NW stage V, Άνδρας 40 ετών, FUΕ 2500, repair case. To ΒΙΝΔΕΟ, παρα την χλιαρη υποδοχη!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
ωραίο αποτέλεσμα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να καταλάβουν οι άλλοι ότι κάτι έκανε.
αν δεν καταλάβουν σημαίνει ότι δεν πέτυχε η επέμβαση..
 

Stratos

Well-Known Member
Τον ρωτάτε αν κατάλαβε κανένας τι έκανε. Γίνεται να αλλάξει η εικόνα κάποιου από φαλακρός, να αποκτήσει μαλλιά και να μην το καταλάβουν οι άλλοι; Αν δεν καταλάβουν κάτι σημαίνει ότι δεν πετυχε
 

Kostas97

Well-Known Member
Τον ρωτάτε αν κατάλαβε κανένας τι έκανε. Γίνεται να αλλάξει η εικόνα κάποιου από φαλακρός, να αποκτήσει μαλλιά και να μην το καταλάβουν οι άλλοι; Αν δεν καταλάβουν κάτι σημαίνει ότι δεν πετυχε
Ο Στρατος μιλάει για τον περίγυρο ενώ ο γιατρός για τους αγνωστους ο,τι δεν καταλαβαίνουν τη μετ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τον ρωτάτε αν κατάλαβε κανένας τι έκανε. Γίνεται να αλλάξει η εικόνα κάποιου από φαλακρός, να αποκτήσει μαλλιά και να μην το καταλάβουν οι άλλοι; Αν δεν καταλάβουν κάτι σημαίνει ότι δεν πετυχε
Οχι.
Σημαινει κατι πολυ πιο απλο αλλα δυσκολο να το αντιληφθείτε οι περισσοτεροι εδω μεσα και οι περισσοτεροι υποψηφιοι ασθενείς μου
Οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει καημό τα μαλλια ΣΟΥ εκτός από εσενα.
ΚΑΝΕΙΣ (εκτος από όσους έχουν και οι ιδιοι τριχοπτωση/φαλακρα και κοιτανε το κοσμο εκει πρώτα "μετρωντας" ποσες τριχες εχει σε σχεση με τους ιδιους!) δεν ασχολείτε με τα μαλλια σου.
Επίσης σημαινει πως η επεμβαση ειναι τοσο φυσική, που κανενός το μυαλό δεν πάει πως έχει γινει παρέμβαση.
 

bobby

Well-Known Member
Για κάποιον άγνωστο που σε βλέπει πρώτη φορά τώρα αυτό ισχύει , δηλαδή να μην καταλάβει ότι εδώ έχει γίνει επέμβαση (ΜΜ). Αλλά για γνωστούς, φίλους και συγγενείς που σε έχουν δει καράφλα είναι ουτοπία κάτι τέτοιο….να σε δουν μετά με μαλλιά και να μην καταλάβουν ότι έχει γίνει ΜΜ όσο φυσική και να φαίνεται….
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Οχι.
Σημαινει κατι πολυ πιο απλο αλλα δυσκολο να το αντιληφθείτε οι περισσοτεροι εδω μεσα και οι περισσοτεροι υποψηφιοι ασθενείς μου
Οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει καημό τα μαλλια ΣΟΥ εκτός από εσενα.
ΚΑΝΕΙΣ (εκτος από όσους έχουν και οι ιδιοι τριχοπτωση/φαλακρα και κοιτανε το κοσμο εκει πρώτα "μετρωντας" ποσες τριχες εχει σε σχεση με τους ιδιους!) δεν ασχολείτε με τα μαλλια σου.
Εδω θα συμφωνησω απολυτα και τιμη σας που το λετε.
 

vlafo

Well-Known Member
Οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει καημό τα μαλλια ΣΟΥ εκτός από εσενα
Αυτό είναι η μισή αλήθεια όχι ολόκληρη.
Όπως συμβαίνει σε όλα τα πράγματα στη ζωή.
Έχεις μια στραβή μύτη,αν δεν είναι τίποτα εξόφθαλμο κανείς δεν ασχολείται.
Βέβαια ποτέ μπροστά δε στο λένε όπως και στα μαλλιά.
Ξέρεις που το αντιλαμβάνεσαι αυτό?
Όταν βλέπουν την αλλαγή και ξαφνικά αρχίζουν και ασχολούνται να πάρουν και αυτοί το ιδιο.

