Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

vag25

Well-Known Member
Vag25 μάλλον δεν έχεις δει τα ποστ όλα του γιατρού..και για αυτό λες αυτά που λες φιλε
Oλα τα εχω διαβασει
500 likes πήρε ο Γιατρός απο το φορουμ , το αναφέρει ο ίδιος , που την ανακάλυψες τη κάκιστη συμπεριφορά ?

Το οτι εχει παρει Likes δεν αναιρει το γεγονος της κακης συμπεριφορας.

Σκεψου οτι ο ανθρωπος εξηγησε αναλυτικα το γιατι δεν ηθελε να ανακοινωσει εδω τιμες(αν και το ειχε ξανακανει, το εκανε πιο αναλυτικα αυτη τη φορα) και παλι διαβαζω επιχειρηματα:
''ας ελεγε τις τιμες πιο νωρις, δεν θα γινοταν ολο αυτο''.

:rolleyes:

Νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να συμμετεχει εδω καποιος γιατρος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τωρα που ανακοινωθηκαν οι τιμες, τελικα θα συγκρινουμε τον γιατρο με τις ελληνικες κλινικες ή με τις αντιστοιχες του εξωτερικου σε αυτα τα ευρη τιμων;

Κάνε μου την χάρη και άλλαξε ρότα για απόψε, το συνεχίζεις αύριο, κάποιοι δείχνουν το φεγγάρι και εσύ κοιτάς το δάχτυλο.
 

Georgie

Well-Known Member
Oλα τα εχω διαβασει


Μου βαζεις παλι το ιδιο επιχειρημα με τις προάλλες. Το οτι εχει παρει Likes δεν αναιρει το γεγονος της κακης συμπεριφορας.

Το οτι του ειπες μια φορα κατι καλο, δεν σημαινει οτι δεν φαινεται πως εισαι triggered με το παραμικρο σε οτι εχει να κανει με την συγκεκριμενη κλινικη.
Σε εμένα αναφέρεσαι ?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Oλα τα εχω διαβασει


Το οτι εχει παρει Likes δεν αναιρει το γεγονος της κακης συμπεριφορας.

Σκεψου οτι ο ανθρωπος εξηγησε αναλυτικα το γιατι δεν ηθελε να ανακοινωσει εδω τιμες(αν και το ειχε ξανακανει, το εκανε πιο αναλυτικα αυτη τη φορα) και παλι διαβαζω επιχειρηματα:
''ας ελεγε τις τιμες πιο νωρις, δεν θα γινοταν ολο αυτο''.

:rolleyes:

Νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να συμμετεχει εδω καποιος γιατρος.
Αλήθεια γιατί δεν έλεγε τιεβ
Σε εμένα αναφέρεσαι ?
Με μένα με μπέρδεψε αλλά του απάντησα κ δεν ξέρω αν την διάβασε την απάντηση μου γιστι ο cvial μου το σβήσε το σχόλιο κ δεν κτλ τον λόγο ...
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ να πω την γνώμη μου ,θα ηθελα απλά να υπάρχουν γιατροί,οι οποίοι θα μας δείξουν τη δουλειά τους,σύμφωνοι,θα λύσουν απορίες ,σύμφωνοι και σε αυτο ..υπάρχουν άτομα εδώ με γνώσεις σοβαρές..δεν γίνεται να μπαινει ένας γιατρός και ακόμα δεν μπήκε ,σε μια συζήτηση να κρίνει ειρωνικά ένα φόρουμ?γιατί μπήκε για να μας πει άσχετους?το έχω ξεπεράσει cvial απλά λέμε το τι συνεβη γιατί ο vag λέει ότι οκ μιλούσε ο γιατρός.ε δεν μιλούσε καλά πως να το κάνουμε..αν δεν το βλέπετε τι να πω..και όντως είχαν ξεπεραστεί αυτά και είχαν τελειώσει.συζητηση κάνουμε..αλλά δεν τα λέω για να παρηγορηθω..γενικά καλός γιατρός φαίνεται ,δεν φέρνω αντίρρηση αλλά ο τρόπος του ήταν λάθος και σίγουρα στα μάτια μου δεν ταίριαζε με το φόρουμ ο τρόπος του..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ να πω την γνώμη μου ,θα ηθελα απλά να υπάρχουν γιατροί,οι οποίοι θα μας δείξουν τη δουλειά τους,σύμφωνοι,θα λύσουν απορίες ,σύμφωνοι και σε αυτο ..υπάρχουν άτομα εδώ με γνώσεις σοβαρές..δεν γίνεται να μπαινει ένας γιατρός και ακόμα δεν μπήκε ,σε μια συζήτηση να κρίνει ειρωνικά ένα φόρουμ?γιατί μπήκε για να μας πει άσχετους?το έχω ξεπεράσει cvial απλά λέμε το τι συνεβη γιατί ο vag λέει ότι οκ μιλούσε ο γιατρός.ε δεν μιλούσε καλά πως να το κάνουμε..αν δεν το βλέπετε τι να πω..και όντως είχαν ξεπεραστεί αυτά και είχαν τελειώσει.συζητηση κάνουμε..αλλά δεν τα λέω για να παρηγορηθω..γενικά καλός γιατρός φαίνεται ,δεν φέρνω αντίρρηση αλλά ο τρόπος του ήταν λάθος και σίγουρα στα μάτια μου δεν ταίριαζε με το φόρουμ ο τρόπος του..

