Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Corfu Rider

Active Member
Πωπω λεφτά... €77000..!!
Πρέπει να είναι κάποιος.. 'Ωνασης' για να ξοδέψει τόσα..
Τελικά, οι γνωστοί και δημοφιλής ιατροί των μμ, κερδίζουν ΠΟΛΛΑ χρήματα..
Ισως και να 'αξιοποιουν' τον 'πόνο μας' για να ευημερούν (δεν εννοώ ότι μας εκμεταλλεύονται) αλλά ότι πληρώνονται καλά..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Ας υποθεσουμε οτι πραγματικα το σωμα του ειχε να δωσει 25.000 grafts για φυτεμα (φανταζομαι θα του πηρανε και τις μασχαλο/ποδο/@@/τριχες).
Ας υποθεσουμε οτι πραγματικα του βαλανε τα 25.000 grafts (προσωπικα το βλεπω χλωμο)
To αποτελεσμα αθλιο.. κριμα τα λεφτα που ακουμπησε... δεν εριχνε μια ξουρα καλυτερα ?

 

tropheus

Well-Known Member
Ας υποθεσουμε οτι πραγματικα το σωμα του ειχε να δωσει 25.000 grafts για φυτεμα (φανταζομαι θα του πηρανε και τις μασχαλο/ποδο/@@/τριχες).
Ας υποθεσουμε οτι πραγματικα του βαλανε τα 25.000 grafts (προσωπικα το βλεπω χλωμο)
To αποτελεσμα αθλιο.. κριμα τα λεφτα που ακουμπησε... δεν εριχνε μια ξουρα καλυτερα ?


Δημήτρη νομιζω είναι λίγο υπερβολικό να πούμε ότι το αποτέλεσμα είναι άθλιο και καλύτερα μια ξούρα.
Εγώ τον βρίσκω μια χαρά. Μαλλάκι που συνάδει με την ηλικία του (και με το παραπάνω).
Σίγουρα πάντως 25000grafts είναι πάααααααααρα πολλά. Σώμα βέβαια...
 

Corfu Rider

Active Member
Dimitris38, εγώ πιστεύω και το θεωρώ πολύ καλή ιδέα, ότι το smp ειναι πολυ καλή λύση, για περιπτώσεις κοντού μαλλιού..
Θα δώσει πολλα 'χαμογελα'..
Εγώ, όταν κανω ντους και μετά στεγνώνω τα μαλλια μου. ΔΕΝ διακρίνω τα κενά ανάμεσα τους (στις περιοχές των κροταφων). Και νιώθω όμορφα..))
Τώρα, ρωτά παντού εαν θέλεις..
Εγώ, μόνο για την κλινική που το έκανα μπορω να σου πω..
Όπου έμεινα ικανοποιημένος..
Ισως άλλες κλινικές να είναι περισσότερο εξελιγμένες, αλλά δεν μπορώ να σου κάνω.. 'συσταση' υπέρ της HTC (πχ), καθώς δεν το έκανα εκεί..
Πάντως, δες την περίπτωση του smp, σε όποια κλινική θέλεις..
Γιατί είναι καλή λύση και θα βρεις και εσύ το 'χαμόγελο σου'
(Το πιστεύω και στο εύχομαι...)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στο crown Μου θα δειχνε καλο αυτο το tattoo αλλα χωρις να κοντοκουρεψω τα υπολοιπα?
Αντι για τοππικ που βαζω να κανα tattoo.Η θα ηταν αθλιο?Αν συνφερει και οικονομικα βεβαια.Αλλιως βαζουμε και μαλλι.
 