Ηθικόν δίδαγμα.
Κανείς δεν ασχολείται γιατί δεν έχει ψάξει και δεν ενδιαφέρεται εκτός και έχουν το κίνητρο.
Μόλις το ανακαλύψουν όλοι τρέχουν.
Αλλά αυτό έχει να κάνει και με τον άνθρωπο.
 

JimKan1

Well-Known Member
Αυτό είναι η μισή αλήθεια όχι ολόκληρη.
Όπως συμβαίνει σε όλα τα πράγματα στη ζωή.
Έχεις μια στραβή μύτη,αν δεν είναι τίποτα εξόφθαλμο κανείς δεν ασχολείται.
Βέβαια ποτέ μπροστά δε στο λένε όπως και στα μαλλιά.
Ξέρεις που το αντιλαμβάνεσαι αυτό?
Όταν βλέπουν την αλλαγή και ξαφνικά αρχίζουν και ασχολούνται να πάρουν και αυτοί το ιδιο.

Ηθικόν δίδαγμα.
Κανείς δεν ασχολείται γιατί δεν έχει ψάξει και δεν ενδιαφέρεται εκτός και έχουν το κίνητρο.
Μόλις το ανακαλύψουν όλοι τρέχουν.
Αλλά αυτό έχει να κάνει και με τον άνθρωπο.
Αλλο η μυτη αλλο το μαλλι, οπως και να χει δεν εχω ακουσει κανεναν να σχολιαζει με αρνητικο τροπο τη μυτη καποιου αλλου εκτος και αν ειναι χαλια τελειως

Το ηθικο διδαγμα για μενα vlafo ειναι οτι εν τελη ο αλλος ασχολειται για τα δικα του τα μαλλια και τα δικα σου του ειναι αδιαφορα
 

vlafo

Well-Known Member
Αλλο η μυτη αλλο το μαλλι, οπως και να χει δεν εχω ακουσει κανεναν να σχολιαζει με αρνητικο τροπο τη μυτη καποιου αλλου εκτος και αν ειναι χαλια τελειως

Το ηθικο διδαγμα για μενα vlafo ειναι οτι εν τελη ο αλλος ασχολειται για τα δικα του τα μαλλια και τα δικα σου του ειναι αδιαφορα
Αν μιλήσεις σε κάποιον και έχει κίτρινα δόντια δεν θα το σχολιάσεις τουλάχιστον όχι μπροστά του αλλά σε ένα φίλο σου?
Το ίδιο πράγμα ισχύει σε όλα.
Τα δικά σου τα μαλλιά είναι αυτά που μετράνε πάνω από όλα,αλλά όταν βλέπεις ένα ωραίο παιδί κάποτε με μαλλιά και ξαφνικά τον συναντάς άδειο,(θα σου έχει τύχει)αποκλείεται να μην σου έχει κάνει εντύπωση και να μην το έχεις σχολιάσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Tους είναι αδιάφορα τα δικά σου τα μαλλιά όταν είναι αραιωμένα και δείχνεις καράφλας..εκεί δεν τον νοιάζει τον άλλον..μόλις σκάσεις fresh εντελώς και δείχνει ωραίο το μαλλί και πυκνό,εκεί να δεις πως ενδιαφερονται .,αλλά υπάρχουν πολλοί λεμεδες ,που θα ρωτάνε τι και πως και καλά από ενδιαφέρον και θα λένε ωραία λόγια,μπροστά σου..χαχαχαχα άστα να πάνε..φυσικά θα ρωτάνε τι και πως για να πάνε και αυτοί να το κάνουν..πολλοί άντρες είμαστε περίεργοι με αυτά..
Αλλο η μυτη αλλο το μαλλι, οπως και να χει δεν εχω ακουσει κανεναν να σχολιαζει με αρνητικο τροπο τη μυτη καποιου αλλου εκτος και αν ειναι χαλια τελειως

