Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Stripar

Established Member
Οκ
τα υπόλοιπα ομως grafts που ειναι?

Εκτός και αν η δότρια σου ειναι 1850(hdc) + 800(Γεωργίου) =2650 g

Όπου και θα πρέπει να έχεις την μικρότερη δότρια παγκοσμίως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Τι να πω .το μονο που μπορω να πω κ να κανω προς το παρων κατ εμε ειναι να δω τις γνωμες σας να τα ζηγισω να ειμαι ψυχραιμος κ να καμουφλαρομαι με τοπικ
 

salonikios30

Active Member
Το μονο συγουρο ειναι οτι εξ αρχης ηξερα οτι δεν εχω και την καλυτερη δοτρια για αυτο κ δεν ηθελα κατεβασματα.
 

koumparos

Well-Known Member
Ενταξει αν ισχυει αυτο που σου ειπε ο γεωργιου μιλαμε για μεγαλη παραμυθα.2600 δοτρια?Η φοβαται μην κουραστει και σου πεταξε ετσι το 800αρι?.Μετα απορουμε γιατι παει ο κοσμος σε ξενους γιατρους.
 

Flosk

Well-Known Member
Salonikie αυτο που σου ειπε ο Γεωργιου οτι σε εναλαμβανει δωρεαν γιατι σε ειδε απογοητευμενο με ξεπερναει. Ακομη και αν ειμαι 100% σιγουρος οτι το κανει για να συγκριθει στο φορουμ με την Hdc το γεγονος οτι στο προτεινει 1) ειναι μεγαλη προκληση, 2) αμφισβητει τις ικανοτητες της αλλης κλινικης, 3) ρισκαρει αν οντως εχουν δικιο στην Hdc, 4) το κανει για εμπορικους λογους, ειναι υψιστη προσφορα και μπραβο του αν μπορει να σε σουλουπωσει. Προσωπικα δεν με χαλαει τπτ απο αυτα αλλα αυτο που σου ειπε οτι η δοτρια σου τελειωσε θα σε καθιστουσε πραγματικα φαινομενο (δεν νομιζω οτι ισχυει) και αρα θα με εκανε να αναρωτιεμαι για το αν ισχυει και θα σου προτεινα να πας σε καποιον γιατρο τυπου Lorenzo μονο για consultation και μετα να μας πεις κιολας τι εχει παιξει με την περιπτωση σου και αν αυτα που σου ειπαν-εκαναν εχουν σφαλμα και ποσο.
 

Eltherion

Member
Σιγουρα αλλα ατομα εχουν μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα οπως πχ Stripar για να λενε για μικροτερη δοτρια κλπ κλπ...εμενα παντως για να ειμαι ειλικρινης οι τελευταιες 2 φωτογραφιες που ανεβασες δειχνουν πως οντως η δοτρια σου,παρα ειναι περιορισμενη,οχι μονο στα πλαινα αλλα και πισω...δεν ξερω αν τα 800 γκραφτς ειναι οντως πλ λιγα,αλλα προσωπικη μου αποψη δεν νομιζω οτι μπορεις να παρεις πολλα περισσοτερα...οντως 1850 στην πρωτη μεταμοσχευση +800 τωρα ειναι πολυ λιγα,αλλα δεν νομιζω οτι εισαι κ η πρωτη περιπτωση με μειωμενη δοτρια η ακομα και με αγα να εχει χτυπησει σε αυτο το σημειο...
 

karfakias

Member
salonikie ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω... παρακολουθώ από την αρχή την περίπτωση σου και αλήθεια έχω στεναχωρηθεί πολύ.
τόσο μικρή δότρια μου φαίνεται ακραίο πραγματικά. πήγαινε και κάπου αλλού να την μετρήσουν.
Για όποιον λόγω και να το κάνει ο γεωργίου μπράβο του. Από όσους έχω συναντήσει αυτά τα χρόνια που ψάχνομαι ο γιατρός αυτός μου έβγαλε τα καλύτερα... Δείχνει πολύ άνθρωπος και αν κανει δωρεάν σε εσένα χίλια μπράβο...
Το θέμα είναι η δότρια να δεις τι έχει γίνει πριν προχωρήσεις όμως. Ξερω γω έχει κάποιο νόημα να βάλεις 800 grafts τωρα και να μην μπορείς να πάρεις τπτ άλλο στο μέλλον?
τόσο ακραία διαφορά στην μέτρηση μου φαίνεται αδύνατο. Οκ να σου φουσκώσουν λίγο την δότρια "κατανοητό", αλλά εδώ μιλάμε για ακραία απόκλιση. Κάτι έχει μεσολαβήσει. Το τι πρέπει κατα την γνώμη μου να βρεις πριν προχωρήσεις παραπέρα.
Αιματολογικές πρόσφατα έχεις κάνει? Εναν καλό ενδοκρινολόγο έχεις δει?
 

