Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

alex7

Well-Known Member
Ανεβάζω μερικές φώτο,μήπως δώσω ένα μπουστάρισμα και σε άλλους.:):)
40 μέρα σήμερα και κουρευτηκα γιατί είχαν μεγαλώσει και τα πλαϊνά και η δότρια, και τα έφερα στο ίδιο ύψος.
Οι ενοχλήσεις στη δότρια έφυγαν στο 20ημερο, από τότε και μετά όλα κυλάνε μια χαρά,η ερυθρότητα παραμένει αλλά όχι τίποτα φοβερό και λήπτρια μια χαρά απλά καθαρίζω από μερικά σπυριά που είναι εκνευριστικά.
Σε κανένα μήνα θα έχουν μεγαλώσει αρκετά τα μπροστά μαλλιά και θα είναι όπως ήμουν και πριν.
Η καθημερινότητα,βιταμίνες pilfood 2 φορές τη μέρα, regain foam,φίνα.
Σε γενικές γραμμές πέρασε γρήγορα ο καιρός και ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι την έκανα.
Και σε εμένα η δότρια στις 30 μέρες περίπου την ίδια εικόνα έχει .Να δούμε την αποκατάσταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Κοίτα με την αφή μια χαρά είναι σαν βελούδινη, τώρα οπτικά μια χαρά μου φαίνεται, αλλά δεν ξέρω ακόμα πως φαίνεται σε εσάς,μου δημιουργεί ένα κοντράστ περίεργο τώρα που τα κούρεψα,σίγουρα έχει δρόμο ακόμα.
 

salis2

Member
Έβαλα συνολικά 10.100 τρίχες που μεταφράζονται σε 8000τρίχες μπροστά και 2000 πίσω.
Το cv(coverage value)είναι:
0.052(πάχος τρίχας)×3500g×2.5(λόγος)/60τμ=7.58+2000g(αν είχα)/60=30g=58g+30g=88g ανά τετραγωνικό αν είναι η έκταση σωστή και τα g που είχα.
Το cv το ιδανικό πρέπει να είναι 5.4 για να μην διαπερνάει ο ήλιος και φαίνεται δέρμα.
Προσωπικά μου φαίνονται πάρα πολλά αλλά θα πρέπει να τα επικύρωσω με τον Cvial.

Αγαπητε Vlafo, τι ειναι το cv ?
 

vag25

Well-Known Member
Εχει ενδιαφερον να δουμε αν θα δουλεψει εδω αυτο που ειχα διαβασει σε ενα youtube video του lorenzo και ελεγε οτι μπορει να μαυρισουν οι τριχες οταν μεταμοσχευθουν.

Παντως ετσι οπως βλεπω το κεφαλι του vlafo στις φωτογραφιες πιστευω οτι δουμε ενα πολυ ομορφο αποτελεσμα. Τζορτζ κλουνει φαση :D
 

salis2

Member
δε βλεπω σχολια για δοτρία
θα ήθελα να διαβάσω σχόλια για την δότρια του vlafo, βέβαια δεν ξερω αν είναι νωρίς ακομη για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα δότριας.

απορώ και με την σιγή ιχθύος που έχει πέσει... μάλλον κάνετε time out.

αγωνιώ
γιατι.. 21 και σήμερα ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δε βλεπω σχολια για δοτρία
θα ήθελα να διαβάσω σχόλια για την δότρια του vlafo, βέβαια δεν ξερω αν είναι νωρίς ακομη για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα δότριας.

απορώ και με την σιγή ιχθύος που έχει πέσει... μάλλον κάνετε time out.

αγωνιώ
γιατι.. 21 και σήμερα ...

Για πες μας τις σκεψεις σου.
 

Xristos87

Well-Known Member
μια ερωτηση εχω να κανω επειδη ΔΕΝ εχω τη γνωση ακομη επι του θεματος για να το καταλαβω μονος.

σε ενα αλλο προσφατο νημα(δεν καθομαι να το ψαξω) πηγε καποιος στην Τουρκια κ του εβγαλαν 4000 gts. ειδαμε τη δοτρια του να εχει μικρα κενα. δλδ οπως τα εβγαλε ο "γιατρος" προκαλουσε ζημια στα πλαινα τριχοθυλακια με αποτελεσμα να του αφησει μικρα στρογγυλα κενα.

