Heraklistang, fue, 2700 grafts, 21/04/2016

Καλημέρα σε όλους,

Μετά την πρώτη επιτυχημένη μεταμόσχευση στο crown με την κλινική HDC είμαι στη διαδικασία για την 2η μου επέμβαση στο μπροστά μέρος.

Έχει έρθει η στιγμή που πλέον δεν νιώθω άνετα με το μπροστινό μέρος των μαλλιών μου. Έτσι, ανυπομονώ στις 21 Απριλίου για την νέα μου επέμβαση όπου και ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά όπως και με την πρώτη μου.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το αποτέλεσμα της περιοχής που θα γεμίσει το 2ο ΗΤ.

Θα κρατώ το φόρουμ ενημερωμένο με την διαδικασία της 2ης μου επέμβασης όπως έκανα και με την πρώτη εδώ

Area to cover for 2nd HT.jpg 7.5M indoor with Flash.JPG Before and After 6 months.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
φιλε heraklistang καλή επιτυχία να έχεις.πολύ ωραίο αποτέλεσμα ή πρώτη εμφύτευση..αλλά τώρα φιλε θα γίνει όλη ή καλή δουλειά..ο σχεδιασμός που έκανες στη hairline μαζί με τα temples είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ...!!!! είναι ακριβώς αυτό που γουσταρω.!ακριβώς όμως.λες και τον ζωγράφισα εγώ είναι..εύχομαι τα καλύτερα από όλες τις πλευρές..φυτρωση φυσικότητα κτλ..ωραίος ρε μαν..ποσα grafts έχεις κανονίσει να μπουν??σορυ αν το έχεις πει αλλά δεν το είδα κάπου.
 

aeratos28

Just aeratos
νομίζω είναι υπέρ αρκετά τα 2500grafts..προσοχή θέλουν όμως τα μαλλιά που έχεις.έχεις μαλλάκι αρκετό
 

aeratos28

Just aeratos
heraklistang αν μπορείς ρε φιλε αυτη τη φωτό που εβαλες με το σχεδιασμό hairline και temple points βαλτη και en face..να σε δούμε και από μπροστά πως φαίνεται.
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλη τυχη και στη δευτερη ηρακλη!!!!!!
καλα η πρωτη απλα τα σπαει!!!σουπερ καλυψη!!!!
 
Καλημέρα παιδιά. Ολοκλήρωσα χθες την 2η μου επέμβαση στην HDC. Για κάποιο λόγο η χαρά μου μου είναι πολύ πιο μεγάλη αυτή τη φορά. Έχω καλύψει 2700 grafts.

Πραγματικά δεν μπορώ να κρύψω την ικανοποίηση μου από την άψογη μεταχείριση της HDC. Η διαδικασία, η σημασία που μου έχουν δώσει και η όλη προσέγγιση ήταν εντυπωσιακή από όλη την ομάδα. Να σας πω ότι καθόλη τη διαδικασία ασχολήθηκαν μαζί μου συνολικά 7 άτομα (γιατροί, νοσηλευτές και σύμβουλοι).

Δεν θέλω να μπω σε διαδικαστικες λεπτομέριες διότι είναι πολλες, απλά να πω ότι έγιναν όλα μεθοδικά και τέλεια όπως την προηγούμενη φορά. Αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι συγκεκριμένο είμαι στη διάθεση να απαντήσω.

Τα μόνα μικρά κακά αναπόφεχτα σημεία που κρατώ από την όλη εμπειρία της μεταμόσχευσης είναι το μικρό τσίμπιμα του αναισθητικού, οι αρκετές ωρες που παίρνει η διαδικασία και οι λίγες μερες περιορισμού μετα την εγχείρηση. Αυτά φυσικά δεν είναι τίποτα μπροστά στο τελικό αποτέλεσμα και σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να διερωτάται κάποιος αν αξίζει.

Σας ανεβάζω μερικές σημερινές φωτογραφίες. Ανεβάζω και 2 από την εγχείριση που τους ζήτησα να μου βγάλουν. Θα ενημερώνω συχνά με καινούργιες.