Το ηθικο διδαγμα για μενα vlafo ειναι οτι εν τελη ο αλλος ασχολειται για τα δικα του τα μαλλια και τα δικα σου του ειναι αδιαφορα
 

JimKan1

Well-Known Member
Αν μιλήσεις σε κάποιον και έχει κίτρινα δόντια δεν θα το σχολιάσεις τουλάχιστον όχι μπροστά του αλλά σε ένα φίλο σου?
Το ίδιο πράγμα ισχύει σε όλα.
Τα δικά σου τα μαλλιά είναι αυτά που μετράνε πάνω από όλα,αλλά όταν βλέπεις ένα ωραίο παιδί κάποτε με μαλλιά και ξαφνικά τον συναντάς άδειο,(θα σου έχει τύχει)αποκλείεται να μην σου έχει κάνει εντύπωση και να μην το έχεις σχολιάσει.
Τα δοντια δεν θα τα σχολιασω γιατι γενικα σαν ανθρωπος δεν ασχολουμαι και δεν σχολιαζω τους υπολοιπους , αλλα ειναι θεμα καθαριοτητας και θα σκεφτω οτι μαλλον ειναι βρωμιαρης ο αλλος και δεν πλενεται, τα μαλλια ειναι θεμα ορμονων και κληρονομικοτητας και δεν μπορεις να κανεις κατι, δεν ειναι στο χερι σου, προφανως και εχω δει αλλους να καραφλιαζουν και το μονο που σκεφτομαι ειναι κριμα που του επεσε ο κληρος της καραφλας.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα δοντια δεν θα τα σχολιασω γιατι γενικα σαν ανθρωπος δεν ασχολουμαι και δεν σχολιαζω τους υπολοιπους , αλλα ειναι θεμα καθαριοτητας και θα σκεφτω οτι μαλλον ειναι βρωμιαρης ο αλλος και δεν πλενεται, τα μαλλια ειναι θεμα ορμονων και κληρονομικοτητας και δεν μπορεις να κανεις κατι, δεν ειναι στο χερι σου, προφανως και εχω δει αλλους να καραφλιαζουν και το μονο που σκεφτομαι ειναι κριμα που του επεσε ο κληρος της καραφλας.
Τα δόντια τα αναφέρω για να σου δείξω πως όλα συσχετίζονται.
Δεν είναι θέμα καθαριότητας αν καπνίζεις κίτρινα θα είναι λογικό είναι.
Ούτε εγώ σχολιάζω κουβέντα κάνουμε.
Τα μαλλιά είναι θέμα ορμονών μεν αλλά φυσικά μπορείς να κάνεις κάτι και να τα σώσεις.
Εν έτη 2022.
Εν έτη 1990 δεν τα έσωζες.
Μετά το 1996 πλέον τα σώζεις οριστικά εκτός ελαχίστων περιπτώσεων.
 

JimKan1

Well-Known Member
Τα δόντια τα αναφέρω για να σου δείξω πως όλα συσχετίζονται.
Δεν είναι θέμα καθαριότητας αν καπνίζεις κίτρινα θα είναι λογικό είναι.
Ούτε εγώ σχολιάζω κουβέντα κάνουμε.
Τα μαλλιά είναι θέμα ορμονών μεν αλλά φυσικά μπορείς να κάνεις κάτι και να τα σώσεις.
Εν έτη 2022.
Εν έτη 1990 δεν τα έσωζες.
Μετά το 1996 πλέον τα σώζεις οριστικά εκτός ελαχίστων περιπτώσεων.
Ναι ενταξει, στις περισσοτερες περιπτωσεις τα σωζεις αν ξεκινησεις μικρος η αν δεν εχεις επιθετικη τριχοπτωση η αν δεν εχεις παρενεργειες, το θεμα ειναι οτι ολοι ανακαλυπτουμε την φινα οταν ειναι αργα .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αυτό είναι η μισή αλήθεια όχι ολόκληρη.
Όπως συμβαίνει σε όλα τα πράγματα στη ζωή.
Έχεις μια στραβή μύτη,αν δεν είναι τίποτα εξόφθαλμο κανείς δεν ασχολείται.
Βέβαια ποτέ μπροστά δε στο λένε όπως και στα μαλλιά.
Ξέρεις που το αντιλαμβάνεσαι αυτό?
Όταν βλέπουν την αλλαγή και ξαφνικά αρχίζουν και ασχολούνται να πάρουν και αυτοί το ιδιο.