Corfu Rider

Active Member
Εγώ δεν τα έχω κοντά.. το αντίθετο..
Αλλά, όταν είναι βρεγμένα τα μαλλια, και μετά παω στον καθρέπτη να τα στεγνωσω με το σεσουάρ, το κεφάλι δείχνει ότι έχει κάτι σαν χνούδι, και δεν μου θυμίζει προ-smp εποχής, όπου με 'χαλουσε' που έβλεπα το 'λευκο' κενό..
Αυτό, το έχω παρατηρήσει στο γυμναστήριο: Μετά την γυμναστική, κατευθείαν ντους. Έπειτα, μόλις βγω από το ντους, παω στο μέρος που είναι το σεσουάρ (μπροστά στον καθρεπτη) και εκεί βλέπω καλά τι συμβαίνει στα μαλλια μου, γιατί ο φωτισμός είναι καλός εκεί..
Δεν μπορώ να σου πω, πως θα δείχνει σε μαλλιά που είναι αρκετά αραιά (εφόσον δεν είναι κουρεμένα κοντα)..
Αλλα θυμάμαι, στην DHI, είχαν μπει 2 παιδιά όταν έκανα το smp, και ρώτησαν να με δουν. Τα παιδιά αυτά, είχαν εκτεταμένη αραιωση, αλλά τα είχαν κουρεψει κοντά τα μαλλιά τους.. και ενδιαφέρονταν για smp..
 

Corfu Rider

Active Member
Από λεπτά, είχε: €275/ώρα.
Αλλά είχα δώσει €500 για 2+ώρες.
Τώρα, εαν κάποιος κάνει πιο πολλές ώρες, δεν ξέρω τι τιμή μπορούν να του κάνουν..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραια τα 500 ευρω αλλα ποσο εκταση καλυπτουν?Ποσα τετραγωνικα εκατοστα?
 

Corfu Rider

Active Member
Σε αυτό είναι συνάρτηση της πυκνότητας..
Να σου πω, ότι τελικά το smp ειναι πολυ περίπλοκη τεχνική.. έτσι μου φάνηκε προσωπικά..
Μετράνε πολλοί παράγοντες.. όπως η κλίση του ειδικού μηχανήματος, ή λιπαρότητα του δέρματος, ή ελαστικότητα του.. πραγματικά είναι επιστήμη..
Όσον αφορά έκταση περιοχής, πυκνότητα σε γυμνό δέρμα κτλ.. δεν ρώτησα τον γιατρό που μου έκανε το smp.. Αλλα ξέρω το όνομα του βέβαια.. Εαν μένεις κοντά στην περιοχή της κλινικής, θα μπορούσες να πας να σε έβλεπε κάποιος ειδικός εκει και να έλεγχε την περίπτωση σου..
Αλλά όπου και να πας ΜΗΝ δεχθεις αόριστες και γενικές απαντήσεις..
Το smp είναι μια μικρή "επεμβαση" και δεν επιτρέπεται έλλειπης ενημέρωση του υποψήφιου για την μέθοδο αυτή..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ειμαι θεσνικη.Το crown Μου εχει αδυναμες μικρες τριχιτσες δεν ειμαι γιαλι τελειως.
Αλλα αν καλυπταν αρκετη περιοχη και δεν φενοταν ασχημο και τα λεφτα ηταν ικανοποιητικα καλο θα ταν.Ιδεα δεν εχω ποτε δεν το ψαξα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Είχα δει στο internet, οταν έψαχνα κάποιο τηλ από την κλινική, οτι η DHI, έχει γραφείο η κλινική στην Θεσαλλονικη..
Δεν είμαι σίγουρος ακριβώς..
Αλλά αφού μένεις εκεί, σίγουρα θα ξέρεις η αν ρωτήσεις θα σου πει κανένας γνωστός σου σχετικά..
Εγω για το 'παραρτημα-τμήμα' της κλινικής στην πόλη σου δεν έχω ιδέα, γιατί έκανα το smp στην Λεωφόρο Βουλιαγμένης στην Αθήνα..
Δεν χάνεις και τίποτα με το να ρωτούσες στην Θεσσαλονίκη..
 

Corfu Rider

Active Member
Πω Πω!! Φοβερό!!
Ο τύπος φαίνεται αυθεντία στις μμ!!
Και δείχνει καλή, φυσική πυκνότητα!
Ειδα και το παιδί που του τοποθέτησαν τριχες πλάγια και του δημιούργησαν το τριγωνακι..
Παρόμοια περίπτωση για εμένα δηλαδή..
Δεν λέω τίποτε άλλο, το βίντεο τα δείχνει ολα))
Super!
 

Stripar

Established Member
Χαίρομαι που σου αρέσει , για σένα το ανέβασα @Corfu Rider :D

Όταν με το καλό πας στην DHI για την μτχ , δείξε τους , το videάκι και πές τους ότι

χρησιμοποιούν πλέον Choi implanters όπως κάνει ο Lorentzo όλα αυτά τα χρόνια...

