2300 grafts AHC

locococo

Member
η δοτρια φαινεται οντως σε κακη κατασταση, αλλα ειναι νωρις ακομα
Συμφωνώ μαζί σου. Βέβαια πιο πολύ με ενοχλει η απότομη αραίωση και φοβάμαι για σοκ λος. Ειδικά μπροστά που υπήρχαν ήδη αρκετές τρίχες πριν την μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Συμφωνώ μαζί σου. Βέβαια πιο πολύ με ενοχλει η απότομη αραίωση και φοβάμαι για σοκ λος. Ειδικά μπροστά που υπήρχαν ήδη αρκετές τρίχες πριν την μμ
φοβασαι για σοκλος στις μπροστινες ζωνες ;; για να το κρινεις αυτο θα πρεπει να γινει συγκριση με ιδια φωτο πριν την μεταμοσχευση με ξυρισμενο κεφαλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

locococo

Member
φοβασαι για σοκλος στις μπροστινες ζωνες ;; για να το κρινεις αυτο θα πρεπει να γινει συγκριση με ιδια φωτο πριν την μεταμοσχευση με ξυρισμενο κεφαλι.
Ναι manly, το πρόβλημα είναι πως δεν έχω δει ποτέ το κεφάλι μου έτσι βέβαια περιμένω τώρα σιγά σιγά να αρχίσουν να πέσουν κ τα μοσχεύματα όποτε φαντάζομαι θα αραιώσει περισσότερο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι manly, το πρόβλημα είναι πως δεν έχω δει ποτέ το κεφάλι μου έτσι βέβαια περιμένω τώρα σιγά σιγά να αρχίσουν να πέσουν κ τα μοσχεύματα όποτε φαντάζομαι θα αραιώσει περισσότερο.
ε ναι με μακρυ μαλλι ειναι τελειως διαφορειτκη κατασταση...λογικο να σ φαινεται τωρα πιο αραιο αφου ειναι ξυρισμενο...περιμενε λιγο καιρο κ θα δεις
 

mic6

Well-Known Member
Καλή υπομονή και καλή φύτρωση. Μπες και διάβασε το νήμα μου και κλείσε τα αυτιά σου διότι οι μεταμοσχεύσεις στη συγκεκριμένη κλινική πυροβολούνται εξ ορισμού. Έχω ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ, όλοι μου οι γνωστοί μιλάνε για ένα μικρό θαύμα, παρόλα αυτά εδώ ασχολούνται με τη δότριά μου και αν έχει παράθυρο, που παρεμπιπτόντως είναι και αυτή τέλεια. Θα γίνεις μπόμπα, είναι άριστη κλινική. Ούτε σοκ-λος θα έχεις. Οι μπαρούφες και τα πικρόχολα σχόλια που θα διαβάσεις εδώ, μόνο κακό θα κάνουν στην ψυχολογία σου άρα και στη φύτρωση. Ο άλλος έλεγε του Άκη ότι αν τον δει από πίσω στο δρόμο θα τον γνωρίσει από το παράθυρο, εν τω μεταξύ παράθυρο ούτε καν υπάρχει. Στη θέση σου θα έκλεινα το φόρουμ για έξι μήνες και θα επανερχόμουν τότε με πολύ μαλλί. Αυτή είναι η καλύτερη συμβουλή που θα διαβάσεις στο νήμα σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Ναι άκου τον mic και μην πιστεύεις αυτά που λέμε για τις δοτριες.Ειναι στην φαντασία μας και έχουμε σκοπό να θάψουμε την συγκεκριμένη κλινική διότι τα παίρνουμε από άλλες κλινικές.Φυσικα ο mic ξέχασε να αναφέρει πόσες φορές έχουμε επιβραβεύσει την συγκεκριμένη κλινική για το υψηλό ποσοστό επιτυχίας στον τομέα φυτρωσης και έμμεσα την έχουμε αναφέρει σαν νούμερο 1 επιλογή για Ελλάδα με όσα έχουμε δει στο φόρουμ.Αλλα φυσικά ο mic σαν γνήσιος Έλληναρας μπήκε μόνο να αναφέρει τις αρνητικές κριτικές( γιατί έτσι τον βολεύει) και όχι τις θετικές.
 