Ηθικόν δίδαγμα.
Κανείς δεν ασχολείται γιατί δεν έχει ψάξει και δεν ενδιαφέρεται εκτός και έχουν το κίνητρο.
Μόλις το ανακαλύψουν όλοι τρέχουν.
Αλλά αυτό έχει να κάνει και με τον άνθρωπο.
Οπότε για να καταλαβω λιγο το πλαισιο και ειλικρινα χωρις ειρωνεια και συμφωνα με αυτο που γραφει ως ΣΧΟΛΙΟ στο ποστ μου:
ΕΓΩ λέω την μιση αλήθεια (διότι ειτε δεν ξερω την ολόκληρη ή την κρύβω),
ενω ΕΣΥ ξερεις και λες την ολόκληρη αλήθεια....
Γιατι 3η εκδοχη δεν βλεπω.
Μάλιστα προσφερεις και ηθικό δίδαγμα.
Που εγω που ειμαι 25 χρόνια ιατρός δεν φανταζομαι ΚΑΝ ότι μπορω, η θα μπορεσω, να βγαλω ΚΑΙ ...ηθικό διδαγμα σε ιατρικο-κοινωνικό ζητημα...

Σοβαρα τωρα, καταλαβαινεις ΤΙ λεει η παραπανω τοποθετηση για εσενα και για την αυτο-εικόνα σου ή όχι?
Ηρεμα στο ρωταω χωρις καμια διαθεση για προσβολή ή επίθεση

Πριν αρχισεις να γραφεις τα "γνωστα" που απαντανε σχεδον πάντα θέματα εκτος "θεματος", ΣΚΕΨΟΥ λιγο αυτο που ρωταω συγκεκριμενα
Ειναι πολυ ενδιαφερον φαινομενο και το βλεπω συνεχεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ησύχασε γιατρέ..μην στραβωνεις με το καθε τι..δεν το εννοεί έτσι όπως το πήρες για το μισή αλήθεια..ότι την κρύβεις και καλά η ότι δεν την ξέρεις..το ένα μέρος της αλήθειας σου λέει είναι αυτό που λες υπάρχει + και αυτό..αυτό λέει ..by the way που λέμε και στο χωριό,καλά πήγε εδώ ο φίλος,μια χαρά το αποτέλεσμα..σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης αν το επιθυμεί ο ασθενής.
Εσύ πως πας με την δική σου?
Θα κάνεις παρουσίαση?έχεις φωτό κτλ?ενδιαφέρον θα ήταν να δούμε το πλάνο που είχατε για την-τις επεμβάσεις που έκανες.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ησύχασε γιατρέ..μην στραβωνεις με το καθε τι..δεν το εννοεί έτσι όπως το πήρες για το μισή αλήθεια..ότι την κρύβεις και καλά η ότι δεν την ξέρεις..το ένα μέρος της αλήθειας σου λέει είναι αυτό που λες υπάρχει + και αυτό..αυτό λέει ..by the way που λέμε και στο χωριό,καλά πήγε εδώ ο φίλος,μια χαρά το αποτέλεσμα..σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης αν το επιθυμεί ο ασθενής.
Εσύ πως πας με την δική σου?
Θα κάνεις παρουσίαση?έχεις φωτό κτλ?ενδιαφέρον θα ήταν να δούμε το πλάνο που είχατε για την-τις επεμβάσεις που έκανες.

Ναι, θα έκανα με μεγαλη χαρα αν ένιωθα ότι ειμαι σε ενα περιβαλλον που ειμαι respected and appreciated.
Οι συμπεριφορες σαν την δική σου ειναι ο λογος που κάνω μόνο παρουσιαση της δουλειας μου και τιποτε άλλο ενω
θα μπορουσα (και θα χαιρόμουν ειλικρινα) να προσφερω ΟΤΙ γνωση έχω στο αντικειμενο που εχω αφιερωσει πολλα χρονια από τη ζωή μου.

