Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Joda

Member
Καλησπέρα σε όλους!
΄Εβαζα μινοξιδίλη για 2μιση μήνες και συγκεκριμένα μεχρι τις 10-12-2011 και μου εμφανίστηκαν μαύροι κύκλοι κάτω απο τα μάτια οι οποίοι μεχρι και τώρα μετα δηλαδη την παροδο 4 μηνών δεν εχουν καμία ιδιαίτερη βελτίωση..
Τώρα ψάχνω γιατρό για να παω να κανω λειζερ κ ήθελα να ρωτήσω αν έχει παει κανείς σε κανενα γιατρο,να μου στείλει ένα pm..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

θα φυγουν μονοι τους αστα lazer. και εμενα εκαναν καιρο να φυγουν αλλα φυγαν. Βαζεις τιποτα αλλο στο κεφαλι σου?
 

Joda

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

οχι δεν βαζω τπτ και ουτε προκειται να ξαναβαλω οτιδηποτε..εσένα ποσο καιρο εκαναν να σου φυγουν και ποσο καιρο εβαζες?
 

Hopefull

New Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Joda είπε:
οχι δεν βαζω τπτ και ουτε προκειται να ξαναβαλω οτιδηποτε..εσένα ποσο καιρο εκαναν να σου φυγουν και ποσο καιρο εβαζες?


Εγω εβαζα πολλα χρονια, 10 νομιζω. Δεν θυμαμαι ποσο καιρο εκαναν να φυγουν τελειως, πολυ καιρο σιγουρα πανω απο 6-8 μηνες αλλα τωρα δεν εχω.
 

Joda

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

ok thanks..δεν θα κανω τπτ κ θα περιμενω να φυγουν μονοι τους..
 

xk

Active Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

κανε αεροβικη γυμναστικη για να φυγουν πιο γρηγορα....
 

otherdude

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Joda είπε:
ok thanks..δεν θα κανω τπτ κ θα περιμενω να φυγουν μονοι τους..

φιλε αεροβικη ασκηση οπωσδηποτε για να σου φυγουν οι μαυροι κυκλοι...
διαδρομο, η στεπ καλυτερα....
οι μαυροι κυκλοι θα φυγουν.
το πρηξιμο στο προσωπο συνυθως αργει να φυγει...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

ερωτηση,προσπαθω να διασταυρωσω παζλ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3370.75.html
η μινοξιδιλη σας εδωσε αποτελεσματα για πολλα χρονια?εχετε μονο μικρη πτωση της ουσιας σε αποτελεσματα?
 

toxotis18

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Joda είπε:
Καλησπέρα σε όλους!
΄Εβαζα μινοξιδίλη για 2μιση μήνες και συγκεκριμένα μεχρι τις 10-12-2011 και μου εμφανίστηκαν μαύροι κύκλοι κάτω απο τα μάτια οι οποίοι μεχρι και τώρα μετα δηλαδη την παροδο 4 μηνών δεν εχουν καμία ιδιαίτερη βελτίωση..
Τώρα ψάχνω γιατρό για να παω να κανω λειζερ κ ήθελα να ρωτήσω αν έχει παει κανείς σε κανενα γιατρο,να μου στείλει ένα pm..

Οι μαυροι κυκλοι δεν φευγουν...ουτε lser υπρχει για αυτο ουτε καν χειρουργικη.Βλεπω χρονια πλαστικο και δερματολογο για διαφορα laser που κανω (για αλλους λογους). Εχω ρωτησει για λογαριασμο φιλων μου.Εγω "δεν ξερω τι θα πει" μαυροι κυκλοι ακομα και αν ξενυχτησω...πιω κ.λ.π.
 

Joda

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

toxotis18 είπε:
Οι μαυροι κυκλοι δεν φευγουν...ουτε lser υπρχει για αυτο ουτε καν χειρουργικη.Βλεπω χρονια πλαστικο και δερματολογο για διαφορα laser που κανω (για αλλους λογους). Εχω ρωτησει για λογαριασμο φιλων μου.Εγω "δεν ξερω τι θα πει" μαυροι κυκλοι ακομα και αν ξενυχτησω...πιω κ.λ.π.

υπαρχει λειζερ αλλα και αλλοι μεθοδοι αντιμετωπισης για μαυρους κυκλους..

http://www.youtube.com/watch?v=-ATq6DVJyQw

απλως δεν το κανουν πολλοι εδω στην ελλαδα..αν ψαξεις ομως βρισκεις και γιατρους αλλα το θεμα ειναι αν πας να το κανεις να βρεις τον καταλληλο..

εκοψα και ενα κομματι απο μια σελιδα που λεει για τους μαυρους κυκλους:
<<Επιλέξτε προϊόντα με βιταμίνη Κ που καταπολεμούν τις φλεγμονές ή με βιταμίνη Α και πεπτίδια που ενθαρρύνουν την ανάπτυξη του κολλαγόνου.

Σε αυτήν την περίπτωση μπορείτε επίσης να ακολουθήσετε θεραπείες με ενέσεις με υαλουρονικό οξύ, που βελτιώνουν δραστικά την περιοχή μειώνοντας τους μαύρους κύκλους.

Άλλες εναλλακτικές είναι το laser ή το χημικό peeling κατόπιν καθοδήγησης ειδικών. Σας απαλλάσσουν από το πρόβλημα χαρίζοντας καθαρό και λαμπερό δέρμα>>
 

Joda

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

otherdude είπε:
φιλε αεροβικη ασκηση οπωσδηποτε για να σου φυγουν οι μαυροι κυκλοι...
διαδρομο, η στεπ καλυτερα....
οι μαυροι κυκλοι θα φυγουν.
το πρηξιμο στο προσωπο συνυθως αργει να φυγει...
xk είπε:
κανε αεροβικη γυμναστικη για να φυγουν πιο γρηγορα....

κανω γυμναστικη κ αεροβια αλλα δεν βοηθαει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

toxotis18

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Joda είπε:
υπαρχει λειζερ αλλα και αλλοι μεθοδοι αντιμετωπισης για μαυρους κυκλους..

http://www.youtube.com/watch?v=-ATq6DVJyQw

απλως δεν το κανουν πολλοι εδω στην ελλαδα..αν ψαξεις ομως βρισκεις και γιατρους αλλα το θεμα ειναι αν πας να το κανεις να βρεις τον καταλληλο..

εκοψα και ενα κομματι απο μια σελιδα που λεει για τους μαυρους κυκλους:
<<Επιλέξτε προϊόντα με βιταμίνη Κ που καταπολεμούν τις φλεγμονές ή με βιταμίνη Α και πεπτίδια που ενθαρρύνουν την ανάπτυξη του κολλαγόνου.

Σε αυτήν την περίπτωση μπορείτε επίσης να ακολουθήσετε θεραπείες με ενέσεις με υαλουρονικό οξύ, που βελτιώνουν δραστικά την περιοχή μειώνοντας τους μαύρους κύκλους.

Άλλες εναλλακτικές είναι το laser ή το χημικό peeling κατόπιν καθοδήγησης ειδικών. Σας απαλλάσσουν από το πρόβλημα χαρίζοντας καθαρό και λαμπερό δέρμα>>

Στους περισσοτερους ανθρωπους οι μαυροι κυκλοι ειναι θεμα αγγειακο και οχι υπερμελαχρωσης.Αυτο το βιντεο ειναι αλλη μια απ*τη...!Τα μηχανηματα laser που εχουν οι ιατροι στην Ελλαδα ειναι κατα βαση απο μεγαλους οικους του εξωτερικου π.χ.@@@@.Δεν θα ηθελαν να βγαλουν λεφτα (πολλα λεφτα) αν υπηρχε laser που να δινει λυση?
 

Joda

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

toxotis18 είπε:
Στους περισσοτερους ανθρωπους οι μαυροι κυκλοι ειναι θεμα αγγειακο και οχι υπερμελαχρωσης.Αυτο το βιντεο ειναι αλλη μια απ*τη...!Τα μηχανηματα laser που εχουν οι ιατροι στην Ελλαδα ειναι κατα βαση απο μεγαλους οικους του εξωτερικου π.χ. Candela.Δεν θα ηθελαν να βγαλουν λεφτα (πολλα λεφτα) αν υπηρχε laser που να δινει λυση?

Σιγουρα θα θελανε δεν υπαρχει αμφιβολια πανω σε αυτο..εσυ απο τι πιστευεις οτι προκαλουνται οι μαυροι κυκλοι απο μινοξιδιλη?προκαλουνται λογω κατακρατησης υγρων πιστευω,αλλα πανω σε αυτο που λες ειναι αγγειακο η υπερμελαχρωσης?
 

toxotis18

Member
Απ: Μαυροι κυκλοι-μινοξιδιλη

Οι μαυροι κυκλοι εμφανιζονται οταν :
-Εχουμε εναποθεση αιμοσιδιρίνης(υποπροϊον μεταβολισμου του αιματος) στον ιστο του δερματος
- Το δερμα κατω απο τα ματια ειναι πολυ λεπτο και κατι το παραπανω να φενεται πιο εντονο
- Υπαρχει ανατομικο θεμα - κανει σκιαση η περιοχη
- Υπερμελαχρωση - δεν εχει κα κανει με τα αγγεια αλλα με την χρωση του δερματος (μελανινη)

Η τελευταια περιπτωση αντιμετωπιζεται με laser

Οπως καταλαβαινεις η μινοξιδιλη μονο με την πρωτη περιπτωση μπορει να συσχετισθει...και μου φενεται και πολυ λογικο αφου σαν αντιυπερτασικο φαρμακο κανει αγγειοδιαστολη.Προφανως επηρεαζει και την αιματωση στο προσωπο παροτι εφαρμοζεται τοπικα στο τριχωτο!
Αν καποιος καποιον τον επερεαζει εντονα και εχει και λεπτο δερμα κατω απο τα ματια το αποτελεσμα (μαυροι κυκλοι) ειναι πιο εντονο.

Εμενα παντως 6 μηνες που βαζω δεν μου εχει κανει προβλημα ουτε κυκλους ουτε πρηξιματα...Εχω ξαναπει ομως οτι "δεν ξερω τι θα πει μαυροι κυκλοι" ακομα και α ξενυχτησω... πιω αλκοολ κ.λ.π.
 

Aris1976

New Member
Καλησπέρα παιδιά . Συγχαρητήρια για την σελίδα σας , Μια ερώτηση θέλω να κάνω , έχω 10 μέρες που κάνω χρήση μινο 5% και μου εμφάνισε μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια, αυτό είναι μόνιμο η φεύγει ; (Ποιο πάνω δεν υπάρχει σαφής απάντηση ) δωστε τα φώτα σας γιατί αναγκάζομαι να την κόψω ήδη ειναι τόσο έντονοι οι μαύροι κύκλοι που είμαι σαν πρεζακι
 

Stripar

Established Member
Βάλε 2 κουτάλια σούπας στην κατάψυξη για 10 λεπτά...μετά βγάλτα και βάλε το ένα στην μία "σακούλα" του ματιού και το άλλο στην άλλη για 20 λεπτά.
Εφάρμοσέ το για 3-4 μέρες και θα δείς τεράστια διαφορά !

Καρατσεκαρισμένο και ανέξοδο...

Stripar
 

Stripar

Established Member
Δοκίμασε αφρό , είναι σαφώς λιγότερες οι παρενέργειες!.

Πάντως με την mixox θα έχεις κάποια θέματα , οι μαύροι κύκλοι είναι ένα απο τα πολλά , πρόσθεσε σε μερικούς μήνες και την ανεπιθύμητη τριχοφυία ,
Το άν είναι μόνιμες ή παροδικές...μάλλον πρόκειται για standaράκι , σε άλλους εμφανίζονται έντοχα σε άλλους όχι και τόσο.

Πάντως για να σκέφτεσαι να την κόψεις σε 10 ημέρες (για τους μαύρους κύκλους) πάει να πεί ότι δέν έχεις και σοβαρό πρόβλημα τριχόπτωσης.
Γιατί οι περισσότεροι για το ρημάδι το μαλλί μας θυσιάζουμαι πολλά πράγματα...

Συνεπώς...
 

Aris1976

New Member
Θα την συνεχίσω την θεραπεία και γω τα θέλω τα μαλάκια μου , θα δοκιμάσω μάσκα για μαύρους κύκλους λες να κάνει κάτι ;
 
Μπλουζα