Συνεπώς δεν έχουν καμία δικαιολογία …να σε κάνουν έτσι και καλύτερο!!!

:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ετσι θελω να κανω το μαλλι.Αλλα τα τσουλουφια τσουλουφια παλι αποτι βλεπω.Κανει καλυτερη καλυψη αποκριψη.
 

Δημητρης38

Active Member
Δημήτρη νομιζω είναι λίγο υπερβολικό να πούμε ότι το αποτέλεσμα είναι άθλιο και καλύτερα μια ξούρα.
Εγώ τον βρίσκω μια χαρά. Μαλλάκι που συνάδει με την ηλικία του (και με το παραπάνω).
Σίγουρα πάντως 25000grafts είναι πάααααααααρα πολλά. Σώμα βέβαια...


Καταρχην να διορθωσω οτι τωρα που ξαναβλεπω το συγκεκριμενο παραδειγμα, παρατηρησα οτι αναγραφει οτι τα 25.000 μοχευματα εληφθησαν απο κεφαλι/πλατη/γενια/στηθος.

Οσον αφορα για το αθλιο αποτελεσμα και για να γινω ποιο συγκεκριμενος
Το θεωρω αθλιο λογω της πυκνοτητας, της υφης των τριχων, της γωνιας/ποσοστο φυτρωσης και ολα αυτα σε συναρτηση με το κοστος της επεμβασης. Εαν θεωρησουμε οτι η τιμη των μοσχευματων κατα μ.ο κυμαινεται στα 4 ευρω (τα body grafts ειναι πολυ ποιο ακριβα, τοτε ο συγκεκριμενος πληρωσε για το αποτελεσμα που βλεπουμε 25.000 grafts * 4 ευρω = 100.000 ευρω !!!!!

Και ναι προσωπικα για κοστος επεμβασης 100.000 ευρω το αποτελεσμα το κρινω αθλιο.


Dimitris38, εγώ πιστεύω και το θεωρώ πολύ καλή ιδέα, ότι το smp ειναι πολυ καλή λύση, για περιπτώσεις κοντού μαλλιού..
Θα δώσει πολλα 'χαμογελα'..
Εγώ, όταν κανω ντους και μετά στεγνώνω τα μαλλια μου. ΔΕΝ διακρίνω τα κενά ανάμεσα τους (στις περιοχές των κροταφων). Και νιώθω όμορφα..))
Τώρα, ρωτά παντού εαν θέλεις..
Εγώ, μόνο για την κλινική που το έκανα μπορω να σου πω..
Όπου έμεινα ικανοποιημένος..
Ισως άλλες κλινικές να είναι περισσότερο εξελιγμένες, αλλά δεν μπορώ να σου κάνω.. 'συσταση' υπέρ της HTC (πχ), καθώς δεν το έκανα εκεί..
Πάντως, δες την περίπτωση του smp, σε όποια κλινική θέλεις..
Γιατί είναι καλή λύση και θα βρεις και εσύ το 'χαμόγελο σου'
(Το πιστεύω και στο εύχομαι...)

Το smp ειναι under consideration !!!
Βλεπεις φιλε μου οι ουλες απο τις strip που κληρονομησα απο τις επεμβασεις που εκανα θα με οδηγησουν και σε smp εφοσον το αποφασισω και βλεποντας οτι μπορει να εχω ενα καλυτερο αποτελεσμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Σε ευχαριστώ Stripar!!!!
αυτά τα implantrs δηλαδή, είναι τα 'πιο καλά'??
Αφού ο Λορέντζο κάνει τέτοια 'μαγικά' με τα implanters, τότε και η DHI οφείλει να πετύχει κάτι παρόμοιο...
Ειδικότερα στις περιπτώσεις πύκνωσης (παρατήρησα σήμερα, ότι και στην κορυφή του κεφαλιού, η πυκνότητα δεν είναι και 'τέλεια'..
'Ομως, μέχρι πόσες ρίζες είναι εφικτό να μμ σε μια ημέρα??
Γιατί διαβάζω για κάτι mega, giga sessions κτλ, που σε εμένα δεν λένε και τίποτα..
Για έναν πελάτη που ενδιαφέρεται για μμ, αυτό που τον 'καίει' είναι ΠΟΣΕΣ ΡΙΖΕΣ θα μεταμοσχευθούν,
και όχι εάν είναι mega, giga, king kong, donkey kong [τι θυμήθηκα.. SNES days))] κτλ..
Τα πράγματα είναι απλά: Εάν πάω εγώ και ο stripar στην κλινική, και μας πουν: 'Χρειάζεστε 'giga session'' πόσες
ρίζες θα μεταφέρουν στον stripar, και πόσες σε εμένα? Ο αριθμός είναι fixed?? 'Η κατά 'προσέγγιση'..
Δεν ξέρω, αλλά εγώ προτιμώ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΤΙΜΗ, πολύ απλά..
Όπως γράφει στο site της HTC.. πολύ αναλυτικά..
Με την ευκαιρία... γιατί το body hair transplant είναι τόσο ακριβό?? Η ίδια διαδικασία δεν είναι?
Αφαιρούνται ρίζες από τα πόδια/χέρια/γένια/στήθος και έπειτα μεταφέρονται στο κεφάλι..
Τι είναι αυτό που κάνει την διαφορά στην τιμή???
Πάντως ο Lorenzo, φαίνεται Νο.1 στην Ευρώπη!! Πιο καλός και από Κύπρο, Τουρκία, Βέλγιο κτλ..
Μπράβο στην.. Ισπανία για την ποιότητα της!!!
 

Corfu Rider

Active Member
Καταρχην να διορθωσω οτι τωρα που ξαναβλεπω το συγκεκριμενο παραδειγμα, παρατηρησα οτι αναγραφει οτι τα 25.000 μοχευματα εληφθησαν απο κεφαλι/πλατη/γενια/στηθος.

Οσον αφορα για το αθλιο αποτελεσμα και για να γινω ποιο συγκεκριμενος
Το θεωρω αθλιο λογω της πυκνοτητας, της υφης των τριχων, της γωνιας/ποσοστο φυτρωσης και ολα αυτα σε συναρτηση με το κοστος της επεμβασης. Εαν θεωρησουμε οτι η τιμη των μοσχευματων κατα μ.ο κυμαινεται στα 4 ευρω (τα body grafts ειναι πολυ ποιο ακριβα, τοτε ο συγκεκριμενος πληρωσε για το αποτελεσμα που βλεπουμε 25.000 grafts * 4 ευρω = 100.000 ευρω !!!!!

Και ναι προσωπικα για κοστος επεμβασης 100.000 ευρω το αποτελεσμα το κρινω αθλιο.




Το smp ειναι under consideration !!!
Βλεπεις φιλε μου οι ουλες απο τις strip που κληρονομησα απο τις επεμβασεις που εκανα θα με οδηγησουν και σε smp εφοσον το αποφασισω και βλεποντας οτι μπορει να εχω ενα καλυτερο αποτελεσμα
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Άντε, μακάρι να το κάνεις και να επιτύχεις ένα πολύ αποδεκτό και αξιοπρεπές αποτέλεσμα!!
Κάνε μια έρευνα αγοράς στην Ελλάδα, Κύπρο, Τουρκία κτλ, και δες τι είναι πιο προσιτό και αποτελεσματικό..
Εγώ ότι μπορούσα να μάθω, το έμαθα και στο μετέφερα..
Ρώτα και κανένα άλλο παιδί που έκανε, είτε στην dhi, είτε στην Κύπρο, είτε στην Τουρκία..
Αλλά, από ότι είδα, η Αγγλία που είναι η χώρα που το πρωτοξεκίνησε, είναι αρκετά ακριβή.. κοστίζει full head γύρω στα €4,000 που δεν είναι και λίγα.. εκεί τα 'βγάζουν' σε ένα μήνα, όμως εμείς στην Ελλάδα πρέπει να δουλεύουμε.. μισό χρόνο για να τα βάλουμε στην άκρη τόσα λεφτά...
Ρίξε και μια ματιά στο smpdebate, όπου γράφουν και πολλά 'μυστικά'..
 
Μπλουζα