Αεράτε μας λείπει η πρακτική εμπειρία και αυτό μόνο από γιατρούς μπορείς να το μάθεις. Άκου με και εμένα που ξέρω. Μετά τις αρχικές τριβές είχε βρεθεί μια ισορροπία και είχε μπει το νερό στο αυλάκι. Αυτό με τις τιμές ήταν αχρείαστο. Αφού μας εξήγησε ότι δεν θέλει. Προς τι η πίεση; Ωραία λοιπόν μάθαμε το range. Και τι έγινε; Θα το μαθαίναμε έτσι και αλλιώς σε λίγο καιρό. Εγώ είμαι σίγουρος ότι και παζάρι παίζει και ειδικά deal γίνονται ανάλογα με την περίοδο. Είναι σύνηθες σε τέτοιου είδους πολιτικές. Άρα τι πετύχαμε; Μια τρύπα στο νερό.

Τώρα για τρόπους άσε, μην ξύνεις πληγές και αρχίζω και θυμίζω καταστάσεις και ονόματα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αν ησουν τιμιος θα ελεγες για την τιμη και οχι να εψανχες λογους να την κρυψεις....Σου ειπα κανεις τι θα κανεις με τα λεφτα σου; Βαζεις λογια κιολας; Εμεις για την τιμη σε ρωτησαμε εφοσον εκανες μεταμοσχευση εκει και θες "να μας βοηθησεις"....Σε ειχα ρωτησει για την δοτρια αν σου ειπε ο γιατρος τι αποθεμα εχεις δεν απαντησες....επεισης αν θα ανεβαζεις φωτογραφιες υπο διαφορετικες συνθηκες.
Πηγαινε να δεις στα αλλα νηματα ανεξαρτητων περιστατικων που τα παιδια ειναι αμεροληπτα παρουσιαζουν ολη την αληθεια, και την τιμη παντα και πολλες φορες αναφέρουν και τα αρνητικα που δεν τους αρεσαν....και μετα αναρωτησου γιατι συμβαινουν αυτα στο νημα σου.
Αμα θες να κανεις ενα πραγμα να το κανεις σωστα και οχι οπως σε βολευει.
Μην τον πιεζεις να
Οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις είναι εθελοντικές. Αν βάλουμε και «υποχρεώσεις» τότε θα ψάχνουμε να τις βρούμε με το κιάλι και το φόρουμ θα έχει απωλέσει μια σημαντική πηγή (ίσως την σημαντικότερη) πληροφόρησης. Συστάσεις μόνο μπορούμε να κάνουμε και μάλιστα με πολύ ευγένεια για κάποιον που εκθέτει τα προσωπικά του σε δημόσιο διάλογο και κριτική. Στο κάτω κάτω αν κάποιον δεν τον ικανοποιεί η παρουσίαση μπορεί να αλλάξει νήμα. Μοναδική εξαίρεση είναι η εσκεμμένη παραπληροφόρηση (παραπλανητικές φώτο, κλπ) για την οποία καλό είναι να γίνονται ευγενικές, καταρχήν, συστάσεις συμμόρφωσης. Αν οι συστάσεις δεν επιφέρουν αποτέλεσμα θα αναλαμβάνει η διαχείρηση.
Ο καρδιναλιος στην αρχη της παρουσιασης του νομιζαμε οτι ενεργουσε εσκεμμενα! Οταν ομως αρχισε να βαζει φωτογραφιες τοτε ολοι αποστομωθηκαμε και του ειπαμε συγχαρητηρια για το πετυχημενο του αποτελεσμα και τη σωστη του επιλογη! Απλα το επισημαινω, δε σημαινει οτι δεν τα παρουσιαζεις στη σωστη τους βαση...εχει δικιο ομως ο manly man, υποχρεωσεις εχουν ακομα και οι εθελοντες αλλιως καθισταται αχρηστη η υπαρξη του φορουμ καθως παλαιοτερα ελειπαν οι επισημες παρουσιασεις των κλινικων! Μην το παραλειπουμε αυτο!
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ σε όλο το κείμενο..τώρα όντως με το θέμα τιμή θα μαθευοταν..το είχα πει και εγώ πως αν δεν θέλει να πει τιμές κτλ οκ,καποιος θα πάει και θα ενημερώσει για το τι παίζει .
Αεράτε μας λείπει η πρακτική εμπειρία και αυτό μόνο από γιατρούς μπορείς να το μάθεις. Άκου με και εμένα που ξέρω. Μετά τις αρχικές τριβές είχε βρεθεί μια ισορροπία και είχε μπει το νερό στο αυλάκι. Αυτό με τις τιμές ήταν αχρείαστο. Αφού μας εξήγησε ότι δεν θέλει. Προς τι η πίεση; Ωραία λοιπόν μάθαμε το range. Και τι έγινε; Θα το μαθαίναμε έτσι και αλλιώς σε λίγο καιρό. Εγώ είμαι σίγουρος ότι και παζάρι παίζει και ειδικά deal γίνονται ανάλογα με την περίοδο. Είναι σύνηθες σε τέτοιου είδους πολιτικές. Άρα τι πετύχαμε; Μια τρύπα στο νερό.