Ρωτήστε ότι θέλετε να μάθετε
 

Συνημμένα

  • DSC_0541.JPG
    DSC_0541.JPG
    614.8 KB · Προβολές: 1,103
  • DSC_0542.JPG
    DSC_0542.JPG
    595.3 KB · Προβολές: 1,095
  • DSC_0546.JPG
    DSC_0546.JPG
    613.8 KB · Προβολές: 1,123
  • DSC_0552.JPG
    DSC_0552.JPG
    579.8 KB · Προβολές: 1,138
  • P1080152.jpg
    P1080152.jpg
    436.8 KB · Προβολές: 1,094
  • P1080158.jpg
    P1080158.jpg
    456.9 KB · Προβολές: 1,121

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη επιτυχια!!
Η hairline γιατι εγινε ετσι?Πρωτη φορα βλεπω αυτο το σχεδιο,εσυ το ζητησες?
Το κροουν μια χαρα πηγε,γεμισες αν παει καλα και μπροστα θα γινεις τουμπανο.
Φωτο πως και αφησαν χειρουργειο μεσα?Σε αυτο ημουν καθετος με ολες τις κλινικες,παει χαλασαν και αυτοι.
Αυτο δεν μαρεσε.
 

nucky

Active Member
Η πρώτη φωτό του νήματος ειναι τωρινή;
Μήπως απαντήθηκε το το έκταση καλύφθηκε στην πρώτη μεταμόσχευση;

Αποστέλλω και ευχές
 

sven

Active Member
Η πριονωτή hairline καλή ιδέα αλλα θα μπορούσε να γίνει πολύ πιο καλή , τα δοντάκια έχουν το ίδιο μέγεθος και μεταξύ τους έχουν την ίδια απόσταση συμμετρικά. Λίγο πιο πολύ φαντασία δεν θα έκανε κακό.

Καλή επιτυχία.
 
Καλη επιτυχια!!
Η hairline γιατι εγινε ετσι?Πρωτη φορα βλεπω αυτο το σχεδιο,εσυ το ζητησες?
Το κροουν μια χαρα πηγε,γεμισες αν παει καλα και μπροστα θα γινεις τουμπανο.
Φωτο πως και αφησαν χειρουργειο μεσα?Σε αυτο ημουν καθετος με ολες τις κλινικες,παει χαλασαν και αυτοι.
Αυτο δεν μαρεσε.

Φίλε τι εννοείς για το σχέδιο. Εγώ ζήτησα το καλύτερο με βάση την τριχόπτωση που είχα και η οποία δεν ήταν ομοιόμορφη. Έλαβα πολλές παραμέτρους υπόψη. Εχω εμπιστοσύνη στο γιατρό. Εγω έδωσα τις απαιτήσεις μου και αυτοί μου πρότειναν. Δεν είμαι ο ειδικός για να σχεδιάζω hairlines. Θα δείξει το αποτέλεσμα.

Εγώ ζήτησα να με βγάλουν φωτογραφία αν αυτό εννοείς. Ήθελα να ξέρω τι κάνουν στο κεφάλι μου.

Η πριονωτή hairline καλή ιδέα αλλα θα μπορούσε να γίνει πολύ πιο καλή , τα δοντάκια έχουν το ίδιο μέγεθος και μεταξύ τους έχουν την ίδια απόσταση συμμετρικά. Λίγο πιο πολύ φαντασία δεν θα έκανε κακό.

Δεν το σκέφτηκα. Θα δείξει το αποτέλεσμα

Καλή επιτυχία.
Η πρώτη φωτό του νήματος ειναι τωρινή;
Μήπως απαντήθηκε το το έκταση καλύφθηκε στην πρώτη μεταμόσχευση;

Ναι φίλε είναι τορινες. Χθεσινή του χειρουγρίου, σημερινές οι άλλες. Η πρώτη μεταμόσχευση είχε 2200.

Αποστέλλω και ευχές
Αλλες φωτο εχεις πριν την μεταμοσχευση απο μπροστα?

Ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω να στείλω το συντομότερο.
 

nucky

Active Member
Συγνώμη που επιμένω , ρώτησα ποσά τετραγωνικά εκ κάλυψες με τα 2200, έστω με προσεγγιση
 
Μπλουζα