salonikios30

Active Member
Σιγουρα αλλα ατομα εχουν μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα οπως πχ Stripar για να λενε για μικροτερη δοτρια κλπ κλπ...εμενα παντως για να ειμαι ειλικρινης οι τελευταιες 2 φωτογραφιες που ανεβασες δειχνουν πως οντως η δοτρια σου,παρα ειναι περιορισμενη,οχι μονο στα πλαινα αλλα και πισω...δεν ξερω αν τα 800 γκραφτς ειναι οντως πλ λιγα,αλλα προσωπικη μου αποψη δεν νομιζω οτι μπορεις να παρεις πολλα περισσοτερα...οντως 1850 στην πρωτη μεταμοσχευση +800 τωρα ειναι πολυ λιγα,αλλα δεν νομιζω οτι εισαι κ η πρωτη περιπτωση με μειωμενη δοτρια η ακομα και με αγα να εχει χτυπησει σε αυτο το σημειο...
Σωστα γραφεις δεν ειχα καλη δοτρια ετσι κ αλλιως κ τωρα τι κανουμε ετσι οπως πηγαν τα πραγματα γιατι δυστηχως δε παλευεται το οτι ηθελα να καλουπωσω hairline προ αρχικης μ.μ κ τωρα να ψαχνομαι περισσοτερο κ να την βγαζω με τοπικ .τωρα ως προς ανταγωνισμο αν εχουν δε με απασχολει κ πως λεγετε καθε κλινικη bbc η hdc η bcd η fdg η mgh αλλα να λυσω το προβλημα μου αν λυνετε
 

Eltherion

Member
Σωστα γραφεις δεν ειχα καλη δοτρια ετσι κ αλλιως κ τωρα τι κανουμε ετσι οπως πηγαν τα πραγματα γιατι δυστηχως δε παλευεται το οτι ηθελα να καλουπωσω hairline προ αρχικης μ.μ κ τωρα να ψαχνομαι περισσοτερο κ να την βγαζω με τοπικ .τωρα ως προς ανταγωνισμο αν εχουν δε με απασχολει κ πως λεγετε καθε κλινικη bbc η hdc η bcd η fdg η mgh αλλα να λυσω το προβλημα μου αν λυνετε
Αχ ρε Σαλονικιε,εισαι πραγματικα η πιο στεναχωρη κατασταση μεταμοσχευσης στο φορουμ μας κατ'εμε...πηγες για κροταφους σε μια αξιολογη κιολας κλινικη αλλα επιασες τ τζοκερ κ χαλασε η δουλεια...το οτι μπορεις να μαζεψεις την κατασταση σιγουρα μπορεις κ να αλλαξεις την εικονα σου προς το καλυτερο κ ισως αυτα τα 800 γκραφτς που σ λεει,ισως κανουν μια καλη ανατροπη στην εικονα σου(φανταζομαι θα μπουν καθαρα και μονο hairline και λιγο μεσα στην αρχη της Α ζωνης),ποσο μαλλον και δωρεαν!!!αυτο π θα μ φοβιζε στην κατασταση σου ειναι οτι βλεπω και το υπολοιπο μαλλι αραιο σε σχεση με το παρελθον,μηπως προχωρησε η κατασταση σου σε πιο γενικη αραιωση?αν ναι,εκει δυσκολευουν λιγο τα πραγματα...
 

salonikios30

Active Member
salonikie ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω... παρακολουθώ από την αρχή την περίπτωση σου και αλήθεια έχω στεναχωρηθεί πολύ.
τόσο μικρή δότρια μου φαίνεται ακραίο πραγματικά. πήγαινε και κάπου αλλού να την μετρήσουν.
Για όποιον λόγω και να το κάνει ο γεωργίου μπράβο του. Από όσους έχω συναντήσει αυτά τα χρόνια που ψάχνομαι ο γιατρός αυτός μου έβγαλε τα καλύτερα... Δείχνει πολύ άνθρωπος και αν κανει δωρεάν σε εσένα χίλια μπράβο...
Το θέμα είναι η δότρια να δεις τι έχει γίνει πριν προχωρήσεις όμως. Ξερω γω έχει κάποιο νόημα να βάλεις 800 grafts τωρα και να μην μπορείς να πάρεις τπτ άλλο στο μέλλον?
τόσο ακραία διαφορά στην μέτρηση μου φαίνεται αδύνατο. Οκ να σου φουσκώσουν λίγο την δότρια "κατανοητό", αλλά εδώ μιλάμε για ακραία απόκλιση. Κάτι έχει μεσολαβήσει. Το τι πρέπει κατα την γνώμη μου να βρεις πριν προχωρήσεις παραπέρα.
Αιματολογικές πρόσφατα έχεις κάνει? Εναν καλό ενδοκρινολόγο έχεις δει? Αιματολογικες κανω καθε χρονο προληπτικα κ δεν εχουν διξει κατι περα απο τσιμπιμενη χοληστερινη.οπως εκανα γενικο τσεκ απ περα απο τις αιματολογικες π μου ζητησαν προ μ.μ .ενδροκρινολογο ομως οχι δε εχω παει.
 

salonikios30

Active Member
Σε επισημανση μου για την δοτρια μου στη hdc η απαντηση ηταν οτι εχω καλη δοτρια κ οτι εχω πολλα μονοτριχα για αυτο διχνει χειροτερα απο την πραγματικοτητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Αχ ρε Σαλονικιε,εισαι πραγματικα η πιο στεναχωρη κατασταση μεταμοσχευσης στο φορουμ μας κατ'εμε...πηγες για κροταφους σε μια αξιολογη κιολας κλινικη αλλα επιασες τ τζοκερ κ χαλασε η δουλεια...το οτι μπορεις να μαζεψεις την κατασταση σιγουρα μπορεις κ να αλλαξεις την εικονα σου προς το καλυτερο κ ισως αυτα τα 800 γκραφτς που σ λεει,ισως κανουν μια καλη ανατροπη στην εικονα σου(φανταζομαι θα μπουν καθαρα και μονο hairline και λιγο μεσα στην αρχη της Α ζωνης),ποσο μαλλον και δωρεαν!!!αυτο π θα μ φοβιζε στην κατασταση σου ειναι οτι βλεπω και το υπολοιπο μαλλι αραιο σε σχεση με το παρελθον,μηπως προχωρησε η κατασταση σου σε πιο γενικη αραιωση?αν ναι,εκει δυσκολευουν λιγο τα πραγματα...
Εννοειται τριχοπτωση δε σταματαει ποτε αλλα μεχρι την μ.μ μου δεν ειχα θεμα επιθετικη τριχοπτωσης.μετα το 5-6 μηνο που αρχισε να διαμορφωνετε το τελικο αποτελεσμα ειδα οτι τα πραγματα δε πανε καλα. Δε προεκυψε 1-2-3 χρονια μετα την μ.μ αλλα αμεσως .για αυτο κ αλλωστε εξ αρχης σε ερωτηση μου δε μ προτιναν φινα κ οτι εχω πολυ καλο μαλλι για την ηλικια μου κ θα κινηθουν επιθετικα.
 

tasos33

Well-Known Member
ως σχεδιασμος μαρεσει πολυ, ειδικα στο κλεισιμο της hairline με το temble, απο κει και περα
ομως μετριοτητα, απορω γιατι η hdc δεν μπορει να μπει για πυκνωση, στις φωτογραφιες φαινεται
σε πολλα σημεια χαμηλη πυκνοτητα, το αριστερο το temple στο κεντρο του εχει κενο.

Ο Γ εωργιου το γυρισε σε φιλανθρωπικο το μαγαζι? Τι θελει να πει ο ποιητης. Μαλλον παει για ρελανς.






 

salonikios30

Active Member
ως σχεδιασμος μαρεσει πολυ, ειδικα στο κλεισιμο της hairline με το temble, απο κει και περα
ομως μετριοτητα, απορω γιατι η hdc δεν μπορει να μπει για πυκνωση, στις φωτογραφιες φαινεται
σε πολλα σημεια χαμηλη πυκνοτητα, το αριστερο το temple στο κεντρο του εχει κενο.

Ο Γ εωργιου το γυρισε σε φιλανθρωπικο το μαγαζι? Τι θελει να πει ο ποιητης. Μαλλον παει για ρελανς.
τι να το κανεις τον σχεδιασμο που υποκειμενικος ειναι αν η φυτρωση μετρια με κενα κ παιξει σοκ λος στα μαμα κ ποια η ανταποκριση τι κλινικης?η αποτροπη διορθωτικης λογο κινδυνου πλεον σοκ λος που στην αρχη βεβαια δεν ειχα κινδυνο. με λιγα λογια δε μπορουν η δε θελουν στη πραγματικοτητα ?αφου γεωργιου με διαβεβαιωσε για επιτυχια χωρις ρισκο.τι να πω?περα της κακης δοτριας π μ επισημανε
 

salonikios30

Active Member
Τι να πω.δεν ειναι θεμα κλαψας αλλα απογοητευσης.να ευχαριστησω παλι τις κυπριακες κλινικες και την hdc για την φιλικη της διαθεση κ γεωργιου για την ανταποκριση χωρις κοστος με την διαβεβαιωση για το αποτελεσμα χωρις κινδυνο.ειχα ηθικη υποχρεωση να σας ενημερωσω ως προς το τελικο αποτελεσμα κ τις εξελιξεις βλεποντας τις γνωμες σου και ζυγιζοντας τες για να δω πως θα κινηθω.το κακο ειναι οτι δε μπορω να αποδεχτω την εικονα κ να κυκλοφορω με τοπικ για να καμουφλαρομαι.θα τα ζυγισω ολα πλεον.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα!
Πριν λίγες μέρες συναντήθηκα και εγώ με τον Salonikio.
Έτσι πως το είδα και έκρινα με το μάτι σαν την μερική εμπειρία που έχω χρειάζεται περίπου από την κάθε μεριά 250 με 300 grafts σύνολο καμιά 600 grafts.
Πιστεύω με αυτά τα grafts να πάρει αυτό που πραγματικά ζητάει γιατί όντως υπάρχουν κενακια στο μαλλάκι.

Τώρα από την στιγμή που η κλινική πιστεύει ότι έχει κάποιο ρίσκο για να ξαναμπεί στα μαλλιά οι λύσεις για μένα είναι, άλλα και για τον salonikio να δει για Τουρκιά μεριά για πιο ασφαλής επιλογή και ελαχιστοποιηση του ρίσκου.

Ιδεαλως εφόσον ο Γεωργίου είναι 100% σίγουρος ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να μπει στις περιοχές και με καλή σκέψη του salonikiou μπορεί να προχωρήσει και σε αυτόν.

Σίγουρα θα ήθελε αυτό το κάτι παραπάνω για να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

tasos33

Well-Known Member
Πιστευω δεν θελουν χωρις να γνωριζω τον λογο, απο την αλλη βεβαια απορω με τον Γεωργιου
που δεχτηκε να στην κανει δωρεαν αφενος και αφετερου που δεχεται να στην κανει σπαταλωντας
τα 800 graft που σου εχουν απομεινει απο την δοτρια( συμφωνα με αυτον).



τι να το κανεις τον σχεδιασμο που υποκειμενικος ειναι αν η φυτρωση μετρια με κενα κ παιξει σοκ λος στα μαμα κ ποια η ανταποκριση τι κλινικης?η αποτροπη διορθωτικης λογο κινδυνου πλεον σοκ λος που στην αρχη βεβαια δεν ειχα κινδυνο. με λιγα λογια δε μπορουν η δε θελουν στη πραγματικοτητα ?αφου γεωργιου με διαβεβαιωσε για επιτυχια χωρις ρισκο.τι να πω?περα της κακης δοτριας π μ επισημανε
 

Stripar

Established Member
H "Τουρκία" μεριά δέν πρόκειται να αναλάβει τον Salonikio για 600-800 graft!.

Τέλος , βλέποντας τις φωογραφίες η δότριά του είναι πολύ πολύ ταλαιπωρημένη!.
Δέν είναι αυτή εικόνα μετά απο 1850 g.

Δέν βλέπω κάποιον να μας απαντάει πώς γίνεται μία παρθένα δότρια να έχει μετά απο 1850 g μτχ μόλις 800 g διαθέσιμα.

Αν παραβλέψουμε το γεγονός ότι φουσκώσανε την δότριά του (9000g) κατά το αρχικό consultation ,
μία κακή δότρια δίνει τουλάχιστον 4-5000g , ότι χαρακτηριστικά τρίχας και να έχει , ηλικία κ.λ.π

Τα 2650 που είναι το σύνολο της δότριας (HDC + Γεωργίου) ανταποκρίνεται σε έναν NW6

O Salonikios ούτε NW6 είναι , ούτε προχωρημένης ηλικίας για να υποχωρήσει και να ατροφήσει η δότρια , ούτε και επιθετική τριχόπτωση έχει.

Ή είναι κάτι που δέν λένε στο Salonokio , ή είναι κάτι που ο Salonikios δέν μας λέει.

Πάντως κάτι δέν πήγε-πάει καλά με αυτά τα νούμερα.

Τέλος δέν ξέρω άν στην ηλικία που είναι ο Salonikios είναι πρέπων να καργάρει την δότριά του , άν ευσταθεί αυτό το 800 g και όλα τα προαναφερθέντα....
 

salonikios30

Active Member
Σωστα μιλας στριπαρ για αυτο θελω τη γνωμη σας για να τα ζυγισω ολα πλεον.αν καποιος νομιζει οτι ισως κατι δε λεω ανοιχτα , ασχετα αν παρουσιαζω τα παντα με συνεχεια και αυθορμητισμο πχ μπορει καποιος να νομιζει οτι εχω κανει κ αλλη μ.μ στο παρελθον μπορει να με ρωτησει ευθεως κ ανοιχτα να δουν ολοι την ερωτηση και απαντηση για να μην υπαρχουν οσο γινετε αποριες.
 
Μπλουζα