Τώρα για τρόπους άσε, μην ξύνεις πληγές και αρχίζω και θυμίζω καταστάσεις και ονόματα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Και σε αλλα νηματα βγαινουμε εκτος θεματος αλλα εκει δεν παρατηρω να μεταφερονται αλλου οι συζητησεις..αρα κατι δε γινεται σωστα!
Οσον αφορα το αποχωρητικο κειμενο του γιατρου και οχι αποχαιρετιστηριο διοτι θα παραμεινει εδω να κανει παρουσιασεις μεταμοσχευσεων(που ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι εχει αναγκη το φορουμ ο ιατρος, οπως και οι ασθενεις αναγκη να γνωριζουν πολλα και για αυτό αλλωστε προβαινουν σε "πιεστικες" ερωτησεις)...η πραγματικη νικη ειναι δικη μας διοτι προσαρμοστηκε και ανακοινωσε τις τιμες!
Ομως ειναι διφορουμενη η απαντηση του (εξυπνη κινηση τακτικης)...
Πως ενας ανθρωπος(γιατρος ή μη, δεν εχει πολυ σημασια!) καυχιεται για την επιτυχια της ληψης των παραπανω απο πεντακοσιων λαικς(σε συντομο μαλιστα χρονικο διαστημα), τη στιγμη που η αποχωρηση του υποδηλωνει ηττοπαθεια? Εκτος αν μπλοφαρει (παιζει κι αυτο ως σεναριο!)...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Oλα τα εχω διαβασει


Το οτι εχει παρει Likes δεν αναιρει το γεγονος της κακης συμπεριφορας.

Σκεψου οτι ο ανθρωπος εξηγησε αναλυτικα το γιατι δεν ηθελε να ανακοινωσει εδω τιμες(αν και το ειχε ξανακανει, το εκανε πιο αναλυτικα αυτη τη φορα) και παλι διαβαζω επιχειρηματα:
''ας ελεγε τις τιμες πιο νωρις, δεν θα γινοταν ολο αυτο''.

:rolleyes:

Νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να συμμετεχει εδω καποιος γιατρος.
Η συμμετοχη του γιατρου ειναι ευκολη υποθεση αρκει ο ιδιος να απλοποιει τα πραγματα και να τα φιλοσοφει..δικιο δεν εχει μονο ο ιατρος, εχουν και οσοι του πηγαν ας το πουμε κοντρα!
Ειναι αμφιδρομο! Με ριξιμο των τιμων του και παραμονη του στο φορουμ, κερδιζει ο ιδιος, ωφελουνται και οι υποψηφιοι πελατες του! Κοντα στο νου κι η γνωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Το φόρουμ έχει πετύχει πολλά πράγματα στον χώρο των μεταμοσχεύσεων. Ένα από αυτά είναι να ρίξει τις τιμές στην εγχώρια αγορά αλλά και της Κύπρου.

Καλή φυτρωση φίλε. Έμειναν άλλοι 5-6 μήνες για να δεις την μορφή σου να αλλάζει
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω ενα πράγμα εχω να δηλώσω ...οι κλινικές ΜΑΣ χρειάζονται ΔΕΝ τις χρειαζόμαστε, δοξα το Θεό επιλογές υπάρχουν και πολλες...γιαυτο δεν παρακαλάμε κανεναν.

Υ.Γ. καλη φύτρωση aldo
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Χριστόφορε είσαι φάουλ
Δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κάποιον Άνθρωπο ηττοπαθή , είναι προσβολή σοβαρή
Πήραμε το μέρος σου όταν σε είπε συκοφάντη , κάνεις το ίδιο εσύ όμως τώρα
.
 

vag25

Well-Known Member
Εγω ενα πράγμα εχω να δηλώσω ...οι κλινικές ΜΑΣ χρειάζονται ΔΕΝ τις χρειαζόμαστε, δοξα το Θεό επιλογές υπάρχουν και πολλες...γιαυτο δεν παρακαλάμε κανεναν.