Θα συννενοηθω όμως με το @CVIAL αν μπορω να κανω παρουσιαση σε ειδικό link που θα ελεγχεται το ποιος έχει πρόσβαση και το ποιος όχι.
 

vlafo

Well-Known Member
Οπότε για να καταλαβω λιγο το πλαισιο και ειλικρινα χωρις ειρωνεια και συμφωνα με αυτο που γραφει ως ΣΧΟΛΙΟ στο ποστ μου:
ΕΓΩ λέω την μιση αλήθεια (διότι ειτε δεν ξερω την ολόκληρη ή την κρύβω),
ενω ΕΣΥ ξερεις και λες την ολόκληρη αλήθεια....
Γιατι 3η εκδοχη δεν βλεπω.
Μάλιστα προσφερεις και ηθικό δίδαγμα.
Που εγω που ειμαι 25 χρόνια ιατρός δεν φανταζομαι ΚΑΝ ότι μπορω, η θα μπορεσω, να βγαλω ΚΑΙ ...ηθικό διδαγμα σε ιατρικο-κοινωνικό ζητημα...

Σοβαρα τωρα, καταλαβαινεις ΤΙ λεει η παραπανω τοποθετηση για εσενα και για την αυτο-εικόνα σου ή όχι?
Ηρεμα στο ρωταω χωρις καμια διαθεση για προσβολή ή επίθεση

Πριν αρχισεις να γραφεις τα "γνωστα" που απαντανε σχεδον πάντα θέματα εκτος "θεματος", ΣΚΕΨΟΥ λιγο αυτο που ρωταω συγκεκριμενα
Ειναι πολυ ενδιαφερον φαινομενο και το βλεπω συνεχεια
Ήρεμα λοιπόν και εγώ σου απαντάω.

Υπάρχει και η 3η εκδοχή που ούτε καν έχει περάσει απο το μυαλό σου πέρα από το να φτιάχνεις ιστορίες και να ετοιμάζεσαι αμέσως να μου επιτεθείς γιατί προφανώς με θεωρείς ορκισμένο εχθρό σου.
Το γιατί το ξέρεις εσύ καλύτερα.

Η 3η εκδοχή λέει πως αυτό που περιέγραψα, είναι από την αναμενόμενη ανταπόκριση σε όσους γνωστούς μου το είπα και αμέσως δείξανε το ανάλογο ενδιαφέρον.
Και αν κάνεις αυτό το πείραμα σε ασθενείς σου θα δεις ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Ανθρώπους που σου λένε δε με ενοχλεί η αα και μόλις δούνε κάποιους γνωστούς τρέχουν και αυτοί να μάθουνε πως γίνεται.
Δηλαδή τι σε ενοχλεί περισσότερο για να καταλάβω.
Πως παραθέτω μια πραγματικότητα ή επειδή θεωρείς ότι δεν έχουμε δικαίωμα να την λέμε και να την παρουσιάζουμε?
Το ηθικό δίδαγμα δηλαδή σε πείραξε?

Αλλά ξέχασα πάνω από όλα εσύ πρέπει να έχεις το μονοπώλιο αυτών των δηλώσεων επειδή είσαι γιατρός εμείς πρέπει να κάνουμε τουμπεκί.
Τώρα τα υπόλοιπα περί αυτοεικόνας τι να σχολιάσω.
Δεν αξίζει.

Υγ:Κάνε μας παρουσίαση,άλλωστε αυτά που έχουμε να κριτικάρουμε δεν αφορούν εσενα αλλά τον Ισπανό και μόνο.
 

Aldo

Well-Known Member
Πάει ένα μέλος πρόσθετει μιαν αποψη επι του θέματος όπου ουσιαστικά δε θίγει τον νηματοθετη, ίσα ίσα συμφωνεί κιολας με τα γραφόμενα του. Και …. Αρπαγμα κατευθείαν, μου θυμίζεις αυτο που το κκε μονοπωλεί την αληθεια γιατι αυτό και μόνο γνωρίζει χαχαχαχ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα