Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

dimitris50423

Well-Known Member
Στη 2η σελιδα εχει βαλει φωτογραφιες ο salonikios πριν τη μμ πως ηταν το μαλλι του.
Εγω βλεπω πρωτον οτι η hairline σου στη μεση ηταν μια χαρα και αν σου γεμιζαν μονο κροταφους χωρις να κατεβασουν hairline μπορει να μιλουσαμε για ενα δυνατο αποτελεσμα καθως η καταπονηση της περιοχης θα ηταν πολυ μικροτερη.
Το κατεβασμα της hairline δεν χρειαζοταν. 36 χρονων εισαι.
Επισης και η φωτο της δοτριας σου προ μμ σε ζουμ δειχνει οτι δεν ηταν και η καλυτερη. Για αυτο επρεπε να παει ακομη πιο συντηρητικα χωρις κατεβασμα.
Στη θεση σου εφοσον σου δινεται αυτη η δυνατοτητα θα την εκανα τη διορθωτικη με λιγα μοσχευματα ωστε να νιωθεις καλα και να μην τερματισεις εντελως και τη δοτρια.
Καλη επιτυχια Βασιλη. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Eγω προσωπικα εαν μου επιβεβαιωνε ενας κορυφαιος γιατρος οτι πλεον εχω ελαχιστα μοσχευματα για τοποθετηση μεχρι και ξηλωμα θα συζητουσα-ρωτουσα με τον γιατρο και επανατοποθετηση στα σωστα σημεια.Ειναι λιγο περιεργο αυτο που λεω και δεν ξερω εαν ειναι εφικτο για την ασφαλεια και την επιβιωση των μοσχευματων αλλα ισως να ηταν μια λυση.Επισης σημαντικο αυτο που ειπε ο cvial και πρεπει να το ψαξει καλυτερα και να ακολουθησει την καταληλη θεραπεια.Θα ηταν καταστροφικο να βλεπει τα μοσχευματα να πεφτουν μετα απο καποια χρονια ισως και νωριτερα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Koumparos, η περίπτωση του Salonikiou είναι το τέλειο παράδειγμα για το πως μια απλή περίπτωση μπορεί να μετατραπεί σε εφιάλτη. Επίσης αποδεικνύεται η τεράστια σημασία του να κάνεις consultation με 2-3 δυνατούς γιατρούς πριν πάρεις την οποιαδήποτε απόφαση. Το σωστό planning είναι πάνω από το μισό της επιτυχίας. Προφανώς και η κίνηση του Γεωργίου είναι ευπρόσδεκτη αλλά νομίζω ότι τώρα ο Σαλονικιός δεν πρέπει να βιαστεί αλλά να μελετήσει καλύτερα το θέμα και θα μας έχει όλους δίπλα του γιατί είναι κρίμα αυτό που έγινε....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Cvial ειναι δυνατον μια τοσο καλη κλινικη οπως η hdc να πεσει τοσο εξω στο θεμα δοτριας και να εκτελεσει ενα εντελως λαθος πλανο??Επισης το προβλημα στη δοτρια που ανεφερες,πως ειναι δυνατον να μην το αναγνωρισαν??Eπειδη ειμαστε ενα φορουμ χωρις σκοπο να αβανταρουμε η να θαψουμε μια κλινικη-επιχειρηση και τα λεμε ολα χωρις ενδοιασμους ποια ειναι η γνωμη σου???
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα από τα μεγάλυτερα πρόβληματα αυτής της κλινικής είναι το consultation. Το έχω γράψει και στο νήμα μου, το θεωρώ απαράδεκτο και ήταν και ο λόγος που ούτε καν την έλαβα υπόψη μου (αν και πήγα Κύπρο για consultation)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chrisk100

Member
Μεγαλη ευθυνη εχει ο Μαρας για μενα.Ενταξει ο Φιουρης δεν ειναι γιατρος αλλα ο Μαρας?
Οταν πηγε ο σαλονικιος στην Κυπρο ο Μαρας δεν ειδε τιποτα?δεν ειδε την δοτρια πριν την επεμβαση?Δηλαδη επειδη ο Φιουρης ειπε οτι η δοτρια εχει 9000grafts ο Μαρας κατεβασε την hairline χωρις να ελεγξει τιποτα?