  • Like
Reactions: spi

locococo

Member
Καλή υπομονή και καλή φύτρωση. Μπες και διάβασε το νήμα μου και κλείσε τα αυτιά σου διότι οι μεταμοσχεύσεις στη συγκεκριμένη κλινική πυροβολούνται εξ ορισμού. Έχω ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ, όλοι μου οι γνωστοί μιλάνε για ένα μικρό θαύμα, παρόλα αυτά εδώ ασχολούνται με τη δότριά μου και αν έχει παράθυρο, που παρεμπιπτόντως είναι και αυτή τέλεια. Θα γίνεις μπόμπα, είναι άριστη κλινική. Ούτε σοκ-λος θα έχεις. Οι μπαρούφες και τα πικρόχολα σχόλια που θα διαβάσεις εδώ, μόνο κακό θα κάνουν στην ψυχολογία σου άρα και στη φύτρωση. Ο άλλος έλεγε του Άκη ότι αν τον δει από πίσω στο δρόμο θα τον γνωρίσει από το παράθυρο, εν τω μεταξύ παράθυρο ούτε καν υπάρχει. Στη θέση σου θα έκλεινα το φόρουμ για έξι μήνες και θα επανερχόμουν τότε με πολύ μαλλί. Αυτή είναι η καλύτερη συμβουλή που θα διαβάσεις στο νήμα σου.
Καλημέρα φίλε, έχω δει πολλά καλά περιστατικά από την κλινική και προσωπικά έχω ενα φίλο ο οποίος διαβάζει υο γκρουπ αλλά πουε δεν σχολιάζει που ήταν φαλακρός πραγματικά και τώρα έχει μαλλί μετά από δυο επεμβάσεις. Σχετικά με το παράθυρο οκ βλέπω μια διαφορά αυτή την στιγμή αλλά όπως είπαν κ τα παιδιά ίσως είναι νωρίς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

locococo

Member
Καλημέρα σε όλους. Μπήκα στην Τρίτη εβδομάδα και νομίζω ότι τα μοσχεύματα πέφτουν ταχύτατα. Έχω βγάλει κάτι ασπράδια , σας δείχνω παρακάτω, και επίσης νομίζω ότι το crown μπυ έχει μεγαλώσει ίσως να οφείλεται σε σοκ λος;
 

Συνημμένα

  • 0D3D1CEA-5A81-4AA5-B408-6B78B24ED549.jpeg
    0D3D1CEA-5A81-4AA5-B408-6B78B24ED549.jpeg
    115.7 KB · Προβολές: 95
  • F816E0EC-975D-4152-AC88-AF60CDB183CF.jpeg
    F816E0EC-975D-4152-AC88-AF60CDB183CF.jpeg
    105 KB · Προβολές: 99
  • E4825637-0B3D-45EB-8FE5-834DFC1FC33E.jpeg
    E4825637-0B3D-45EB-8FE5-834DFC1FC33E.jpeg
    48.2 KB · Προβολές: 110

locococo

Member
Καλησπέρα σε όλους, έκτη εβδομάδα την Δευτέρα και βλέπω ότι σχεδόν όλα τα μοσχεύματα ειδικά στο μπροστινό κομμάτι έχουν πέσει. Φοβάμαι και για ένα σχετικό σοκ λος αλλά μόνο υπομονή μπορώ να κάνω. Κούρεψα την δότρια τις προαλλες με σκάλα ένα και σύντομα θα κουρέψω και την ληπτρια. Ακόμα φαίνεται το παράθυρο αλλά ίσως να είναι νωρίς. Επόμενη ενημέρωση στο δίμηνο Γτ δεν έχει νόημα αυτή την στιγμή
 

Συνημμένα

  • 542D627D-6D67-4E61-AB53-609E70C48A13.jpeg
    542D627D-6D67-4E61-AB53-609E70C48A13.jpeg
    76.4 KB · Προβολές: 95
  • 4E00408A-DFD1-4EF5-934D-4E51A3290CBD.jpeg
    4E00408A-DFD1-4EF5-934D-4E51A3290CBD.jpeg
    59.2 KB · Προβολές: 92

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε σου εύχομαι τα καλύτερα! Δυστυχώς η στρατηγική κάλυψης και εξαγωγής της κλινικής ακόμα για μια φορά, όπως είπαν και οι προηγούμενοι, είναι λάθος. Είτε φαίνεται, είτε δεν φαίνεται "παράθυρο", η δότρια ζορίζεται με τέτοια μοτίβα εξαγωγής και "αδυνατίζει" κάνοντας πολύ δυσκολότερες τις επόμενες εξαγωγές και επεμβάσεις. Είναι γεγονός. Το ότι μια μερίδα οπαδών της AHC (και όχι φιλάθλων) προσπαθούν να το αποσιωπήσουν ή να το υποβιβάσουν προτείνοντας μόνο τα θετικά (που αναμφίβολα έχει η κλινική) δεν αναιρεί το γεγονός και τη σημασία του.
 

