. Τις άλλες 2 φορές ούτε καν αυτό και μάλιστα η μία εκ των δύο ήταν και 3πλάσια ποσότητα σε σχέση με τις υπόλοιπες. Είναι ό,τι τους κάτσει.
Μπήκα στο site https://www.minoxidilmax.com/, είδα τα προϊόντα ακριβά μου φαίνονται σε σχέση με το kirkland το υγρό. Μπορεί να είναι καλά όμως, και λίγο που κοίταξα, έχουν βρει λύση να μη λαδώνει το μαλλί όπως με το kirkland / Regaine?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stradlin

Member
Μπήκα στο site https://www.minoxidilmax.com/, είδα τα προϊόντα ακριβά μου φαίνονται σε σχέση με το kirkland το υγρό. Μπορεί να είναι καλά όμως, και λίγο που κοίταξα, έχουν βρει λύση να μη λαδώνει το μαλλί όπως με το kirkland / Regaine?
Σε απόλυτες τιμές είναι όντως ακριβότερα από τα kirkland αλλά αν δεις τις περιεκτικότητες των μεν και των δε σε μινοξιδίλη θα αλλάξεις άποψη, ιδιαίτερα μάλιστα αν δεις τις προσφορές που κάνουν σε πακέτα των 3 από minoxidilmax. Αν τυχόν αγοράσεις από τους τελευταίους κράτα το δοσομετρητή του kirkland γιατί ο αντίστοιχος του minoxidilmax είναι κοντός και δε ρουφάει ολόκληρο το διάλυμα της συσκευασίας (αφήνει υλικό για ακόμη 5 μέρες περίπου). Στη δική μου περίπτωση το kirkland δεν είχε καμία ανιχνεύσιμη θετική επίδραση γι' αυτό μετά από 3 μήνες το έκοψα. Αντίθετα το Dualgen 15 No Pg μου έβγαλε αρκετές τριχούλες μετά τον πρώτο μήνα. Τώρα κλείνω 4 μήνες και αρχίζω να βλέπω κάποιες περιοχές να πυκνώνουν ενώ νέες τριχούλες συνεχίζουν να εμφανίζονται καθώς οι προηγούμενες μεγαλώνουν. Δεν είναι και μεγάλη έκπληξη η διαφορά στο αποτέλεσμα αφού (αν πιστέψουμε τις περιεκτικότητες που δηλώνουν οι εταιρείες αυτές) το τελευταίο έχει 3 φορές την συγκέντρωση του Kirkland σε μινοξιδίλη μαζί με φιναστερίδη. Θέλει λούσιμο μέσα στο διήμερο το αργότερο γιατί αφήνει νιφάδες όταν στεγνώσει. Μια μέρα τη γλιτώνεις αλλά μετά φαίνεται. Το καλοκαίρι δεν με απασχόλησε καθόλου αυτό μιας και λουζόμουν ούτως ή άλλως καθημερινά. Ελπίζω να βοήθησα, καλή συνέχεια.
 

Gi0rg0s

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρετε αν αγορά από ebay έχει θέμα με τελωνείο. Έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο πρόσφατα ;
 
Μπλουζα