Αμα ελεγε ο Φιουρης οτι η δοτρια εχει 15000grafts την hairline θα την φτανανε στα φρυδια?κατι δεν κολαει εδω.
Για μενα καλυτερα σαλονικιε πηγαινε Erdo που ειναι διπλα να παρεις και μια τριτη γνωμη για να δουμε τι γινεται μεταξυ των κυπριων και ποιος τα λεει σωστα.Νομιζω ομως η αποψη του Γεωργιου ακουγεται πιο σωστη βαση φωτογραφιων
 

hijikos

Active Member
Η διαχυτη αλωπεκιαση μπορει να οφειλεται στην μεταμοσχευση μαλλιων ?
Γιατι πριν δεν ηταν ετσι!
 

ItsAllGone

Active Member
Περα απο τα τεχνικα που το εχουμε εξαντλησει, η περιπτωση του σαλονικιου ειναι και λαθος χρηση του φορουμ.Το θεμα ειναι το φορουμ να βοηθαει το καθε μελος ξεχωριστα,οχι να θυσιαζεται το μελος για το φορουμ.
Η hdc δεν σε αναλαμβανει γιατι δεν εχει να κεδισει και κατι απο τη στιγμη που δημοσιευσες το περιστατικο, δεν το χειριστηκες καλα επικοινωνιακα εγραψες οτι πηγες και στον ανταγωνιστη τους(μαχαιρια στην καρδια τους),αν ερχοσουν σε ενα ειδος συμφωνιας πριν τα βγαλεις,ειμαι σιγουρος η θα υπηρχε repair η θα σου εδιναν πισω ενα ποσο,ξερω τα εχεις πει δεν θες λεφτα ουτε τσαμπα repair οκ σεβαστο αλλα εγω τα γραφω γενικα κατα τη γνωμη μου τι πρεπει να γινεται με αφορμη την περιπτωση σου.
Επρεπε το φορουμ να το χρησιμοποιησεις σαν μεσο πιεσης,το φορουμ ειναι το πιστολι στο τραπεζι που ελεγε και ο Γιωργακης,εσυ θυσιαστηκες για να μαθουμε την αληθεια.Δεν λεω να γραφουμε παραμυθια αλλα προτεραιοτητα πρεπει να ειναι ο συμφερον του μελους.
 

salonikios30

Active Member
Περα απο τα τεχνικα που το εχουμε εξαντλησει, η περιπτωση του σαλονικιου ειναι και λαθος χρηση του φορουμ.Το θεμα ειναι το φορουμ να βοηθαει το καθε μελος ξεχωριστα,οχι να θυσιαζεται το μελος για το φορουμ.
Η hdc δεν σε αναλαμβανει γιατι δεν εχει να κεδισει και κατι απο τη στιγμη που δημοσιευσες το περιστατικο, δεν το χειριστηκες καλα επικοινωνιακα εγραψες οτι πηγες και στον ανταγωνιστη τους(μαχαιρια στην καρδια τους),αν ερχοσουν σε ενα ειδος συμφωνιας πριν τα βγαλεις,ειμαι σιγουρος η θα υπηρχε repair η θα σου εδιναν πισω ενα ποσο,ξερω τα εχεις πει δεν θες λεφτα ουτε τσαμπα repair οκ σεβαστο αλλα εγω τα γραφω γενικα κατα τη γνωμη μου τι πρεπει να γινεται με αφορμη την περιπτωση σου.
Επρεπε το φορουμ να το χρησιμοποιησεις σαν μεσο πιεσης,το φορουμ ειναι το πιστολι στο τραπεζι που ελεγε και ο Γιωργακης,εσυ θυσιαστηκες για να μαθουμε την αληθεια.Δεν λεω να γραφουμε παραμυθια αλλα προτεραιοτητα πρεπει να ειναι ο συμφερον του μελους.[/QUOT. Σωστα μιλας ειναι κ αυτο μια προσεγγιση αλλα ειχα στειλει φωτο με email στη κλινικη ενημερωνοντας οτι κατι βλεπω δε παει καλα απο 6 μηνο κ 7 μηνο αλλα η απαντηση ηταν να αναμενω κ να μην ανυσηχω ( κ λογικο ειναι) οπως ειχα βρεθει απο κοντα προ παρουσιασης φωτο που δεν αρεσαν τον μαιο αν θυμαμαι καλα πριν κοινοποιησω φωτο ,αλλα δε αναλαμβαναν repair με το σκεπτικο οτι ειμαι μια χαρα αποτελεσμα κ οτι υπαρχει κινδυνος σοκ λος .μετα κοινοποιησα οχι για να πιεσω για κατι αλλα ως μελος να υπαρχει συνεχεια κ προκειμενου δω τις γνωμες σας για αυτο υπαρχει κ φορουμ.συνεπως το οτι κοινοποιησα κ εκαναν πισω δεν ισχυει.ειχα ενημερωσει μεσω email κ ειχα βρεθει σε consulation προ κοινοποισης των φωτο.κοινοποιηση την οποια θα εκανα οποιο κ να ηταν το αποτελεσμα οπως αν ηταν ενα πολυ καλο αποτελεσμα θα εκανα το ιδιο
 