τωρα σ αυτη τη φωτο π ανεβαζω βλεπω κατι κενα;;;, ειναι το ιδιο πραγμα;; ειναι κενα αυτα ή δεν φαινεται κατι καλα;;; ειναι ασπρα μαλλια π κανει αντιθεση απο αυτην τη ληψη;;
 

Συνημμένα

  • 20210221_151026.jpg
    20210221_151026.jpg
    335.2 KB · Προβολές: 173

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι χαμηλής ανάλυσης φώτο, δεν μπορείς να πεις κάτι με βεβαιότητα, υπάρχουν επίσης και άσπρες τρίχες μαζί με μαύρες.
 

salis2

Member
Για πες μας τις σκεψεις σου.
ανησυχώ λίγο αλλά νομίζω πρέπει να αφήσω πιο προχοριμενα μελοι να το κανουν , πάντως περιμένω την δικη σου, πως και πως..
επίσης δεν εχω δει φωτο στο ιδιο ύψος τρίχας πριν την ΜΜ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόλις βάλει κάποιες καλύτερες φώτο ο Vlafo θα μπορούμε να σχολιάσουμε καλύτερα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μιας και μιλαμε για δοτριες θελω την αποψη σας για κατι. Υπο συνθηκες, επαναλαμβανω υπο συνθηκες οπως μεγαλα NW και donor depletion. Γιατι να μην υπαρχει στο τραπεζι ως στρατηγικη να σου παρουν ολα τα grafts της δοτριας να φτιαξεις οτι φτιαχνεται πανω και να τη ξυριζεις με λεπιδι ωστε να εχεις ενα τετοιο styling οπως αυτο που παραθετω στη φωτο; Ναι μεν περιοριζεσαι μονο σε αυτο αλλα απο το να εισαι τσακωνας ή ολα ξουρα σαν εξωγηινος, δεν ειναι σαφως ωραιοτερο;
kevin.jpg
 

Dob31

Active Member
Μιας και μιλαμε για δοτριες θελω την αποψη σας για κατι. Υπο συνθηκες, επαναλαμβανω υπο συνθηκες οπως μεγαλα NW και donor depletion. Γιατι να μην υπαρχει στο τραπεζι ως στρατηγικη να σου παρουν ολα τα grafts της δοτριας να φτιαξεις οτι φτιαχνεται πανω και να τη ξυριζεις με λεπιδι ωστε να εχεις ενα τετοιο styling οπως αυτο που παραθετω στη φωτο; Ναι μεν περιοριζεσαι μονο σε αυτο αλλα απο το να εισαι τσακωνας ή ολα ξουρα σαν εξωγηινος, δεν ειναι σαφως ωραιοτερο;Προβολή συνημμένου 32261
Μαλλον θα εχει να κανει με τα white dots που μενουν μετα την μμ. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα οσο μικρο εργαλειο και να χρησημοποιησει κανεις μετα απο την εξαγωγη τοσων πολλων θυλακων ολο και κατι θα φαινεται, ακομα και με ξυρισμα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
για τι ομως περιμενετε φωτο ? αφου εσεις εχετε δει απο κοντα ολο το Εργο.

ΥΣ. δεν θα μου ξεφύγεις θα παρω σχόλιο σήμερα ... ;)

Τι εννοείς έχω δει το έργο? Τον έχω δει στις 12 μέρες. Εκεί δεν φαίνεται τίποτα. Ακόμα και αν έχουν "πληγωθεί" γειτονικά graft αυτά δεν έχουν πέσει, έχουν το ίδιο μήκος όλα οπότε δεν μπορείς να πεις κάτι.
 

Harris_G

Well-Known Member
Αμα δειτε το εργο (Criminal 2016) εχει στυλαρα ο Costner. Του εχουν ξυρισει τη δοτρια με λεπιδι (οποτε δε φαινονται white dots @Dob31 βεβαια θελεις καθε μερα ξυρισμα με Gillette) ωστε να του κανουν ενα πειραμα. Και μου εκανε εντυπωση οτι του παει σε πιο ωριμη ηλικια γιατι αυτο ειναι styling πιτσιρικαδων.
 

salis2

Member
Τι εννοείς έχω δει το έργο? Τον έχω δει στις 12 μέρες. Εκεί δεν φαίνεται τίποτα. Ακόμα και αν έχουν "πληγωθεί" γειτονικά graft αυτά δεν έχουν πέσει, έχουν το ίδιο μήκος όλα οπότε δεν μπορείς να πεις κάτι.

ΑΑΑ οκ , οπότε χρειαζόμαστε χρονο και γιαυτο, δεν το θυμόμουν και αν δεις το ρωτώ στο πρώτο μου σχόλιο.
αυτα δηλαδη τα σημεια στη φωτο που ποσταρε ο Χρηστος η οποια ειναι χαμηλης αναλησης μπορει να μην υπαρχουν καν δηλαδη
 
Τελευταία επεξεργασία:

salis2

Member
Αμα δειτε το εργο (Criminal 2016) εχει στυλαρα ο Costner. Του εχουν ξυρισει τη δοτρια με λεπιδι (οποτε δε φαινονται white dots @Dob31 βεβαια θελεις καθε μερα ξυρισμα με Gillette) ωστε να του κανουν ενα πειραμα. Και μου εκανε εντυπωση οτι του παει σε πιο ωριμη ηλικια γιατι αυτο ειναι styling πιτσιρικαδων.


αυτού νου αδερφέ του το εχουν μακιγιαρισμένο ... Ταινία γυρίζουν. πρέπει να βρούμε που μένει να στήσουμε καρτερη να δουμε πως βαίνει για περιπατο... στην καθημερινοτητα.:p:p:p
 
Μπλουζα