Υ.Γ. καλη φύτρωση aldo
Την γνωμη/γνωση ενος γιατρου στο φορουμ ΕΜΕΙΣ την χρειαζομαστε. Ο καθε γιατρος κανονικα την χρεωνει. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να μας παρεχει δωρεαν γνωση για μμ, θεραπειες κτλ. Εγω ηθελα να μαθω πχ για το LLLT. Μπορεις να μου παρεχεις την ιδια γνωση και εμπειρια(μεσω της χρησης lllt σε ασθενεις σου) φιλε manly_Man;

Εκει καπου το χασαμε νομιζω και γιναμε αφιλοξενο καφενειο.

Τωρα το μονο που μενει ειναι να παρακαλεσουμε να γυρισουν τα παιδια απο την AHC(απο οτι καταλαβαινω περιπου οι ιδιοι που εδιωξαν τον γιατρο, διαμαρτυρηθηκαν για την μεγαλη ''απωλεια'' των παιδιων), να διαβαζουμε απο τον Tsek ποσο ενθουσιασμενος ηταν με το παραθυρο κ.α.

Και κλεισαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και σε αλλα νηματα βγαινουμε εκτος θεματος αλλα εκει δεν παρατηρω να μεταφερονται αλλου οι συζητησεις..αρα κατι δε γινεται σωστα!

Τα λιγοστά, εθελοντικά, μέσα πυρόσβεσης, γνωρίζοντας εκ των προτέρων την ανεπάρκειά τους, έχουν επικεντρωθεί στην κατάσβεση επιλεγμένων εστιών έτσι ώστε να προστατεύσουν σημαντικά αποκτήματα χρήσιμα για το γενικό καλό. Επίσης, αγνοούν τα κελεύσματα κατά συρροή πυρομανών για λόγους που άπτονται της κοινής λογικής.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε είσαι φάουλ
Δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κάποιον Άνθρωπο ηττοπαθή , είναι προσβολή σοβαρή
Πήραμε το μέρος σου όταν σε είπε συκοφάντη , κάνεις το ίδιο εσύ όμως τώρα
.
Διπλωματη τον χαρακτηρισα! Ηττοπαθης δε γινεται να ειναι ενας τοσο πετυχημενος ιατρος!
Επισης, ειχε δικιο οταν με ειπε συκοφαντη διοτι οι γιατροι μεγαλου βεληνεκους εχουν μαθει να ειναι αξιοσεβαστοι! Η αληθεια ειναι οτι δεν επεδειξα σεβασμο ή τουλαχιστον ετσι φανηκε εκδηλωνοντας τις ειλικρινεις μου αποριες!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χριστόφορε είσαι φάουλ
Δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κάποιον Άνθρωπο ηττοπαθή , είναι προσβολή σοβαρή
Πήραμε το μέρος σου όταν σε είπε συκοφάντη , κάνεις το ίδιο εσύ όμως τώρα
.

Εγώ σε αντίθεση με τους περισσότερους δεν βρήκα τον χαρακτηρισμό του γιατρού ούτε λάθος ούτε προσβλητικό, μάλλον ακριβοδίκαιο με κάποιους αστερίσκους. Η τρέχουσα σημασία της λέξης συκοφάντης, είναι “αυτός που διαβάλλει κάποιον, που τον κατηγορεί ψευδώς, αποσκοπώντας στη μείωση του κύρους του, και το τσαλάκωμα της δημόσιας εικόνας του”. Η χρήση της λέξης επιβάλει από τον Christopher ακριβώς αυτό κάνει. Φυσικά δεν ξέρουμε αν γίνεται από πρόθεση ή από αφέλεια. Αυτό θα μπορούσε να είναι ένα ελαφρυντικό μεν αλλά δεν αναιρεί στο παραμικρό το αποτέλεσμα του λόγου και τις επιπτώσεις του.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τα λιγοστά, εθελοντικά, μέσα πυρόσβεσης, γνωρίζοντας εκ των προτέρων την ανεπάρκειά τους, έχουν επικεντρωθεί στην κατάσβεση επιλεγμένων εστιών έτσι ώστε να προστατεύσουν σημαντικά αποκτήματα χρήσιμα για το γενικό καλό. Επίσης, αγνοούν τα κελεύσματα κατά συρροή πυρομανών για λόγους που άπτονται της κοινής λογικής.
Κ πυροσβέστης ο cvial..... Έχεις γίνει ο αρσενικός Ηλιάνα Παπαγεωργίου!!!
 
Μπλουζα