locococo

Member
Φίλε σου εύχομαι τα καλύτερα! Δυστυχώς η στρατηγική κάλυψης και εξαγωγής της κλινικής ακόμα για μια φορά, όπως είπαν και οι προηγούμενοι, είναι λάθος. Είτε φαίνεται, είτε δεν φαίνεται "παράθυρο", η δότρια ζορίζεται με τέτοια μοτίβα εξαγωγής και "αδυνατίζει" κάνοντας πολύ δυσκολότερες τις επόμενες εξαγωγές και επεμβάσεις. Είναι γεγονός. Το ότι μια μερίδα οπαδών της AHC (και όχι φιλάθλων) προσπαθούν να το αποσιωπήσουν ή να το υποβιβάσουν προτείνοντας μόνο τα θετικά (που αναμφίβολα έχει η κλινική) δεν αναιρεί το γεγονός και την σημασία του.
Καλημέρα mod. Προσφατα επισκέφθηκα την κλινική και μ ανέφεραν ότι η δότρια είναι σε καλή κατάσταση. Εμένα αυτό Π με έχει ανησυχήσει λίγο είναι η λεπτή τρίχα που έχω στο μπροστινό μέρος και η μεγάλη αραίωση στους κροτάφους. Δεν θυμαμαι να είχα κάτι τέτοιο πριν και φοβάμαι μήπως είμαι σοκ λος. Για το crown δεν μπορεί να πω κάτι Γτ υπήρχε μεγάλο θέμα και απλά πρέπει μα περιμένω τώρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και τι περίμενες να σου πουν, ότι δεν είναι? Αυτό θα το καταλάβεις μετά από μερικά χρόνια όταν θα την ξυρίσεις για να κάνεις την επόμενη μμ, Για το σοκλος (αν υπάρχει) οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου, συνήθως επανέρχεται οπότε μην αγχώνεσαι και περίμενε μέχρι τον 4-5 μήνα. Φυσικά αυτό δεν αναιρεί την έλλειψη στρατηγικής και πλάνου τοποθέτησης, δηλαδή να "σκορπάμε" εδώ και εκεί graft τα οποία περισσότερη ζημιά κάνουν παρά κάλυψη προσφέρουν. Το σωστό θα ήταν να μπουν 1800g στο crown (αν τόσα μπορούσαν να βάλουν με ασφάλεια) και τέλος. Το να κάνεις ούτε καν μισές δουλειές στις υπόλοιπες περιοχές επιβαρύνοντας τες με αναισθησίες, κλπ δείχνει προχειρότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Διαβάζοντας το νήμα και βλέποντας παρουσιάσεις νομίζω πως νιώθω τυχερός για την διαχείριση της δοτριας που μου έκαναν στην δική μου περίπτωση. Εγώ έχω άλλο θέμα βέβαια αλλά δεν είναι της παρούσης και θέλω να βγάλω συμπεράσματα όταν κλείσω τον 14ο μηνα
 

locococo

Member
Ισω
Διαβάζοντας το νήμα και βλέποντας παρουσιάσεις νομίζω πως νιώθω τυχερός για την διαχείριση της δοτριας που μου έκαναν στην δική μου περίπτωση. Εγώ έχω άλλο θέμα βέβαια αλλά δεν είναι της παρούσης και θέλω να βγάλω συμπεράσματα όταν κλείσω τον 14ο μηνα
ισως είναι νωρίς να βγάλω κ εγβ συμπεράσματα. Θα περιμένω λίγο καιρό και θα ξανά ενημερώσω.
 

Stratos

Well-Known Member
Δεν καταλαβαινω πως γινεται με 2300 grafts και manual να φαινεται παραθυρο στη δοτρια και οι τουρκοι με 4000+ και μηχανημα να μην αφηνουν σημαδι..
 

locococo

Member
Ισω
Διαβάζοντας το νήμα και βλέποντας παρουσιάσεις νομίζω πως νιώθω τυχερός για την διαχείριση της δοτριας που μου έκαναν στην δική μου περίπτωση. Εγώ έχω άλλο θέμα βέβαια αλλά δεν είναι της παρούσης και θέλω να βγάλω συμπεράσματα όταν κλείσω τον 14ο μηνα
ισως είναι νωρίς να βγάλω κ εγβ συμπεράσματα. Θα περιμένω λίγο καιρό και θα ξανά ενημερώσω.
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα