Παρουσιάσεις απο σαμπουάν που υπάρχουν στην ελλάδα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Ηρθε η ωρα να βοηθησω και γω. Καταλαβα στο περιπου τι κατατασσεις στα ωφελιμα και τι στα βλαβερα συστατικα οποτε θα γραψω και γω τα συστατικα του Epicrin το οποιο εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη! Μετα μπορεις να με διορθωσεις, καποια συστατικα τα ειδα απο πανω και οποιοδηποτε ειναι αποσταγμα το κατατασσω στα ωφελιμα. :) Προβλεπω οτι θα φαει κραξιμο δυστυχως..

Βλαβερα

1.sodium laureth sulfate
2.limonene
3.linalool
4.geraniol
5.phenoxyethanol
6.parfum (fragrance)
7.benzyl benzoate
8.cocamidopropyl betain
9.propylene glycol

Ωφελιμα

1
. panthenol
2.triticum vulgare (wheat extract)
3.panicum miliaceum(millet extract)
4. cystine


και οσα δεν ηξερα να καταταξω, αν και υποψιαζομαι οτι ολα ειναι βλαβερα: Zinc EDTA, cocamid MEA, Citronellol, Laureth 10, methylparaben,sodium chloride, linolamide DEA, Clycol distearate

και προφανως περιεχει και νερο. Περιμενω Update! Υποψην η τιμη του ειναι 27 ευρω παρακαλω... Συστημενο απο δερματολογο...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
OK, έκανα τις διορθώσεις και πρόσθεσα και το epicrin. α) το παίρνεις ακριβά (17 € έχει αν ψάξεις), β) δεν έχει τίποτα καλύτερο από τα σαμπουάν του supermarket αν εξαιρέσεις τον ψευδάργυρο (τα υπόλοιπα καλά συστατικά έχουν καλλυντικό ρόλο), και από αυτή την άποψη καλύτερα να πάρεις Head & Shoulders, πιο φτηνά θα σου έρθει για παρόμοι προϊόν.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Πιστευεις οτι τα χημικα μπορει να επιδεινωσουν την τριχοπτωση? το επικριν ειναι ομως φτιαγμενο υποτιθεται για τριχοπτωση..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Πιστευεις οτι τα χημικα μπορει να επιδεινωσουν την τριχοπτωση?
Δεν υπάρχουν αποδείξεις για κάτι τέτοιο, υπάρχουν (μικρές) ενδείξεις. Αν χάνεις τα μαλλιά σου δεν είναι τα χημικά των καλλυντικών που θα κάνουν τη διαφορά. Αυτά τα χημικά όμως παίζουν σίγουρα ρόλο στο δέρμα του κεφαλιού σου και την κατάσταση του.
το επικριν ειναι ομως φτιαγμενο υποτιθεται για τριχοπτωση..
όπως και το Hairforce shampoo, αν δεις και αυτό τι έχει μέσα θα καταλάβεις ότι οι Harloss Warriors είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν το οτιδήποτε και να κάνουν το οτιδήποτε, και οι εταιρίες το ξέρουν αυτό.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Και κατι αλλο, τα συστατικα γραφουν Zinc EDTA ως ενα συστατικο, αλλα εσυ τα διαχωρισες...
Κάνανε λάθος, δεν υπάρχει Zinc EDTA, είναι δυο ξεχωριστά συστατικά, ξεχάσαν ένα κόμμα. Παρεπιπτώντως, το EDTA μπήκε κατά λάθος στα βλαβερά, είναι στην πραγματικότητα ουδέτερο.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ποια ειναι η άποψη σας για το σαμπουαν της nioxin?
τα nioxin είναι πολλά, ας πάρουμε το system 2 που είναι για λεπτά και εμφανώς αραιωμένα μαλλιά. Το έχω προσθέσει μαζί με τα υπόλοιπα. Τίμιο φαίνεται, σε σχέση με άλλα.
 

kolotoubas

New Member
Πολύ χρήσιμο το συγκεκριμένο θέμα μιας και τα σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης είναι πολλά και γίνεται μεγάλο μπέρδεμα. Για το sebamed repair shampoo ποια η γνώμη σας?
http://www2.sebamed.com/index.php?id=928
 
Τελευταία επεξεργασία:

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno υπάρχει καμιά άποψη για το priorin shampoo?
Φαίνεται να έχει κάποια καλά συστατικά αλλά δεν μπορώ να διακρίνω βλαβερά ή όχι συστατικά.
Καθώς και αν όντως κάποια είναι θετικά για τα μαλλιά.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno υπάρχει καμιά άποψη για το priorin shampoo?
Φαίνεται να έχει κάποια καλά συστατικά αλλά δεν μπορώ να διακρίνω βλαβερά ή όχι συστατικά.
Καθώς και αν όντως κάποια είναι θετικά για τα μαλλιά.
Έχεις πουθενά τη σύσταση του;

στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno υπάρχει καμιά άποψη για το priorin shampoo?
Φαίνεται να έχει κάποια καλά συστατικά αλλά δεν μπορώ να διακρίνω βλαβερά ή όχι συστατικά.
Καθώς και αν όντως κάποια είναι θετικά για τα μαλλιά.
Βρήκα τα συστατικά και εριξα μια μάτια. Μείνε μακριά, τόσα βλαβερά συστατικά μαζεμένα είχα καιρό να δω. Μακριά.....
Έχεις πουθενά τη σύσταση του;

στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Ok Soralteno. Ευχαριστώ πολύ
Ψάχνω για καθημερινό κάποιο που να είναι καλό για λιπαρά μαλλιά-τριχόπτωση, να υπάρχει Ελλάδα και να έχει νορμάλ τιμή.
Χάχα ζητάω πολλά.
:p
 
Γεια σας, χρησιμοποιω το revita εδω και δυο μηνες και ειναι πολυ καλο...!!λιγο ακριβο μόνο..τισ πρωτες φορες που το εβαζα η διαφορα ηταν απ την γη ωσ τον ουρανο!!
 

A.K

New Member
Παιδια για σας και απο μενα μια ερωτηση εχω παρει το βιοκαπ μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες επιτρεπεται να βαζω την εβδομαδα και τι αλλο να παρω γιατι κανω καθε μερα μπανιο λογω δουλειας ευχαριστω!Το βαζω 2 φορες την εβδομαδα
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Παιδια για σας και απο μενα μια ερωτηση εχω παρει το βιοκαπ μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες επιτρεπεται να βαζω την εβδομαδα και τι αλλο να παρω γιατι κανω καθε μερα μπανιο λογω δουλειας ευχαριστω!Το βαζω 2 φορες την εβδομαδα
Διάβασε τις οδηγίες, λογικά θα γράφει. Αλλιώς, μπορείς να το χρησιμοποιείς συχνά αφού δεν έχει SLS, με την προϋπόθεση ότι δεν σε ενοχλεί ή σου δημιουργεί πρόβλημα.
 

Sandy

Active Member
Παιδια για σας και απο μενα μια ερωτηση εχω παρει το βιοκαπ μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες επιτρεπεται να βαζω την εβδομαδα και τι αλλο να παρω γιατι κανω καθε μερα μπανιο λογω δουλειας ευχαριστω!Το βαζω 2 φορες την εβδομαδα

Εννοείς το σαμπουάν η την λοσιόν ; εγώ έχω πάρει το σαμπουάν anticaduta !!
Soralteno πως το αξιόλογες για σαμπουαν;είναι για όλους τους τύπους μαλλιών κ γι αυτούς που δεν έχουν ΑΑ;;;;:!
 
Μπλουζα