koumparos

Well-Known Member
Η διαχυτη αλωπεκιαση μπορει να οφειλεται στην μεταμοσχευση μαλλιων ?
Γιατι πριν δεν ηταν ετσι!
Εχει ξανασυμβει αυτο σε περιστατικο του ραχαλ.Πηγε για πυκνωση μεσα σε μαμα μαλια και ξαφνικα μετα το 6μηνο επαθε διαχυτη σε ολο την norwood 6 περιοχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Κ π
Εχει ξανασυμβει αυτο σε περιστατικο του ραχαλ.Πηγε για πυκνωση μεσα σε μαμα μαλια και ξαφνικα μετα το 6μηνο επαθε διαχυτη σε ολο την norwood 6 περιοχη.
Κ που οφειλοταν αυτο? Αν κ εγω δεν επαθα σε ολο το κεφαλι
 

leas

Well-Known Member
Φιλε Σαλονικιε αρχικα μπραβο σου που ενημερωνεις και δεν εξαφανιστηκες απο το φορουμ.Ειναι βασικο να εισαι ψυχραιμος και να διαχειριστεις την κατασταση με καθαρο μυαλο.Πραγματικα ολα τα παιδια απο το φορουμ νομιζω θα σε στηριξουν , δεν εισαι μονος σε καμια περιπτωση..
Τελικα το αποτελεσμα σιγουρα δεν ειναι καλο.Το θεμα ειναι πως ειχες για την ηλικια σου πολυ μικρο προβλημα και αντι να εξαλειφθει μπηκες σε μπελαδες..
Νομιζω οτι πραγματικα πρεπει να κανεις ενα ταξιδακι αναψυχης συνδυαστικα με ενα consultation στην Τουρκια. Με τον τροπο αυτο θα παρεις μια αρκετα σοβαρη γνωμη για την κατασταση σου..
Το μεγαλο ερωτημα νομιζω ειναι το τι εχει γινει τελικα με την δοτρια και ποιος ευθυνεται για την κατασταση της (
κακη διαχειριση ,retrograde),,?
Οσον αφορα την καθημερινοτητα σου πιστευω πως πρεπει να αφησεις το μαλλακι σου πανω να μακρυνει και να κουρευεις τα πλαινα σχετικα κοντα.Θα δειχνει πολυ καλυτερο και θα εισαι πιστευω και πιο καλα ψυχολογικα..
Καλη τυχη, ολοι σε στηριζουμε..
 

DoctorWho

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειμαστε τοσο επιεικεις? Αν τ εκανε η dhi αυτο το περιστατικο θα ηταν αντιστοιχα τ σχολια? Οχι! Θα επεφτε τ κραξιμο του αιωνα και σε καθε αλλο νημα που θα αναφεροταν το ονομα της κλινικης θα γινονταν διαρκεις επικλισεις στο εν λογω περιστατικο. Για να ειμαστε αντικειμενικοι πρεπει να αντιμετωπισουμε οπως πρεπει και τις κλινικες της κυπρου. Μηπως τελικα η κυπρος δεν ειναι και τοσο καλη επιλογη οπως την ευαγγελιζουν πολλοι?
 

tasos33

Well-Known Member
Μάλλον δεν έχεις διαβάσει το νήμα από την αρχή ή από το σημείο που ο Σαλονικιος έκανε παρουσίαση οχτωμαμηνου και μετά.



Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειμαστε τοσο επιεικεις? Αν τ εκανε η dhi αυτο το περιστατικο θα ηταν αντιστοιχα τ σχολια? Οχι! Θα επεφτε τ κραξιμο του αιωνα και σε καθε αλλο νημα που θα αναφεροταν το ονομα της κλινικης θα γινονταν διαρκεις επικλισεις στο εν λογω περιστατικο. Για να ειμαστε αντικειμενικοι πρεπει να αντιμετωπισουμε οπως πρεπει και τις κλινικες της κυπρου. Μηπως τελικα η κυπρος δεν ειναι και τοσο καλη επιλογη οπως την ευαγγελιζουν πολλοι?
 

Tsek

Well-Known Member
Μάλλον δεν έχεις διαβάσει το νήμα από την αρχή ή από το σημείο που ο Σαλονικιος έκανε παρουσίαση οχτωμαμηνου και μετά.
Εννοεί πως αν γινόταν το περιστατικό σε Ελληνική κλινική θα ανεφερόσασταν στο περιστατικό αυτό εις τον αιώνα τον άπαντα.
Δεν θα το ξεχνούσατε ποτέ όπως π.χ γίνεται με τον Ακις Hellas. Κάθε τόσο αναφέρεται η περίπτωσή του.

Δεν λέω ότι κακώς αναφερεται. ΟΡΘΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ για να μην ξεχνάμε αλλα δεν γίνεται το ίδιο και για την κύπρο.
 

Tsek

Well-Known Member
By the way. Εφαγα τόση επίθεση στο αλλο ποστ. Βαλτός , ποσοστά, δίτριχα, συμβιβασμένος κλπ.. μόλις έβαλα φωτογραφία που δικαιολογεί τα όσα λέω βαρέσατε εξαφανιζολ ολοι.
 

koumparos

Well-Known Member
Κ π

Κ που οφειλοταν αυτο? Αν κ εγω δεν επαθα σε ολο το κεφαλι
Kανεις δεν ξερει γιατι εγινε αυτο.Μεχρι το 6μηνο πηγαινε καλα η φυτρωση μετα αυτος σταματησε τη φινα και ξαφνικα επαθε διαχυτη.Εδω στον μπουκλα που εκανε στον γεωργιου αρχισαν να πεφτουν τα μοσχευματα ενω και αυτος πηγαινε καλα.
Ειναι καποιες περιπτωσεις που πραγματικα δεν υπαρχει εξηγηση και οφειλεται καθαρα στον οργανισμο.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειμαστε τοσο επιεικεις? Αν τ εκανε η dhi αυτο το περιστατικο θα ηταν αντιστοιχα τ σχολια? Οχι! Θα επεφτε τ κραξιμο του αιωνα και σε καθε αλλο νημα που θα αναφεροταν το ονομα της κλινικης θα γινονταν διαρκεις επικλισεις στο εν λογω περιστατικο. Για να ειμαστε αντικειμενικοι πρεπει να αντιμετωπισουμε οπως πρεπει και τις κλινικες της κυπρου. Μηπως τελικα η κυπρος δεν ειναι και τοσο καλη επιλογη οπως την ευαγγελιζουν πολλοι?
Εχεις ενα δικιο σε αυτα που λες και πολλες φορες πεφτει πολυ "ξυλο¨" στις μμ των ελληνικων κλινικων αλλα η hdc ειναι απο τις καλυτερες κλινικες και δυσκολα βλεπεις τοσο μετριο-κακο αποτελεσμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν ψάξεις θα δεις 5-6 άνετα που δεν έχουν πάει καλά..ψάξε στα νηματα της hdc και θα το διαπιστώσεις..δεν είναι καθόλου δύσκολο να δεις μετρια-κακα αποτελεσματα
 
Μπλουζα